• Ново
Чашма Титанови Рамки Рамки За Очила Ултра Лек Метална Рамка Късогледство Женски Модели Очила

Чашма Титанови Рамки Рамки За Очила Ултра Лек Метална Рамка Късогледство Женски Модели Очила

BGN 39.00
BGN 47.84
-18 %
В магазина

Брой продукти


Титаниум Rimless Очила Во Рамки Ултра Мала Тежина Жица Рамка Myopia Женски Модели Очила
FQA за Рецепт Леќи
1. Можете да направите Очила според мојот Рецепт?
Ние сме Професионални Наочари Снабдувач, ние соработуваме со многу Рамка и Леќи Фабрики и ние, исто така може да го прилагодите секој тип Леќи според купувачот барање.
2. Она што е информациите што треба да ги обезбеди?
Ние треба Десното и Левото око SPH, Цилиндар, Оска, ДОДАДЕТЕ & PD. (некои луѓе не се цилиндар, оска или да додадете, тогаш само треба да обезбеди SPH и PD).
Рецепт пример :
3. Она што е PD или Како можам да мерка мојот PD (Ученик Далечина) ?
Жените стандард PD е 62 мм, Мажите стандард PD е 64 mm, ве молиме мерка како слика. Обидете се 3 пати и да видиме просечните вредности.
4. Колку ќе ми плати за Очилата?
Рамка + Леќи = Вкупна Цена, Леќи за сечење и составување е бесплатно бесплатно. Леќи трошоци ќе бидат зависи од рецептот. Сите објективи цената е за 1 пар (2 парчиња)
5. Како можам да го изберете Леќи, како на мојот Рецепт?
Ве молиме, напишете ја вашата рецепт, ние ќе ви даде најдобар совет во согласност со вашиот Рамка и Рецепт.
6. Може ли да се купи Леќи одделно?
Да, можете да.
7. Кога ќе брод подготвени Очила?
Ние ќе брод во рок од околу 3-4 дена за нормално рецепт очила.
За посебен рецепт леќи ( за exmaple : Висок Цилиндричен, Прогресивна Леќи, Прогресивна Photochromic , Висок Индекс Photochromic Леќи..) тоа трае околу 4 - 10 работни дена.
8. Гаранција За Квалитет.
Ние ќе тест секој рецепт очила пред пратката да бидете сигурни дека секоја очила е точно.
Кога ќе се чувствуваат рецепт е во ред, тогаш ве молиме контактирајте со нас, ние ќе провери податоците на нашата страна ( ние ќе го задржи на 3 години за секој рецепт очила ).
кога ќе се потврди рецепт нема да имаат проблем во наша страна, тогаш ве молиме проверете рецепт на ваша страна, и за тестирање на очила во вашиот оптички продавница.
ние ќе рефундирање на дека ако сме направени погрешно леќи, или ќе се вратите на очила со пост, ние ќе се направи нов очила за вас , и ние ќе го плати превозот цена.
Некои луѓе не се чувствуваат добро ако тие не го користи прогресивна леќи пред тоа, потребни се околу 7 дена за да се користи од неа.
Пиле Тука за да се Купи Леќи

Подробности

Тип Елемент:
Аксесоари За Очила
Аксесоари За Очила:
Кадри
Пол:
Жени
Вид На Модела:
Твърд
Материал На Рамката:
Титан
Номер На Модела:
Е1050
търговска марка:
Чашма
Името на елемент :
Титанови Рамки За Очила Без Рамки Ултра Леки Телени Рамки Късогледство
Вид На Рамката:
Без рамки
Материал:
Титан
Пол:
Жена
Стил:
Модата На Новото Време
Използва Се За:
Рамки За Оптични Очила
Цвят:
Черен Сребрист Розово Червен Pruple
Качество:
ТА+
Измерване На Рамката:
52-18-145 (широчина на лещите-мост-храм)
Тегло На Рамката:
2,30 грама

Те също купуват с този продукт

1.56 пощенски код Асферическая рецептурная леща CR-39 късогледство пресбиопия обектив твърд UV-защита на очила обектив анти-радиация 2 бр RS067

