• Ново
24 цветове на супер лесно глина въздушно суха пластилин пластилин пластилин пластилин пластилин мека игра тестото забавни играчки Детски подарък 1200 г/42,32 грама

24 цветове на супер лесно глина въздушно суха пластилин пластилин пластилин пластилин пластилин мека игра тестото забавни играчки Детски подарък 1200 г/42,32 грама

BGN 40.00
BGN 108.77
-63 %
В магазина

Брой продукти

Карактеристики : Има толку многу парчиња од глина со светли и живописни бои, кои децата може да има голема забава од (скоро сите бои на виножитото), децата можат да ги користат глина да се создаде некои украси или она што тие може да се замисли, проектот тие го направија е ќе биде прекрасно, исто Така, ова моделирање глина може да ги задржи вашите деца подалеку од електроника, ова може да им помогне да развијат својата креативност и имагинација додека игра на основа на учењето. Ова се исуши моделирање глина е многу мека на допир, не неуредна, и не остави остатоци на сите. Воздух суши целосно во рок од 24 часа. Не-токсични : строго во согласност со ASTM и CE (EN-71) стандарди и барања. Пакетот вклучува : 24 Бои се Исуши Глина

Подробности

Брой цветен пластелин:
24 цвята
Пол:
Унисекс
Тип:
Цветна Глина
търговска марка:
Лиюань
Предупреждение:
Не Яж
Възрастова Група:
> 3 години
Брой Цветове Пластелин:
24 цвята
Тегло:
1200g/42.32oz

Те също купуват с този продукт

Learn Montessori Educational Wooden Game Recognition Toy Baby Kids Early Learning Classification Box Toys for Children Математика Toys

BGN 29.00 35.14

Топла препорака[име на производ] знаења класификација кутијаПроизводот категорија : ран детски едукативни играчкиПроизводот број : LKM01[производ материјал] дрво + (зелена пластичен капак)!!![пакување] боја кутија[пакување тежина] за 0.65 KG[пакување количество] 30 PCS[погодни за возраста] 3годишна возраст или постариОпис на производот : Постојат 8 големи правоаголни картички и 80 парчиња на мали плоштадот картичка на ова знаење класификација кутија дрвени играчки започна песнаод Слика, обликот, овошје, зеленчук, животно, возило, облека, дневни потреби на Знаење класификација кутија се состои од осум големи категории.Бебето преку контрола на 80 слики и англиски учење може целосно остварување на бебето меморија, учење, знаење точка, врз основа на познанието, бебето може да биде класификација способност развој, ќе го научиле знаење интеграција, и во текот на игра, може да се направи бебе лесно да се разбере класификација, класификацијата на општествоБебето може да користат голема картичка погоре моделот ќе одговараат на класификација во различни мала кутија, подобрување на когнитивната способност, способност на сеопфатна координација на мозокот.Култивирањето на способноста на набљудување, рака око координација вежба...

Горещи продажба Монтесори материали Дървени математически играчки кафяви стълби малък размер ширина 0,7-7 см рано математика детска играчка подарък

BGN 50.00 72.00

Име : Браун по Скалите Мали Димензии Дрво : Висок Квалитет на Дрво Тежина : 1.40 kg Големина на : 32*14.5*7.5 cm Пакет : Хартија Кутија Настава : Големината е x 0.7 0.7 x 140cm (тенки) до 7 x 7 x 14cm (дебела).За Плаќање 1...

Традиционен Микадо видя нарязани дървени пикап пръчки набор от традиционната игра с предавателна играчка w30

BGN 4.00 5.01

Карактеристики : Традиционалните pickup стапови игра поставени Дрвени игра кутија со капак Стапови означени за резултат базирани игри Додадете забава за вашите деца' колекција Голема Подароци Спецификации : Боја : Како на сликата покажува Материјал : Дрвена Кутија Големина : Прибл...

