• Ново
N42sh NdFeB електродъгово сегмент OD48xID28xThick1. 8 мм VCM Moto магнит за генератори турбина неодимовый постоянен Ротор с Магнит

N42sh NdFeB електродъгово сегмент OD48xID28xThick1. 8 мм VCM Moto магнит за генератори турбина неодимовый постоянен Ротор с Магнит

BGN 141.57
В магазина

Брой продукти


Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Материјали : Nd Fe B, одделение N42 SH Димензии(mm) : OD48*ID28*Thick1.8мм, како што е прикажано, 120 степен, 3 компјутери може да се комбинираат една целосна прстен Позлата : Ni Cu Ni позлатен Magnetizing : Преку Дебелина Работна Температура : под 150 степен C (302 степен F)
MOQs (Минимална Цел Количество) : Ние немаме MOQ сепак, цената за рефус цел е многу lo
wer од тоа, на помали цел поради трошоците за производство разлики. Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт нашите продажни лице за котација.
Превозот Време и Трошоци
*Превозот Методи : со Оглед на времето и трошоците за издавање, ние сега главно се користи изразат испорака за магнети, која вклучувајќи e-Пакет, EMS, UPS-от, Fed Ex, ТНТ, курирската служба DHL. Сите превозот методи се со следат следење на броеви и превозот на трошоците се исплатеше пред превозот. Тоа значи, вие не треба да плаќаат НИКАКВИ превозот цена при добивање на пакетот.
За магнети, тие мора да бидат спакувани многу добро на авио превозот, што предизвика големи димензија пакети. Значењето време, само e-Пакет и ЕМС, не наплаќаат над големина превозот цена. Затоа, превозот метод за вашиот пакет е избран според подолу цел
#1. e Packet Пакети помалку од 2kg. Тоа може да го достигне НАС, CA, велика БРИТАНИЈА, СР, RU, АНИ. Обично трае 10-25 дена
#2. EMS Пакет за повеќе од 2kg или ако превозот цена е многу повеќе разумни. Обично трае 7-20 дена
#3. ПРОЗОРЦИ/Федекс/ТНТ/DHL/Патарина, итн. Превозот цена, ако многу повеќе разумни. Обично трае 5-15 дена
Над превозот време може да се реализира од страна на повеќето наврати. Сепак, превозот може да биде под влијание на многу факти, како што се лошите временски услови, војна, шопинг сезона, итн. Затоа, ве молиме да бидат разбирање доколку постои одложување. Ние ќе се потрудиме да се направи пакетот се пресели побрзо.
*Испорака Тежина : за Да се избегне magnetizing влијанија на воздухот безбедност на летот, ние треба да се спакуваат магнети преку густа пена и/или челик плочи за magnetizing sheilding. Затоа, испорака тежина е многу повеќе од магнет тежина во повеќето случаи. На пример, кога магнети N.W. е 2kg (4.4 lbs), на испорака тежина е веројатно повеќе од 3.8 kg (8.36 lbs).
Магнет Форми и Големина Опсег (Блок, Пршлен, Прстен, Сфера, Микро прецизен, Лак, се Прилагодени облици)
Ние сме производителот и може да обезбеди магнети според купувачите апликации, вклучувајќи. димензии, оценки, обложувањата, magnetizing насока, и др. :
Подолу се делумно на реалните производи ние произведени :
Магнетни Карактеристики
Материјал Тип
Одделение Остаток Flux Density
(Br) Принудни Сила
(Hc)
Внатрешна Принудна Сила
(Hci) Max.

Подробности

Приложение:
Мото Магнит
Част:
Магнит NdFeB
Номер На Модела:
HMMENDN42M
Тип:
Постоянен
Форма:
СЕГМЕНТ ДЪГА
Материали:
NdFeB
клас:
Както е описано, смогите да бъде индивидуално
Размери:
Както е описано, смогите да бъде индивидуално
Хипнотизирам:
Чрез дебелината или както е описано, с полюса на самолет на лицата
покритие:
Никуни тройно покритие, може да се коригира
производител:
Ураганът Магнити И Материали
Серфикаты:
Аттестованное RoHS, ISO сертифицирани
MOQ:
1 бр., по-ниска цена за по-голямо количество
Приложения:
Двигател, Генератор, Вятърна Турбина, Ротор
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

