• Ново
Коледна холограма фолио за нокти Коледа Unicorn Dreamcatcher геометричен маникюр Transfer стикер маникюр съвети украса 4*100 см

Коледна холограма фолио за нокти Коледа Unicorn Dreamcatcher геометричен маникюр Transfer стикер маникюр съвети украса 4*100 см

BGN 2.00
BGN 2.38
-16 %
В магазина

Брой продукти


Спецификација :
Количина : 1 Ролна
Лист Големина : Прибл. 4*100cm
Боја : Како на сликата покажува
Пакет Содржина :
1 Тркалаат Помине Фолија
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет.
Може да се користи за УВ ноктите
Помине Уметност Foils создаде совршен "мешани метали" заврши за било полски боја.(Темен лак е подобро)
Ноктите Фолија може да се отстрани лесно со лак смена
Како да го користите :
1. Подготви вашата ноктот со обликување, туркање кутикулите назад и отстранување на сите масла.
2. Се применува база на грбот, и почекајте го сув.
3. Се применуваат лак(темна боја е подобро), почекајте го сув.
4. Се применуваат помине фолија лепак, се сече парче фолија (само доволно голема за нокти), притиснете го на вашите нокти. Различни бои на foils може да се меша на ноктите
5. Отстрани фолија и фолија модел треба да биде stuch на вашите нокти. Ако малку се водат за исчезнати, се однесува само на горниот слој на дел не се земаат и повторете го чекор.4
6. Откако целосно сува, печат со горниот слој да се заштити фолија
Превозот И Предавање На Терминот :
1) Ние брод во СВЕТОТ како ПОДАРОК.
2) точки ќе биде предаден во рок од 1-3 работен ден по уплатата завршен примени.
3) Предмети се испраќаат преку економија поштенски (ние ќе го испратите вашиот пакет со бесплатно следење на број), стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена.
4) времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да потрае и до 35 дена. Ако не можете да го добијат тоа по 35 дена. Ве молиме контактирајте со нас за решавање.
5) Превозот може да биде под влијание на празници, настани и други несигурности. Ние не може да гарантира пристигнување време.
6) ве Молиме да се напомене дека клиентите од ИТАЛИЈА или Бразил, поради вашата земји' строги СОПСТВЕНИ политики за MERCHANDISES од Источна Азија, испорака брзина може да биде во голема мера одложен .
7) Ако не им се допаѓаат навидум долго превозот време, ве молиме да не понуда. Ние не сакате да се добие негативна или неутрална или слабо НСД резултат само затоа што на превозот време.
8) Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
9) ве Молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Плаќања :
1) Пред да го купат, ве Молиме бидете сигурни дека вашиот Превозот адреса е точна.Или не,ве молам, точно пред исплата.

Подробности

Номер На Модела:
NDG 41280
Материал:
Фолио за нокти
Стил:
Коледен Еднорог Ловец На Сънища Геометричен
Размер:
Approx. 4*100cm
Брой:
1 ролка
търговска марка:
ДНЕВНИК НИКОЛ
Тип Елемент:
Стикер И Стикер

Те също купуват с този продукт

12 Листа Nail Art Water Transfer Sticker Black Преводачи Letter Number Love Decals Етикети Wrap Tips Decoration B097-108

BGN 2.00 2.08

12 ВО 1 Ноктите Вода Трансфер Decal Налепници Помине Уметност Цвет ДизајнОПИС 100% сосема нов Тип : 12 ВО 1 (12 листови во 1 Страна) Пакет : 1pcs Големи помине уметност Налепници (12 листови) НАСТАВА 1...

горещ бежов цвят металик край блясък на перлите пирони мъниста шипове САМ красота дизайн нокти украса на колелото

BGN 1.00 1.54

2016 година Топла Беж Боја Метал Работ Сјајот Бисери на Ноктите Монистра Studs DIY Убавина Помине Уметност Декорации3 D Бисер Помине ДекорацииБои : Беж бојаДизајн : Половина бисер со метални работУпотреба : Лесна примена користите само малку лепак потоа притиснете на вашите нокти.Пакување Содржина : 1setПрепорачуваме Производи : Како да се купатАко сакате да се купи еден објект, ве молиме изберете количината и кликнете"Купи Сега"...

