• Ново
Жените / децата китайски изпълняват барабан костюми градиентный цвят фен Янко класически танцови костюми сценична облекло

Жените / децата китайски изпълняват барабан костюми градиентный цвят фен Янко класически танцови костюми сценична облекло

BGN 50.00
BGN 52.77
-5 %
В магазина

Брой продукти

Опис :
Жените/Деца Кинески Изврши Тапан Носии од Тебе Боја Фан Yangko Класичен Танц носии Фаза на Изведба на Облека
Повеќе производи Добредојдовте да ја посетите мојата онлајн продавница :
Големина На Табелата :
Контакт со нас на :
Ако купувачот има било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, Ние ќе се обиде да одговори веднаш во рок од 12 часа.
Клиент Информации :
Ве молиме оставете ги целосно име и презиме, точно превозот адреса и поштенски број кога ќе го поставите цел, спротивно на стоки можеби се врати назад од страна на вашиот локалните поштата, и ние не ќе наплата на превозот обвиненија.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме контактирајте со нас прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Превозот :
1) Точки ќе биде предаден во рок од 1-6 работни дена откако ќе се потврди на вашата исплата.
2) Молам да ми кажете на вашата моментална адреса по вашата исплата во рок од 1-3 дневна; во спротивно, ние
ќе брод вашата објектот врз основа на вашиот Зачувам адреса, така бидете сигурни дека тоа е точно.
3) Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод. Нормално,
тоа трае 15-25 работни дена за пристигнување со авион Mail, и трае 3-10 дена од Express.
4) Понекогаш тоа ќе биде подолго поради лошите временски услови, губење на време во царинската
царинење.На тој начин ве молиме почекајте трпеливо кога не го добиете вашиот објект на време.
5) Ако не го примите објект во рок од триесет дена, ве молиме контактирајте со нас, и тогаш јас ќе им помогне да ги пратите на тоа.
Повеќе производи Добредојдовте да ја посетите мојата онлајн продавница :

Подробности

Размер:
S, M, L, XL, XXL, XXXL
Танц Тип:
Китайски Народен Танц
Пол:
Жени
Материал:
Полиестер, Памук, Ликра
Тип Елемент:
Танцов Костюм Янко
Номер На Модела:
FZ

Те също купуват с този продукт

Момиче Балет Гимнастически Трика, Сако, Шал С Дълъг Ръкав Отгоре Палтото Деца Момичета Детски Танцов Яке Памук Розово Едро

BGN 24.00 26.34

танц фустан,jupe femme,танц фустан за девојки,танц костим,saia,танц носии за деца,танц здолниште,vestido де вер?о,фустани,danse,дан?а,танц,faldas,евтини танц фустани,облека де danse,jupe,tanzkleid,танц носии евтини,танцување се облекуваат децата,dancewear,се облекуваат игра,костими danse,vestidos де renda,деца танц носии,танцување фустани,танц облека,облека за танц,танц, играта се облекуваат жените,данс kleding,dansjurk,танц носии,костим за танц,danza,baile,девојки танц носат,déguisement enfant,дете танц костим,балет облека за деца,танцување здолниште,танцување фустан,танц фустани,танц облека,abiti ballo,облека де danse enfant,disfraz infantil,танц здолништа,танц носии деца,танц костим дете,danse fille,vetements де danse,танцување облека,vestidos baile,ropa де danza mujer,облека де danse femme,се облекуваат за да танц за жените,се облекуваат танц за жените,танц фустани жените,туту балет,vetement де danse,облека де danse,лес облека де danse,фустани танц,данс jurkjes,данс jurken,балет танц носии за девојки,cottДевојка Балет Gymnastic Леотар Јакна Shawl Долг Ракав Врвот Грб Деца Девојки Деца Танц Облека Јакна Памук Розова Трговија На ГолемоОпис : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет на Материјал : 95% Памук , 5% Lycra Боја : Розова Големина : Драг Пријател : ве Молиме Изберете Големина Според Вашите Деца' Вистинскиот тип на тело ,ви благодарам...

конфигуриране на кристал благороден син цвят с дълъг ръкав фокстрот валс, танго салса състезание бална ча ча танцово рокля

BGN 640.00 736.00

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1, објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов еден како подарок за вас.2, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, таа ги зема околу 1015 дена да се направи.Ве молиме нудат големина на табелата како подолу за нас.

