• Ново
Чашма жените и мъжете предписани очила лесната дограма за оптични очила без рамки с прозрачни лещи

Чашма жените и мъжете предписани очила лесната дограма за оптични очила без рамки с прозрачни лещи

BGN 22.00
BGN 26.88
-18 %
В магазина

Брой продукти


Жените и Мажите Рецепт Очила Светлина Rimless Оптички Очила Рамка со Јасно Леќи
FQA за Рецепт Леќи
1. Можете да направите Очила според мојот Рецепт?
Ние сме Професионални Наочари Снабдувач, ние соработуваме со многу Рамка и Леќи Фабрики и ние, исто така може да го прилагодите секој тип Леќи според купувачот барање.
2. Она што е информациите што треба да ги обезбеди?
Ние треба Десното и Левото око SPH, Цилиндар, Оска, ДОДАДЕТЕ & PD. (некои луѓе не се цилиндар, оска или да додадете, тогаш само треба да обезбеди SPH и PD).
Рецепт пример :
3. Она што е PD или Како можам да мерка мојот PD (Ученик Далечина) ?
Жените стандард PD е 62 мм, Мажите стандард PD е 64 mm, ве молиме мерка како слика. Обидете се 3 пати и да видиме просечните вредности.
4. Колку ќе ми плати за Очилата?
Рамка + Леќи = Вкупна Цена, Леќи за сечење и составување е бесплатно бесплатно. Леќи трошоци ќе бидат зависи од рецептот. Сите објективи цената е за 1 пар (2 парчиња)
5. Како можам да го изберете Леќи, како на мојот Рецепт?
Ве молиме, напишете ја вашата рецепт, ние ќе ви даде најдобар совет во согласност со вашиот Рамка и Рецепт.
6. Може ли да се купи Леќи одделно?
Да, можете да.
7. Кога ќе брод подготвени Очила?
Ние ќе брод во рок од околу 3-4 дена за нормално рецепт очила.
За посебен рецепт леќи ( за exmaple : Висок Цилиндричен, Прогресивна Леќи, Прогресивна Photochromic , Висок Индекс Photochromic Леќи..) тоа трае околу 4 - 10 работни дена.
8. Гаранција За Квалитет.
Ние ќе тест секој рецепт очила пред пратката да бидете сигурни дека секоја очила е точно.
Кога ќе се чувствуваат рецепт е во ред, тогаш ве молиме контактирајте со нас, ние ќе провери податоците на нашата страна ( ние ќе го задржи на 3 години за секој рецепт очила ).
кога ќе се потврди рецепт нема да имаат проблем во наша страна, тогаш ве молиме проверете рецепт на ваша страна, и за тестирање на очила во вашиот оптички продавница.
ние ќе рефундирање на дека ако сме направени погрешно леќи, или ќе се вратите на очила со пост, ние ќе се направи нов очила за вас , и ние ќе го плати превозот цена.
Некои луѓе не се чувствуваат добро ако тие не го користи прогресивна леќи пред тоа, потребни се околу 7 дена за да се користи од неа.
Пиле Тука за да се Купи Леќи

Подробности

Тип Елемент:
Аксесоари За Очила
Аксесоари За Очила:
Кадри
Вид На Модела:
Твърд
Пол:
Унисекс
Материал На Рамката:
Титан
Номер На Модела:
763
търговска марка:
Чашма
Пол:
Мъж, Жена
точки:
Рамки За Очила За Очите
Името на елемент :
Жените и мъжете дограма за оптични очила без рамки с 0 капацитет от
Тип:
Бескаркасный
МАТЕРИЯ:
Сплав От Титан
Стил:
Мода, Класика
Използва Се За:
Рамки За Оптични Очила
Цвят:
Черен, Пушечно-Сив,Бронзов, Сребърен, Златен
Смогите да лещи рецепта:
Да (Лещи Са Опция)
измерване:
53-18-135 (широчина на лещите-мост-сб-широчина на обектива-ширина на рамката)

Те също купуват с този продукт

Mryok поляризирани сменяеми лещи за слънчеви очила Oakley Crankshaft 24-каратово Злато

BGN 25.00 31.01

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Вратило очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Вратило Рамка Леќи во Боја : 24 K Злато Светлина Пренос : 18% Ги исполнуваат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

1.56 пощенски код Асферическая рецептурная леща CR-39 късогледство пресбиопия обектив твърд UV-защита на очила обектив анти-радиация 2 бр RS067