Редкоземельный Октагидрат сулфат диспрозия висока степен на чистота (III) Dy2 (SO4)3. 8H2O

BGN 640.00

Dysprosium(III) Сулфат OctahydrateИнформации За Производот Код : AC9 SФормула : Dy2(SO4)3 8 H2 OCAS Бр : 10031502ЕЗ Бр : 2383456Молекуларна Тежина : 757.31Чистота : 99.95%Изглед : Бел кристалСтандард Pacagking : 1kg / 25kg / 50kg нето...

5-100шт NdFeB N42 магнитен пръстен OD 16x8x10 мм 0.63 точен аксиално намагниченный силен неодимовый постоянен Магнит редкоземельный

BGN 36.77

Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : OD16 x ID8 x Thick10 mm (Надворешниот Дијаметар*Внатрешен Дијаметар*Дебелина) Tolerances : + / 0.002" (+ / 0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : Ni Cu Ni или Цинк Magnetization на Ветер : Axially Magnetized Max Оперативни Temp : 80ºC BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

40 x 28 x 20 мм 1бр 2 цвята Намагничиватель размагничиватель отвертка съвети магнитна отвертка инструмент за стабилни и надеждни в продължение на дълго време

BGN 3.14

Опис : За шрафцигер зголемување на магнетнотоили елиминира магнетни.Зголемување на магнетни е лесно да сеги собереш мали завртки.Спецификација : Големина : 40x28x20mmМатеријал : ПластикаБоја : сива&жолта(Ве молиме оставете порака за да ни кажете каква боја сакате,)Функција : 1...

Блок 4шт 50*20*5-d5mm силни мощни неодимови магнити редки земи постоянни фастернеры с две дупки потайными

BGN 23.20

Димензии : должина 50mm,ширина 20mm, 5mm дебелина , две s центар дупка diamteter 5mm(може да работи со двете завртки M4 , дупка големина и позиција може да се изменуваат.) работна температура : под 80 степен...

1 бр. силен кръг с диаметър 30 мм X10 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят, хладилник безплатна доставка

BGN 7.00 7.57

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 30мм x10 mm(1mm = 0.03937 инчи)Толеранција : + 0.5 mmПакет Содржина : 1pcs Силна Круг Кол 30мм x10 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

50шт силен кръг с диаметър 35 мм X10 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят хладилник

BGN 403.00 443.38

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 35mm x10 mm(1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Силна Круг Кол 35mm x10 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Безплатна доставка 40 бр. 5x5 mm цилиндър с 5 mm Dia. x 5 mm N50 редки земи 5x5 мм неодимовый магнит силни магнити NdFeB

BGN 15.82

Ако не можете да го најдете она што го сакате, ве молам само да ни оставите порака, или email за нас Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач...

1бр Магнит риболовен инструмент диаметър 48 мм гърне Магнит неодимовый подвижен Магнит с найлон въже дълбоководни спасителни магнит за риболов

BGN 44.77

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

Изготовьте обичай система за компресиране на неръждаема стомана 304 малки

BGN 302.08

1.Опис На ПроизводотКарактеристики на метален хардвер нерѓосувачки челик компресија пролет : Превозот методи : DHLИзвори количина : 2 вид на извори, секој 200pcs / МногуПревозот цена : БЕСПЛАТНО 2.Кориснички компресија извори цртање : Други метални хардвер нерѓосувачки челик компресија пролет : 4.Фабриката Проток : 8.Контакт со нас на : Следниве детали се бара за еден цитат :

100шт душ-Магнит с диаметър 12 мм битумен гърне Магнит обновен стоманена кука неодимовый подвижен Магнит силен led задържащ Магнит

BGN 154.11

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Овие се многу силни магнети со висок влечење на сила, па дури и големината не е толку "голема"...

Tangda sendust FeSiAl KOOL МУ тороидальные ядра CS097075 77295-A7 S038075 MS-038075-8 10*4*4.5 мм вълна филтриране 75u

BGN 47.68

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.ЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

UXCELL 2.5 мм тел с диаметър от 15 mm Od 56 мм дълга метална кремена макара пружинен удължителен кабел, кука за 9 бр.

