• Ново
Избор на танцьорка розничное оптовое бяла рокля памук/ликра балетное трика с шифоновыми поли и пеперуда отзад

Избор на танцьорка розничное оптовое бяла рокля памук/ликра балетное трика с шифоновыми поли и пеперуда отзад

BGN 44.00
В магазина

Брой продукти


Почитувани Купувачи
Ако сакате да уживате во некоја добра цена за објектот, ве молиме цел тоа на овој начин : 30 Парчиња на Една Боја, на Еден Дизајн . Ако можете да го направите така, ве молиме e-mail порака или од нас да добие добра цена.
Почитувани Француски Клиенти :
За вашето внимание, ќе мора да се испрати фактура на француски ц.и. ако изберете e-ЕМС како логистичка метод.
Нормално, ние ќе ве контактираме 7 дена подоцна, по стоката се превезува. До тогаш, ве молиме рака во фактурата документ за
Француски ц.и. ПОБРЗО . Инаку, стоката ќе биде вратена назад во Кина.
Во овој случај, ние се плашам дека тоа е тешко за нас да се преземат за враќање превозот цена.
Постои алтернативен метод за да се избегне оваа ситуација. Тоа е за да користите e-Пакет . Ние можеме да се подели поголеми пакети во помали пакети.
Answer : ___________________________ NOTE : Кога ќе се стави повеќе предмети во количката, превозот цена може да биде двојно. Сепак, кога ќе го поставите цел, превозот цена автоматски ќе се намали/намалена. Ако не сте задоволни со превозот цена, ве молиме контактирајте со нас за да видиме дали можеме да ви понудиме подобра опција!
Бел Памук/Lycra Леотар со Chiffon Здолништа за Дами и Девојки
Опис :
1, Големини Табелата : (Внимание Ве Молам)
Мерењата се за луѓето кои НЕ облека :
2, бои наведени подолу, се она што може да се направи. Белата Боја се наведени во друга страница. Ве молиме кликнете на линкот подолу.
Ако сакате да имаат боја на Црна,Светло Розева боја и Повеќе Бои , ве Молиме .
3, Леотар Chiffon Здолништа со Пеперутка Назад , Целосно Внатре Наредени :
Внатре Поставата го прави удобен за носење и да го покрие вашата приватност :
4,Бои Покаже :
5, Квалитет Вовед :
Она што е ткаенина тежина?
На ткаенина тежина е грам/квадратен метар (g/ m2), која е многу важен технички индекс на плетени ткаенини.
Значи, со ова ние би сакале да објасни зошто нашиот квалитет е подобар во концептот на G/ M2 .
Акции & Испорака :
6, Ако објектите се во порибено, тие може да се испраќаат надвор веднаш. Ако не, тоа трае САМО неколку дена за да се заврши нив, како што прават во нашата фабрика.
7,Време На Испорака = Обработка На Време + Превозот Време. Превозот време зависи од тоа кој метод ќе го изберете и за која земја се со цел ќе се постигне. Ако сте од U. S, У К, Австралија и Канада, e Packet може да се користи (иако вие може да не бидете во можност да изберете од овој веб-сајт. Можеме да го организираме за вас врз основа на редоследот големина). Тоа трае 8-10 дена да пристигнат за e Packet.

Подробности

Размер:
CT, CS, CI, CM, CL, AS, AM, AL, AXL, AXXL
Пол:
Жени
Номер На Модела:
SLS001
Материал:
Ликра, Ликра, Памук
търговска марка:
Избор танцьор
Танц Тип:
Балет
Танц Тип:
Балет, Джаз, Модерен Танц
Място:
Танцова студия, сцена, фитнес зала
Номер На Модела:
Момичета балет танцови
is_customized:
Yes
Пол:
Жени
Стил:
Пола, рокля
Материал:
Шифон, дантела
Цвят:
Черен, Blanco, лилаво, розово
Характеристика:
продължение

Те също купуват с този продукт

Децата Фен Янко Класически Танц Бродерия Китайски Народен Танц Костюми Канфу Танц На Сценичното Представяне На Облекло

BGN 44.00 55.04

вклучува : врвот + панталони + грб + појасГолемина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаСе препорачува висинаS110М120L130XL140XXL150Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

Професионална завесата на танца на корема боядисана чиста натурална коприна завесата за жени танц на корема ръчно завесата на сцената

