• Ново
Фигурно пързаляне рокля за момичета доброто нови маркови конькобежные рокли за състезания индивидуални DR3912

Фигурно пързаляне рокля за момичета доброто нови маркови конькобежные рокли за състезания индивидуални DR3912

BGN 358.00
BGN 376.80
-5 %
В магазина

Брой продукти


уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани. Уметничко лизгање фустани за девојки, уметничко лизгање фустан натпревар , конкуренција игри со авијација фустани Добредојдовте во Мојата Продавница уметничко Лизгање Фустан За Девојки Доброто Нов Бренд игри со авијација Фустани За Конкуренција Прилагодено DR3912 Опис :
Ние сме големи производители во Кина, секој фустан е направен од страна на дизајнерите кои имаат долгогодишно искуство за правење мраз фустан. Па ние сме многу среќни со трговија на големо и на мало со бизнис, што ќе обезбеди висок квалитет и пониска цена.
Фустанот одговара за облекување на конкуренцијата, обука и изведба; ткаенина е главно направени од најновиот модел и квалитетот еластична velour, висока еластичност spandex, како и прецизни обврзувачки вештини и декорација дијамант или чипка шема. Ткаенината е избран топлина чуваат, постојаност на боја, пот апсорбира и бојата светла; сосема нов обичај прави уметничко лизгање фустан со појавување на косата scrunchie вклучени. Сите фустани имаат гаќи се во прилог.
Фустанот е направен од висок квалитет на spandex,со многу дијаманти и скапоцен камен на акрил.Најчесто ние го продаде фустанот со дупчење на Блискиот Исток.
Сите Видови на големини за вас за цел :
Следните големини за референца :
Возрасни(инчи)
S
М
L
XL
дебелина
55-59
58-62
61-65
65-69
градите
31-34
33-36
35-39
37-41
половината
25-28
26-29
28-31
Од 30-33
хип
34-37
36-39
39-41
40-43
Дете(инчи)
6
8
10
12
14
16
дебелина
38-42
41-45
44-48
47-51
50-54
52-56
градите
21-24
22-25
23-26
25-28
27-30
29-32
половината
17-20
18-21
19-22
21-24
22-25
24-27
хип
23-26
24-27
26-29
28-31
Од 30-33
32-35
Начините да се измери :
l Биста : Мерка под твоите раце и околу plumpest дел од вашиот биста
l Половината : Мерка околу вашата природна половината
l Колковите : Мерка околу најголем дел од твоите
l Дебелина или Торзото : со Почеток во центарот на рамо и мерка надолу пред се, преку crotch, и назад до почетната точка.)
Ако не постои нормална големина одговара за вас, можете да кажете ми кои се вашите мерењата на градите, половината, колковите и дебелина или торзото; со тоа, ние може да се направи се облекуваат според вашето тело облик, а вие треба да се чека за малку повеќе време .
На боја и стил :
Уметничко лизгање облека припаѓа на посебна обичај прилагодени стоки, според големина, како што е обичај производи, бои и стилови може да не се целосно со графикон како што се две грашок,можно физичка имаат мало боја разлика и компјутер за да се види, се разбира ние ќе се обидеме да dowith график сличност, се стремиме да се направи секој клиент може да се добијат задоволителни слика skatingcostume, целосно неприфатливо може да има боја пријател ве молиме купи внимателно.

Подробности

Танц Тип:
Бална зала
Пол:
Жени
търговска марка:
Кристална обичай
Материал:
Ликра
Номер На Модела:
DR3912
is_customized:
Yes
Характеристики:
Анти -- ексфолиация, анти -- намаляване, анти -- извивка, Бреатабле, запазва топлината
Място на произход на стоките:
Китай
Цвят:
като снимка
Материал:
Ликра и мрежест
Стил:
рокля за фигурата ски
Изпълнение Тип Износване:
Рокля за фигурата на кънки на лед
Възрастова Група:
За деца
Тип Елемент:
конкурс Конькобежный костюми за деца
Име на продукта:
рокли за по ски

Те също купуват с този продукт

Седем приказните костюми на династиите Тан Ханфу дрехи Дамски театър принцеса на народни танцови костюми

BGN 42.00 44.69

Опис : Седум самовила костим Танг Династии Hanfu облека женски театарски принцеза фолклорен танц носииПовеќе производи Добредојдовте да ја посетите мојата онлајн продавница : Големина На Табелата : Бесплатни Големина : биста 8089cm, половината 7082cm!Контакт со нас на : Ако купувачот има било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, Ние ќе се обиде да одговори веднаш во рок од 12 часа.Клиент Информации : Ве молиме оставете ги целосно име и презиме, точно превозот адреса и поштенски број кога ќе го поставите цел, спротивно на стоки можеби се врати назад од страна на вашиот локалните поштата, и ние не ќе наплата на превозот обвиненија.Повратни информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас...

