• Ново
DSLR камера, Безжична Петличная Петличная микрофон система за външна записи, интервюта, видео, разпръскване на микрофона

DSLR камера, Безжична Петличная Петличная микрофон система за външна записи, интервюта, видео, разпръскване на микрофона

BGN 238.40
В магазина

Брой продукти


UKINGMEI велика БРИТАНИЈА-300 dslr фото Камера Безжична Lavalier Lapel Микрофон Систем за Надворешна Снимање, Интервјуа, Видео Снимање и Емитување Микрофон
Технички Спецификации : Приемник : bodypack Осцилација на владата : PLL синтетизираната Фреквенција стабилност : ±0.005% Фреквенција стабилност : UHF798 - 830 MHz Фреквенција altemation : 32 MHz Работат режим : упатство за адаптација Примање начин : еден подесување Чувствителност : Отстапување 25 KHz, кога сте поврзани 7d Bu V, S/N>78d B Max Отстапување : ±48 KHz S/N : >94d B(1 KHz-А) Т. Х. Г : Фреквенција одговор : 80 Hz~15 KHz±3d B Предавателот излезна моќност : 2×50m [email protected] KHz Слушалки отпорност : ≥16Ω БОЛЕСТ излез : 3.5 mmφjack Напојување : АА од 1,5 v×2 Тековната потрошувачка : 3 V/120m A се Должи на превозот причина батерии не се вклучени. Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во 3 - 10 дена откако вашата уплата е завршен. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во Царинење Време во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ ќе бидат прегледани. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни Царински Давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки. Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за Царински Давачки. Се враќа : Ние се трудиме да им служи на нашите клиенти, најдобро што може. Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рок од 7 дена од денот на вашиот приемот на предмети за било каква причина. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба. И ние нема да му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да се поднесе тужба против логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да ја врати стоката. Гаранција & Одржување : Ние нудиме половина месец слободна замена. Купувачите треба да поднесе барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да сноси превозот на трошоците за враќање.

Подробности

Стил:
Микрофон Слушалки
Тип Набиране:
Комплекти Предаватели
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
Великобритания-300
Полярната Модели:
ненасочено
търговска марка:
УКИНГМЭЙ
Воспользуйся:
Конферентен Микрофон
Информационни материали:
Безжичен
Конвертор:
Кондензаторен Микрофон

Те също купуват с този продукт

Безплатна Доставка !! Дърворезба 3.5 мм мъжки Headworn Mic слушалка микрофон Earhook лента за глава и микрофон за безжична BodyPack предавател

BGN 9.00 10.96

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукција Професионални вокал подигнување на кондензаторот за микрофон Со Завртка Тема Заклучување 3,5 mm Приклучок Компатибилен со Телото Пакет Предавателот Модели Пот и ПрашинаДоказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со ракабез Операција Поларните Шема : Omnidirectional Фреквенција : 50 Hz 18,000 Hz Чувствителност : 60 d B + / 3d B Отпорност : 1,500 Ohms + / 30% (на 1 Khz) Боја : Црна Оперативен Напон : 1 V 10 V DC Пакување содржи : 1 x Црна Боја Завртка Тема 3,5 mm Приклучок Headworn вградениот Микрофон Earhook За Shure Безжичен Микрофон , професионални безжичен микрофон систем mikrofon microfone microfono За Samson безжичен микрофон, Мајк microfone мерење fio microfone condensador yaka mikrofonu microfone де lapela микрофон професионални microfono inalambrico microfone lapela microfoon microfon mikrafon караоке

Marsnaska Pro 2017 Нов прием на Портативен мини цифров микрофон стерео микрофон за записване на мобилен телефон

BGN 4.00 4.13

Карактеристики : Тип : мини микрофонПриклучок : мини 3.5 mmМатеријал : Метал & пластикаБоја : Црна & Сребро.100% сосема нов и висок квалитетМала големина и лесниDirectivity Унинасочен стереоСигурен electret кондензаторот технологијаСребрена боја натпревари Mini Disk компонентиИзглед за мода, со деликатна се направи рачно работаВисок квалитет на микрофон за снимање на дигиталните медиумиЗлато приклучок за максимална спроводливост и минимална бучаваДиректна конекција со рекордерот, обезбедува побрзо, полесно снимање сесија setup прозорциPlugin моќ операција потреби без батерија и осигурува стабилност под речиси сите условиМикрофонот користи стандарден 3,5 mm приклучок, може да биде директно вметнат во MD интерфејс, и не треба надворешен батеријата, фреквенцијата одговор опсег е 100 15 KHz, на звучен притисок чувствителност е 38 + 3d B, и има подобар directivity.мала мала тежина, микрофон терминал вметнете директно, без батерии.DAT и MD, високи перформанси, погоден за музика на радио.Фреквенција : 100 ~ 15 KHz.Осетливост : 38 + 3db.За мобилни телефони.Пакетот вклучува : 1 x Мини Микрофон Дигитални Стерео Микрофон за Снимач Мобилен Телефон

