• Ново
1 лист мода метални стикери за нокти 3D злато черна вълна формата на самозалепващи се стикери за украса САМ творчески маникюр аксесоари

1 лист мода метални стикери за нокти 3D злато черна вълна формата на самозалепващи се стикери за украса САМ творчески маникюр аксесоари

BGN 2.00
BGN 2.48
-19 %
В магазина

Брой продукти


1 Лист Мода Метал Нокти Налепници 3 D Злато Црн Бран Форма самолепливи Decals Украси DIY Креативни Нокти Додатоци
Спецификација : Дизајн : 3 D Бран Бои : Црна и Златна Карактер : самолепливи, нема потреба лепак повеќе Пакет Содржина : 1 Лист 3 D Нокти Налепници Карактеристики & Употреба : Сосема Нов во мало пакување и добар квалитет ! Еден лист од лепило нокти налепници за да ги собере сите нокти, ноктите и ноктите совети. Погоден за професионални салон за лична употреба или за домашна употреба. Како да го користите : 1. Чистење на површината каде дизајнот е да се applyed. 2. Одберете дизајн и кора надвор од вашите нокти. ( забелешка : donot допир на лепак) 3. Се применува дизајнот на нокти/совети и бришење тоа нежно неколку пати. 4. Се применуваат врвот палто за совршен ефект.

Подробности

Цвят:
черен, златни
Тип Елемент:
Стикер И Стикер
търговска марка:
Мисчеринг
Брой:
1 лист
Размер:
Approx. 11.5cm*9cm
Номер На Модела:
стикер за нокти
Стил:
3d стикери за нокти
Материал:
метални етикети
Стил:
Нов и Фахион
Дизайн:
3D Wave стикери за нокти
Тип:
метални стикери за нокти
Функция:
стикер за нокти
Пирони Инструменти:
маникюр стикери, ваденки
Нийл Арт:
Приказно Стикери За Нокти
Характер:
стикери за декорация на нокти
декорация на нокти:
Самозалепващи стикер
Цвят:
Злато, бяло, черно
Качество:
Високо качество

Те също купуват с този продукт

горещ бежов цвят металик край блясък на перлите пирони мъниста шипове САМ красота дизайн нокти украса на колелото

BGN 1.00 1.54

2016 година Топла Беж Боја Метал Работ Сјајот Бисери на Ноктите Монистра Studs DIY Убавина Помине Уметност Декорации3 D Бисер Помине ДекорацииБои : Беж бојаДизајн : Половина бисер со метални работУпотреба : Лесна примена користите само малку лепак потоа притиснете на вашите нокти.Пакување Содржина : 1setПрепорачуваме Производи : Како да се купатАко сакате да се купи еден објект, ве молиме изберете количината и кликнете"Купи Сега"...

11 ОПАКОВКИ/ЛОТ UPRETTEGO МАНИКЮР BEAUTY WATER DECAL SLIDER НОКТИ STICKER FLOWER DOLPHIN BUTTERFLY DRAGON FLY BIRD BLE188-198

