• Ново
BC MK72 0.1 uf мембранная капацитет 100 nf 104/250 10 мм

BC MK72 0.1 uf мембранная капацитет 100 nf 104/250 10 мм

BGN 2.35
В магазина

Брой продукти


Ве молиме имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори. Ве молиме изберете пожелно еден & остави порака кога ќе проверите за да одредите која modle што би сакале!!!!
Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги. Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни. Фер & Цел повратни информации е многу ВАЖНА за нашата репутација и ќе ни биде многу благодарен ако може да ни се јавите пред да замине Негативни/Неутрален повратни информации. Ајде да работат заедно за да се реши проблемот, во најраната погодност.
Гаранција
1.- Една година гаранција .
2.- Ако објектот е неисправен по приемот тоа треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).
3.- Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето. За прв 1 месец ние ќе плати еден начин превозот цена( од нас до вашата локација); По 1 месец на купување, купувачот треба да плати два начини на превозот цена.
4.- Еден ние се вратени предмети, ние ќе испратиме замени оние назад колку што е можно поскоро.
5.- Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или под он-нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на делови.
Плаќање
1.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата исплата сметка е достапна пред да конкурираат на објектот.
2.- Сите плаќања што треба да се расчисти во 7days откако ќе ја прими стварта. Ако навистина имаат потешкотии во плаќањето на објектот, ве молиме контактирајте со нас прво ние ќе ви помогнат да се реши тоа.
3.- Ако имате било какви посебни барање за деталите на објектот, ве молиме оставете белешка во својата цел.
Испорака
1.- Ние можеме да брод на сите производи во светот.
2.- DHL Fed Ex ТНТ ПРОЗОРЦИ ЕМС Кина Пост Хонгконг Пост се сите достапни.
3.- Објектот ќе бидат испратени со 3 дневна по добивањето на плаќање.
4.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе понудата на објектот.
5.- Можете да ги пратите на состојбата на вашиот производ на веб-сајт, откако тие се испраќаат надвор.
Увозните Даноци или Давачки
1.- Увозните даноци и други давачки што се случи во вашата страна не се вклучени во цената на објектот.

Подробности

Номер На Модела:
Стандарт
капацитет:
Стандарт
Номинално Напрежение:
Стандарт
Работна Температура:
Стандарт
Структура:
Неподвижен Кондензатор
Цвят:
Светло Сив
is_customized:
Yes
търговска марка:
Кизел
Тип:
Стандарт
Приложение:
Стандарт
Вид На Опаковката:
Стандарт
Категория на кондензатора:
филмът кондензатор
Структура на кондензатора:
Неподвижен Кондензатор

Те също купуват с този продукт

100шт CBB 224 250V 224J CL21 0.22 uF 220nF P10 металлизированный полипропилен филмът кондензатор

BGN 14.00 14.38

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег)...

Безплатна доставка, 100 бр. / лот 3006 100 до тример потенциометър 100 до 3006P 104 100 до променлив резистор 3006

BGN 40.00 42.40

Бесплатен превозот 100pcs / број 3006 100 K Тример Potentiometer 100k 3006 P 104 100 K Променлива Отпорник 3006Услуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

450V1800UF 1800UF 450V B43510-S5188-M1 40X100

BGN 73.14

ГаранцијаЕдна година гаранција 1.Ако на 2. објектот е неисправен по приемот треба да се 7days во рок од денот на приемот размена на нова Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба3...

300 бр./лот 47PF Грешка 10% 50V 470 47pf SMD 0603 дебела филм чип многослойни керамични кондензатори

BGN 2.56

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

Фабричните контакти: SMD SMD зумер, HN1305B, 3V, 5V, 12V, непрекъснат звук, активен зумер

BGN 26.00 27.17

[фабрика директна продажба] активни електромагнетни SMD SMD ѕвончето HNG13 BГолемина на : 12.8*12.8*6.5 мм3 V, 5 V, 12 V континуиран звук​HN1365 BЗАЧЕСТЕНОСТ ОДГОВОРSPECIFICAONS Тип на Единица HN1365 B3 HN1365 B5 HN136512 B Оценет Напон V 3 5 12 Оперативен Напон V 25 47 815 * Номинална Струја (МАКС) MA 30 30 30 * Мин Звучниот Излез на 10 cm DB 75 88 85 * Resonant Фреквенција Hz 2400 + 400 Доведе Pin Материјал Месинг Температурата на работа В 20 до +70 Температура на Чување C 30 до +80 Домување Материјал PPS Тежина g 2.0

5шт Майларовый филмът кондензатор 250V 2E104J 0.1 uF 100nF 2E104 5% полиестер филмът кондензатор

BGN 1.00 1.10

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег)...

100 бр./лот 10uf Грешка 10% 50V 106 10UF SMD 0805 дебела филм чип многослойни керамични кондензатори

BGN 2.80

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

10шт 470uF 10V NIPPON NCC ky Series 8x11. 5mm Ниско съпротивление esr 10v470uf алуминиеви електролитни кондензатори

BGN 2.00 2.06

ПредметиЕдинициПерформансиБрендNIPPONСеријаКЕНТАКИНоминална НапонV(DC)10Номинална Capacitanceu F470Температураdeg C105 °CГолемина(Дијаметар)мм8Големина(Должина)мм11.5Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата ...

4.5 * 2.2 мм микрофон / кондензатор / электретный микрофон / пикап / микрофон 52 db 4.5*2.2 мм

BGN 21.00 21.74

4.5 * 2.2 mm микрофон / кондензаторот / electret микрофон / пикап / микрофон 52 DBНЕМА.ПараметарСимболСостојбаГранициЕдиницаМин.ЦентарMax.1ЧувствителностSf=1 KHZ,S...

10 бр./лот Wx110 WX010 1 W 4K7 4.7 K потенциометър

BGN 15.00 15.98

Отпорник Примерок На Книга : ;Capacitor Примерок На Книга : Мешани Примерок На Книга : Ако ви треба други мешани отпорник / capacitor / inductor, ве молиме контактирајте со нас слободно,ви благодариме! 10pcs / многу WX110 WX010 1 W 4 K7 4.7 К PotentiometerОва е нашата продавница :

120 бр./лот 12 на стойностите 0,22 на ICF-470 uf алуминиеви електролитни кондензатори гама от комплект съдържание на пакета

BGN 2.32

Спецификации, како што следува : 1.50 V 0.22 UF 4×7 2.50 V 0.47 u F 4×7 3.50 V 1u F 4×7 4.50 V 2.2 u F 4×7 5.50 V 4.7 u F 4×7 6.25 V 10u F 4×7 7.16 V 22u F 8.16 V(10 V) 33u F 9.16 V 47u F 10.16 V 100 UF 11.10 V 220u F 12.10 V 470u F Секоја вредност 10pcs , сите 12 вредности во еден пакет.Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

2 елемента RX24 5W 3R 3RJ Power Metal Shell алуминиев Златен резистор висока устойчивост мощност Златен плача резистор 5 W 3 ома

BGN 2.64

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...