BGN 33.00 57.57

ЗАБЕЛЕШКА : 1)Додадете ја рамката што сакате и овој објективот на количка,тогаш ќе платите заедно 2)Обезбеди вашиот рецепт за нас како следниве 3)Ние ќе се направи во готовиот рецепт очила во 35 дена ,во зависност од вашите presecription Како да се избере соодветна објектив за вашиот рецепт ▲1.56 индекс леќа одговараат за 0300 диоптрија ▲1.61 индекс леќа одговараат за 200500 диоптрија ▲1.67 индекс леќа одговараат за 400600 диоптрија ▲1.74 индекс леќа одговараат за 600MAX диоптрија

ESNBIE оригиналното качество на диамантени точки Жени ръчно изработени голям кадър предписани очила на марката дизайнерски рамки за очила жени

BGN 34.00 39.84

ESNBIE Оригинален Квалитет Дијамант Eyewear Жените Рачно Изработени Голем Рамка Рецепт Очила Бренд Дизајнер Eyeglass Рамки на ЖенитеСпецификација : Модел БР...

Огнено-червено огледало поляризирани сменяеми лещи за хранене 2006 слънчеви очила рамка, UVA & UVB защита

BGN 22.00 24.77

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Кантина 2006Објектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

701 C4

BGN 8.62

.120mm107mm45mm24mm18mm125mmСина 701 C41 Секоја Рамка со Polybag.2 Хартија, Картон3 Големина на : 18129 cm1 ние ги прифаќа следниве начини на плаќање : cridet картичка; moneybooker;Т / T;western union.2...

Mryok ПОЛЯРИЗОВЫВАЛО обективи замяна за Oakley Сини лед слънчеви очила тел

BGN 29.00 35.44

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Жица очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Жица Рамка Леќи во Боја : Мраз Сина Светлина Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Дълбоко синьо огледало Поляризовывало обективи заместител на Челюстта Провентилировало защитата от рамка, UVA & UVB слънчеви очила

BGN 22.00 25.41

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Вилицата VentedОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Медно-кафяви поляризирани сменяеми лещи за слънчеви очила Juliet Frame UVA & UVB защита

BGN 20.00 20.78

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley ЈулијаОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Плазменное лилава огледало поляризирани сменяеми лещи за слънчеви очила Jupiter Squared Frame UVA & UVB защита

BGN 22.00 25.41

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Јупитер КвадратОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Чашма марката ден и нощ поляризирани очила Господа предписани очила рамка с 2 клипсами

BGN 32.00 40.00

Врвен Квалитет на Денот и Ноќта Поларизирани очила за сонце Рецепт ОчилаАнтиРефлективен Анти УВ, Анти Нула Леќи со Сино / Зелено Слој : Висок Квалитет на Индекс 1.56 Јасно Леќи HMC Asphere Рецепт Зелена Слој Леќи Анти Зрачење за Myopia Леќи за Очила 1.61 Индекс Јасно Леќи на Очите Оптички Очила Обичај се Направи Рецепт Леќи, Леќи 1.61 Индекс Ултра Тешки Јасно Леќи на Очите Оптички Очила Обичај се Направи Рецепт Леќи Ултра Тенок Прилагодите Анти УВ Анти Зрачење Aspheric 1.67 Индекс Внатрешни работи Прогресивна Прилог Леќи Прогресивна Леќи Обоени Леќи за Очи Progressiva Оптички Очила Обичај се Направи Прогресивна Мултифокалната Леќи Слободни Форма 1.61 Индекс Внатрешни работи Прогресивна Прилог Леќи ПАЛ Очи Bifocal Мултифокалната Оптички Прогресивна Леќи Слободни Форма Aspheric Површината 1.61 Индекс Внатрешни работи Прогресивна Прилог Леќи ПАЛ Сива и Кафеава Photochromic Леќи 1.56 Индекс Myopia очила за сонце Леќи АнтиОтсјај Поларизирана Рецепт Леќи за Возење и РиболовНашата Услуга : 1...

2017 рамки за очила дамски компютърна оптична реколта солнцезащитная рамки за жени точки steampunk прозрачни лещи нюанси Oculos UV400

BGN 12.00 14.38

превозотСите предмети ќе се прегледуваат пред пакување Сите предмети се нови и на висок квалитет.Испорака Услуга : Ние можеме да брод на сите ширум светотПред да ја поднесете вашата нарачка, ве молиме потврдете го вашиот превозот адреса на информации се водат за исчезнатиНие ќе ја испрати на предмети во 48hours со ЕМС или кина пост еднаш на плаќање беше потврдено.Сите достави информации може да се следи на ЕМС вебсајт.Повратни информацииНие сме среќни да се разменат позитивни повратните информации...