• Ново
N38h NdFeB електродъгово сегмент OR14. 8xIR12xW9. 2xL20xT2. 8 моторници магнит за генератори вятърни турбини неодимовый постоянен Магнит Мото

N38h NdFeB електродъгово сегмент OR14. 8xIR12xW9. 2xL20xT2. 8 моторници магнит за генератори вятърни турбини неодимовый постоянен Магнит Мото

BGN 154.11
В магазина

Брой продукти


Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Материјали : Nd Fe B, одделение N38 H, Димензии(mm) : OR14.8*IR12*Width9.2*Length20*Thickness2.8мм, како што е прикажано Позлата : Цинк позлатен Magnetizing : Преку Дебелина Работна Температура : под 120 степен C (248 степен F)
MOQs (Минимална Цел Количество) : Ние немаме MOQ сепак, цената за рефус цел е многу lo
wer од тоа, на помали цел поради трошоците за производство разлики. Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт нашите продажни лице за котација.
Превозот Време и Трошоци
*Превозот Методи : со Оглед на времето и трошоците за издавање, ние сега главно се користи изразат испорака за магнети, која вклучувајќи e-Пакет, EMS, UPS-от, Fed Ex, ТНТ, курирската служба DHL. Сите превозот методи се со следат следење на броеви и превозот на трошоците се исплатеше пред превозот. Тоа значи, вие не треба да плаќаат НИКАКВИ превозот цена при добивање на пакетот.
За магнети, тие мора да бидат спакувани многу добро на авио превозот, што предизвика големи димензија пакети. Значењето време, само e-Пакет и ЕМС, не наплаќаат над големина превозот цена. Затоа, превозот метод за вашиот пакет е избран според подолу цел
#1. e Packet Пакети помалку од 2kg. Тоа може да го достигне НАС, CA, велика БРИТАНИЈА, СР, RU, АНИ. Обично трае 10-25 дена
#2. EMS Пакет за повеќе од 2kg или ако превозот цена е многу повеќе разумни. Обично трае 7-20 дена
#3. ПРОЗОРЦИ/Федекс/ТНТ/DHL/Патарина, итн. Превозот цена, ако многу повеќе разумни. Обично трае 5-15 дена
Над превозот време може да се реализира од страна на повеќето наврати. Сепак, превозот може да биде под влијание на многу факти, како што се лошите временски услови, војна, шопинг сезона, итн. Затоа, ве молиме да бидат разбирање доколку постои одложување. Ние ќе се потрудиме да се направи пакетот се пресели побрзо.
*Испорака Тежина : за Да се избегне magnetizing влијанија на воздухот безбедност на летот, ние треба да се спакуваат магнети преку густа пена и/или челик плочи за magnetizing sheilding. Затоа, испорака тежина е многу повеќе од магнет тежина во повеќето случаи. На пример, кога магнети N.W. е 2kg (4.4 lbs), на испорака тежина е веројатно повеќе од 3.8 kg (8.36 lbs).
Магнетни Карактеристики
Материјал Тип
Одделение Остаток Flux Density
(Br) Принудни Сила
(Hc)
Внатрешна Принудна Сила
(Hci) Max.Енергија На Производот
(БХ)макс N35 11.7-12.1 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 33-35 MGOe N38 12.2-12.6 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 36-38 MGOe N40 12.6-12.9 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 38-40 MGOe N42 13.0-13.2 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 40-42 MGOe N45 13.3-13.7 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 43-45 MGOe N48 13.8-14.2 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 45-48 MGOe N50 14.1-14.5 Килограми >11.

Подробности

Част:
Магнит NdFeB
Приложение:
Мото Магнит
Номер На Модела:
HMMENDN42M
Тип:
Постоянен
Форма:
СЕГМЕНТ ДЪГА
Материали:
NdFeB
клас:
N42M или както е описано, смогите да бъде индивидуално
Размери:
Както е описано, смогите да бъде индивидуално
Хипнотизирам:
Чрез дебелината или както е описано, с полюса на самолет на лицата
покритие:
Никуни тройно покритие, може да се коригира
производител:
Ураганът Магнити И Материали
Серфикаты:
Аттестованное RoHS, ISO сертифицирани
Приложения:
Двигател, Генератор, Вятърна Турбина, Ротор
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

2000 бр NdFeB тънък микро Магнит диск с диаметър 6x5 мм точност Магнит неодимови магнити сензор за редки земи магнити клас N42

BGN 530.43

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу tinny магнети со висока прецизност инструментално tec...

2 елемента силен 50x10x5mm n50 редкоземельный промишлен неодимовый постоянен магнит Безплатна доставка

BGN 12.00 15.66

Ако не можете да го најдете она што го сакате, ве молам, само нас контакт Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач...

