• Ново
Кристали боди камъни мъжки яке певица и танцьорка шоу мъжки DS танцови костюми нощен клуб реч бар на сцената на бала нощ

Кристали боди камъни мъжки яке певица и танцьорка шоу мъжки DS танцови костюми нощен клуб реч бар на сцената на бала нощ

BGN 77.00
BGN 107.49
-28 %
В магазина

Брой продукти


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Ние ги користиме Азија Големина,за две или три големина помала од НАС/Евра големина. ве молиме, напишете одредување на вашата висина и тежина !!! ВНИМАНИЕ : Pls дозволете 1-2cm(0.4-0.7 во) грешки на мерењата.
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Подробности

Размер:
S, M, L
Танц Тип:
Китайски Народен Танц
Тип Елемент:
Танцов Костюм Дай
Материал:
Акрил, Полиестер, Памук, Ацетат
търговска марка:
ЛОБУДЕК
Пол:
Мъже
Тип Тъкани:
Шифон
използвайте за:
модерен мъжете, звезди певица, танцьорка, парти
Стил:
боди, гащеризон
Елемент На Модата:
Кристали, Кристали
Размер:
s m l

Те също купуват с този продукт

Изпълнение на танца на корема завесата боядисана чиста натурална коприна завесата за жени танц на корема ръчно завесата на сцената

BGN 24.77

Евтини, на големо 100% свила стомак танц свила за девојки стомак танц рака завесата на сцената за танчерка покаже рака превезМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Професионална завесата на танца на корема боядисана чиста натурална коприна завесата за жени танц на корема ръчно завесата на сцената

BGN 23.00 23.17

Евтини, на големо 100% свила стомак танц свила за девојки стомак танц рака завесата на сцената за танчерка покаже рака превезМатеријал : 100% СвилаБои : како сликиГолемина : S,M,LS : 90*200cm (35.4" * 78.7" ) За ДецаМ : 114*250 см (44.8" * 98.4") За Висина : 150160 ДамаL : 114*270 см (44.8" * 106.2") За Висина : 160170 ДамаXL : 140*270 см (55.1" * 106.2") За Висина : 170 Дама1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Нов стил латински танц, костюм секси ликра и дантела марля латински танц пола за жените латински танц конкурс поли S-4XL

BGN 47.82

За латинска танц здолниште : Ткаенини : чипка Големина : S,M,L,XL,2 XL,3 XL,4 XL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : LB041(само на латински танц здолниште,на врвот треба да се купат)За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

2017 луксозен нов, модерен танц рокля Рокля национален стандарт голяма пола практика пола възрастен валс

BGN 82.00 89.60

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : S,M,L,XL,XXL ,XXXLголемина на табелата : (единица : cm)Единица : cm Биста Половината Хип Фустан должина Рамо S 7076 6066 7480 126 36 M 7682 6672 8086 127 37 L 8288 7278 8692 128 38 XL 8894 7884 9298 129 39 XXL 94100 8490 98104 130 40 XXXL 100104 9094 104108 131 41ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

високо качество на евтини танцови воал на женската сексуална Коприна танц на корема завесата на Едро лилаво + роза+ розово

BGN 29.92

2016 висок квалитет евтини танц превези на жените секси 100% свила стомак танц превезот на големо Пурпурна +роза+ розоваНови тајбоја, стомакот танц 100% реално Свила Превези Популарни Тебе боја Свила Рака Шамија Shawls за Танцување ИЛИ Фаза 2 големини Боја : како на сликата show ( Виолетова +роза+ розова ) (Истакна : ако ви треба други бои, тогаш pls контактирајте ме ,ние може да се направи било која боја за вас ) Големина : L големина : 250x114cm = 98.4"x44.8"инчен XXL големина : 270x114cm = 106.3"x44.8"инчи(Истакна : ако ви треба било други големина, тогаш pls контактирајте ме,ние може да се направи било која големина е за вас )Нашите Свила Превези : 1) целосно рака обоена и се рачно изработени од страна на стручните лица2) 100% реално Свила материјал3) Внимателно селектирани и исечените предност пред Shippment4) добра цена и брза испорака,добра услуга

Жените дами стандартен костюм за танци балната зала секси latin Competition Dress Фигурно пързаляне Облечи Lady Latin бална зала на dance dresses

BGN 129.79

Жените Дами Стандард Ballroom Танцува Костим секси латино Конкуренција Фустан уметничко Лизгање се Облекуваат Дама латинска Ballroom танцува фустаниМатеријал : spandex / камењаГолемина : XXS6 XL1 инч=2.54 см(овој стил може да биде слободен да го направи,може да се направи на други бои и големина .ве молиме испратете ја вашата висина,тежина,градите,половината и колковите на продавачот,ова е многу важно!)