Професионален Египетски Ориенталски Костюм Комплект Кристал Сутиен B / C Купа Вълна Пола Египет Ориенталски Танци Екипировки

BGN 87.68

Големина на Табелата ( единица : cm) Градник Големина Големина на ЕУ Големина велика БРИТАНИЈА Големина на Градите Биста Флуктуација Биста Јазот Првенство Големина S 75 C 34 C 72.5 77.5 cm 90cm 12.5 15cm C M 80 C 36 C 77.5 82.5 cm 95cm 12.5 15cm C L 85 C 38 C 82.5 87.5 cm 100cm 12.5 15cm В Појас за Должина S 80 85cm M 80 85cm L 85 90cm Здолниште Големина (one size) Должина : 95cm Половината : 68 118cm Колковите : 90 120cm Што 's во пакет?2 парчиња Сет : 1 x градник, 1 x појас3 парчиња Сет : 1 x градник, 1 x појас, 1 x здолништеПочитувани,Ако сакате да купите чевли, ве молиме кажете ни за вашите пораки.Големина што ви треба!

Момичета памук дълги ръкави, балет, танц гимнастика бански с шифоновой завязанной пола облекло за сценичното представяне на класически дрехи

BGN 14.00 20.90

Сет Вклучуваат : 1 Pc Балет Леотар, 1 Pc Врзани ЗдолништеСостојба : Нова со ознакаМатеријал : Полиестер, Памук, ChiffonКарактеристики : Балет облека е изработена од полиестер, памук и chiffon материјал, рака мие.Големина на Табела значи возраст се движи за девојчиња, но тие се за општи насоки само.Долги ракави, круг деколте, потабсорбента памук леотар, меки и удобни за носење.Одделени chiffon износени здолниште, лента може да биде поврзано со лак, за да заврши околу половината...

Детски рокли за по ски-доброто нови маркови рокли за каране на кънки за състезания DR4126

BGN 274.00 287.97

уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани.уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани...

Танц на корема практика облекло лятото на 2017 нов практика рокля на ресни пола лято секси ръкави прашка костюм 4 цвята

BGN 49.00 52.48

Стомакот танц пракса облека летото 2017 нова пракса фустан реси здолниште лето секси ракави прашка костим 4 боиГолемината на врвот и здолниште може да се прилагоди!Забелешка : горенаведените големина за рачно мерење,грешка помеѓу 13 см е нормален феномен.

Професионален луксозни ръчно изработени сутиен + колан+дълга пола + завеси+ръкави за момичета денс костюм за жени танц на корема изпълнението на облекло

BGN 557.87

Жените стомак танц сет : 4 Pcs / set : градник*1 здолниште*1 превез*1 ракавите*1Материјали : свилаГолемина : Сопствен стил.ве молиме испратете ја вашата Висина,тежина,градник големина,градите,половината и колковите на продавачот,благодарам многу!1 инч=2.54 смЗа сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Drum Yangko Dance Clothes Фен Dance Costume дамски класически бальная облекло Китайски народен танц

BGN 50.00 74.56

на облека вклучуваат : Врвот + Панталони не вклучуваат headwearТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)ГолеминаБистаПоловинатаВисинаТежинаS85771551604350kgМ93841601655055kgL100931651705560kgXL1071001701756065kgXXL1141071701756570kgAnswer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи...

Продажба на едро 1 бр десни фенове+1 бр ляво феновете 5 размера*0.9 m (ХХ*35), ръчно рисувани танц на корема Коприна фен на завесата,

BGN 33.00 33.44

Цената е за 1pair / 2pcs : 1pair=1pc на Лева страна+1pc Деснострана(Истакна : ако вие само треба (Лево или Десно) страна,можете слободно контактирајте ме да се каже и да се купи !)Боја : Слика боја (како на сликата покажаа)(Истакна : ако ви треба било други бои,можете слободно контактирајте ме да се каже и да се купи !)Големина : 100% реално Свила, Тежина : околу 0.25 kg / пар, 3 Димензии е како што е подолу : S 120 CM *90 см (47.24" * 35.43")M 150cm *90 см (59.05" * 35.43")L 180 CM *90 см (70.86" * 35.43")XL 230 CM *90 см (90.55" * 35.43")XXL 280 CM *90 см (110.24" * 35.43")(Истакна : ако ви треба други големина,pls слободно контактирајте ме да се каже и да се купи, благодарение)Нашиот вистински свила фан Превези : 1 Целосно рака обоена и рачно изработени од страна на стручните лица2 100% реално природна свила.3 Користи избелени и полиран бамбус staves4 Внимателно селектирани и исечените пред праткатаAпроверете боја и квалитет, на избега оние кои ќе се стави настрана.Бзајакнување на бамбус и свила со екстра лепак,Cкастрење на раб.Рачно изработени,свила materialm добра боени, Убава Apperance, мека на допирЧувствоЛесно да се свитка или се одвиваат за Стомак Танц или Фаза Покажува, е од Суштинско значење за сите Танчери !