5 бр. деца 20 * 28 см цветни картини кал / деца DIY карикатура цветни глинени рисунки за образователни играчки, безплатна доставка

BGN 26.00 31.68

Точка име : Кал сликарство Големина : 28*20cm пакување : 1pc / ack 5 Pcs со различни модели мешани испраќање на Секоја слика вклучуваат еден картон сликарство и 8 бои обоена глинаПлаќање : 1)...

Нови 24 цветове 24 бр. / компл. мека полимерна която симулира глина с инструменти добър пакет специални играчки САМ полимерна глина Playdough.

BGN 20.00 28.05

NO2 со мало кутија NO2Не кутија БР.1За ПревозотП : Се производ фотографии вистински? A : Да,на Сите фотографии на екранот се 100% реално.и фотографии се преземени од себе.Но, можеби постојат и некои боја сенчење, бидејќи на монитори...

Детска музика образователни детски музикални комплекти, Бебешки музикални играчки Chindren дървени музикални инструменти 11 бр./компл.

BGN 58.40

Карактеристики : Забелешка : количина за секоја ставка се прикажува преку фотографија, боја може да има некои варијации Тежина : 1.2 kg / парче сет Кол : 11pcs / set

Глина, аксесоари, подаръци с 5УП / лот, глинено украшение

BGN 10.00 11.12

Глина додатоци со 5 PACK / МНОГУ ,украс од глина ,глина накит додатоци,глина pendant,DIY глина метални деловиПлаќање Опис прифаќаме плаќање преку1)Зачувам, 2) Visa,Mastercard,3) Monerbooders, 4)Банкарски трансфер Вкупниот износ должи вклучува последната аукција цена плус S&H(Превозот и Ракувањето)...

Глинена тестото пластилин сладолед мухъл играе комплект направи си Сам играчка цвят пластилин и глина мухъл производител на сладолед набор от творчески инструмен

BGN 35.00 50.54

Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест Ние ќе испрати предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен...

Baby Water Drawing Живопис Writing Mat Board & Pens Doodle Games Детски Играчки Горещи Продажба

BGN 4.00 8.70

Бебе Вода Цртање Сликање И Пишување Мат Одбор & Пенкала Лавра Игри Деца Играчки Топла ПродажбаОпис : Лесен за користење : Само да се Пополни на Магијата Пен Со Вода и да се Подготви за Магијата цртање Мат Децата ќе биде фасциниран како шарени слики Пролет, потоа полека исчезнува Деца може да користите Мат Повторно и Повторно Совршен за Патување Играчка / Затворен ИграчкаСпецификација : Големина : прибл.72*48cm / прибл...

Нов 29X19cm децата на вода фигура живопис писане подложка за гладене и магическа писалка летяща играчка за Коледен подарък Кит

BGN 3.01

Функција : 100% сосема нов и висок квалитет Количина : 1 Нерешено, Трага, Никогаш не се Направи Хаос Совршен за Патување Играчка / Затворен Играчка Само да се Пополни на Магијата Пен Со Вода и да се Подготви за Магијата Aquadraw Мат Деца се фасцинирани како шарени слики Пролет Нагоре, полека исчезнува, Така што децата можат да ги користат Aquadoodle Мат Повторно и Agian Материјал : Крпа Големина : 29 x 19cm Боја : Како што е Прикажано Пакет Содржина : 1 X 29 X19cm Вода Цртање Сликање и Пишување Мат Одбор 1 X Магијата Пен

Дървени Монтесори Монтесори материали математически играчки за деца геометрия стълбище Монтесори играчки, образователни игри, UA276H

BGN 32.00 45.70

100% Сосема Нов & Висок КвалитетБренд : UmuБоја : Како На Сликата ШоуМатеријал : ДрвоГолемина на : 20*20*7.5 cmВозраст Опсег : 13 годиниВе молиме да се разбере објект боја displaed во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот мониторТрговија на големо и пад на превозот се и добредојдени? За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат...

Специална Оферта Унисекс Пластмаса Aquadoodle Нова Магнитна Дъска За Рисуване На Скица Pad Doodle Writing Занаятите Изкуство За Деца Baby

BGN 14.00 14.50

започнетекрајот Опис на ПроизводотБоја : Случајни бојаОвој класичен Магнетни sketcher им овозможува на вашето дете да се практикуваат цртање и пишување, без потреба за пенкала, моливи, боички или боја...