професионално облекло на жените танц на корема аксесоари танц на корема колан момичета танц на корема верига жени дантела хип шал

BGN 14.05

Жените стомак танц, хип шамија : Материјал : чипкаГолемина : една големина,должина со чипка : 82cm,ширина : 45см1 инч=2.54 см

Балните танци костюм секси старши ликра бални танци рокля за жените бални танци конкурс рокли S-XXXXL

BGN 74.85

За Ballroom танцува здолниште : Ткаенини : spandex Големина : S,M,L,XL,XXL,3 XL,4 XL (Во здолниште може да бидат слободни да нарачате, ве молиме контактирајте го продавачот и да се обезбеди конкретни биста,хип, половината и висина.) број : M0161За сосема Танчерка е Виталност пронајдовме речиси 15 години кој беше лансиран од страна на оние луди дизајнери кои исто така сакаат да играат толку многу.Досега, имаме привлекува огромен број на корисници купување на нашите носии со својата мода и секси.Брендот е дизајниран во Хонгконг,направени во Шенжен,Кина.Имаме сè за танцување...

Момичета, балет, танцово парти за деца танцови деца латиноамерикански танци обличам детето бански танцови деца гимнастика Етап 6

BGN 33.00 54.38

Девојки Балет Танц Облечи за Деца Танц Облека Деца латинска Танц Облечи Дете Леотар Dancewear Деца Гимнастика Фаза 6Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Pls белешка изберете големина, како на висина како што е подолу големина на табелаГолемина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / LebalПредлагам ВисинаS(110)100110M120)110120L(130)120130XL(140)1301402 XL(150)1401503 XL(160)150160Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cmАко вашето бебе е малку масти, pls изберете поголема големинаНа соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали...

Секси Female Mirror Singer Dj Ds Dance Stage Costume Sequins Silver Bodysuit Women High-necked Nightclub Show тела

BGN 269.00 296.00

[xlmodel][производи][8888]S : Висина 155160cm,тежина 4050kgМ : Висина од 160165cm,тежина 5060kgL : Висина 165175cm,тежина 6065kg(1cm=0.3937 инчи ) (1inch=2.54 см)Ве молиме оставете ја вашата висина , тежина при место цел .[xlmodel][фото][0000]

Нови костюми за състезателни танци секси ликра с дълъг ръкав рокля за балните танци за жени конкурсни рокли за балните танци

BGN 174.00 191.20

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : S,M,L,XL,XXLголемина на табелата : (единица : cm)Единица : cm Биста Половината Хип Фустан должина Рамо S 7884 6266 8388 125 36 M 8388 6670 8792 125 37 L 8792 7074 9196 125 38 XL 9196 7478 9498 125 39 XXL 95100 7883 97102 125 40ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Нов стил горещи танцови рокли Vestidos Solid Dress Party Dresses Момиче Tassel Dress бална зала Latin Salsa Dance носете Costume Party

BGN 36.00 37.92

Тип на производ : девојки латинска танц Материјал : полиестер / spandex Возрасна Група : девојки Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : 110,120,130,140,150,160големина на табелата : (единица : cm)големина висина110 100110120 110120130 120130140 130140150 140150160 150160Како да се изберете големина?110 : погоден за деца кои е околу 100cm~110cm високи120 : погоден за деца кои е околу 110cm~120cm високи130 : погоден за деца кои е околу 120cm~130cm високи140 : погоден за деца кои е околу 130cm~140cm високи150 : погоден за деца кои е околу 140cm~150cm висина160 : погоден за деца кои е околу 150cm~160cm високиако имате малку масти , pls изберете поголема големина .ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Децата Фен Янко Класически Танц Бродерия Китайски Народен Танц Костюми Канфу Танц На Сценичното Представяне На Облекло

BGN 44.00 55.04

вклучува : врвот + панталони + грб + појасГолемина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаСе препорачува висинаS110М120L130XL140XXL150Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

Момичета Децата Модерни Балните Латино Танци Рокля Зелена Ресни Салса Танго Танцови Черен Изпълнение На Сценична Облекло