Професионално ръчно изработени сутиена топ + колан+Коприна дълга пола+воал момичета денс костюм за жени танц на корема изпълнението на облекло

BGN 364.62

Жените стомак танц сет : 4 Pcs / set : градник*1 здолниште*1 појас*1 рака превез*1Материјали : свилаГолемина : Сопствен стил.ве молиме испратете ја вашата Висина,тежина,градник големина,градите,половината и колковите на продавачот,благодарам многу!1 инч=2.54 смЗа сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Жените Дебел Корем Балет, Танц Краката Pad Защита На Лапите На Пръсти Прашки И Чорапи Половината Лирична Седалките Индийска Практика Танци Аксесоари

BGN 13.00 14.38

Жените Дебел Стомак Балет Танц Нога Подлога За Заштита Шепи Пети Thongs Чорапи Половина Лирски Опфаќа Индискиот Пракса Танцување ДодатоциПревозот1...

Момичета бродерия Китайски народен танц костюми зелен/червен деца фен Янко класически танц сценичното представяне на облекло

BGN 38.00 47.68

вклучува : врвот + панталониТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

120-160 см горещи продажба румба латински танц рокля танго самба ча-ча син Завързана конкурс професионален момиче детето обличам костюм

BGN 26.00 27.18

L На костими е погодна за девојка со висина 120cmXL На костими е погодна за девојка со висина 130cmXXL носии е погодна за девојка со висина 140cmXXXL На костими е погодна за девојка со 150cm висина4 XL На костими е погодна за девојка со висина 160cmПакет се вклучени : фустан

Продажба на едро 1бр десни фенове+1 бр ляво феновете 5 размера*0.9 m (ХХ*35), ръчно рисувани танц на корема Коприна фен на завесата, купувачът изображение на дъгата цвят

BGN 33.00 33.44

трговија на големо 1pc право фанови+1 компјутер лево фанови 5 големина*0.9 m(XX"*35") рачно насликани стомак танц свила фан превез,купувачот слика виножито бојаСтр ориз е за 1pair / 2pcs : 1pair=1pc на Лева страна+1pc Деснострана(Истакна : ако вие само треба (Лево или Десно) страна,можете слободно контактирајте ме да се каже и да се купи !)Боја : Слика боја (како на сликата покажаа)(Истакна : ако ви треба било други бои,можете слободно контактирајте ме да се каже и да се купи !)Големина : 100% реално Свила, Тежина : околу 0.25 kg / пар, 5 Големина е како што е подолу : S 120 CM *90 см (47.24" * 35.43")M 150cm *90 см (59.05" * 35.43")L 180 CM *90 см (70.86" * 35.43")XL 230 CM *90 см (90.55" * 35.43")XXL 280 CM *90 см (110.24" * 35.43")(Истакна : ако ви треба други големина,pls слободно контактирајте ме да се каже и да се купи, благодарение)Нашиот вистински свила фан Превези : 1 Целосно рака обоена и рачно изработени од страна на стручните лица2 100% реално природна свила.3 Користи избелени и полиран бамбус staves4 Внимателно селектирани и исечените пред праткатаAпроверете боја и квалитет, на избега оние кои ќе се стави настрана.Бзајакнување на бамбус и свила со екстра лепак,Cкастрење на раб.Рачно изработени,свила materialm добра боени, Убава Apperance, мека на допирЧувствоЛесно да се свитка или се одвиваат за Стомак Танц или Фаза Покажува, е од Суштинско значење за сите Танчери !

Изпълнението на Belly Dancer облекло 4шт облекло мъниста сутиен, пискюл колан рибя опашка пола с огърлица на денс костюм злато

BGN 116.48

Големина на Табелата ( единица : cm) Градник Големина Големина на ЕУ Големина велика БРИТАНИЈА Големина на Градите Биста Флуктуација Биста Јазот Првенство Големина S 75 C 34 C 72.5 77.5 cm 90cm 12.5 15cm C M 80 C 36 C 77.5 82.5 cm 95cm 12.5 15cm C L 85 C 38 C 82.5 87.5 cm 100cm 12.5 15cm В Појас за Должина S 80 85cm M 80 85cm L 85 90cm Здолниште Големина (one size) Должина : 92cm Половината : 70 102cm Колковите : 90 120cm Што 's во пакет? 4 компјутери set : 1 x градник, 1 x појас, 1 x здолниште, 1 x ѓердан

конфигуриране на конкурс по състезателни танци рокли валс планински кристал бална рокля конкурс по състезателни танци рокли черен бял

BGN 640.00 736.00

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1,ве Молиме да ми кажете вашето рамо, хип, биста, половината, должината на фустанот,тежина,висина,рака обемот, вратот обемот,обемот, ние ќе се прилагодите според вашиот големината на телото.2, објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов еден како подарок за вас.3, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, таа ги зема околу 1015 дена да се направи.