BGN 12.00 20.42

Пакет Големина(L*W*H) 21 x 10 x 3 Материјал Метал Пакет Содржина 9pcs x Продолжување Пролет Боја Сребрена Тон ТежинаSmart Шопинг Со А | Б | В..Пакет Големина(L*W*H)21 x 10 x 3МатеријалМеталПакет Содржина9pcs x Продолжување ПролетБојаТон Сребро.Тежина

20pcs F40x25x5mm супер мощен силен редкоземельный блок NdFeB Магнит неодимови магнити N35 F40*25*5 мм Безплатна доставка

BGN 79.00 84.75

Материјал : Neodymium магнетиСертификација : Ro HS поминаОдделение : N35Magnetization : Axially magnetized / Столбови на Рамни КраевиСостојба : новаОблик : ЛистТолеранција : 00.1 ммДимензија : 40mmx25mmx5mmКоличина : 20 PCS.ОписNeodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.Тоа е ретка земја метал и форми еден од Lanthanides серија.Кога се додава на Железо (Fe) и Бор (Б) (хемиска формула Nd14 Fe21 B) на resultant магнети се најсилните магнети во моментов се на располагање...

Феритни ядра технологична join Channel-type suppressor ZCAT3035-1330 Clip-on anti-interference ID13mm shield for Filtering Тел A.

BGN 30.08

Име на производ : Феритни мушкаНадворешниот дијаметар (OD) : 30мм внатрешен дијаметар (ID) : 13mm Висока (ХТ) : 35mmЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

2000 бр NdFeB тънък микро Магнит диск с диаметър 6x5 мм точност Магнит неодимови магнити сензор за редки земи магнити клас N42

BGN 530.43

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу tinny магнети со висока прецизност инструментално tec...

50шт силен кръг с диаметър 30 мм X3 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят, хладилник безплатна доставка

BGN 92.00 101.22

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 30мм x3 mm(1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Силна Круг Кол 30мм x 3 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

50шт 0.5*6.2 мм серия от малки точкови пружини 0.5 mm телени пружини компресия на налягането 0.5*6.2*13.5 мм

BGN 17.12

0.5 mm Малите место пролет жица микро пролетМатеријал : Јаглероден челик (Ако имате потреба од не ' рѓосувачки челик,ве молиме контактирајте со нас)жица со дијаметар=0.5 mmнадворешниот дијаметар=6.2 mmдолжина=13.5 mmГолемина : 0.5(d)*6.2(D)*13.5(L)mmНад цена е вистинската цена на пролет,доколку ги испраќате на плаќање веќе,ве Молиме оставете порака за да нè кои должината не треба,ви Благодарам многу за вашиот љубезно поддршка !

Безплатна доставка 50шт силен през цялата диаметър 12mmx1. 5mm N50 неодим рядко 12x1. 5mm Земен Магнит на едро магнити

BGN 16.64

Ако не можете да го најдете она што го сакате, ве молам само да ни оставите порака, или email за нас Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач...

20pcs силен през цялата диаметър 14x3mm N50 неодимови магнити редки земи дискови магнити

BGN 24.94

Ако не можете да го најдете она што го сакате, ве молам само да ни оставите порака, или email за нас Ние сме професионални магнетни материјали снабдувач...

20-800шт NdFeB N42 магнитен пръстен OD 15x11x2 мм 0.59 точен аксиално намагниченный силен неодимовый постоянен Магнит редкоземельный

BGN 36.77

Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : OD15 x ID11 x Thick2 mm (Надворешниот Дијаметар*Внатрешен Дијаметар*Дебелина) Tolerances : + / 0.002" (+ / 0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : Ni Cu Ni или Цинк Magnetization на Ветер : Axially Magnetized Max Оперативни Temp : 80ºC BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

Силен кръгла с диаметър 16 мм x 10 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Art Занаятите хладилник безплатна доставка

BGN 27.00 29.70

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 16mm x 10 милиметри(1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 10pcs Силна Круг Кол 16mm x 10 милиметри N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...