BGN 23.00 23.17

Евтини, на големо 100% свила стомак танц свила за девојки стомак танц рака завесата на сцената за танчерка покаже рака превезМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Жените танц на корема пайети tribal пискюл хип шал танц на корема триъгълник хип шал приключи на колана на полата ресни 10 цвята

BGN 9.00 11.20

Стомакот Танц Костим Племенски Tassel Хип Шамија заврши Појас Здолниште РаботОпис На Производот : 10 Бои се достапни : available : Кралска сина, Светло сина, Црвена, Темно розова, Розова, Бела, Виолетова, Жолта,Црна&Злато,Црна&Сребро.Состојба : новаГолемина : една големинаКорселе : се водат од 6890 CM(26.535.5 инчи)Појас lenght : 150cm / 59inch , Ширина на Корселе : 70 CM / 27.6 инч,должината на Дополнителните(од половината на подолу) : 50 CM(20inch)Имајте на ум : Тоа е само Хип шамија појас, а не со други !!Трговија на големо и пад на превозот се и добредојдени? За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат...

2017 луксозен нов, модерен танц рокля Рокля национален стандарт голяма пола практика пола възрастен валс

BGN 82.00 89.60

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : S,M,L,XL,XXL ,XXXLголемина на табелата : (единица : cm)Единица : cm Биста Половината Хип Фустан должина Рамо S 7076 6066 7480 126 36 M 7682 6672 8086 127 37 L 8288 7278 8692 128 38 XL 8894 7884 9298 129 39 XXL 94100 8490 98104 130 40 XXXL 100104 9094 104108 131 41ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Джаз / да се включи танц танцови костюми, танцови на жените и момичетата сценичното представяне на пайети танцово рокля

BGN 57.60

Танц Омилен е фабрика материјали tutсите видови на танц носии и leotards од 2009 година.Нашата колекција на Деца Танц носии се за балет, џез & допрете Танц...

Продажба на едро на евтини бял корем дейн пискюл воал от КОПРИНА Коприна, за жени танц на корема ръчно изработени от естествена коприна танцови аксесоари на сцен

BGN 31.00 31.49

Трговија на големо евтини whiteebelly dane превез 100% свила свила за жените стомак танц рака свила на сцената девојки стомак танц accesosriesМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Нов стил горещи танцови рокли Vestidos Solid Dress Party Dresses Момиче Tassel Dress бална зала Latin Salsa Dance носете Costume Party

BGN 36.00 37.92

Тип на производ : девојки латинска танц Материјал : полиестер / spandex Возрасна Група : девојки Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : 110,120,130,140,150,160големина на табелата : (единица : cm)големина висина110 100110120 110120130 120130140 130140150 140150160 150160Како да се изберете големина?110 : погоден за деца кои е околу 100cm~110cm високи120 : погоден за деца кои е околу 110cm~120cm високи130 : погоден за деца кои е околу 120cm~130cm високи140 : погоден за деца кои е околу 130cm~140cm високи150 : погоден за деца кои е околу 140cm~150cm висина160 : погоден за деца кои е околу 150cm~160cm високиако имате малку масти , pls изберете поголема големина .ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Певицата е водеща етикет рокля подиум показва бледо златисти длиннохвостые увити в гърдите огледално костюми

BGN 316.80

Повеќе За ПроизводотСАД $ 87.9 / ЦенаСАД $ 139.8 / ЦенаСАД $ 88.6 / ЦенаСАД $ 136 / ЦенаСАД $ 133.6 / ЦенаЦенаСАД $ 69.23 / ЦенаСАД $ 58 / ЦенаСАД $ 98 / ЦенаСАД $ 74 / ЦенаСАД $ 75 / ЦенаСАД $ 120 / Ценави благодаримеза не вклучуваат сите додатоци

Изпълнение на танца на корема завесата боядисана чиста натурална коприна завесата за жени танц на корема ръчно завесата на сцената

BGN 24.77

Евтини, на големо 100% свила стомак танц свила за девојки стомак танц рака завесата на сцената за танчерка покаже рака превезМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Момичета Децата Модерни Балните Латино Танци Рокля Зелена Ресни Салса Танго Танцови Черен Изпълнение На Сценична Облекло