BGN 1.00 2.03

[DESCRIPTION]ГОЛЕМИНА : 6.3 X5.3 CM ЗА СЕКОЈ ЛИСТКОЛИЧИНА : 11 ЛИСТОВИ ПОМИНЕ НАЛЕПНИЦАПАКЕТ : НЕМА ПАКЕТКАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ : [ПЛАЌАЊЕ]Ние претпочитаат зачувам услуга за која ќе ви овозможи платите со кредитна картичка (visa или Master Card), дебитна картичка, Qiwi паричник, пари booker, TT, итн,.[ПРЕВОЗОТ]Ние обезбедуваме бесплатен превозот од ПОСТ ВОЗДУХ MAIL (испорака време : 2045 работни дена) за да се купувачот е регистрирана адреса на ALIEXPRESS.ПРЕВОЗОТ ПОПУСТ : 1) ГОЛЕМА ЦЕЛ за ИСПОРАКА ПОПУСТ : Ние надградба на превозот метод за СЛОБОДНИ ЕМС или СЛОБОДНИ DHL ако цел е вкупна вредност е УСД $150 или над;[ОДНОС НА ПРОДАЖБА]Вашето мислење е исклучително важно за нас, ве молиме контактирајте со нас преку Email пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот.[ДАНОК & ДОЛЖНОСТ]Ние обично брод објектот како подарок на пониска вредност,но ние НЕ сме одговорни за даночната и должност, сите увоз даночни & должност & пријави се на купувачот одговорност[ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ]Ние се обезбеди замена & наплата во рок од 15 дена, замена & наплата услугата ќе биде направен по објектот се примени и во оригиналната состојба & пакет, тоа е купувачот има обврска да го плати превозот надомест да го испрати назад до продавачот.[КАПКА ПРЕВОЗОТ]* Ние нудиме КАПКА БРОД услуга на светот;* Aliexpress' ЗАЧУВАМ услуга гаранција препродавач е плаќање обезбедени;* Приватни превозот етикета гаранција препродавач е клиент информации;* Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас

Холограма на 1 г/скоростна метални Кленови листа форма на ноктите блясък, пайети Лазерна блестка съвети 3D маникюр Deocorations красотата хроматическая

BGN 0.93

Спецификација : Количина : 1 КутијаНето тежина на sequins : Прибл 1g секоја кутија не е во целосна ( ве Молиме овозможи 0.05 g грешка поради прирачник за мерење...

Нов 1 чувал Бял, блестящ лак за нокти, за блясък на бижута leaf плоча форма пайети люспи блестка Грим, Маникюр съвети за изкуство на ноктите

BGN 10.00 12.74

Спецификација : Материјал : Пластика100% сосема нов со кутијаКоличина : 1 BagГолемина : 3мм долгоБоја : розова СимфонискиТежина : 100 / 200 / 300g факултативнаФункција : 100% сосема нов и висок квалитет декорации на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти Чистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и поставете го врз ноктите Печат со јасна topcoat исто така Можете да ги користите за декорација на вашиот дом ѕид, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн...

Коледна холограма фолио за нокти Коледа Unicorn Dreamcatcher геометричен маникюр Transfer стикер маникюр съвети украса 4*100 см

BGN 2.00 2.38

Спецификација : Количина : 1 РолнаЛист Големина : Прибл 4100cmБоја : Како на сликата покажуваПакет Содржина : 1 Тркалаат Помине ФолијаКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет.Може да се користи за УВ ноктитеПомине Уметност Foils создаде совршен "мешани метали" заврши за било полски боја.(Темен лак е подобро)Ноктите Фолија може да се отстрани лесно со лак сменаКако да го користите : 1...

Горещи цветни AB Glitter упорит на горния акрил кристал в колелото на декорации за нокти инструмент

BGN 2.00 3.20

Shippment .ние можеме да брод во светот од страна на e Packet / Кина Пост / DHL / EMS / UPS / ФЕДЕКС; .plz бидете сигурни дека вашата цел адреса одговара на вашиот превозот адреса и стави детално и точно превозот адреса,othersize,вашиот пакет ќе се врати или да бидат испратени на погрешна адреса,и ние не сме одговорни за овој случај; .ние ќе се обезбеди следење на број навремено да сте,plz известување Кина Пост не може да track пакет статус во текот на shippment...

Черен метал нокти фолио, стикер стикери 3d nail art decoration инструменти за дизайн на паяка

BGN 7.00 11.74

Боја : пред црно , назад е бронзени Многу тенка и лесна за употреба на Погоден за помине уметност декорација со лак, УВ градител гел, акрилик, итн...