50 см Реколта пънк стил 3D маникюр верига шипове приказно окачване за нокти, декорация на нокти, аксесоари за ретро

BGN 1.00 1.55

50cm Гроздобер Панк стил 3 D Помине Уметност Синџири Studs Поставен Помине Шарм Декорација на Нокти Accessoires РетроСпецификација : Материјал : Метал Должина : 50cm Шема : 3pattern опции како на сликата покажува Пакет Содржина : 1 Pc Помине Уметност Синџири Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на декорација на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти Чистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и поставете го врз ноктите Печат со јасна topcoatПлаќање & Превозот1...

Разход на цвят, форма на сърце блясък на ноктите пайети маникюр съвети за декорация на нокти бижута и аксесоари стикери за нокти инструмент за доставка

BGN 7.97

постојат 2 stlyes на мало пакет, црна тегли и јасно тегли, ние ќе го испрати по случаен избор.постојат 2 stlyes на мало пакет, црна тегли и јасно тегли, ние ќе го испрати по случаен избор...

Ново колело 2.0 mm 12 цвята 500 бр. маникюр Glitter съвети кристали кръгли скъпоценни камъни

BGN 1.00 1.38

Карактеристики : Нова и никогаш не се користи од 12 Различни бои ја Исчистите површината на ноктите, четка база на полска,место на ноктите и печат со јасна врвот грбот Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти,исто така, може да ги красат вашиот мобилен телефон, книга, играчот случај, картон, стакло и други DIY...

Нов 1 чувал Бял, блестящ лак за нокти, за блясък на бижута leaf плоча форма пайети люспи блестка Грим, Маникюр съвети за изкуство на ноктите

BGN 10.00 12.74

Спецификација : Материјал : Пластика100% сосема нов со кутијаКоличина : 1 BagГолемина : 3мм долгоБоја : розова СимфонискиТежина : 100 / 200 / 300g факултативнаФункција : 100% сосема нов и висок квалитет декорации на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти Чистење на површината на ноктите, четка, на база на полски, и поставете го врз ноктите Печат со јасна topcoat исто така Можете да ги користите за декорација на вашиот дом ѕид, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн...

1 ролка холограма фолио за нокти Лазерна Сребърна цветна холограма хартия полски лепило за нокти изпращане залепваща стикер за Нокти DIY Decal

BGN 1.00 1.95

1 тркалаат Holographic Помине Foils Ласерски Сребро Шарени Holo Хартија полски Лепак Ноктите Трансфер Лепило Налепница DIY Помине DecalУбава DIY се ТРКАЛААТ НАЛЕПНИЦА............Тоа ќе биде различен ефект ако користите различни полски, ви благодаримеОписНов & Висок квалитет.различни стилови availible...

Розата е цветето на лист правоъгълник нокти пробиване на плочи модел на линиите на мрежата в юмрук дизайн маникюр Nail Art Печат Image Plate Mezerdoo C46

BGN 4.00 4.21

Роза цвет и лист Правоаголник Помине Печат Плочи Образец линија мрежа тупаница Дизајн на Нокти Помине Уметност Печат Слика Плоча Mezerdoo C46Функција : Ноктите печат плоча професионална Помине Уметност Подарок за вас или вашата девојка Најдобри контрола на квалитетот за да се обезбеди висок квалитет на производите кои ги нуди широка видови на корисниците да се доживее професионални помине уметност во разумна цена Фантастичен и супер светол нокти за вас...