BGN 25.00 29.52

XXS ( 90cm ,за девојки / момчиња со висина 8595cm) XS ( 100cm ,за девојки / момчиња со висина 95105cm) S (110cm , за девојки / момчиња со висина 105115cm) M (120cm , за девојки / момчиња со висина 115125cm) L ( 130cm, за девојки / момчиња со висина 125135cm XL ( 140cm ,за девојки / момчиња со висина 135145cm) XXL (150см , за девојки / момчиња со висина 145155cm) 3 XL ( 160cm ,за девојки / момчиња со висина 155165cm) 4 XL ( 170cm ,за девојки / момчиња со висина 165175cm)

Нов костюм за танци балната зала секси long sleeves Velvet Embroidery бална зала на dance dress for women бална зала на dance competition dress

BGN 142.21

За Ballroom танцува се облекуваат : Ткаенини : Вез, сомот Големина : S,M,L,XL,XXL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M025За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Китайски народен танцов костюм за възрастни Китайски народен танцов костюм барабана танц на коледната танцов фестивал perfomance clothing

BGN 92.64

ПлаќањеНие прифаќаме Зачувам тука Ако имате било каков проблем на плаќањето,ве молиме кликнете тука : .ПревозотНие нудиме редовни Кина Пост Воздух Mail превозот метод...

Костюми за състезателни танци секси senior long sleeves бална зала на dance dress for women бална зала на dance competition dresses

BGN 126.21

За Ballroom танцува се облекуваат : Ткаенини : spandexГолемина : S,M,L,XL,XXL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M037За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Безплатна доставка деца момичета pom pom танц пакетче рокля танцови фитнес балет пакетче високо качество на 3 цветове

BGN 19.00 23.30

2017 Симпатична Девојки Балет Фустан За Деца Девојка Танц Облека Деца Балет Костими За Девојки Танц Леотар Девојка Dancewearматеријал : Квалитет на мрежа предиво, памук, sequins, дупчење Стил : без ракави туту здолниште Употреба : училиште перформанси, свадба цвет девојка Боја : црвена роза розоваОвој фустан големина тече деца висина.ако вашите деца е масти ве молиме, изберете ја поголем големина.М 110 за (100110cm)L 120 за (110120cm)XL 130 за (120130cm)XXL за 140 (130140cm)3 XL150 за (140150cm)Почитувани Купувачи ќе може да го направи овие следните настава кога ќе се двоумела : 1.Следните големина табела е азија големина, ве Молиме длабоко внимателен големина кога ќе нарачате или можете да оставите порака за вашата големина, па ние може да ви помогне да се потврди.2.Големина на Табелата е за refenrence само.3.Ве молиме изберете поголема големина кога вашето дете поголем thant модел фигура многу.можете да платите со : кредитна картичка / web паритрансфер / дебитни картички / western union / QIWI Паричникот / зачувамако не знаете како да се плаќаат пари, ве молиме проверете на линкот1.Ние ќе брод вашата објект во рамките на 3 дневна.2.Стоките ќе бидат испратени од страна на економски превозот услуга,ние нудиме бесплатен превозот.ако сакате изразат превозот услуга, ве молиме контактирајте со нас.3.Превозот време : 1)Воздухопловната (35 недели ) (Бесплатен превозот+Следење на број)2)...

Жените дами стандартен костюм за танци балната зала секси latin Competition Dress Фигурно пързаляне Облечи Lady Latin бална зала на dance dresses

BGN 129.79

Жените Дами Стандард Ballroom Танцува Костим секси латино Конкуренција Фустан уметничко Лизгање се Облекуваат Дама латинска Ballroom танцува фустаниМатеријал : spandex / камењаГолемина : XXS6 XL1 инч=2.54 см(овој стил може да биде слободен да го направи,може да се направи на други бои и големина .ве молиме испратете ја вашата висина,тежина,градите,половината и колковите на продавачот,ова е многу важно!)