UPRETTEGO МАНИКЮР BEAUTY WATER DECAL SLIDER НОКТИ STICKER BLACK GEOMETRY FIGURES ARROR WAVE LINES ДАНТЕЛА YE501-506

BGN 0.78

[DESCRIPTION]ГОЛЕМИНА : 6 X12.5 CM ЗА СЕКОЈ ЛИСТКОЛИЧИНА : 16 ЛИСТОВИ ПОМИНЕ НАЛЕПНИЦАПАКЕТ : ЕДНОСТАВЕН ПАКЕТКАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ : [ПЛАЌАЊЕ]Ние претпочитаат зачувам услуга за која ќе ви овозможи платите со кредитна картичка (visa или Master Card), дебитна картичка, Qiwi паричник, пари booker, TT, итн,.[ПРЕВОЗОТ]Ние обезбедуваме бесплатен превозот од ПОСТ ВОЗДУХ MAIL (испорака време : 2045 работни дена) за да се купувачот е регистрирана адреса на ALIEXPRESS.ПРЕВОЗОТ ПОПУСТ : 1) ГОЛЕМА ЦЕЛ за ИСПОРАКА ПОПУСТ : Ние надградба на превозот метод за СЛОБОДНИ ЕМС или СЛОБОДНИ DHL ако цел е вкупна вредност е УСД $150 или над;[ОДНОС НА ПРОДАЖБА]Вашето мислење е исклучително важно за нас, ве молиме контактирајте со нас преку Email пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот.[ДАНОК & ДОЛЖНОСТ]Ние обично брод објектот како подарок на пониска вредност,но ние НЕ сме одговорни за даночната и должност, сите увоз даночни & должност & пријави се на купувачот одговорност[ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ]Ние се обезбеди замена & наплата во рок од 15 дена, замена & наплата услугата ќе биде направен по објектот се примени и во оригиналната состојба & пакет, тоа е купувачот има обврска да го плати превозот надомест да го испрати назад до продавачот.[КАПКА ПРЕВОЗОТ]* Ние нудиме КАПКА БРОД услуга на светот;* Aliexpress' ЗАЧУВАМ услуга гаранција препродавач е плаќање обезбедени;* Приватни превозот етикета гаранција препродавач е клиент информации;* Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас

Красива и толкова скъпа серия Bow-knot 3D маникюр Foil Decoration най-високо качество за DIY Nail Art Decoration 290060

BGN 4.00 5.78

Материјал : Цинк ЛегураГолемина : Како на сликата шоу.Конверзија : 1mm=0.0393 инчен 1 инч=25.4 mmОбјектот Useage : Помине уметност DIY1.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи,можете да ни email,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.2...

100шт злато / сребро/черен метал маникюр окачване кръг / овална сплав маникюр stud маникюр декорации Япония мода тенденция на нокти част от

BGN 10.00 12.00

ПредКупи Известувања : 1 plz напишете точни и детални превозот адреса(inlude полно име,адреса,град,држава,поштенски код,телефонски)2...

1 ролка холограма фолио за нокти Лазерна Сребърна цветна холограма хартия полски лепило за нокти изпращане залепваща стикер за Нокти DIY Decal

BGN 1.00 1.95

1 тркалаат Holographic Помине Foils Ласерски Сребро Шарени Holo Хартија полски Лепак Ноктите Трансфер Лепило Налепница DIY Помине DecalУбава DIY се ТРКАЛААТ НАЛЕПНИЦА............Тоа ќе биде различен ефект ако користите различни полски, ви благодаримеОписНов & Висок квалитет.различни стилови availible...

Ново колело 2.0 mm 12 цвята 500 бр. маникюр Glitter съвети кристали кръгли скъпоценни камъни

BGN 1.00 1.38

Карактеристики : Нова и никогаш не се користи од 12 Различни бои ја Исчистите површината на ноктите, четка база на полска,место на ноктите и печат со јасна врвот грбот Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти,исто така, може да ги красат вашиот мобилен телефон, книга, играчот случај, картон, стакло и други DIY...

