• Ново
Момичета Шифон Балерина Бански Балерина Облечи Фитнес Бански Балетната Поличка Рокля Танцови Цвете Момиче Партия Тюл Рокля

Момичета Шифон Балерина Бански Балерина Облечи Фитнес Бански Балетната Поличка Рокля Танцови Цвете Момиче Партия Тюл Рокля

BGN 13.00
BGN 19.66
-34 %
В магазина

Брой продукти


Сет Вклучуваат : 1 Pc Танц Облечи
Состојба : Нова со ознака
Материјал : Полиестер, Chiffon
Карактеристики :
Девојка балерината Леотар Фустан.
Шпагети ремени преминал во грбот, мека и еластична за да се носат.
Chiffon здолниште со износени полите околу половината.
Погоден за танц класа, gymnastic вежби, сценски перформанси, итн.
Големина : 2-10/Таг #XS-XXL (ве МОЛИМЕ проверете вистинските мерење за да се избере вистинската големина.)
Големина на Табела : предложениот возраст и висина е само за вашиот референца. Ако вашиот мерење лебди помеѓу две големини, совети за изборот на поголем големина. (Мерења прикажани во големината на табелата се однесуваат на објектот мерења, а не телото.) Ознака Бр. Препорачана Големина на Градите, Половината Рамо до Crotch Фустан Должина XS 2-3 20.5-28.0"/52-72cm 20.0-27.5"/50-70cm 16.5"/42cm 21.0"/53cm S 3-4 21.0-29.0"/54-74cm 20.5-28.0"/52-72cm 17.0"/44cm 22.0"/56cm М 4-5 22.0-30.0"/56-76cm 21.0-29.0"/54-74cm 19.0"/48cm 23.0"/59cm L 5-6 23.0-31.0"/58-78cm 22.0-30.0"/56-76cm 20.0"/50cm 24.5"/62cm XL 7-8 24.0-31.5"/60-80см 23.0-31.0"/58-78cm 20.5"/52cm 26.0"/67cm XXL 8-10 25.0-33.0"/64-84cm 24.5-32.0"/62-82cm 21.0"/54cm 28.0"/71cm
Пријателски Совети : големината се мери со раце, ве молиме оставете мала грешка на мерењето . Фото боја може да биде малку различен од вистинскиот производ поради боја приказ на различни монитори.

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL, XXL
Танц Тип:
Балет
търговска марка:
iiniim
Пол:
Момичета
Номер На Модела:
балетное рокля за момичета
Материал:
Polyester
Дължина На Роклята:
над коляното
Възраст:
2-10 години

Те също купуват с този продукт

Нов стил латински танц, костюм секси ликра и дантела марля латински танц пола за жените латински танц конкурс поли S-4XL

BGN 47.82

За латинска танц здолниште : Ткаенини : чипка Големина : S,M,L,XL,2 XL,3 XL,4 XL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : LB041(само на латински танц здолниште,на врвот треба да се купат)За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Възрастен Жизел класически балет опаковка от виолетово-лилаво професионален балет пакетче жени Лешникотрошачката опаковки 8964A

BGN 395.20

Описи XS,S,M,L,XL,2 XL за Возрасни Големина, 8,10,12,14,16 за Дете Големина Мет најлон ткаенина, полиестер, поставата, градите скриени drawstring, везови и чипка 10 слоеви на tulle за Здолништа Возрасни Giselle Класичен Балет Туту Пурпурна / Јоргованот Професионални Балет Туту Жените Nutcracker Tut ACostum Боја& Големина Доколку сакате да го нарачате туту во custom size,ве молиме кликнете на" обичај прави " и имајте на ум вашиот сопствен големина,ве молиме погледнете го следново мерење метод...

професионално облекло на жените танц на корема аксесоари танц на корема колан момичета танц на корема верига жени дантела хип шал

BGN 14.05

Жените стомак танц, хип шамија : Материјал : чипкаГолемина : една големина,должина со чипка : 82cm,ширина : 45см1 инч=2.54 см

Безплатна доставка деца момичета pom pom танц пакетче рокля танцови фитнес балет пакетче високо качество на 3 цветове

BGN 19.00 23.30

2017 Симпатична Девојки Балет Фустан За Деца Девојка Танц Облека Деца Балет Костими За Девојки Танц Леотар Девојка Dancewearматеријал : Квалитет на мрежа предиво, памук, sequins, дупчење Стил : без ракави туту здолниште Употреба : училиште перформанси, свадба цвет девојка Боја : црвена роза розоваОвој фустан големина тече деца висина.ако вашите деца е масти ве молиме, изберете ја поголем големина.М 110 за (100110cm)L 120 за (110120cm)XL 130 за (120130cm)XXL за 140 (130140cm)3 XL150 за (140150cm)Почитувани Купувачи ќе може да го направи овие следните настава кога ќе се двоумела : 1.Следните големина табела е азија големина, ве Молиме длабоко внимателен големина кога ќе нарачате или можете да оставите порака за вашата големина, па ние може да ви помогне да се потврди.2.Големина на Табелата е за refenrence само.3.Ве молиме изберете поголема големина кога вашето дете поголем thant модел фигура многу.можете да платите со : кредитна картичка / web паритрансфер / дебитни картички / western union / QIWI Паричникот / зачувамако не знаете како да се плаќаат пари, ве молиме проверете на линкот1.Ние ќе брод вашата објект во рамките на 3 дневна.2.Стоките ќе бидат испратени од страна на економски превозот услуга,ние нудиме бесплатен превозот.ако сакате изразат превозот услуга, ве молиме контактирајте со нас.3.Превозот време : 1)Воздухопловната (35 недели ) (Бесплатен превозот+Следење на број)2)...

