• Ново
1 опаковка NdFeB N42 електродъгово сегмент OR35xIR32x60degreex15 мм Мото магнит за генератори вятърни турбини неодимовый постоянен Ротор с Магнит

1 опаковка NdFeB N42 електродъгово сегмент OR35xIR32x60degreex15 мм Мото магнит за генератори вятърни турбини неодимовый постоянен Ротор с Магнит

BGN 142.00
BGN 142.38
-0 %
В магазина

Брой продукти


Материјали : Nd Fe B, одделение N42 Димензии(mm) : OR35*IR32*60degree*15mm, како што е прикажано Позлата : Ni Cu Ni позлатен Magnetizing : Дијаметрално, Половина со S надвор, Половина со N надвор Работна Температура : под 80 степен C (176 степен F) Производство за рефус цел трае околу 4 недели
MOQs (Минимална Цел Количество) : Ние немаме MOQ сепак, цената за рефус цел е многу lo
wer од тоа, на помали цел поради трошоците за производство разлики. Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт нашите продажни лице за котација.

Подробности

Цвят:
12ШТ, 48ШТ, 600ШТ
Част:
Магнит NdFeB
Приложение:
Мото Магнит
С Дупки:
No
Номер На Модела:
HMMENDN42M
Тип:
Постоянен
Форма:
СЕГМЕНТ ДЪГА
Материали:
NdFeB
клас:
N42M или както е описано, смогите да бъде индивидуално
Размери:
Както е описано, смогите да бъде индивидуално
Хипнотизирам:
Чрез дебелината или както е описано
покритие:
Никуни тройно покритие, може да се коригира
производител:
Ураганът Магнити И Материали
Серфикаты:
Аттестованное RoHS, ISO сертифицирани
MOQ:
1 бр., по-ниска цена за по-голямо количество
Приложения:
Двигател, Генератор, Вятърна Турбина, Ротор
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

2000 бр NdFeB тънък микро Магнит диск с диаметър 6x5 мм точност Магнит неодимови магнити сензор за редки земи магнити клас N42

BGN 530.43

Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг[NDFEB SMCO ALNICO ФЕРИТНИ MOLYBDYMUM SPUTTERING ЦЕЛИ]Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 кг)Овие се многу tinny магнети со висока прецизност инструментално tec...

Професионални здрава моторна резачка, веригата 3 / 8lp .050 14 инча 52Drive Линк за 2500 пильных вериги

BGN 17.58

Добредојдовте на нашиот синџири продавница , ако сакате да купите нашата chians ,pls прочитајте ги следниве забелешка .Суровини : 68 Cr Ni Mo 33 Увезени од ГерманијаСинџири спецификација : 3 / 8 "лп теренот .050 guage 52 вози линкОдговараат за 14" инчен водич барПакување : ние набавка на кеси за пакување на синџириGW : 0.18 КИЛОГРАМИАко нарачате повеќе од две парче , ќе испрати со EUB , ако треба , на EUB е брза од Кина пост воздух mail .Pls забелешка , имаме снабдување видови на ланци , ако сакате pls додадете нашата продавница, и ако не можете да најдете ,pls контактирајте ме , ние ќе ви го испратиме линкот , и кога ќе цел ,pls потврди синџири спецификација , ако не можете да го извести спецификација ,pls контакт со мене , ќе им понуди на правото спецификација за вас ,ви БлагодаримеВистински ФотоДобар фидбекСе Враќа Ограничувања : 1) Сите се враќа мора да биде postmarked во рок од 3 дена од денот на приемот на вашиот пакет.2) Ако предметите се оштетени, ние мора да бидат контактирани во рок од 24 часа од приемот...

5-100шт NdFeB N42 магнитен пръстен OD 16x8x10 мм 0.63 точен аксиално намагниченный силен неодимовый постоянен Магнит редкоземельный

BGN 36.77

Спецификации(1"=25.4 mm; 1lbs=0.453 kg) Димензии : OD16 x ID8 x Thick10 mm (Надворешниот Дијаметар*Внатрешен Дијаметар*Дебелина) Tolerances : + / 0.002" (+ / 0.05 mm) Материјал : Nd Fe B, Одделение N42 Позлата / Слој : Ni Cu Ni или Цинк Magnetization на Ветер : Axially Magnetized Max Оперативни Temp : 80ºC BHmax : 42 MGOe Бренд : HMME Други : Сите магнети помина КК(Бр...

Феритни ядра технологична join Channel-type suppressor ZCAT3035-1330 Clip-on anti-interference ID13mm shield for Filtering Тел A.

BGN 30.08

Име на производ : Феритни мушкаНадворешниот дијаметар (OD) : 30мм внатрешен дијаметар (ID) : 13mm Висока (ХТ) : 35mmЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

Изготовьте произведени по поръчка нержавеющую стомана 304 малък края на пружини за компресиране на плосък и закрит

BGN 302.08

1.Опис На ПроизводотКарактеристики на метален хардвер нерѓосувачки челик компресија пролет : Превозот методи : DHLИзвори количина : 2 вид на извори, секој 200pcs / МногуПревозот цена : БЕСПЛАТНО 2.Кориснички компресија извори цртање : Други метални хардвер нерѓосувачки челик компресија пролет : 4.Фабриката Проток : 8.Контакт со нас на : Следниве детали се бара за еден цитат :

UXCELL 2.5 мм тел с диаметър от 15 mm Od 56 мм дълга метална кремена макара пружинен удължителен кабел, кука за 9 бр.

