• Ново
100 бр./лот многослойни керамични кондензатори 220 50V 22pF 220J P=5.08 мм

100 бр./лот многослойни керамични кондензатори 220 50V 22pF 220J P=5.08 мм

BGN 1.58
В магазина

Брой продукти


Може да биде сте заинтересирани во други вредности(100pcs) :
Вредност
Линк
Вредност
Линк
Вредност
Линк
100(10p F)
471(470p F)
683(68n F)
200(20p F)
681(680p F)
104(0.1 u F)
220(22p F)
102(1n F)
154(0.15 u F)
300(30p F)
222(2.2 нф)
224(0.22 u F)
330(33p F)
332(3.3 нф)
334(0.33 u F)
470(47p F)
472(4.7 нф)
474(0.47 u F)
101(100p F)
682(6.8 нф)
684(0.68 u F)
151(150p F)
103(10n F)
105(1u F)
201(200p F)
223(22n F)
225(2.2 u F)
221(220p F)
333(33n F)
475(4.7 u F)
331(330p F)
473(47n F)
106(10u F)
Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата . International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег). Ако сте подготвени да ги користат Изразат Испорака, треба да плати Дополнителни Трошоци за цел. Ве молиме контактирајте со нас ако НЕ сте добиле објект по 35 дена, ние ќе ги провери со пост канцеларија, а потоа ја или рефундирање на каква било исчезнати предмети.
Повратни информации : Откако ќе го потврдите вашата објектот, ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас како ова ќе ни информираат дека сте добиле вашите предмети. Ние навистина треба вашата позитивни повратни информации и 5 ѕвезди на рејтингот по добивање на вашата нарачка, ние ќе ви даде позитивни повратни информации. Вашето задоволство е многу важен за нас. Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации. И ни даде можност да се разумно да ги поправи во разумно време, без оглед на вашата грижа може да биде. Негативни повратни информации не реши ништо. Ние сме секогаш спремни да работат работи надвор. Па се чувствуваат слободни да контакт со нас

Подробности

is_customized:
Yes
Работна Температура:
105°C
капацитет:
22pF
Цвят:
Жълт
Номинално Напрежение:
50В
Вид На Опаковката:
градския дупка
Структура:
Неподвижен Кондензатор
Приложение:
Общото Определяне
Номер На Модела:
50V220J
Тип:
Монолитна Керамичен Кондензатор

Те също купуват с този продукт

100 бр./лот многослойни керамични кондензатори 300 50V 30pF 300k P=5.08 мм

BGN 1.58

Може да биде сте заинтересирани во други вредности(100pcs) : ВредностЛинкВредностЛинкВредностЛинк100(10p F)471(470p F)683(68n F)200(20p F)681(680p F)104(0.1 u F)220(22p F)102(1n F)154(0.15 u F)300(30p F)222(2.2 нф)224(0.22 u F)330(33p F)332(3.3 нф)334(0.33 u F)470(47p F)472(4.7 нф)474(0.47 u F)101(100p F)682(6.8 нф)684(0.68 u F)151(150p F)103(10n F)105(1u F)201(200p F)223(22n F)225(2.2 u F)221(220p F)333(33n F)475(4.7 u F)331(330p F)473(47n F)106(10u F)Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата ...

10 бр. 0.33/0.1/0.22 R ω 5 W 5% резистор циментов Неиндуктивный резистор BPR56 Z09 Drop ship

BGN 2.00 2.80

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики 10 компјутери 0.1 R 5 W 5% Цемент Отпорник 0.33 Р 0.1 Ohm НеИндуктивни Отпорник BPR56 Големина на : 1.8*1.5*0.5 cm / 0.71"*0.59"*0.20" Количина : 10 Pcs Пакетот вклучува : 10 Pcs x 0.1 R 5 W 5% Цемент Отпорник 0.1 Ohm НеИндуктивни Отпорник BPR56

Тайван 100V2200UF 2200UF 100V 25X40 LS с алуминиеви электролитическим кондензатора е 85 градуса

BGN 57.46

ГаранцијаЕдна година гаранција 1.Ако на 2. објектот е неисправен по приемот треба да се 7days во рок од денот на приемот размена на нова Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба3...