BGN 25.00 29.52

XXS ( 90cm ,за девојки / момчиња со висина 8595cm) XS ( 100cm ,за девојки / момчиња со висина 95105cm) S (110cm , за девојки / момчиња со висина 105115cm) M (120cm , за девојки / момчиња со висина 115125cm) L ( 130cm, за девојки / момчиња со висина 125135cm XL ( 140cm ,за девојки / момчиња со висина 135145cm) XXL (150см , за девојки / момчиња со висина 145155cm) 3 XL ( 160cm ,за девојки / момчиња со висина 155165cm) 4 XL ( 170cm ,за девојки / момчиња со висина 165175cm)

Безплатна доставка деца момичета pom pom танц пакетче рокля танцови фитнес балет пакетче високо качество на 3 цветове

BGN 19.00 23.30

2017 Симпатична Девојки Балет Фустан За Деца Девојка Танц Облека Деца Балет Костими За Девојки Танц Леотар Девојка Dancewearматеријал : Квалитет на мрежа предиво, памук, sequins, дупчење Стил : без ракави туту здолниште Употреба : училиште перформанси, свадба цвет девојка Боја : црвена роза розоваОвој фустан големина тече деца висина.ако вашите деца е масти ве молиме, изберете ја поголем големина.М 110 за (100110cm)L 120 за (110120cm)XL 130 за (120130cm)XXL за 140 (130140cm)3 XL150 за (140150cm)Почитувани Купувачи ќе може да го направи овие следните настава кога ќе се двоумела : 1.Следните големина табела е азија големина, ве Молиме длабоко внимателен големина кога ќе нарачате или можете да оставите порака за вашата големина, па ние може да ви помогне да се потврди.2.Големина на Табелата е за refenrence само.3.Ве молиме изберете поголема големина кога вашето дете поголем thant модел фигура многу.можете да платите со : кредитна картичка / web паритрансфер / дебитни картички / western union / QIWI Паричникот / зачувамако не знаете како да се плаќаат пари, ве молиме проверете на линкот1.Ние ќе брод вашата објект во рамките на 3 дневна.2.Стоките ќе бидат испратени од страна на економски превозот услуга,ние нудиме бесплатен превозот.ако сакате изразат превозот услуга, ве молиме контактирајте со нас.3.Превозот време : 1)Воздухопловната (35 недели ) (Бесплатен превозот+Следење на број)2)...

2017 женски ориенталски костюм танц на корема облекло Сексуална нощ танц на корема Топ сутиен + Колан с 2 бр. комплект WY8165

BGN 64.00 70.91

Перформанси Жените Dancewear Стомак Танц Костим Само Градник+појас (не се вклучат и други) ако треба ,pls контактПроизвод Функција : 100% нов Бренд и Висок КвалитетМатеријал : рачно изработени монистра и sequinsДетали : Вистински Поместена Градник осигурува добра Echoes.Изобилство извезена со многу мали и големи монистра и sequins.Идеален за стомак танц, карневал или Bollywood ...

Балетные танцови костюми пенливи рокля с пайети за сцена, твърд тюл предпрофессиональный класически балетен танц палачинка пакетче

BGN 196.10

Балет Танц Носии Пенливи Sequin Облека за сцената,Беспомошна Tulle Предпрофесионални Класичен Балет Танц Палачинка ТутуPls изберете големина што ви треба!Ако големината подолу не се во РЕД,ве молиме да ни кажете танчерка сопствената големина,како што се биста,половината,телесна висина и телесна тежина, така што ќе може да се направи фустан accoording за нејзината големина.Ви благодариме!+2cm е дозволено1inch=2.54 смГолемина(cm)БистаБиста може дабиде изменета.ПоловинатаПоловината може да себиде изменета...

Нов Прием На Латино-Американските Танци, За Да Върхове За Деца Черно-Бял Цвят На Здрава Тъкан На Ризата Мъжки Дрехи Момче Бальная Сценична Облекло E014

BGN 86.40

Почитувани,оваа облека е обичај прави носат,ако сакате да прилагодено на големината на,ве молиме слободно контактирајте со нас,ја напушти својата големина информации : Висина,тежина,биста,половината,колковите,ви благодариме【Стил】Мажите Латинска Танц Блузи 【Вклучуваат】1*Блузи【Големина】Сопствени направени големина【Материјал】Ткаенина【Миење Информации】Рака Мие1