Нов стил горещи танцови рокли Vestidos Solid Dress Party Dresses Момиче Tassel Dress бална зала Latin Salsa Dance носете Costume Party

BGN 36.00 37.92

Тип на производ : девојки латинска танц Материјал : полиестер / spandex Возрасна Група : девојки Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : 110,120,130,140,150,160големина на табелата : (единица : cm)големина висина110 100110120 110120130 120130140 130140150 140150160 150160Како да се изберете големина?110 : погоден за деца кои е околу 100cm~110cm високи120 : погоден за деца кои е околу 110cm~120cm високи130 : погоден за деца кои е околу 120cm~130cm високи140 : погоден за деца кои е околу 130cm~140cm високи150 : погоден за деца кои е околу 140cm~150cm висина160 : погоден за деца кои е околу 150cm~160cm високиако имате малку масти , pls изберете поголема големина .ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Нов Прием На Латино-Американските Танци, За Да Върхове За Деца Черно-Бял Цвят На Здрава Тъкан На Ризата Мъжки Дрехи Момче Бальная Сценична Облекло E014

BGN 86.40

Почитувани,оваа облека е обичај прави носат,ако сакате да прилагодено на големината на,ве молиме слободно контактирајте со нас,ја напушти својата големина информации : Висина,тежина,биста,половината,колковите,ви благодариме【Стил】Мажите Латинска Танц Блузи 【Вклучуваат】1*Блузи【Големина】Сопствени направени големина【Материјал】Ткаенина【Миење Информации】Рака Мие1

Секси Female Mirror Singer Dj Ds Dance Stage Costume Sequins Silver Bodysuit Women High-necked Nightclub Show тела

BGN 269.00 296.00

[xlmodel][производи][8888]S : Висина 155160cm,тежина 4050kgМ : Висина од 160165cm,тежина 5060kgL : Висина 165175cm,тежина 6065kg(1cm=0.3937 инчи ) (1inch=2.54 см)Ве молиме оставете ја вашата висина , тежина при место цел .[xlmodel][фото][0000]

Кристали боди камъни мъжки яке певица и танцьорка шоу мъжки DS танцови костюми нощен клуб реч бар на сцената на бала нощ

BGN 77.00 107.49

dianxiaobao_1dianxiaobao_2Ние ги користиме Азија Големина,за две или три големина помала од НАС / Евра големина ве молиме, напишете одредување на вашата висина и тежина !!! ВНИМАНИЕ : Pls дозволете 12cm(0.40.7 во) грешки на мерењата.dianxiaobao_3dianxiaobao_4

custom custmize professional velvet latin Румба cha cha румба samba paso double Jive dance dress

BGN 110.00 126.08

Ве молиме да ми кажете вашиот колк, биста, половината, тежина, должина на облекување што треба, должина на ракав,Рака турнеја.ние ќе се прилагодите според вашиот големината на телото.

Най-новият стил на момичетата на латински рокля танцов конкурс за Деца дантела танцов костюм ча-ча и салса танго танцово рокля за момичета

BGN 36.00 41.76

Тип на производ : девојки латинска танц Материјал : полиестер / spandex Возрасна Група : девојки Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : 120,130,140,150,160 Количина :се облекуваат*1(не се вклучени headdress и обетки)големина на табелата : (единица : cm)големина висина120 110120130 120130140 130140150 140150160 150160Како да се изберете големина?120 : погоден за деца кои е околу 110cm~120cm високи130 : погоден за деца кои е околу 120cm~130cm високи140 : погоден за деца кои е околу 130cm~140cm високи150 : погоден за деца кои е околу 140cm~150cm висина160 : погоден за деца кои е околу 150cm~160cm високиако имате малку масти , pls изберете поголема големина .ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Изпълнение на танца на корема завесата боядисана чиста натурална коприна завесата за жени танц на корема ръчно завесата на сцената

BGN 24.77

Евтини, на големо 100% свила стомак танц свила за девојки стомак танц рака завесата на сцената за танчерка покаже рака превезМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Децата Фен Янко Класически Танц Бродерия Китайски Народен Танц Костюми Канфу Танц На Сценичното Представяне На Облекло

BGN 44.00 55.04

вклучува : врвот + панталони + грб + појасГолемина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаСе препорачува висинаS110М120L130XL140XXL150Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

Жените танц на корема пайети tribal пискюл хип шал танц на корема триъгълник хип шал приключи на колана на полата ресни 10 цвята

BGN 9.00 11.20

Стомакот Танц Костим Племенски Tassel Хип Шамија заврши Појас Здолниште РаботОпис На Производот : 10 Бои се достапни : available : Кралска сина, Светло сина, Црвена, Темно розова, Розова, Бела, Виолетова, Жолта,Црна&Злато,Црна&Сребро.Состојба : новаГолемина : една големинаКорселе : се водат од 6890 CM(26.535.5 инчи)Појас lenght : 150cm / 59inch , Ширина на Корселе : 70 CM / 27.6 инч,должината на Дополнителните(од половината на подолу) : 50 CM(20inch)Имајте на ум : Тоа е само Хип шамија појас, а не со други !!Трговија на големо и пад на превозот се и добредојдени? За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат...