Безплатна доставка 3,5 мм спираловидна резба включете лента за глава Майк Headworn кондензаторен микрофон слушалки с микрофон за безжичен предавател Bodypack

BGN 10.00 11.18

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукција Професионални вокал подигнување на кондензаторот за микрофон Со 3,5 mm Приклучок Завртка Тема Заклучување слушалки микрофон Компатибилен со Телото Пакет Предавателот Модели Пот и ПрашинаДоказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со ракабез Операција Фреквенција : 50 Hz 18,000 Hz Чувствителност : 60 d B + / 3d B Отпорност : 1,500 Ohms + / 30% (на 1 Khz) Боја : Црна Оперативен Напон : 1 V 10 V DC Пакување содржи : 1 x 3,5 mm Приклучок Завртка ја Иконата за Заклучување на Црна Headworn вградениот Микрофон Главата Микрофон Плаќање&Пратката&Политика 1.Можеме да го прифатиме Alipay...

Най-добрите оферти петличный на ревера клип на ненасочено микрофон TRRS 3,5 мм жак високоговорител 3,28 фута кондензаторен мини микрофон за запис

BGN 5.28

Ние нудиме попуст за големо количество Добредојдовте да контактирате со нас!Handsfree микрофон : 3.28 ft екстра долг кабелот и клипот се овозможи да се пишуваат или тип, или да направи нешто кога снимате.TRRS 3,5 мм Џек : TRRS (Совет, Ѕвони, Ѕвони, Ракави) обезбедува беспрекорен квалитет на звукот.Постои огромна разлика помеѓу тоа да се зборува директно во телефонот кога снимате и користење на микрофонот...

Безплатна доставка M202 BS професионален микрофон Микрофлексный външен микрофон безжична микрофонной система Bodypack Transmitter

BGN 119.18

Бесплатен Превозот!! Професионални Супер Cardioid Надземни Кондензација Микрофон Тоа е тешко да се поверува дека како мал, ненаметлива микрофони може да произведе таков одличен звук, но тоа е вистина...

Мини статив алуминиев лек метален статив, стойка за монтиране за цифров фотоапарат, уеб камера на телефона DV статив

BGN 7.00 7.49

100% Сосема Нов Тежина : 35g Големина : (L) 15.5 x (W) 2.4 cm Max Должина : 20 cm Материјал : Алуминиум Светла металик сребрена боја Мини патување TRIPOD за Sony Nikon Канон Дигитална Камера и веб камера...

Преносим лесен кабелна 3,5 мм plug ръководство образователна става слушалка микрофон Мегафон микрофон за лекции, обучение, речи

BGN 2.00 2.10

Карактеристики : Погоден за предавање, учење, говор итн.3,5 mm Приклучок.Јасен звук.Мини големина, лесен и пренослив.Флексибилни микрофон, се прилагоди на вашиот идеален агол.Најлон плетенка трајни жица тело.Спецификација : Микрофон Големина : 6 X 5 mmОсетливост : 52d B±3d BDirectivity : СитеОтпорност : ≤2.2 kohmФреквентен Опсег : 100 Hz16 KHzSNR : >60d BЖица Должина : околу...

Професионален студиен 3,5 мм, регулатор на силата на звука микрофон жична компютърен микрофон микрофон със стойка за КОМПЮТРИ лаптоп лаптоп Skype

BGN 26.54

Карактеристики1 100% сосема нов и висок квалитет.2 Мултимедија и мултифункционален.3 Специјален дизајн за разговор во текот QQ,MSN,SKYPE игра говор и пеење на интернет.4...

10шт бежово винт за заключване на конец 3,5 мм стерео мъжки жак Headworn Earhook слушалки с микрофон за безжичен предавател BodyPack

BGN 120.00

Опис Широк опсег на omniнасочен electret кондензаторот микрофон обезбедува чиста транспарентен аудио и подобрени вокал пикап со подобрена добивка пред повратни информации...