Високо Качество На Дантела Черно, Без Ръкави Танц Бански Лейси Пола, Комплект За Момиче Децата Балет Танцови

BGN 17.00 17.97

Висок Степен На Црна Чипка Ракави Танц Леотар Чипка Здолниште Поставите Девојки Деца Деца Балет DancewearГолемината На Табелата За Врвот ЛеотарГолемина Должина Биста Одговара ВисинаL 49cm 52cm 95105cmXL 51cm 55cm 105115m2 XL 53cm 58cm 115125cm3 XL 55cm 61cm 125135cm4 XL 57cm 64cm 135145cm5 XL 60cm 68cm 145155cm6 XL 63cm 72cm 155165cmГолемината на Табелата За Чипка Здолниште(половината се водат )Големина Должина половината се Вклопуваат ВисинаS 30cm 46cm 95135cmL 34cm 52cm 135165cmТоп Леотар Големина L XL 2 XL 3 XL Со S Здолниште;Топ Леотар Големина 4 XL 5 XL 6 XL Со L ЗдолништеAnswer : ___________________________ Note : 1inch=2.54 смОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големина.Поради фактори како што се прикаже пиксели, па така не може да биде малку боја разликаБидејќи на различни мерни методи, може да се 13cm од дозволената спектар грешка.ви препорачуваме да изберете 1~2 поголема големина кога ставање на наредби(ако вашата бројка е plumpy)Објектот Вклучува : поставено : 1*Леотар и 1*здолниште ;1*Леотар

2017 момичета момчета пайети ликра комплекти сценичното представяне на облекло танци, пеене горещи продажба безплатна доставка 110 ~150 см 877

BGN 21.00 24.32

2017 Девојки и Момчиња sequins Spandex Поставува Фаза на Изведба на Облека танцување пеење топла продажба бесплатен превозот 110 ~150 см1 cm = 0.39 инчен 1 инч = 2.54 смS : 105~114 смМ : 115~124 cmL : 125~134 смXL : 135~144 cm2 XL : 145~154 см3 XL : 155~164 цмВе молиме изберете поголема големина за пумпа дете.можете да платите со : кредитна картичка / web паритрансфер / дебитни картички / western union / QIWI Паричникот / зачувамако не знаете како да се плаќаат пари, ве молиме проверете на линкот1.Ние ќе брод вашата објект во рамките на 3 дневна.2.Стоките ќе бидат испратени од страна на економски превозот услуга,ние нудиме бесплатен превозот.ако сакате изразат превозот услуга, ве молиме контактирајте со нас.3.Превозот време : 1)Воздухопловната (35 недели ) (Бесплатен превозот+Следење на број)2)...

Момичета бродерия Китайски народен танц костюми зелен/червен деца фен Янко класически танц сценичното представяне на облекло

BGN 38.00 47.68

вклучува : врвот + панталониТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Полукръг коприна подпори сценичното представяне 1 чифт Копринени завеси танц наклон цвят с дървени пръчки танц на корема воал Крила

BGN 9.89

Превези со стапчиња : Превези без стапчиња : Стапови Материјал : Нерѓосувачки челикСтап должина : 100 cmТрговија на големо цена е прифатлива, ве молиме контактирајте не директно, ви благодарам.

Нов стил латински танц, костюми, секси старши ликра ръкави латински танц рокля за жените латински танц конкурс рокли S-4XL

BGN 219.01

За латинска танц облечи : Ткаенини : дијамант+spandex Големина : S,M,L,XL,2 XL,3 XL,4 XL (фустан може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината,рамо и висина.) број : F115За материјал за кожата? На костими е направен од кристал памук и млеко свила која се чувствува многу добро и се пријателски расположени кон нашата кожа...