BGN 33.00 57.57

ЗАБЕЛЕШКА : 1)Додадете ја рамката што сакате и овој објективот на количка,тогаш ќе платите заедно 2)Обезбеди вашиот рецепт за нас како следниве 3)Ние ќе се направи во готовиот рецепт очила во 35 дена ,во зависност од вашите presecription Како да се избере соодветна објектив за вашиот рецепт ▲1.56 индекс леќа одговараат за 0300 диоптрија ▲1.61 индекс леќа одговараат за 200500 диоптрија ▲1.67 индекс леќа одговараат за 400600 диоптрија ▲1.74 индекс леќа одговараат за 600MAX диоптрија

Mryok поляризирани сменяеми лещи за слънчеви очила Oakley Crankshaft 24-каратово Злато

BGN 25.00 31.01

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Вратило очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Вратило Рамка Леќи во Боја : 24 K Злато Светлина Пренос : 18% Ги исполнуваат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Mryok поляризирани сменяеми лещи за слънчеви очила Oakley Warden огнено червен цвят

BGN 25.00 31.81

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Warden очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Warden очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Оган Црвено Светло Пренос : 18% Ги исполнуваат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Класическа черна рамка ретро стил пролет очила за четене читателите +1.0-4.0

BGN 1.73

100% сосема нов и висок квалитет Рамка Материјал : Пластични Боја : Црна Пол : Унисекс Црна груба граница, изгледа повеќе модерен и млади Очила ногата се држи главата, намалување на јачината на притисок поддршка Очила, нозе пролет дизајн, погоден за различни лице Сила : +1.00, +1.50, +2.00, +2.50, +3.00, +3.50, +4.00 Големина : Прикажува како слики Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Mryok ПОЛЯРИЗОВЫВАЛО обективи замяна за Oakley Сини лед слънчеви очила тел

BGN 29.00 35.44

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Жица очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Жица Рамка Леќи во Боја : Мраз Сина Светлина Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Медно-кафяви поляризирани сменяеми лещи за по-големи слънчеви очила Тако Frame UVA & UVB защита

BGN 20.00 20.78

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Голема TacoОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Emosnia 2018 Luxury Italy Brand Designer Извънгабаритни Големи Квадратни Слънчеви Очила Жени Ретро Злато Розови Очила Дамски Gafas De Sol

BGN 12.00 20.99

Emosnia 2018 Луксузни Италија Бренд Дизајнер Преголеми Голем Плоштад Очила За Сонце Жените Ретро Злато Розови Очила На Сонцето Женски Gafas De Sol

Mryok поляризирани сменяеми лещи за Oakley Straight Jacket 1999 слънчеви очила Ice Blue

BGN 29.00 35.44

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Директно Јакна 1999 очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Директно Јакна 1999 очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Мраз Сина Светлина Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

TR90 Big Eyeglass Frames рецепта оптични очила лек 53 mm височина на обектива мода Big frame2992

BGN 35.20

Забелешка : ова е само рамка со демо леќа, ако сакате да се стави вашите рецепт на оваа рамка, можете да изберете и да се купи еден пар на рецепт леќи заедно со оваа рамка, може да се обезбеди бесплатна монтажа услуга, 100% гаранција за квалитет, сите наши леќи да ја видите на овој линк : Како да се нареди целосна очила?1.Изберете рамка " Додади во Кошничка "2.Изберете една lense " Додади во Кошничка "3.Приказ на вашата Шопинг Кошничка " КАСАТА "Составување на Примерокот (стави на поларизирани леќи со myopia во рамката за вашиот референца) :

Зелени черни поляризирани сменяеми лещи за слънчеви очила Antix Frame UVA & UVB защита

BGN 20.00 22.38

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley AntixОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

Изумрудено зеленото огледало поляризирани сменяеми лещи за по-големи слънчеви очила Тако Frame UVA & UVB защита

BGN 22.00 25.41

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Голема TacoОбјектот Карактеристики*Исполнет Јасност Поларизирана Филм**100% UV400 Заштита Од Полно Зраци**АнтиРефлективен слој на пудра од Клучно значење за Отсјај Намалување**Hydrophobic Слој за да се Одвратат Прашина и Вода**Лесен и Отпорен Материјал со Тешко Обложен Слој**Супериорна Острина & Контраст**Отпорност на ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 Стандарди**Микрофибер Чистење Облека & Очила Торбичка За Слободни**Набавка Не Вклучува Рамка*ВажноАко се чувствувате незадоволство во било кој дел, ве молиме да не брзаат да ја напушти негативни повратни информации.Ни даде шанса, 99.9% задоволителна услуга доаѓа до вас.Нашите предмети се сите покажува Вистински Бои...