Музикален Инструмент Играчка Дървена Рамка Стил Ксилофон Децата Музикални Забавни Играчки Детски Образователни Играчки, Подаръци

BGN 9.00 16.72

100% сосема нов и висок квалитет.Количина : 1Xylophone играчка звучи многу распеана кога ќе затропа тоа.И секое парче на метал удар глас е различен.Може да ги Инспирира децата 's талент за музика.Светли бои се зголеми децата се осетливи на бои.Погоден за 6 месеци до 7 години бебе / деца.Материјал : Член алуминиум + ДрвоСтил : Дрвена рамкаБоја : Како на сликатаГолемина на : 22.5cmx12.5cmx2.5cmПрепорачана Возраст : 6 месеци 7 години 1x Музички Инструмент Играчка

Безплатна доставка дървени деца плъзнете домашен любимец Куче, ксилофон, класическа музикална играчка, децата шум чайник играчка музикален инструмент кола играчк

BGN 44.80

Име : Влечете на животните Куче XylophoneМатеријал : ДрвоГолемина на : 30.2 * 9.3 * 13.1 cmОпис на производот : Ова е класичен ран детски едукативни играчки, забава, висококвалитетна борова шума, шарени челик, музика свежи, полн звук мека.Купување информации : 1.Нашето верување е : срцето да се третираат секое парче од дрво, за бебето да овозможи најбезбедно и повеќето среќен играчки од целиот свет, да им даде на луѓето сите како дрвени играчки игра класичен дрво 2.Производи со висок квалитет на обработка на дрво, на работ рог внимателно chamfering мелење, мазна, еколошки водабазирани боја, безбедно, нетоксични, се чувствуваат е исклучителна...

100 грама/пакет Безплатна доставка динамични образователни невероятни No-каша закрит магическа игра пясък детски играчки Марс космически пясък

BGN 4.78

100 G / торба Бесплатен превозот Топла продажба динамична образовна Неверојатни Нехаос Затворен Магијата Игра Песок Деца играчки Марс простор песок

Безплатна доставка на 4 бр. / компл. четка с дървена дръжка печат гъба, четка бебешко живопис инструмент графити децата си САМ летяща фигура играчка

BGN 1.00 2.13

Бесплатен превозот 4pcs / set Боја Четка Дрвена Рачка Печат Сунѓерот Четка за Деца Сликарство Алатка Графити Деца DIY Лавра Цртање Играчка4 X Дрвена Рачка Сунѓерот Четка Предмет Тип : Сунѓерот Четка Материјал : сунѓерот Количина : 4pcs / set Големина : 8.5~9.0 cm Четка Материјал : Сунѓерот Рачка Материјал : Дрво уметност резерви : подарок лицето шминка сунѓерот : стручно лице сликарски четкиТопло совет : ве Молиме забележете дека поради осветлување ефект и display brightness / contrast и други прилагодувања, во сликата на сајт и вистинската боја на предмети, може да постојат суптилни разлики...

10шт дървени ударни набор от Детски децата бебе музикален инструмент играчки група комплект

BGN 74.00 79.98

Спецификации : Површински Третман : ЛакТип : Едукативни ИграчкиМатеријал : Дрво● Поставување на 10 дрвени инструменти во јасна футрола● Вклучува А4 Информации брошура со идеи за тоа како да се користи на ударните сет● Поддржува EYFS и Клучна Фаза 1 Национални Програма● Погоден за деца на возраст од 3+10 Парче Децата Ударни СетОваа ударни поставите има се што ви треба за да се добие на децата да пуштате музика...

1 бр САМ Собственоръчно Eva чанта за деца шевна чанта Занаятите kit обучение и образователни играчки за деца

BGN 11.18

ЕВА торба занает колекции.Овие шарени светла ЕВА кеса треба деца заврши.Има 8 различни дизајни.За секој дизајн,ние имаме многу шарени ева торба занает колекции.За секој ева торба занает комплет,децата може да се заврши еден вид на шарени торба.Сите занает комплет парчиња се препакувани за поединечна употреба.Колекции вклучуваат инструкции...