1000шт SS12 3 мм карамфил супер-лъскав висококачествени смоли плоски 3D лак за нокти мобилна красотата САМ декоративни материали N22-3

BGN 1.84

торба торба торба ДОЛАРИ, 1.15 / торба ДОЛАРИ 1.40 / торба торба торбазапочнетекрајниот Производ Карактеристики Нокти, мобилен убавина, лаптоп убавина, огледала, запалки, козметички кутии, MP4, автомобил убавина, се држи автомобилот на логото, дома декорација, позадина разубавувањето, леплива каде да блесне, многу убава мода! Општи помине употреба 2mm или 3мм мал дијамантбазирани, леплива мобилен телефон со 2mm да 4mmбазирани, специјално за да видите лични преференции, големи бисер разубавувањето, мали бисер зглобовите! 【Име на производ】 : Ноктите смола вежба 【Боја】 : Транспарентна AB 【Производ Материјал】 : Акрилик 【Спецификација на Производот】 : 3мм 【Опис】 : Секој пакет од околу 1000pcs, пакувањето е OPP вреќа може да се отвори, ќе се носат и солза во транзит, па ние завиткани колку што е можно, ве молиме клиенти се увери...

Магнитен огледален ефект пигмент маникюр декорации UV гел прах светкавица хром Хамелон 3D котешко око Магнит за нокти, блясък на прах

BGN 1.00 1.68

ФункцијаНови Пристигнување 3 D Мачка ОчиКоличина : 1 Box 1gДизајни : Мода Мачка ОчиСтилови : Нови ПристигнувањеПредмети : Помине Уметност Магнетни Во ПравПакет Содржина : 1 кутија Помине Сјајот во ПравКако да го користите : Огледало ефект : 1.Се подготват вашите нокти со УВ БАЗА на ГРБ, ЧИСТА БОЈА ГЕЛ(Црна препорачува, но не е потребно) 2.Применуваат Без избрише УВ ВРВОТ ГРБ, ја излечи, под УВ ламба или LED светилка додека не се целосно да се обидете...

100 бр. / опаковане. горещ маникюр Pearl Кристал 3d Gold Metal шипове скъпоценни камъни Чар САМ Занаятите Стайлинг Tool камък декорация на нокти

BGN 2.00 3.02

100pcs Топла Помине Уметност Бисер Кристал 3d Злато Метал Studs Камења Шарм DIY Занает Стил Алатка Камен Помине ДекорацииМатеријал : Метал помине уметност украси Големина : 4mm Тежина : 1g / еез Дизајн : Креативен шарм и, лесна за користење,само стави капка лепак на декорација потоа се применува на вашите нокти...

50 грама бонбони с цвят на ноктите блясък цветен блясък на прах с зелена светлина дъгата за нокти лак за нокти украса

BGN 15.97

Облик : во правГолемина : 0.1 mmБоја : 6 боиКоличина : 1 ТорбаПакување Тежина : Околу 50grams или 200 грама со Сигурен Полиестер ТорбаИма 50 грама и 200 грама два вида на пакување на располагање, ве молиме да се избере вистинскиот ви треба.Ве молиме љубезно ве молиме ИМАЈТЕ предвид сите на предмети полни со пластични кеси НЕ кутии во слики!!!​Сите нарачки ќе бидат испратени од страна на регистрирани воздухопловната со следење на број! Повратни информации и Услуга : 1) Купувачот е рано за потврда на приемот на стоките ќе бидат високо ценети...

Високо качество на 100 бр./лот 5 мм, 3D обикновена морска звезда формата на злато, сребро цвят металик Nail Art направи си САМ украса 290254

BGN 2.64

1 Испратено : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 5 дена по вашата исплата потврди.(Доколку имате одредени превозот барање,ве молиме кажете ни пред превозот.) 2...

1 лист 3D маникюр стикери стикери нов пристигане мода декорация на нокти щанцоване маникюр САМ нежен набор от инструменти за нокти

BGN 1.94

Еден лист од лепило помине уметност налепници за да ги собере сите нокти, ноктите и ноктите совети Нема повеќе комплексни сликарство и имаат вашите нокти направено во минути Нови Леснона, Леснооф, Убавината на Ноктите Уметност Налепници во Елегантен дизајн Може да се користи на природни, лажни, гел, акрил или стап на ноктите Тие изгледаат толку слатко и прекрасни на било бои помине исчезнуваат Без лепак бара и само кора надвор за да ја отстраните е Многу лесен за употреба во 6 едноставни чекори : 1...