Професионално ръчно изработени сутиена топ + колан+Коприна дълга пола+воал момичета денс костюм за жени танц на корема изпълнението на облекло

BGN 364.62

Жените стомак танц сет : 4 Pcs / set : градник*1 здолниште*1 појас*1 рака превез*1Материјали : свилаГолемина : Сопствен стил.ве молиме испратете ја вашата Висина,тежина,градник големина,градите,половината и колковите на продавачот,благодарам многу!1 инч=2.54 смЗа сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

дизайн истински коприна танц на корема завесата, евтини танцови воали, полукръгли завесата на едро 250*114 cm бял тюркоаз, синьо

BGN 31.84

2016 година дизајн 100% реално свила стомак танц превез, евтини танц превези, semicercle превезот на големо 250*114cm Бела Сина, ТиркизнаНови тајбоја, стомакот танц 100% реално Свила Превези Популарни Тебе боја Свила Рака Шамија Shawls за Танцување ИЛИ Фаза 2 големини Боја : како на сликата show (Истакна : ако ви треба други бои, тогаш pls контактирајте ме ,ние може да се направи било која боја за вас ) Големина : L големина : 250x114cm = 98.4"x44.8"инчен XXL големина : 270x114cm = 106.3"x44.8"инчи(Истакна : ако ви треба било други големина, тогаш pls контактирајте ме,ние може да се направи било која големина е за вас )Нашите Свила Превези : 1) целосно рака обоена и се рачно изработени од страна на стручните лица2) 100% реално Свила материјал3) Внимателно селектирани и исечените предност пред Shippment4) добра цена и брза испорака,добра услуга

Мъжки сверкающая пайети риза Риза сценичното представяне на дрехи за танц гала концерт на хор ризи

BGN 21.00 23.98

Детални Функција : 100% сосема нов, со ознака, пакување со opp вреќаБоја : како на сликата шоуКоличина : 1 BUC кошулаГолемина Информации : Внимание!!мери со раце, ве молиме овозможи 13cm грешкии боја можеби малку се разликува со реалноста, тоа е нормално.не се избира големина од имагинација, ве молиме изберете според нашите големина на табела.

Китайска лунна фея женствен костюм дрехи династията Хан, Тан принцеса древна Кралска ханфу дамски императорска императрица на cosplay

BGN 76.00 79.98

Опис : Кинески месечината самовила девојка костим облека Хан Танг династијата принцезата античка Кралската hanfu женски кралскиот empress cosplayПовеќе производи Добредојдовте да ја посетите мојата онлајн продавница : Производот не вклучуваат шноли...

конфигуриране на кристал благороден син цвят с дълъг ръкав фокстрот валс, танго салса състезание бална ча ча танцово рокля

BGN 640.00 736.00

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1, објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов еден како подарок за вас.2, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, таа ги зема околу 1015 дена да се направи.Ве молиме нудат големина на табелата како подолу за нас.

Изпълнението на Belly Dancer облекло 4шт облекло мъниста сутиен, пискюл колан рибя опашка пола с огърлица на денс костюм злато

BGN 116.48

Големина на Табелата ( единица : cm) Градник Големина Големина на ЕУ Големина велика БРИТАНИЈА Големина на Градите Биста Флуктуација Биста Јазот Првенство Големина S 75 C 34 C 72.5 77.5 cm 90cm 12.5 15cm C M 80 C 36 C 77.5 82.5 cm 95cm 12.5 15cm C L 85 C 38 C 82.5 87.5 cm 100cm 12.5 15cm В Појас за Должина S 80 85cm M 80 85cm L 85 90cm Здолниште Големина (one size) Должина : 92cm Половината : 70 102cm Колковите : 90 120cm Што 's во пакет? 4 компјутери set : 1 x градник, 1 x појас, 1 x здолниште, 1 x ѓердан

Мода Мода певица, танцьори костюм dj костюми облекло

BGN 128.00

Повеќе За ПроизводотСАД $ 87.9 / ЦенаСАД $ 139.8 / ЦенаСАД $ 88.6 / ЦенаСАД $ 136 / ЦенаСАД $ 133.6 / ЦенаЦенаСАД $ 69.23 / ЦенаСАД $ 58 / ЦенаСАД $ 98 / ЦенаСАД $ 74 / ЦенаСАД $ 75 / ЦенаСАД $ 120 / Цена детали за производотОваа облека е еластична ткаенинаСоопштение : Азија Кинески облека големина е помала од сад и Европската облека големина, се препорачува да се избере големи дворови.Ако се купи облека пријател сакате да изберете повеќе соодветни за вашата големина, па ве молиме оставете порака на вашата висина, тежина, половината обемот, хип обемот, градите турнеја.Ние ќе ви помогне да го изберат правото големина.за превозотАко сакате да ја прими стоката во краток период на време, за да испратите што Курирска служба, ве молиме контактирајте со нас, ве молиме да платат дополнителна такса.Ние не сме одговорни за било каква царинска или увозни давачки.EMS 7 до 10 дена DHL 3 до 7 дена