• Ново
Китайските традиции класически ханьфу етап танцови костюми костюм фея древен народен танц жени рокля за изпълнения на деца

Китайските традиции класически ханьфу етап танцови костюми костюм фея древен народен танц жени рокля за изпълнения на деца

BGN 62.00
BGN 107.04
-42 %
В магазина

Брой продукти


вклучува : 2 парчиња Блузи + здолниште + Завиткани во градите+ појас
Топло Prompt
Ова е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .
Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,
Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !
Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експрес
Ве молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на време
ако пратката може да се ' t пристигнат на време . Ќе контакт со вас .
Ако не го направите тоа ние не презема никаква одговорност
За било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!
Големина на Табела (Азија Големина )/Единица (CM)
Големина(cm)/Етикетата
Предлагам Висина
Предлагам Тежина
Биста
Половината
XS( Деца Големина )
Предлагам висина 140-150cm
S
150-160
40-50 kg
85-89
73-90
М
160-165
50-55 kg
90-93
80-93
L
165-170
55-60 kg
94-97
86-96
XL
170-175
60-65 kg
98-101
93-100
Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )
Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .
Како различни мерни методи . Pls прифати грешка околу 2-3cm (Околу 1 Инч )
ПС : ако имате малку масти , pls изберете поголема големина .
На соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL
Танц Тип:
Китайски Народен Танц
Пол:
Жени
търговска марка:
Даксико
Материал:
Полиестер, Памук
Номер На Модела:
D1622
Тип Елемент:
Танцов Костюм Янко
Класификация На Цветя:
Розов / червен / син
Размер:
s/m/l / xl

Те също купуват с този продукт

Децата Фен Янко Класически Танц Бродерия Китайски Народен Танц Костюми Канфу Танц На Сценичното Представяне На Облекло

BGN 44.00 55.04

вклучува : врвот + панталони + грб + појасГолемина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаСе препорачува висинаS110М120L130XL140XXL150Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

2018 високо качество женски ориенталски костюми 5шт сутиен и колан & колие и гривна набор от индийски танци обличам дрехи

BGN 108.00 134.40

2014 година Нови Професионални Индија Стомак Танц Костим 3 Еез Градник&Појас&Здолниште 34 B / C 36 B / C 10 Бои парчеНови Стомак Танц Костим 2 Парчиња siut Градник&Појас 34 B / C 36 B / C 38 B / C без здолниште 7 Бои парчеНови Професионални Стомак Танц Костим 2 Парчиња siut Градник&Здолниште 34 B / C 36 B / C 38 B / C 8 Бои парчеНови Професионални Стомак Танц Костим 3 Еез Градник&Појас&Здолниште 34 B / C 36 B / C 10 Бои парчеНови индискиот танц Стомак Танц Костим 3 Слики Градник&Појас&Здолниште 34 B / C 36 B / C 38 B / C 40 B / C 11 Бои парчеЖешка Нов Индискиот Танц Стомак Танц 2 Парчиња Костим Чипка Врвот & Панталони Siut 11 Бои парче2014 година Нови Стомак Танц Костим врвот &злато брановидна панталони 12 бои Dancewear парчеНови Стомак Танц 3 еез siut поставите костим 34 B / C 36 B / C 38 B / C 40 B / C Градник&Појас&Здолниште 11 бои парчеБесплатен превозот Нов Висок Квалитет на Жените Стомак Танц Носии 4pcs Градник&Појас&Ѓердан&Хривнија Поставите Индискиот Танц Облечи Облека Опис на Производот 4 парчиња : 1 градник1 појас1 пар на oversleeves1 ѓерданБоја : сино дијамант / маслинесто зелена / sapphire / златна камила / fuchsin / рѓа црвенаГрадник Големина Горниот биста Под биста34 C 90cm(35.4") 75см(30")Должина на појас : 80см(31.5")Одговара за половината помеѓу 7085cm(2833.5")(3 магија ленти на појас за да ја определите должината)Должина на Здолниште : 95cm(37.4")

Момичета Децата Модерни Балните Латино Танци Рокля Зелена Ресни Салса Танго Танцови Черен Изпълнение На Сценична Облекло

BGN 25.00 29.52

XXS ( 90cm ,за девојки / момчиња со висина 8595cm) XS ( 100cm ,за девојки / момчиња со висина 95105cm) S (110cm , за девојки / момчиња со висина 105115cm) M (120cm , за девојки / момчиња со висина 115125cm) L ( 130cm, за девојки / момчиња со висина 125135cm XL ( 140cm ,за девојки / момчиња со висина 135145cm) XXL (150см , за девојки / момчиња со висина 145155cm) 3 XL ( 160cm ,за девојки / момчиња со висина 155165cm) 4 XL ( 170cm ,за девојки / момчиња со висина 165175cm)