100шт злато / сребро/черен метал маникюр окачване кръг / овална сплав маникюр stud маникюр декорации Япония мода тенденция на нокти част от

BGN 10.00 12.00

ПредКупи Известувања : 1 plz напишете точни и детални превозот адреса(inlude полно име,адреса,град,држава,поштенски код,телефонски)2...

Черен метал нокти фолио, стикер стикери 3d nail art decoration инструменти за дизайн на паяка

BGN 7.00 11.74

Боја : пред црно , назад е бронзени Многу тенка и лесна за употреба на Погоден за помине уметност декорација со лак, УВ градител гел, акрилик, итн...

UPRETTEGO МАНИКЮР BEAUTY WATER DECAL SLIDER НОКТИ STICKER BLACK GEOMETRY FIGURES ARROR WAVE LINES ДАНТЕЛА YE501-506

BGN 0.78

[DESCRIPTION]ГОЛЕМИНА : 6 X12.5 CM ЗА СЕКОЈ ЛИСТКОЛИЧИНА : 16 ЛИСТОВИ ПОМИНЕ НАЛЕПНИЦАПАКЕТ : ЕДНОСТАВЕН ПАКЕТКАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ : [ПЛАЌАЊЕ]Ние претпочитаат зачувам услуга за која ќе ви овозможи платите со кредитна картичка (visa или Master Card), дебитна картичка, Qiwi паричник, пари booker, TT, итн,.[ПРЕВОЗОТ]Ние обезбедуваме бесплатен превозот од ПОСТ ВОЗДУХ MAIL (испорака време : 2045 работни дена) за да се купувачот е регистрирана адреса на ALIEXPRESS.ПРЕВОЗОТ ПОПУСТ : 1) ГОЛЕМА ЦЕЛ за ИСПОРАКА ПОПУСТ : Ние надградба на превозот метод за СЛОБОДНИ ЕМС или СЛОБОДНИ DHL ако цел е вкупна вредност е УСД $150 или над;[ОДНОС НА ПРОДАЖБА]Вашето мислење е исклучително важно за нас, ве молиме контактирајте со нас преку Email пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот.[ДАНОК & ДОЛЖНОСТ]Ние обично брод објектот како подарок на пониска вредност,но ние НЕ сме одговорни за даночната и должност, сите увоз даночни & должност & пријави се на купувачот одговорност[ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ]Ние се обезбеди замена & наплата во рок од 15 дена, замена & наплата услугата ќе биде направен по објектот се примени и во оригиналната состојба & пакет, тоа е купувачот има обврска да го плати превозот надомест да го испрати назад до продавачот.[КАПКА ПРЕВОЗОТ]* Ние нудиме КАПКА БРОД услуга на светот;* Aliexpress' ЗАЧУВАМ услуга гаранција препродавач е плаќање обезбедени;* Приватни превозот етикета гаранција препродавач е клиент информации;* Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас

KADS New Trend Creative Припокриват Square Nail Design Transfer Decals Water Stickers Нокти маникюр декорации инструменти

BGN 2.00 2.64

Карактеристики : 100% Сосема Нов.Големина : 8.5 cm*13.0 cmПакет Содржина : 1 PC Помине НалепницаКако да го користите : 1.Чистење на вашите нокти прво2.Изберете нокти налепници ви се допаѓа3.Намалување на дизајн ви се сакате и се потопува во вода за неколку секунди4.Користење на пинцети вода трансфер во саканата позиција на вашите нокти5.Се применуваат врвот палто за најдобар резултат

11 ОПАКОВКИ/ЛОТ UPRETTEGO МАНИКЮР BEAUTY WATER DECAL SLIDER НОКТИ STICKER FLOWER PANDA BAMBOO AZALEA BIRD FEATHER BLE212-222