BGN 12.00 20.42

Пакет Големина(L*W*H) 21 x 10 x 3 Материјал Метал Пакет Содржина 9pcs x Продолжување Пролет Боја Сребрена Тон ТежинаSmart Шопинг Со А | Б | В..Пакет Големина(L*W*H)21 x 10 x 3МатеријалМеталПакет Содржина9pcs x Продолжување ПролетБојаТон Сребро.Тежина

Удлинительная пружина втягивающая кремена пружина с куки от тел с диаметър 1,0 mm с дължина 10 мм 40 мм X10

BGN 15.84

Продолжување пролет retractive тензија пролет со куки жица 1.0 MM дијаметар 10 Долго 40mmМатеријал : Јаглероден челик Жица со дијаметар : 1mm надворешен дијаметар : 10мм Долго : 40 MMПлаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Tangda sendust FeSiAl KOOL МУ тороидальные ядра CS097075 77295-A7 S038075 MS-038075-8 10*4*4.5 мм вълна филтриране 75u

BGN 47.68

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.ЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

1 бр. силен кръг с диаметър 30 мм X10 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят, хладилник безплатна доставка

BGN 7.00 7.57

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 30мм x10 mm(1mm = 0.03937 инчи)Толеранција : + 0.5 mmПакет Содржина : 1pcs Силна Круг Кол 30мм x10 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Блок 4шт 50*20*5-d5mm силни мощни неодимови магнити редки земи постоянни фастернеры с две дупки потайными

BGN 23.20

Димензии : должина 50mm,ширина 20mm, 5mm дебелина , две s центар дупка diamteter 5mm(може да работи со двете завртки M4 , дупка големина и позиција може да се изменуваат.) работна температура : под 80 степен...

40 x 28 x 20 мм 1бр 2 цвята Намагничиватель размагничиватель отвертка съвети магнитна отвертка инструмент за стабилни и надеждни в продължение на дълго време

BGN 3.14

Опис : За шрафцигер зголемување на магнетнотоили елиминира магнетни.Зголемување на магнетни е лесно да сеги собереш мали завртки.Спецификација : Големина : 40x28x20mmМатеријал : ПластикаБоја : сива&жолта(Ве молиме оставете порака за да ни кажете каква боја сакате,)Функција : 1...

50шт 0.5 mm 0.5*3 мм малка дупчица пружинен тел микро пружина компресия пружина налягане дължината на пружината 5--50мм

BGN 14.00 14.38

0.5 mm Малите место пролет жица микро пролетжица со дијаметар=0.5 mmнадворешниот дијаметар=3ммдолжина=550ммГолемина : 0.5(d)*3(Г)*550(L)mmАко ви треба други должина ,ве Молиме оставете порака за да нè кои должината не треба,ви Благодарам многу за вашиот љубезно поддршка !

50шт 0.5*6.2 мм серия от малки точкови пружини 0.5 mm телени пружини компресия на налягането 0.5*6.2*13.5 мм

BGN 17.12

0.5 mm Малите место пролет жица микро пролетМатеријал : Јаглероден челик (Ако имате потреба од не ' рѓосувачки челик,ве молиме контактирајте со нас)жица со дијаметар=0.5 mmнадворешниот дијаметар=6.2 mmдолжина=13.5 mmГолемина : 0.5(d)*6.2(D)*13.5(L)mmНад цена е вистинската цена на пролет,доколку ги испраќате на плаќање веќе,ве Молиме оставете порака за да нè кои должината не треба,ви Благодарам многу за вашиот љубезно поддршка !

50шт силен кръг с диаметър 35 мм X10 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят хладилник

BGN 403.00 443.38

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 35mm x10 mm(1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Силна Круг Кол 35mm x10 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

50шт силен кръг с диаметър 30 мм X3 мм N35 редкоземельный неодимовый магнит Изкуство, занаят, хладилник безплатна доставка

BGN 92.00 101.22

Име : Супер силен нео neodymium диск магнети N35Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетРаде : N35Температурата на работа : Максимум 80 ° CПримена : Совршен за лепење на белешки и правење на себе diy проектиMagnetizing на ветер : NSскок во двете најголеми површинаВозраст : 7+ возрасти, и за децата и за возрасните.Големина : 30мм x3 mm(1mm = 0.03937 инчи)Пакет Содржина : 50pcs Силна Круг Кол 30мм x 3 mm N35 Ретки Земјата Neodymium Магнет Уметнички Занает Фрижидер1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

50шт диаметър 5х10мм супер силен Нео неодимовый магнит 5х10 Н35 редкоземельный постоянен магнит 5ммх10мм мощен магнит 5*10

BGN 16.80

50pcs кол 5x10mm Супер силен нео neodymium магнет 5x10 N35 ретки земјата постојан магнет 5mmx10mm моќен магнет 5*101 Опис : Нашите neodymium магнети, sintered neodymium магнети се достапни во различни форми и големини, вклучувајќи пршлен, цилиндар, блок, коцка, прстен, сфера, countersunk.2...