10 бр. / лот 5 W 30R / 33R / 39R / 47R/51R метален филмът резистор 30/33/39/47/51 ω 5% 0,25 W резистори 5 W цветно кольцевое съпротива

BGN 2.88

5 W Повеќе Други Вредности Може да Кликнете Подолу : Повеќе Други Волт : Почитувани Купувачи : Ако не се најде вашите делови во нашата продавница или Aliexpress...

Безплатна доставка, 100 бр./лот син бял регулируем резистор 105 1 м хоризонтален потенциометър

BGN 14.00 15.20

Бесплатен превозот 100pcs / многу Сино бела Прилагодливи отпорник 105 1 M Хоризонтална PotentiometerУслуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

10 бр./лот Wx110 WX010 1 W 4K7 4.7 K потенциометър

BGN 15.00 15.98

Отпорник Примерок На Книга : ;Capacitor Примерок На Книга : Мешани Примерок На Книга : Ако ви треба други мешани отпорник / capacitor / inductor, ве молиме контактирајте со нас слободно,ви благодариме! 10pcs / многу WX110 WX010 1 W 4 K7 4.7 К PotentiometerОва е нашата продавница :

5pcs 630V 2.2 UF 225j Разстояние 25mm 4.7 UF 475J PITCH 30MM 630V 5% DIP CBB полипропилен филмът кондензатор

BGN 1.74

Опис На ПроизводотВисок Квалитет Кондензатори CCBНие нудиме сите видови на кондензатори , вклучувајќи Алуминиумски / Керамички / Ployester Филм / Полипропилен / Tantalum / Вакуум / Монолитна Creamic / ХартијаDielectric CapaciotrСите вредности на capacitance се достапни .Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако не можете да најдете производи треба во нашата продавница.Напон Номинална 630 V Capacitance2.2 UF=225 J ТЕРЕНОТ 25 MM4.7 UF=475 J ТЕРЕНОТ 30ММ Толеранција 5% Теренот 25ММ 30ММ Тип CBB Монтажа Тип Преку ДупкаНАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА : Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле,напојување,трансформатор,конектори, итн.Нашата Силна ЛинијаПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБАМикропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рспет 232интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,multichannel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,притисок и сензор на температура,безжични производиПроверка пред испраќањеСовршен Пакет​По продажба на услуги​

30шт 50K терморезистор НПМ MF58 3950 3950B 50K ω 5% термистор сензор за температурата на НПМ-MF58-503J

BGN 2.18

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

300 бр./лот 47PF Грешка 10% 50V 470 47pf SMD 0603 дебела филм чип многослойни керамични кондензатори

BGN 2.56

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

16 v3300uf такса адаптер висока честота на електролитни кондензатори с капацитет от 10 x30

BGN 25.31

Дали се напомене дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори Не се избере пожелно еден & остави порака кога ќе се провери од pecify кои modle you 'd like!!!!!!!!!!!!Како би можеле да продавачот ние се посвети на себе си да нудат најдобри производи и услуги...

300 бр./лот 100nf Грешка 10% 50V 104 100nf SMD 0603 Толстопленочный чип многослойни керамични кондензатори

BGN 3.92

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

10шт Керамичен резистор цимент 10 W 10 ома 10R 5% Бял градския дупка Z09 Drop ship

BGN 4.00 5.18

Материјал : Електрични компоненти Боја : Бела Моќност : 10 W Отпор Толеранција : 5% Технологија : Отпор Пакување : Преку Дупка Отпор : 10 ohm Име : Керамички Цемент Отпорник Отпор Тип : Отпорник Ликвидација Големина на : 4.7*1*0.9 cm / 1.85"*0.39"*0.35" Пакетот вклучува : 1 Pc x Керамички Отпорник Цемент 10 W 10 Ohm 10 R 5% Бела Преку Дупка