• Ново
горещ бежов цвят металик край блясък на перлите пирони мъниста шипове САМ красота дизайн нокти украса на колелото

горещ бежов цвят металик край блясък на перлите пирони мъниста шипове САМ красота дизайн нокти украса на колелото

BGN 1.00
BGN 1.54
-35 %
В магазина

Брой продукти


2016 година Топла Беж Боја Метал Работ Сјајот Бисери на Ноктите Монистра Studs DIY Убавина Помине Уметност Декорации
3 D Бисер Помине Декорации
Бои : Беж боја
Дизајн : Половина бисер со метални работ
Употреба : Лесна примена користите само малку лепак потоа притиснете на вашите нокти.
Пакување Содржина : 1set
Препорачуваме Производи :
Како да се купат
Ако сакате да се купи еден објект, ве молиме изберете количината и кликнете"Купи Сега". Ако сакате да се купи повеќе од една предмети, ве молиме да го користите следниов шопинг количка ,тоа може да ви помогне да купат повеќе погодно :
Плаќање
Во моментов, што може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер. Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина. Можете да изберете една метода која е најзгодно за вас.
Брза Испорака
Малопродажните објекти / трговија на Големо / OEM предмети време на испорака ќе бидат различни :
Пакување
Политика На Враќање
(1) Ако предмет на квалитетот проблем, pls donot грижете се, ќе може да ни ги испратите на слик да го одобри тоа, тогаш ние ќе ја ќе пратката или да се вратат назад на вашата исплата.
(2) Доколку објектот се е ок, и поради вашата лична не им се допаѓаат или било која друга неразумно причини, ние се прифатливи за враќање,но ве молиме љубезно ве молиме имајте во превозот на товар ќе бидат платени во вашата страна. Ви благодариме за разбирањето
Повратни информации
Ако сакате да нарачате голема количина или треба ОЕМ или било која друга збуни, pls ве молиме контактирајте со нас со Trader Manager или e-mail/MSN/Skype, ние ќе бидеме среќни да servie со вас во рамките на 24hours !

Подробности

Тип Елемент:
Планински Кристал И Декорации
Брой:
100 бр. / лот
Размер:
4mm
търговска марка:
ослепителна нокти
Номер На Модела:
3d пърл ноктите
Материал:
Метални
Тегло:
15g
Цвят:
Бежов цвят
Тип:
перлата на ноктите
Използването на:
Направи си САМ украса за нокти изкуство
Функция:
3D декорация на нокти
маникюр:
аксесоари за нокти
декорации за нокти:
перлена декорация за нокти
аксесоари за нокти:
3dnail decoation
красотата на ноктите:
3d перла арт нокти

Те също купуват с този продукт

50 грама бонбони с цвят на ноктите блясък цветен блясък на прах с зелена светлина дъгата за нокти лак за нокти украса

BGN 15.97

Облик : во правГолемина : 0.1 mmБоја : 6 боиКоличина : 1 ТорбаПакување Тежина : Околу 50grams или 200 грама со Сигурен Полиестер ТорбаИма 50 грама и 200 грама два вида на пакување на располагање, ве молиме да се избере вистинскиот ви треба.Ве молиме љубезно ве молиме ИМАЈТЕ предвид сите на предмети полни со пластични кеси НЕ кутии во слики!!!​Сите нарачки ќе бидат испратени од страна на регистрирани воздухопловната со следење на број! Повратни информации и Услуга : 1) Купувачот е рано за потврда на приемот на стоките ќе бидат високо ценети...

Красива и толкова скъпа серия Bow-knot 3D маникюр Foil Decoration най-високо качество за DIY Nail Art Decoration 290060

BGN 4.00 5.78

Материјал : Цинк ЛегураГолемина : Како на сликата шоу.Конверзија : 1mm=0.0393 инчен 1 инч=25.4 mmОбјектот Useage : Помине уметност DIY1.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи,можете да ни email,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.2...

Високо качество на 100 бр./лот 5 мм, 3D обикновена морска звезда формата на злато, сребро цвят металик Nail Art направи си САМ украса 290254

BGN 2.64

1 Испратено : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 5 дена по вашата исплата потврди.(Доколку имате одредени превозот барање,ве молиме кажете ни пред превозот.) 2...

1 кутия MTSSII плоско дъно Кристал планински кристал, цветни смесени размери САМ маникюр, маникюр декорации

BGN 1.00 1.31

Спецификација : Материјал : АкриликБоја : Како на сликата покажуваПакет Содржина : 1 Кутија Рамен Дното КристалФункција : 100% сосема нов и висок квалитетЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и ставете ја на ноктитеИсто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн.