2017 женски ориенталски костюм танц на корема облекло Сексуална нощ танц на корема Топ сутиен + Колан с 2 бр. комплект WY8165

BGN 64.00 70.91

Перформанси Жените Dancewear Стомак Танц Костим Само Градник+појас (не се вклучат и други) ако треба ,pls контактПроизвод Функција : 100% нов Бренд и Висок КвалитетМатеријал : рачно изработени монистра и sequinsДетали : Вистински Поместена Градник осигурува добра Echoes.Изобилство извезена со многу мали и големи монистра и sequins.Идеален за стомак танц, карневал или Bollywood ...

Балните танци костюм секси спандекс бални танци дълга пола за жените бални танци конкурс пола 2kinds цветове

BGN 76.61

За Ballroom танцува здолниште : Ткаенини : spandex Големина : S,M,L,XL, (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M018За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Балните танци костюм секси старши ликра бални танци рокля за жените бални танци конкурс рокли S-XXXXL

BGN 74.85

За Ballroom танцува здолниште : Ткаенини : spandex Големина : S,M,L,XL,XXL,3 XL,4 XL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M0161За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Продажба на едро на евтини бял корем дейн пискюл воал от КОПРИНА Коприна, за жени танц на корема ръчно изработени от естествена коприна танцови аксесоари на сцен

BGN 31.00 31.49

Трговија на големо евтини whiteebelly dane превез 100% свила свила за жените стомак танц рака свила на сцената девојки стомак танц accesosriesМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Нов стил латински танц, костюм секси ликра и дантела марля латински танц пола за жените латински танц конкурс поли S-4XL

BGN 47.82

За латинска танц здолниште : Ткаенини : чипка Големина : S,M,L,XL,2 XL,3 XL,4 XL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : LB041(само на латински танц здолниште,на врвот треба да се купат)За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Момичета, балет, танцово парти за деца танцови деца латиноамерикански танци обличам детето бански танцови деца гимнастика Етап 6

BGN 33.00 54.38

Девојки Балет Танц Облечи за Деца Танц Облека Деца латинска Танц Облечи Дете Леотар Dancewear Деца Гимнастика Фаза 6Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Pls белешка изберете големина, како на висина како што е подолу големина на табелаГолемина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / LebalПредлагам ВисинаS(110)100110M120)110120L(130)120130XL(140)1301402 XL(150)1401503 XL(160)150160Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cmАко вашето бебе е малку масти, pls изберете поголема големинаНа соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали...

професионално облекло на жените танц на корема аксесоари танц на корема колан момичета танц на корема верига жени дантела хип шал

BGN 14.05

Жените стомак танц, хип шамија : Материјал : чипкаГолемина : една големина,должина со чипка : 82cm,ширина : 45см1 инч=2.54 см

2017 луксозен нов, модерен танц рокля Рокля национален стандарт голяма пола практика пола възрастен валс

BGN 82.00 89.60

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : S,M,L,XL,XXL ,XXXLголемина на табелата : (единица : cm)Единица : cm Биста Половината Хип Фустан должина Рамо S 7076 6066 7480 126 36 M 7682 6672 8086 127 37 L 8288 7278 8692 128 38 XL 8894 7884 9298 129 39 XXL 94100 8490 98104 130 40 XXXL 100104 9094 104108 131 41ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Нов Прием На Латино-Американските Танци, За Да Върхове За Деца Черно-Бял Цвят На Здрава Тъкан На Ризата Мъжки Дрехи Момче Бальная Сценична Облекло E014

BGN 86.40

Почитувани,оваа облека е обичај прави носат,ако сакате да прилагодено на големината на,ве молиме слободно контактирајте со нас,ја напушти својата големина информации : Висина,тежина,биста,половината,колковите,ви благодариме【Стил】Мажите Латинска Танц Блузи 【Вклучуваат】1*Блузи【Големина】Сопствени направени големина【Материјал】Ткаенина【Миење Информации】Рака Мие1

Професионална завесата на танца на корема боядисана чиста натурална коприна завесата за жени танц на корема ръчно завесата на сцената

BGN 23.00 23.17

Евтини, на големо 100% свила стомак танц свила за девојки стомак танц рака завесата на сцената за танчерка покаже рака превезМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...