500 бр N42 тънък диск с диаметър 20x5 мм неодимовый магнит силни неодимови магнити сензорни редки земи постоянни магнити лабораторни магнити

BGN 802.82

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : Дијаметар 20.00 x 5.00 mm дебелина Tolerances : ±0.002" x ±0.002" (+ / 0.05 mm x ±0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : НуCuNi (никел) тројно позлатен, Или Zn (Цинк) галвански Magnetization на Ветер : Axial (Столбови на Рамни Краеви) Max Оперативни Temp : 176ºF (80ºC) BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

Силен кръгла с диаметър 16 мм x 10 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Art Занаятите хладилник безплатна доставка

BGN 27.00 29.70

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 16mm x 10 милиметри(1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 10pcs Силна Круг Кол 16mm x 10 милиметри N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

100шт душ-Магнит с диаметър 12 мм битумен гърне Магнит обновен стоманена кука неодимовый подвижен Магнит силен led задържащ Магнит

BGN 154.11

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

1 бр. силен кръг с диаметър 30 мм X10 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят, хладилник безплатна доставка

BGN 7.00 7.57

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 30мм x10 mm(1mm = 0.03937 инчи)Толеранција : + 0.5 mmПакет Содржина : 1pcs Силна Круг Кол 30мм x10 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

1бр Магнит риболовен инструмент диаметър 48 мм гърне Магнит неодимовый подвижен Магнит с найлон въже дълбоководни спасителни магнит за риболов

BGN 44.77

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

2 елемента магнити N50 рядко диаметър 30x5 мм Земята неодимовый магнит супер силен 30*5 диск 30 mm Диаметър x 5 mm

BGN 16.80

Ако не можете да го најдете она што го сакате, ве молам само да ни оставите порака, или email за нас Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач...

високо качество на 50шт D15mmx5mm отвор с диаметър 5 мм евтини силни дупки неодимови магнити с никелово покритие 15x5-5 Магнит

BGN 44.00 45.94

висок квалитет 50pcs D15mmx5mm Дупка кол 5mm евтини силна дупка neodymium магнети со nickle слој 15x55 магнет1 Опис : Облик : Прстен формаМатеријал : Nd Fe BОдделение : N35Боја : СребренаПакетот Вклучува : 50pcsГолемина : 15mm x 5мм5мм (ДијаметарHightдупка)Нашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk.2...

Феритни ядра технологична join Channel-type suppressor ZCAT3035-1330 Clip-on anti-interference ID13mm shield for Filtering Тел A.

BGN 30.08

Име на производ : Феритни мушкаНадворешниот дијаметар (OD) : 30мм внатрешен дијаметар (ID) : 13mm Висока (ХТ) : 35mmЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

5-100шт NdFeB N42 магнитен пръстен OD 16x8x10 мм 0.63 точен аксиално намагниченный силен неодимовый постоянен Магнит редкоземельный

BGN 36.77

Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : OD16 x ID8 x Thick10 mm (Надворешниот Дијаметар*Внатрешен Дијаметар*Дебелина) Tolerances : + / 0.002" (+ / 0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : Ni Cu Ni или Цинк Magnetization на Ветер : Axially Magnetized Max Оперативни Temp : 80ºC BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

50шт диаметър 5х10мм супер силен Нео неодимовый магнит 5х10 Н35 редкоземельный постоянен магнит 5ммх10мм мощен магнит 5*10

BGN 16.80

50pcs кол 5x10mm Супер силен нео neodymium магнет 5x10 N35 ретки земјата постојан магнет 5mmx10mm моќен магнет 5*101 Опис : Нашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk.2...

50шт силен кръг с диаметър 30 мм X3 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят, хладилник безплатна доставка

BGN 92.00 101.22

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 30мм x3 mm(1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Силна Круг Кол 30мм x 3 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

20-800шт NdFeB N42 магнитен пръстен OD 15x11x2 мм 0.59 точен аксиално намагниченный силен неодимовый постоянен Магнит редкоземельный

BGN 36.77

Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : OD15 x ID11 x Thick2 mm (Надворешниот Дијаметар*Внатрешен Дијаметар*Дебелина) Tolerances : + / 0.002" (+ / 0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : Ni Cu Ni или Цинк Magnetization на Ветер : Axially Magnetized Max Оперативни Temp : 80ºC BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

50шт 1.2 * 8 * 15 мм от неръждаема стомана, Малка точка пружина 1.2 мм тел микро пружина компресия пружина налягане OD=8 mm

BGN 20.77

не ' рѓосувачки челик 304 1.2 mm Малите место пролет жица микро пролетГолемина : 1.2 (d)*8(D)*15(L)жица со дијаметар=1.2 mmнадворешниот дијаметар=8ммдолжина=15mm

Удлинительная пружина втягивающая кремена пружина с куки от тел с диаметър 1,0 mm с дължина 10 мм 40 мм X10

BGN 15.84

Продолжување пролет retractive тензија пролет со куки жица 1.0 MM дијаметар 10 Долго 40mmМатеријал : Јаглероден челик Жица со дијаметар : 1mm надворешен дијаметар : 10мм Долго : 40 MMПлаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

40 x 28 x 20 мм 1бр 2 цвята Намагничиватель размагничиватель отвертка съвети магнитна отвертка инструмент за стабилни и надеждни в продължение на дълго време

BGN 3.14

Опис : За шрафцигер зголемување на магнетнотоили елиминира магнетни.Зголемување на магнетни е лесно да сеги собереш мали завртки.Спецификација : Големина : 40x28x20mmМатеријал : ПластикаБоја : сива&жолта(Ве молиме оставете порака за да ни кажете каква боја сакате,)Функција : 1...