Нови костюми за състезателни танци секси ликра с дълъг ръкав рокля за балните танци за жени конкурсни рокли за балните танци

BGN 174.00 191.20

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : S,M,L,XL,XXLголемина на табелата : (единица : cm)Единица : cm Биста Половината Хип Фустан должина Рамо S 7884 6266 8388 125 36 M 8388 6670 8792 125 37 L 8792 7074 9196 125 38 XL 9196 7478 9498 125 39 XXL 95100 7883 97102 125 40ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Балетные танцови костюми пенливи рокля с пайети за сцена, твърд тюл предпрофессиональный класически балетен танц палачинка пакетче

BGN 196.10

Балет Танц Носии Пенливи Sequin Облека за сцената,Беспомошна Tulle Предпрофесионални Класичен Балет Танц Палачинка ТутуPls изберете големина што ви треба!Ако големината подолу не се во РЕД,ве молиме да ни кажете танчерка сопствената големина,како што се биста,половината,телесна висина и телесна тежина, така што ќе може да се направи фустан accoording за нејзината големина.Ви благодариме!+2cm е дозволено1inch=2.54 смГолемина(cm)БистаБиста може дабиде изменета.ПоловинатаПоловината може да себиде изменета...

Син потребителски Фигурно пързаляне рокля за конкурса мода нова марка Фигурно пързаляне рокля за деца DR3565

BGN 360.00 379.17

уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани...

Потребителски Фигурно пързаляне рокля за състезания мода нова марка Фигурно пързаляне рокля за деца DR3563

BGN 350.00 367.97

уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани...

Балните танци костюм секси старши ликра бални танци рокля за жените бални танци конкурс рокли S-XXXXL

BGN 74.85

За Ballroom танцува здолниште : Ткаенини : spandex Големина : S,M,L,XL,XXL,3 XL,4 XL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M0161За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

custom custmize professional velvet latin Румба cha cha румба samba paso double Jive dance dress

BGN 110.00 126.08

Ве молиме да ми кажете вашиот колк, биста, половината, тежина, должина на облекување што треба, должина на ракав,Рака турнеја.ние ќе се прилагодите според вашиот големината на телото.

2017 женски ориенталски костюм танц на корема облекло Сексуална нощ танц на корема Топ сутиен + Колан с 2 бр. комплект WY8165

BGN 64.00 70.91

Перформанси Жените Dancewear Стомак Танц Костим Само Градник+појас (не се вклучат и други) ако треба ,pls контактПроизвод Функција : 100% нов Бренд и Висок КвалитетМатеријал : рачно изработени монистра и sequinsДетали : Вистински Поместена Градник осигурува добра Echoes.Изобилство извезена со многу мали и големи монистра и sequins.Идеален за стомак танц, карневал или Bollywood ...

Секси Female Mirror Singer Dj Ds Dance Stage Costume Sequins Silver Bodysuit Women High-necked Nightclub Show тела

BGN 269.00 296.00

[xlmodel][производи][8888]S : Висина 155160cm,тежина 4050kgМ : Висина од 160165cm,тежина 5060kgL : Висина 165175cm,тежина 6065kg(1cm=0.3937 инчи ) (1inch=2.54 см)Ве молиме оставете ја вашата висина , тежина при место цел .[xlmodel][фото][0000]

2017 женски ориенталски костюм танц на корема облекло Сексуална нощ танц на корема Топ сутиен + Колан с 2 бр. комплект WY7152

BGN 70.00 78.03

Перформанси Жените Dancewear Стомак Танц Костим Само Градник+појас (не се вклучат и други) ако треба ,pls контактПроизвод Функција : 100% нов Бренд и Висок КвалитетМатеријал : рачно изработени монистра и sequinsДетали : Вистински Поместена Градник осигурува добра Echoes.Изобилство извезена со многу мали и големи монистра и sequins.Идеален за стомак танц, карневал или Bollywood ...Една, исто така, имаат голема големина XL сега

Нов прием за възрастни е ориенталски танц на корема LED Isis Wings цветни аксесоари за танц на корема Крила популярен подпори за сценичното представяне

BGN 81.00 81.42

ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

custom custmize professional tassel latin Румба cha cha румба samba paso double Jive dance dress

BGN 110.00 126.08

Ве молиме да ми кажете вашиот колк, биста, половината, тежина, должина на облекување што треба, должина на ракав,Рака турнеја.ние ќе се прилагодите според вашиот големината на телото.

2017 нов belly dane воал от КОПРИНА Коприна, за жени танц на корема ръчно изработени от естествена коприна на сцената момичета танц на корема accesosries

BGN 25.00 25.25

2017 нови стомак dane превез 100% свила свила за жените стомак танц рака свила на сцената девојки стомак танц accesosriesМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...