2018 високо качество женски ориенталски костюми 5шт сутиен и колан & колие и гривна набор от индийски танци обличам дрехи

BGN 108.00 134.40

2014 година Нови Професионални Индија Стомак Танц Костим 3 Еез Градник&Појас&Здолниште 34 B / C 36 B / C 10 Бои парчеНови Стомак Танц Костим 2 Парчиња siut Градник&Појас 34 B / C 36 B / C 38 B / C без здолниште 7 Бои парчеНови Професионални Стомак Танц Костим 2 Парчиња siut Градник&Здолниште 34 B / C 36 B / C 38 B / C 8 Бои парчеНови Професионални Стомак Танц Костим 3 Еез Градник&Појас&Здолниште 34 B / C 36 B / C 10 Бои парчеНови индискиот танц Стомак Танц Костим 3 Слики Градник&Појас&Здолниште 34 B / C 36 B / C 38 B / C 40 B / C 11 Бои парчеЖешка Нов Индискиот Танц Стомак Танц 2 Парчиња Костим Чипка Врвот & Панталони Siut 11 Бои парче2014 година Нови Стомак Танц Костим врвот &злато брановидна панталони 12 бои Dancewear парчеНови Стомак Танц 3 еез siut поставите костим 34 B / C 36 B / C 38 B / C 40 B / C Градник&Појас&Здолниште 11 бои парчеБесплатен превозот Нов Висок Квалитет на Жените Стомак Танц Носии 4pcs Градник&Појас&Ѓердан&Хривнија Поставите Индискиот Танц Облечи Облека Опис на Производот 4 парчиња : 1 градник1 појас1 пар на oversleeves1 ѓерданБоја : сино дијамант / маслинесто зелена / sapphire / златна камила / fuchsin / рѓа црвенаГрадник Големина Горниот биста Под биста34 C 90cm(35.4") 75см(30")Должина на појас : 80см(31.5")Одговара за половината помеѓу 7085cm(2833.5")(3 магија ленти на појас за да ја определите должината)Должина на Здолниште : 95cm(37.4")

Нов костюм за танци балната зала секси long sleeves Velvet Embroidery бална зала на dance dress for women бална зала на dance competition dress

BGN 142.21

За Ballroom танцува се облекуваат : Ткаенини : Вез, сомот Големина : S,M,L,XL,XXL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M025За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Нов прием на жените елегантна бална танц рокля с дълъг ръкав етап танци облекло секси женски бални рокли на фламенко шест цвята

BGN 59.00 69.41

Нови Пристигнување Жените Домот Ballroom Танцува Фустан Долг Ракав Фаза Танцување Носат Секси Жените Ballroom Flamenco Фустани Шест БојаОпис : 100% Сосема Нов И Висок Квалитет на Материјалот : Lycra, Spandex Боја : Како на Сликата Големина : Како големина на табелаСовети : Ако не знаете како да се избере големината, можете да ни порака.Пакет се вклучени : 1 x ФустанЗа Големина Не може да биде 13 cm разлика од прирачник за мерење...

Дете момичетата балетное рокля спортен танц бански костюми рокля за балет, гимнастика, бански костюми акробатика за деца, танцови

BGN 11.00 11.18

Деца Девојки Балет Фустан Долги Ракави Спортски Танц Leotards Фустан Балет Гимнастика Leotards Акробатика за Деца Танц Носатза модел B139,B143,B144,B147 : 100,110,120,130,140,150,160=4А , 6 A,8 A,10 A,12 A,14 A,16 A#B138 / B140​#B139B143#B144​Добредојдовте на нашиот Aliexpress продавница!Да се направи вашиот начин на купувачите, како едноставни и лесно како е можно, ве молиме обратете се до продавница политиките наведени подолу.ПлаќањеЦелосна Плаќањето Мора да Се изврши во Рок од 7 Дена По Игра Цел.ДанокУвозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Балните танци костюм секси спандекс бални танци дълга пола за жените бални танци конкурс пола 2kinds цветове

BGN 76.61

За Ballroom танцува здолниште : Ткаенини : spandex Големина : S,M,L,XL, (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M018За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

2018 Момиче Latin Dress Секси Tassel Skirt Dancewear For Children Newest Beauty Kid Студентски Schoolgirl Бална Зала На Dance Costumes 1191

BGN 123.20

Бренд : Танц КралицаГолеминаВисина(единица : cm)Биста(единица : cm)Половината(единица : cm)Хип(единица : cm)XS145745880S155786285М160846490L165907199Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см"Големината mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."