KADS New Trend Creative Припокриват Square Nail Design Transfer Decals Water Stickers Нокти маникюр декорации инструменти

BGN 2.00 2.64

Карактеристики : 100% Сосема Нов.Големина : 8.5 cm*13.0 cmПакет Содржина : 1 PC Помине НалепницаКако да го користите : 1.Чистење на вашите нокти прво2.Изберете нокти налепници ви се допаѓа3.Намалување на дизајн ви се сакате и се потопува во вода за неколку секунди4.Користење на пинцети вода трансфер во саканата позиција на вашите нокти5.Се применуваат врвот палто за најдобар резултат

50 грама бонбони с цвят на ноктите блясък цветен блясък на прах с зелена светлина дъгата за нокти лак за нокти украса

BGN 15.97

Облик : во правГолемина : 0.1 mmБоја : 6 боиКоличина : 1 ТорбаПакување Тежина : Околу 50grams или 200 грама со Сигурен Полиестер ТорбаИма 50 грама и 200 грама два вида на пакување на располагање, ве молиме да се избере вистинскиот ви треба.Ве молиме љубезно ве молиме ИМАЈТЕ предвид сите на предмети полни со пластични кеси НЕ кутии во слики!!!​Сите нарачки ќе бидат испратени од страна на регистрирани воздухопловната со следење на број! Повратни информации и Услуга : 1) Купувачот е рано за потврда на приемот на стоките ќе бидат високо ценети...

1000шт SS12 3 мм карамфил супер-лъскав висококачествени смоли плоски 3D лак за нокти мобилна красотата САМ декоративни материали N22-3

BGN 1.84

торба торба торба ДОЛАРИ, 1.15 / торба ДОЛАРИ 1.40 / торба торба торбазапочнетекрајниот Производ Карактеристики Нокти, мобилен убавина, лаптоп убавина, огледала, запалки, козметички кутии, MP4, автомобил убавина, се држи автомобилот на логото, дома декорација, позадина разубавувањето, леплива каде да блесне, многу убава мода! Општи помине употреба 2mm или 3мм мал дијамантбазирани, леплива мобилен телефон со 2mm да 4mmбазирани, специјално за да видите лични преференции, големи бисер разубавувањето, мали бисер зглобовите! 【Име на производ】 : Ноктите смола вежба 【Боја】 : Транспарентна AB 【Производ Материјал】 : Акрилик 【Спецификација на Производот】 : 3мм 【Опис】 : Секој пакет од околу 1000pcs, пакувањето е OPP вреќа може да се отвори, ќе се носат и солза во транзит, па ние завиткани колку што е можно, ве молиме клиенти се увери...

Разход на цвят, форма на сърце блясък на ноктите пайети маникюр съвети за декорация на нокти бижута и аксесоари стикери за нокти инструмент за доставка

BGN 7.97

постојат 2 stlyes на мало пакет, црна тегли и јасно тегли, ние ќе го испрати по случаен избор.постојат 2 stlyes на мало пакет, црна тегли и јасно тегли, ние ќе го испрати по случаен избор...

Розата е цветето на лист правоъгълник нокти пробиване на плочи модел на линиите на мрежата в юмрук дизайн маникюр Nail Art Печат Image Plate Mezerdoo C46

BGN 4.00 4.21

Роза цвет и лист Правоаголник Помине Печат Плочи Образец линија мрежа тупаница Дизајн на Нокти Помине Уметност Печат Слика Плоча Mezerdoo C46Функција : Ноктите печат плоча професионална Помине Уметност Подарок за вас или вашата девојка Најдобри контрола на квалитетот за да се обезбеди висок квалитет на производите кои ги нуди широка видови на корисниците да се доживее професионални помине уметност во разумна цена Фантастичен и супер светол нокти за вас...