дизайн истински коприна танц на корема завесата, евтини танцови воали, полукръгли завесата на едро 250*114 cm бял тюркоаз, синьо

BGN 31.84

2016 година дизајн 100% реално свила стомак танц превез, евтини танц превези, semicercle превезот на големо 250*114cm Бела Сина, ТиркизнаНови тајбоја, стомакот танц 100% реално Свила Превези Популарни Тебе боја Свила Рака Шамија Shawls за Танцување ИЛИ Фаза 2 големини Боја : како на сликата show (Истакна : ако ви треба други бои, тогаш pls контактирајте ме ,ние може да се направи било која боја за вас ) Големина : L големина : 250x114cm = 98.4"x44.8"инчен XXL големина : 270x114cm = 106.3"x44.8"инчи(Истакна : ако ви треба било други големина, тогаш pls контактирајте ме,ние може да се направи било која големина е за вас )Нашите Свила Превези : 1) целосно рака обоена и се рачно изработени од страна на стручните лица2) 100% реално Свила материјал3) Внимателно селектирани и исечените предност пред Shippment4) добра цена и брза испорака,добра услуга

Момичета Пайети Бродерия Китайски Народен Танц Костюми Канфу Танц За Деца Фен Янко Класически Танц Сценичното Изпълнение На Облекло

BGN 44.00 67.68

Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаСе препорачува висинаS110М120L130XL140XXL150Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

Седем приказните костюми на династиите Тан Ханфу дрехи Дамски театър принцеса на народни танцови костюми

BGN 42.00 44.69

Опис : Седум самовила костим Танг Династии Hanfu облека женски театарски принцеза фолклорен танц носииПовеќе производи Добредојдовте да ја посетите мојата онлајн продавница : Големина На Табелата : Бесплатни Големина : биста 8089cm, половината 7082cm!Контакт со нас на : Ако купувачот има било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, Ние ќе се обиде да одговори веднаш во рок од 12 часа.Клиент Информации : Ве молиме оставете ги целосно име и презиме, точно превозот адреса и поштенски број кога ќе го поставите цел, спротивно на стоки можеби се врати назад од страна на вашиот локалните поштата, и ние не ќе наплата на превозот обвиненија.Повратни информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас...

Китайска лунна фея женствен костюм дрехи династията Хан, Тан принцеса древна Кралска ханфу дамски императорска императрица на cosplay

BGN 76.00 79.98

Опис : Кинески месечината самовила девојка костим облека Хан Танг династијата принцезата античка Кралската hanfu женски кралскиот empress cosplayПовеќе производи Добредојдовте да ја посетите мојата онлајн продавница : Производот не вклучуваат шноли...

Високо Качество На Дантела Черно, Без Ръкави Танц Бански Лейси Пола, Комплект За Момиче Децата Балет Танцови

BGN 17.00 17.97

Висок Степен На Црна Чипка Ракави Танц Леотар Чипка Здолниште Поставите Девојки Деца Деца Балет DancewearГолемината На Табелата За Врвот ЛеотарГолемина Должина Биста Одговара ВисинаL 49cm 52cm 95105cmXL 51cm 55cm 105115m2 XL 53cm 58cm 115125cm3 XL 55cm 61cm 125135cm4 XL 57cm 64cm 135145cm5 XL 60cm 68cm 145155cm6 XL 63cm 72cm 155165cmГолемината на Табелата За Чипка Здолниште(половината се водат )Големина Должина половината се Вклопуваат ВисинаS 30cm 46cm 95135cmL 34cm 52cm 135165cmТоп Леотар Големина L XL 2 XL 3 XL Со S Здолниште;Топ Леотар Големина 4 XL 5 XL 6 XL Со L ЗдолништеAnswer : ___________________________ Note : 1inch=2.54 смОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големина.Поради фактори како што се прикаже пиксели, па така не може да биде малку боја разликаБидејќи на различни мерни методи, може да се 13cm од дозволената спектар грешка.ви препорачуваме да изберете 1~2 поголема големина кога ставање на наредби(ако вашата бројка е plumpy)Објектот Вклучува : поставено : 1*Леотар и 1*здолниште ;1*Леотар

Танц на корема практика облекло лятото на 2017 нов практика рокля на ресни пола лято секси ръкави прашка костюм 4 цвята

BGN 49.00 52.48

Стомакот танц пракса облека летото 2017 нова пракса фустан реси здолниште лето секси ракави прашка костим 4 боиГолемината на врвот и здолниште може да се прилагоди!Забелешка : горенаведените големина за рачно мерење,грешка помеѓу 13 см е нормален феномен.