G15 стъклена леща ацетатная рамка ретро en дамски слънчеви очила лъчи clubmasted 3016 слънчеви очила за шофиране gafas De De Sol Masculino мъжки

BGN 28.00 52.22

Топ ацетат рамка uv400 Стаклена леќаНе compair со пластична смола еден!Класичен 3016 очила за сонцеЛеќи материјал : СтаклоРамка Материјал : Ацетат​

С предавателна Модерен мъжки маркови слънчеви очила ретро винтидж слънчеви очила Oculos De Sol Driving Eyewear Women UV400 Gafas Feminino

BGN 11.00 14.18

Со кутија Мода се Мажи Бренд на очила за сонце Ретро Гроздобер Сонце Очила Oculos De Sol Возење Eyewear Жените UV400 Gafas FemininoБренд НовиБоја : Како што се гледа на слика (може да мало боја разлика според вашиот монитор settings (поставки))Видлив перспектива го оценувате : 100% Рамка материјал : PCОчила структура : РамкаДали поларизирана : НикојЛеќа Материјал : PCСилата На : УВотпорни одделение : 400Пакетот вклучува : 1x очила за сонце; 1x случај; 1x торба како на слика покаже Добредојдовте во мојата продавница, Ако имате било какви прашања ве Молиме слободно контактирајте ме јас сум многу подготвен да помогне да се реши проблемот Ако не ви се допаѓа овој стил на очила за сонце Ќе може да се провери мојата продавница други Категории можеби можете да го најдете она што ви треба, Ако треба повеќе мојата продавница производи, ве Молиме да се чувствуваат слободни да контакт со мене јас ќе ти даде попуст Ако не го најдете производот треба Благодарам, пријатели Пребарувате мојата продавница

Mryok поляризирани сменяеми лещи за слънчеви очила Oakley Oil Rig Stealth Black

BGN 22.00 28.80

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Масло Екипаж очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Парче) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley очила за сонце Масло Екипаж Рамка Леќи во Боја : Стелт Црна Светлината Пренос : 9% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...

Mryok ПОЛЯРИЗОВЫВАЛО обективи замяна за слънчеви очила превключвател тип Oakley изумрудено зелен цвят

BGN 29.00 35.44

Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Стил Switch очила за сонце Клучните Параметри : Прецизност Поларизирани Леќи (1 Пар) Премиум Квалитет Материјал, Прашина и Вода се Одвратат Огледало Слој Бои : Оган Црвена, Мраз Сина, 24 K Злато, Емералд Зелена, Плазма Виолетова, Титаниум, Браун Photochromic Никој Огледало Слој : Стелт Црна, Бронза Браун, Сив Шкрилец, Јасно, HD Розова боја, HD Жолта, Сива Зелена 100% UV Заштита Намалува Сјајот & Влијание Resistamt Спецификација : Одговара Рамка : Oakley Стил Switch очила за сонце Рамка Леќи во Боја : Емералд Зелена Светлина Пренос : 18% се Исполнат Стандардите : ANSI Z80.32010, ISO 123121 : 2013, AS / NZS 1067 : 2003***Купување Не Вклучува Рамка*** Превозот и Обработка : Бесплатен Превозот во Светот за Брза Обработка на Бродот Од Вашите Нарачки 515 Работни Дена во Повеќе Од 100 Земји(e Packet опција) Солидна Безбедност на Пакет Врати & Гаранција : 100% Задоволни со Mry Lens™ Слободни Врати во 180 Дена 365 Дена Против ДефектДОБИЕТЕ ПРЕМИУМ ЗАМЕНА НА ЛЕЌИ ОД MRY.***Напомена : Mry Lens™ Не Е Поврзано Со Oakley Во Секој Аспект...