20 бр. нов 3d злато, сребро сплав Морска звезда дизайн на ноктите, планински кристал, шипове самата красота UV-гел на ноктите на аксесоари за украса

BGN 2.00 2.80

20pcs Нова 3d Злато Сребро Алуминиум морска ѕвезда Дизајн на Ноктите Кристал Studs DIY Убавина УВ Гел Ноктите Додатоци за ДекорацијаМатеријал : Метал помине уметност украси Големина : 3мм / 5mm / 7mm Тежина : 1g / еез Дизајн : Креативен шарм и, лесна за користење,само стави капка лепак на декорација потоа се применува на вашите нокти...

YWK 1 Пакет ретро златни часовници съоръжения шипове 3D САМ маникюр декорации за маникюрного салон

BGN 3.00 4.00

Спецификација : Материјал : Метал Количина : 3g Декорација Боја : Како на сликите покажуваат Пакет Содржина : 1 Пакет 3Д Декорација на Ноктите Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на Ноктите декорација За на доградба на Акрилни нокти, УВ гел ноктите и Смола ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти, Професионална и домашна употреба исто така Можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн...

TCJ102 Pearlescent Light Rose Crystal Металик блясъкът варира Color for Нокти Glitter nail art decorations makeup facepainting Nail gel

BGN 14.00 14.37

TCJ102 Бисерна Светло Роза Кристал Металик сјај Боја за Нокти Сјајот помине уметност украси шминка facepainting помине гел објект : ТЦ J102 Облик : ТРКАЛЕЗНА DOT Големина : 4 Видови Големина(1 MM.2 MM.3ММ.Микс Големина) Боја : Како на слики Количина : 1 Торба Пакување Тежина : Abt...

11 ОПАКОВКИ/ЛОТ UPRETTEGO МАНИКЮР BEAUTY WATER DECAL SLIDER НОКТИ STICKER FLOWER DOLPHIN BUTTERFLY DRAGON FLY BIRD BLE188-198

BGN 1.00 2.03

[DESCRIPTION]ГОЛЕМИНА : 6.3 X5.3 CM ЗА СЕКОЈ ЛИСТКОЛИЧИНА : 11 ЛИСТОВИ ПОМИНЕ НАЛЕПНИЦАПАКЕТ : НЕМА ПАКЕТКАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ : [ПЛАЌАЊЕ]Ние претпочитаат зачувам услуга за која ќе ви овозможи платите со кредитна картичка (visa или Master Card), дебитна картичка, Qiwi паричник, пари booker, TT, итн,.[ПРЕВОЗОТ]Ние обезбедуваме бесплатен превозот од ПОСТ ВОЗДУХ MAIL (испорака време : 2045 работни дена) за да се купувачот е регистрирана адреса на ALIEXPRESS.ПРЕВОЗОТ ПОПУСТ : 1) ГОЛЕМА ЦЕЛ за ИСПОРАКА ПОПУСТ : Ние надградба на превозот метод за СЛОБОДНИ ЕМС или СЛОБОДНИ DHL ако цел е вкупна вредност е УСД $150 или над;[ОДНОС НА ПРОДАЖБА]Вашето мислење е исклучително важно за нас, ве молиме контактирајте со нас преку Email пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот.[ДАНОК & ДОЛЖНОСТ]Ние обично брод објектот како подарок на пониска вредност,но ние НЕ сме одговорни за даночната и должност, сите увоз даночни & должност & пријави се на купувачот одговорност[ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ]Ние се обезбеди замена & наплата во рок од 15 дена, замена & наплата услугата ќе биде направен по објектот се примени и во оригиналната состојба & пакет, тоа е купувачот има обврска да го плати превозот надомест да го испрати назад до продавачот.[КАПКА ПРЕВОЗОТ]* Ние нудиме КАПКА БРОД услуга на светот;* Aliexpress' ЗАЧУВАМ услуга гаранција препродавач е плаќање обезбедени;* Приватни превозот етикета гаранција препродавач е клиент информации;* Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас

SS3 25 цвята 3D Nail Art Glass Кристал Не Hotfix Flatback лепило на кристали за направи си САМ Nail Art бижута

BGN 0.91

1 Испратено : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 5 дена по вашата исплата потврди.(Доколку имате одредени превозот барање,ве молиме кажете ни пред превозот.) 2...

50 см Реколта пънк стил 3D маникюр верига шипове приказно окачване за нокти, декорация на нокти, аксесоари за ретро

BGN 1.00 1.55

50cm Гроздобер Панк стил 3 D Помине Уметност Синџири Studs Поставен Помине Шарм Декорација на Нокти Accessoires РетроСпецификација : Материјал : Метал Должина : 50cm Шема : 3pattern опции како на сликата покажува Пакет Содржина : 1 Pc Помине Уметност Синџири Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на декорација на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти Чистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и поставете го врз ноктите Печат со јасна topcoatПлаќање & Превозот1...