1бр Гъби цвете изображение на ноктите пробиване плоча от неръждаема стомана нокти шаблон за печати за нокти маникюр модел инструменти 021-030

BGN 5.00 5.60

Печурки Цвет Слика на Ноктите Печат Плочи од Нерѓосувачки Челик Помине Матрицата за Помине Уметност Марки Нокти Образец АлаткиГОЛЕМИНА : 6.5*12.5 CMСекој има винил поддршка за зголемување на леснотијата на користењеКако да го користите : 1) Отстранување на заштита на филмот2) се Применуваат печат лак на саканиот дизајн3) да се Отстрани вишокот лак со scraper користење на 45º агол4) ги Собереш на дизајн со stamper користење на возен движење5) Печатот на дизајн на вашите нокти со користење на возен движење6) се Применуваат Врвот Палто за подолго траење резултат

1set 300pcs кръг 3D акрилен маникюр скъпоценни Камъни Crystal Rhinestons САМ Decoration Wheel 3JAN20

BGN 1.00 2.00

300pcs Круг 3 D Акрилик Помине Уметност Камења Кристал Rhinestones DIY Декорација ТркалаСпецификации : 100% сосема нов и висок квалитетБоја : сребренаМатеријал : АкриликЛесно да се применуваат на природни или вештачки нокти, исто така, може да ги красат вашиот мобилен телефон, книга, играчот случај, картон, стакло и други DIYЧекор : Чистење на површината на ноктите, четка база на полска,место на ноктите и печат со јасна палто врвотПакет содржина : 300pcs Rhinestones(Приближно)+1 тркала1.Ние ги поддржува следниве методи на плаќање...

Магнитен огледален ефект пигмент маникюр декорации UV гел прах светкавица хром Хамелон 3D котешко око Магнит за нокти, блясък на прах

BGN 1.00 1.68

ФункцијаНови Пристигнување 3 D Мачка ОчиКоличина : 1 Box 1gДизајни : Мода Мачка ОчиСтилови : Нови ПристигнувањеПредмети : Помине Уметност Магнетни Во ПравПакет Содржина : 1 кутија Помине Сјајот во ПравКако да го користите : Огледало ефект : 1.Се подготват вашите нокти со УВ БАЗА на ГРБ, ЧИСТА БОЈА ГЕЛ(Црна препорачува, но не е потребно) 2.Применуваат Без избрише УВ ВРВОТ ГРБ, ја излечи, под УВ ламба или LED светилка додека не се целосно да се обидете...

10 бр. / лот голяма глава лук с голям планински кристал, 3D Слънцето сплав бижута блясък на ноктите Съвет украса

BGN 3.00 3.04

10pcs / многу Голем Лак со голема кристал 3 D Сонцето Легура Накит Сјајот Помине Уметност Совет ДекорацијаГолем за Двете Професионални Помине Специјалист или Помине Уметност УченикТоа се Направи Вашите Нокти да Изгледаат Елеганција и СпецијалниКомпатибилен со Двете Природни и Вештачки Нокти и Лесно да се ПримениИсто така може да се Користи за Декорација на Вашиот Дом, Мобилен Телефон Случај, Покана Картичка, Телото Уметност, итнДа секој купувач : ако цел износ достигне $5, ќе испрати еден мал подарок за у за слободни.и количината е голема, pls контакт со мене, ќе се даде голем попуст.Пакет Содржина : 10pcs x Помине уметност легура декорација

TCJ102 Pearlescent Light Rose Crystal Металик блясъкът варира Color for Нокти Glitter nail art decorations makeup facepainting Nail gel

BGN 14.00 14.37

TCJ102 Бисерна Светло Роза Кристал Металик сјај Боја за Нокти Сјајот помине уметност украси шминка facepainting помине гел објект : ТЦ J102 Облик : ТРКАЛЕЗНА DOT Големина : 4 Видови Големина(1 MM.2 MM.3ММ.Микс Големина) Боја : Како на слики Количина : 1 Торба Пакување Тежина : Abt...