CAENBOO открит чистачките на предното стъкло Lavalier клип на вятъра кожен калъф за Saramonic UwMic9 Lavmic SRWM4C безжичен VHF микрофон

BGN 5.00 5.73

CAENBOO Отворено ветробранското стакло Шофершајбната Lavalier Клип Правец на Кожен Покритие За Saramonic Uw Mic9 Lavmic SRWM4 C VHF Безжичен МикрофонФункција : Микрофон Шофершајбната / ветробранското стакло Крзно Muff е дизајниран да се намали правец на шумот при снимање во отворено или неповолни услови на животната средина...

Мини XLR 4-пинов конектор TA4F Headworn кондензаторен микрофон слушалки с микрофон Mic Mikrofon Microfone за SHURE UHF Wireless Karaoke Mixer

BGN 13.41

Вовед : Оваа ставка е Лесен и пренослив вградениот микрофон со мини XLR(4 pin) Приклучокот, исто Така, со Ветробранот се вклучени...

Мини гъвкав Gorillapod октопод статив за iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi телефон статив селфи стик за GoPro камери аксесоар

BGN 5.00 9.57

ПРЕНОСЛИВ ДИЗАЈН преземаат Tri Flex Мини Телефон Tripod каде и да одите Вклучува бонус Quik Pic Bluetooth Далечински Shutter, совршен за преземање на безжични слики и видеа од најмногу 30 ft далеку!ФЛЕКСИБИЛНИ НОЗЕ Фати ниво снимки на било која површина, благодарение на уникатен Tri Flex дизајн...

CAENBOO Outdoor Windscreen предното стъкло Lavalier Клип Lavmic Wind Protector кожен Капак за безжичен микрофон Sony UWP-D11 D12

BGN 5.00 5.73

CAENBOO Отворено ветробранското стакло Шофершајбната Lavalier Клип Lavmic Правец на Заштитник Кожен Покритие За Sony UWPD11 D12 Безжичен МикрофонФункција : Микрофон Шофершајбната / ветробранското стакло Крзно Muff е дизајниран да се намали правец на шумот при снимање во отворено или неповолни услови на животната средина...

Безплатна доставка персонален компютър караоке пеене USB запис микрофон с алуминиева предавателна

BGN 121.60

1pc Професионални Звучници Кондензаторот Динамичен Студио за Снимање Микрофон / USB Микрофон / Computure Микрофон YR03YR03Професионално Снимање МикрофонАпликации вклучуваат : Podast вокали ,voiceovers и повеќето музички инструменти снимањеФункција1)Студио кондензаторот со USB дигитален излез2)кој е Компатибилен со било која компанија база на дигитални аудио работна станица.3)Вграден во транзистори намалување на шумот коло,ниско ниво на бучава ,стабилни перформанси ,висока SPL4)Погодни за снимање ,за радиодифузија ,како и насценски перформанси5)Комбинација на акустична дизајн ,висока чувствителност ,низок само бучава и ниска дисторзија6)Микрофон ontology користење на алуминиумски материјал производство ,силна и druable7)Микрофон дизајн воздушна филтрација функција ,може да се елиминира бучавата е пеење здив.СпецификацијаЗа Превозот 1...

4шт главоболие кондензаторен микрофон, 3,5 мм plug винт слушалка микрофон микрофон Mikrofon Mikrafon за безжична система, Bodypack предавател

BGN 38.38

КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦ : Работи за bodypack предаватели Јасна и стабилна емитува квалитет на звук репродукција Професионални вокал подигнување на кондензаторот за микрофон Со Завртка Тема Заклучување 3,5 mm Приклучок за Слушалки Микрофон Компатибилен со Телото Пакет Предавателот Модели Пот и ПрашинаДоказ Направен Првенствено за Внатрешна и Надворешна професионалци Дизајниран за Употреба на Сцената, Куќи на Обожување, Предавачи и Други Апликации кои што Бараат Минимум Микрофон Видливост со ракабез Операција Поларните Шема : Omnidirectional Фреквенција : 50 Hz 18,000 Hz Чувствителност : 60 d B + / 3d B Отпорност : 1,500 Ohms + / 30% (на 1 Khz) Боја : Црна Оперативен Напон : 1 V 10 V DC Пакување Вклучуваат : 4 x Црна Боја Headworn Микрофон