BGN 1.00 2.54

[DESCRIPTION]ГОЛЕМИНА : 6.3 X5.3 CM ЗА СЕКОЈ ЛИСТКОЛИЧИНА : 11 ЛИСТОВИ ПОМИНЕ НАЛЕПНИЦАПАКЕТ : НЕМА ПАКЕТКАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ : [ПЛАЌАЊЕ]Ние претпочитаат зачувам услуга за која ќе ви овозможи платите со кредитна картичка (visa или Master Card), дебитна картичка, Qiwi паричник, пари booker, TT, итн,.[ПРЕВОЗОТ]Ние обезбедуваме бесплатен превозот од ПОСТ ВОЗДУХ MAIL (испорака време : 2045 работни дена) за да се купувачот е регистрирана адреса на ALIEXPRESS.ПРЕВОЗОТ ПОПУСТ : 1) ГОЛЕМА ЦЕЛ за ИСПОРАКА ПОПУСТ : Ние надградба на превозот метод за СЛОБОДНИ ЕМС или СЛОБОДНИ DHL ако цел е вкупна вредност е УСД $150 или над;[ОДНОС НА ПРОДАЖБА]Вашето мислење е исклучително важно за нас, ве молиме контактирајте со нас преку Email пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот.[ДАНОК & ДОЛЖНОСТ]Ние обично брод објектот како подарок на пониска вредност,но ние НЕ сме одговорни за даночната и должност, сите увоз даночни & должност & пријави се на купувачот одговорност[ПОЛИТИКА НА ВРАЌАЊЕ]Ние се обезбеди замена & наплата во рок од 15 дена, замена & наплата услугата ќе биде направен по објектот се примени и во оригиналната состојба & пакет, тоа е купувачот има обврска да го плати превозот надомест да го испрати назад до продавачот.[КАПКА ПРЕВОЗОТ]* Ние нудиме КАПКА БРОД услуга на светот;* Aliexpress' ЗАЧУВАМ услуга гаранција препродавач е плаќање обезбедени;* Приватни превозот етикета гаранција препродавач е клиент информации;* Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас

Красива и толкова скъпа серия Bow-knot 3D маникюр Foil Decoration най-високо качество за DIY Nail Art Decoration 290060

BGN 4.00 5.78

Материјал : Цинк ЛегураГолемина : Како на сликата шоу.Конверзија : 1mm=0.0393 инчен 1 инч=25.4 mmОбјектот Useage : Помине уметност DIY1.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи,можете да ни email,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.2...

TCJ102 Pearlescent Light Rose Crystal Металик блясъкът варира Color for Нокти Glitter nail art decorations makeup facepainting Nail gel

BGN 14.00 14.37

TCJ102 Бисерна Светло Роза Кристал Металик сјај Боја за Нокти Сјајот помине уметност украси шминка facepainting помине гел објект : ТЦ J102 Облик : ТРКАЛЕЗНА DOT Големина : 4 Видови Големина(1 MM.2 MM.3ММ.Микс Големина) Боја : Како на слики Количина : 1 Торба Пакување Тежина : Abt...

1бр Гъби цвете изображение на ноктите пробиване плоча от неръждаема стомана нокти шаблон за печати за нокти маникюр модел инструменти 021-030

BGN 5.00 5.60

Печурки Цвет Слика на Ноктите Печат Плочи од Нерѓосувачки Челик Помине Матрицата за Помине Уметност Марки Нокти Образец АлаткиГОЛЕМИНА : 6.5*12.5 CMСекој има винил поддршка за зголемување на леснотијата на користењеКако да го користите : 1) Отстранување на заштита на филмот2) се Применуваат печат лак на саканиот дизајн3) да се Отстрани вишокот лак со scraper користење на 45º агол4) ги Собереш на дизајн со stamper користење на возен движење5) Печатот на дизајн на вашите нокти со користење на возен движење6) се Применуваат Врвот Палто за подолго траење резултат