Мода Мода певица, танцьори костюм dj костюми облекло

BGN 128.00

Повеќе За ПроизводотСАД $ 87.9 / ЦенаСАД $ 139.8 / ЦенаСАД $ 88.6 / ЦенаСАД $ 136 / ЦенаСАД $ 133.6 / ЦенаЦенаСАД $ 69.23 / ЦенаСАД $ 58 / ЦенаСАД $ 98 / ЦенаСАД $ 74 / ЦенаСАД $ 75 / ЦенаСАД $ 120 / Цена детали за производотОваа облека е еластична ткаенинаСоопштение : Азија Кинески облека големина е помала од сад и Европската облека големина, се препорачува да се избере големи дворови.Ако се купи облека пријател сакате да изберете повеќе соодветни за вашата големина, па ве молиме оставете порака на вашата висина, тежина, половината обемот, хип обемот, градите турнеја.Ние ќе ви помогне да го изберат правото големина.за превозотАко сакате да ја прими стоката во краток период на време, за да испратите што Курирска служба, ве молиме контактирајте со нас, ве молиме да платат дополнителна такса.Ние не сме одговорни за било каква царинска или увозни давачки.EMS 7 до 10 дена DHL 3 до 7 дена

Нова мода деца уличен танц хип-хоп дрехи момчета и момичета Джаз танцови костюми топ и къси изпълнения на дрехи за деца

BGN 32.00 48.80

Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаСе препорачува висинаXS110S120М130L140XL150XXL160Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

2017 Дълги Ръкави, Вратовръзка Копчета Мъжки Латински Ризи Танц Топ Бални Костюми За Латинските Танци Сценична Облекло За Мъже Бальная Облекло

BGN 68.58

Различни бои за вашиот избор!ПОВЕЌЕ КВАНТИТЕТ,ПОВЕЌЕ DISCOUNкомпанијата не ќе плаќање на увозни давачки , бидејќи царинските барања на секој се различни, ако треба Proforma Фактура , конкретни можете да контактирате со нас, ние сме сите видови на режимот на транспорт На товар полнење е слободен, кога ќе има дополнителни транспортни трошоци, треба да брзо транспорт ( како што курирската служба DHL &EMS), ве молиме контактирајте со нас за да го измените ценаМажите латинска Танц Кошула : Материјал : SpandexБои : белаГолемина : S,M,L,XL,XXLS : градите : 9092cm,Рамо : 40cm,Ракави : 22cm,Должина : 69cm,Височина : 165170cm,Тежина : 5060kgМ : c hest : 9496cm,Рамо : 42cm,Ракави : 24cm,Должина : 71cm,Висина : 170175cm,Тежина : 6065kgL : градите : 98100cm,Рамо : 43cm,Ракави : 24cm,Должина : 73cm,Висина : 175180cm,Тежина : 6570kgXL : градите : 102104cm,Рамо : 46cm,Ракави : 24cm,Должина : 73cm,Висина : 180185cm,Тежина : 7580kgXXL : градите : 106108cm,Рамо : 48cm,Ракави : 26cm,Должина : 75см,Висина : 185190cm,Тежина : 8590kg1 инч=2.54 смЗа брендотFEIMEI пронајдовме речиси 10 години, кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.За материјал за кожата?На костими е направен од кристал памук и млеко свила која се чувствува многу добро и се пријателски расположени кон нашата кожа.За превозотБесплатен превозот,Ние ќе го избере различни начини на транспорт во зависност од земјата (тековниот режим на транспорт на курирската служба DHL,Сингапур пакет,Холандија пакет,Русија парцела,Кина Пост) нормално ќе пристигне во рок од 20 дена.Превозот време за време на Сезона (Божиќ,Кинеската Нова Година итн.) може да биде подолго од вообичаеното време.Ве молиме додадете друга 510 дена задоцнување.Товарни полнење е слободен, кога ќе има дополнителни транспортни трошоци, ве молиме контактирајте со нас за да го измените ценаЗа Трговија На ГолемоЗдраво,ви благодариме за вашето барање,ако би сакал да се купи голема количина,ве молиме испратете email на нас,ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!За услугатаНие се обрне внимание на секој оцени, значи, ако не сте задоволни со нашите производи или услуга,ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,што ќе се реши проблемот што е можно поскоро.ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.Ние се врати нашиот ангажман со врвен сервис,100% полн со пари назад и задоволството на клиентите гаранција.

Нов танц на корема костюми старши секси Crystal памук, дантела танц на корема панталони за жени танц на корема панталони

BGN 23.63

За стомак танц панталони : ткаенини : кристал памук+чипка боја : сина,светло сина,роза,црвена,зелена,светло зелена,виолетова,портокалова,жолта Големина : слободен големина, панталони должина : 96cm,половината : 7090cm број : FM0029 За материјал за кожата? На костими е направен од кристал памук и млеко свила која се чувствува многу добро и се пријателски расположени кон нашата кожа...