50 см Реколта пънк стил 3D маникюр верига шипове приказно окачване за нокти, декорация на нокти, аксесоари за ретро

BGN 1.00 1.55

50cm Гроздобер Панк стил 3 D Помине Уметност Синџири Studs Поставен Помине Шарм Декорација на Нокти Accessoires РетроСпецификација : Материјал : Метал Должина : 50cm Шема : 3pattern опции како на сликата покажува Пакет Содржина : 1 Pc Помине Уметност Синџири Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на декорација на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти Чистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и поставете го врз ноктите Печат со јасна topcoatПлаќање & Превозот1...

50грамм/USD$5.92 дъгата бял с розов светлина цветен звезден блясък и огледален блясък обувки за декорация на нокти

BGN 8.99

50grams / УСД$5.92 Светкава Бели Со Розова Светлина Шарени Ѕвезда Сјајот Specular сјај сјај за нокти Уметност декорацијаЦена : 50g / торба, $5.9 / торбапакет : 50g / opp вреќа или го 100g / кеса, или било која количина како што треба !!!!!боја : бела со розова светлинаоблик : петокрак обликдизајни : транспарентна1...

1 кутия MTSSII плоско дъно Кристал планински кристал, цветни смесени размери САМ маникюр, маникюр декорации

BGN 1.00 1.31

Спецификација : Материјал : АкриликБоја : Како на сликата покажуваПакет Содржина : 1 Кутија Рамен Дното КристалФункција : 100% сосема нов и висок квалитетЛесно да се применуваат на природни или вештачки ноктиЧистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и ставете ја на ноктитеИсто така можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн.

12 Листа Nail Art Water Transfer Sticker Black Преводачи Letter Number Love Decals Етикети Wrap Tips Decoration B097-108

BGN 2.00 2.08

12 ВО 1 Ноктите Вода Трансфер Decal Налепници Помине Уметност Цвет ДизајнОПИС 100% сосема нов Тип : 12 ВО 1 (12 листови во 1 Страна) Пакет : 1pcs Големи помине уметност Налепници (12 листови) НАСТАВА 1...

Маникюр Stamper с стъргало и резервен силиконов глава in3different sizes set, Clear Jelly Stamper kit, скандалджия и Стампер

BGN 1.95

Помине Уметност Stamper со Scraper и резервни силикони главата in3different големини поставувате, да ги бришете Желе Stamper комплет, Scraper И StamperЈасно Помине Уметност Желе Stamper, Гребење Поставите 3 Различни големина Stamper со 3 Заменливи Силикони Глави, силициум stamper, Squishy Stamper, Помине Уметност Желе Stamper,Карактеристики : *Погоден за лична и професионална употреба помине уметност* На силиконски глави се мека, лесна за употреба* Отстранлив stamper за лесно чистење, тоа може да се постојано користење* Големина : на голема големина е 3.8 cm (1.50 инчен),средната големина е од 3,5 см (1.38 инчен),малата големина е 2,8 cm (1.10 инчи)Како да го користите : * Првиот : се применува база слој лак на ноктите.* Второ : се применува лак за да ја саканата слика во чинија.* Трето : scrape низ плоча со scraper да се отстрани прекумерна лак.* Четврто : брзо притиснете го stamper на плочата за да ги собереш на дизајн, ве молиме нежно притиснете го stamper кога користите stamper.* Петтиот : печат на сликата на вашиот ноктите со тркалање движење или само притиснете надолу и подигнете веднаш.* Шеста : се применува врвот грб малку и брзо.деталите за секој сајт на сет* 1 x 3.8 cm Stamper, 1 x 5.3 cm * 8.3 cm scraper* 1 х 3.5 см Stamper, 1 x 3.9 cm * 5.9 cm scraper* 1 x 2.8 cm Stamper, 1 x 5.3 cm * 8.3 cm scraper* 1 x 3.8 cm силикони глава* 1 х 3.5 см силикони глава* 1 x 2.8 cm силикони главаПакетот вклучува : 1 PCS stamper1 PCS ScraperЗабелешка : ве Молиме чувајте ги далеку од деца за да се избегне chockingВажни Забелешки : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Внимание : ова превозот начин е без следење на број ...