Холограма на 1 г/скоростна метални Кленови листа форма на ноктите блясък, пайети Лазерна блестка съвети 3D маникюр Deocorations красотата хроматическая

BGN 0.93

Спецификација : Количина : 1 КутијаНето тежина на sequins : Прибл 1g секоја кутија не е во целосна ( ве Молиме овозможи 0.05 g грешка поради прирачник за мерење...

20 бр. нов сплав 3D маникюр стикери shell Морска звезда перлата бижута блясък на ноктите с гел инструменти за нокти DIY планински кристал, бижута

BGN 9.00 12.48

ПредКупи Известувања : 1 plz напишете точни и детални превозот адреса(inlude полно име,адреса,град,држава,поштенски код,телефонски)2...

Маникюр Stamper с стъргало и резервен силиконов глава in3different sizes set, Clear Jelly Stamper kit, скандалджия и Стампер

BGN 1.95

Помине Уметност Stamper со Scraper и резервни силикони главата in3different големини поставувате, да ги бришете Желе Stamper комплет, Scraper И StamperЈасно Помине Уметност Желе Stamper, Гребење Поставите 3 Различни големина Stamper со 3 Заменливи Силикони Глави, силициум stamper, Squishy Stamper, Помине Уметност Желе Stamper,Карактеристики : *Погоден за лична и професионална употреба помине уметност* На силиконски глави се мека, лесна за употреба* Отстранлив stamper за лесно чистење, тоа може да се постојано користење* Големина : на голема големина е 3.8 cm (1.50 инчен),средната големина е од 3,5 см (1.38 инчен),малата големина е 2,8 cm (1.10 инчи)Како да го користите : * Првиот : се применува база слој лак на ноктите.* Второ : се применува лак за да ја саканата слика во чинија.* Трето : scrape низ плоча со scraper да се отстрани прекумерна лак.* Четврто : брзо притиснете го stamper на плочата за да ги собереш на дизајн, ве молиме нежно притиснете го stamper кога користите stamper.* Петтиот : печат на сликата на вашиот ноктите со тркалање движење или само притиснете надолу и подигнете веднаш.* Шеста : се применува врвот грб малку и брзо.деталите за секој сајт на сет* 1 x 3.8 cm Stamper, 1 x 5.3 cm * 8.3 cm scraper* 1 х 3.5 см Stamper, 1 x 3.9 cm * 5.9 cm scraper* 1 x 2.8 cm Stamper, 1 x 5.3 cm * 8.3 cm scraper* 1 x 3.8 cm силикони глава* 1 х 3.5 см силикони глава* 1 x 2.8 cm силикони главаПакетот вклучува : 1 PCS stamper1 PCS ScraperЗабелешка : ве Молиме чувајте ги далеку од деца за да се избегне chockingВажни Забелешки : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Внимание : ова превозот начин е без следење на број ...

100шт злато / сребро/черен метал маникюр окачване кръг / овална сплав маникюр stud маникюр декорации Япония мода тенденция на нокти част от

BGN 10.00 12.00

ПредКупи Известувања : 1 plz напишете точни и детални превозот адреса(inlude полно име,адреса,град,држава,поштенски код,телефонски)2...

Перлен, тъмно-розов кристал метален блясък цвят за нокти, блясък за нокти украса грим facepainting лак за нокти, гел

BGN 14.00 14.37

Бисерна Длабоко Розова Кристал Металик сјај Боја за Нокти Сјајот помине уметност украси шминка facepainting полски помине гел објект : ТЦ J104 Облик : ТРКАЛЕЗНА DOT Големина : 4 Видови Големина(1 MM.2 MM.3ММ.Микс Големина) Боја : Како на слики Количина : 1 Торба Пакување Тежина : Abt...

10шт на Едро 3D прозрачен сплав планински кристал вратовръзка пеперуда нокти филийки направи си САМ украса

BGN 2.00 2.51

Објектот описи : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетГолем за Двете Професионални Помине Специјалист или Помине Уметност УченикТоа се Направи Вашите Нокти да Изгледаат Елеганција и СпецијалниКомпатибилен со Двете Природни и Вештачки Нокти и Лесно да се ПримениИсто така може да се Користи за Декорација на Вашиот Дом, Мобилен Телефон Случај, Покана Картичка, Телото Уметност и др.Инструкции : Може да се користи со лак, УВ гел или акрил нокти, итн.Чистење на површината на ноктите, четка и база на полска, место на ноктитеПакетот Вклучува : Промет на големо со 10pcs Помине Уметност DIY Декорација (лажни нокти совети не се вклучени)