1 бр. мини дървени карикатура на животните свирка музикални играчки подарък карикатура цветни забавни играчки кукла ключодържател инструмент играчка

BGN 1.00 1.86

Мини Дрвени Цртан Филм Животинско Свирче Музички Играчки Подарок Шарени Цртан Филм Развој Играчка Бебе Кукла Keychain Инструмент ИграчкаСтил : Како што е прикажано(испрати по случаен избор) Материјал : дрвени Големина : 9.7x1.5cm / 3.81"x0.55" Пакет се вклучени : 1 buc X дрвени свирче Оваа играчка е погоден за деца на возраст над три години...

17 бр./лот.печатни точка, пухкава листове, нетъкан плат, фантастично творчески,занаятчийски материал, 17 цвята, 30x30cm, дебелина 1 мм и Безплатна доставка

BGN 24.00 36.64

Бесплатен превозот 17pcs / многу од Кина пост воздух пошта Печатени место чувствува листови,Неплетени ткаенини, Фантастична креативни,Занает материјал Материјал : Почувствува / Платно Големина : 30x30x0.1cm,1mm дебелина Боја : 17 боја,секоја боја, 1 парче.1.Ако било sepecial барање, ве молиме контактирајте со нас пред се платени,не оставете порака по платени.2.Ве молиме додадете ги сите избрани предмети на количката и изберете превозот метод.Потоа кликнете на "Плати Сега" копчето,потоа целосно плаќање откако ќе кликнете на нарачката.3.Ние ќе пишува "подарок" на врвот на полето доколку испратите преку Кина пост воздух mail.Ние ќе прогласи мала вредност accordting на цел износ и кутија големина.Ако сакате да ја прогласи вистинската вредност ве молиме оставете порака кога платени.4.Ние ќе ја испратите вашата нарачка во рок од 10days откако ќе се плати...

Светещ Полимерна Ръчно Замазка Слуз Мръсотия Каучук Игралното Тестото Децата На Възрастни Творчески Играчки Зелен

BGN 6.00 15.97

Функција : 1 Тоа е магнетизам и силна пластичност2 Погодна за сите возрасти да се игра3 Тоа е корисна за развојот на децата (на интелигенција, исто така, им помага на возрасни декомпресија , и да се спречи senile деменција, во одредена мераПараметри : 1...

Карикатура САМ пясък живопис изкуството на рисуване проучване забавни играчки, подаръци за деца интелект образователни инструменти случаен модел

BGN 0.74

Опис100% Сосема новТоа може да го стимулира децата имагинацијаДа се промовира детската креативност и почитување на боиМатеријал : Хартија,ПесокБоја : Комбинација на бојаГолемина : 16cm*12cm / 6.30"*4.72"Обрнете Внимание : На моделот ќе бидат испратени до вас по случаен избор.Функција : Децата интелигенција може да се подобрат визуелно и spatiallyОдгледување на децата способноста на меѓучовечките односи, особено кај тимска работаПакетот вклучува : 1 Pack Песок СликиДобредојдовте на нашата продавница!

Galaxy цветни кристална топка кал творческо моделиране деца интелектуална магическа лъскава слуз за деца глина замазки играчки

BGN 4.00 6.11

1pcs Галакси шарени Кристална Топка Кал Креативни Моделирање Деца Интелигентни Магија Сјајна Лигите за Деца Глина Китови Играчки Опис : заштита на Животната средина материјал производство, безбедно и нетоксични Бои : Шарени Материјал : Смола Употреба : Играчки, децата подароци, DIY производи, кристално боја кал Големина : 6.5 * 4.5 CM Карактеристики : Неверојатни меки лигите и супер забавно да се игра со Голем стрес знаците за возрасни и деца, тоа е идеален за уметности, занаети, и училишни проекти на Оваа играчка може да биде тешко да се мачкам, нека ви се релаксираат во цврста состојбаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...