• Ново
Нов 20 бр/лот 1-Вата 200 Ω 5% резистор 1 W 200р ω въглероден филмът резистор + / - 5% / 1 W цветно кольцевое съпротива електроника на Едро

Нов 20 бр/лот 1-Вата 200 Ω 5% резистор 1 W 200р ω въглероден филмът резистор + / - 5% / 1 W цветно кольцевое съпротива електроника на Едро

BGN 1.60
В магазина

Брой продукти


Напомена :
Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.
Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус
Новиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.
Превозот Информации : 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Повратни информации : Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Подробности

търговска марка:
ВЕЙДИЛИ
Работна Температура:
-
Номинална мощност:
-
Температурен Коефициент:
-
Допускане На Съпротива:
-
Цвят:
Много
Номер На Модела:
1W
Тип:
Резистор От Въглеродна Филм
is_customized:
Yes
ТЕХНОЛОГИЯ:
Въглеродните Филм
Вид На Опаковката:
Градския Дупка
Състояние:
НОВО

Те също купуват с този продукт

20pcs CBB кондензатор 103 1600V 103J 1.6 KV 0.01 uF 10nF P24 CBB81 металлизированный полипропилен филмът кондензатор

BGN 9.00 9.58

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег)...

100шт 220NF 0.22 UF 20% 5.08 MM 224 50V MLCC многослоен монолитна керамичен кондензатор 0805

BGN 2.00

Следниве се Слични производи купи навигација50 V10p F50 V15p F50 V18p F50 V20p F50 V22p F50 V30p F50 V33p F50 V39p F50 V47p F50 V100p F50 V150p F50 V200p F50 V220p F50 V330p F50 V360p F50 V390p F50 V470p F50 V510p F50 V680p F50 V820p F50 V1n F50 V2.2 нф50 V3.3 нф50 V10n F50 V22n F50 V33n F50 V47n F50 V100n F50 V150n F50 V220n F50 V330n F50 V470n F50 V680n F50 V1u F50 V1.5 u F50 V2.2 u F50 V4.7 u F50 V10u F

300шт 0603 чип фиксиран резистор SMD резистор 0 Ω 0R нов оригинален безплатна доставка

BGN 1.82

Следниве се Слични производи купи навигација 0603 отпорник 1 / 10 W (0 ohm ~ 10 M ohm) 0805 отпорник 1 / 8 W (0 ohm ~ 10 M ohm) 1206 отпорник 1 / 4 W (0 ohm ~ 10 M ohm) 2512 отпорник 1 W (0 ohm ~ 10 M ohm)

Нов 0201 SMD резистор 5% 106valuesx50pcs + кондензатор 51valuesX50pcs + индуктор 38valuesx50pcs образецът на книгата на

BGN 137.00 143.98

Отпорник Примерок На Книга : ;Capacitor Примерок На Книга : Мешани Примерок На Книга : Ако ви треба други мешани отпорник / capacitor / inductor, ве молиме контактирајте со нас слободно,ви благодариме!Нови 0201 SMD Отпорник 5% 106valuesx50pcs + Capacitor 51values X50pcs + Inductor 38valuesx50pcs Примерок на Книга* Толеранција : 5 %* На 106values Отпорник Вредности Листата : * На 51values Capacitor Вредности Листата : * На 38values Inductor Вредности Листата : Ова е нашата продавница : Постојат илјадници модули, па не можеме да видите листа на сите во нашата продавница.Ве молиме контактирајте со нас за проверка ако не можете да најдете во продавница.Ви благодариме!Плаќање : Ние прифаќаме Зачувам или други начини на плаќање начин како ви се допаѓа.Испорака : 1.Ние обезбедуваме EMS,DHL,UPSот или Воздухопловната за превозот метод.2.Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 2~5 дена по вашата исплата3.Ние ќе ви даде патеката број кога ќе го испрати на производи надвор,па можете да ги проверите на интернет4.Ве молиме проверете ја вашата адреса внимателно кога обработка целГаранција : 100% Пари Гаранција За Враќање.1.Поради делови ние продаваме се 100% тестирано и висок ризик на корисникот грешка,ќе мора да обезбеди детали за поправки направени ,резултатите од тестот ,и фотографии долго со вашето барање.2.Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или prdoucts кои не се користат, под нормални работни услови.3.Враќање точка мора да биде во оригинал исто како и ние испрати.4.Купувачот да се плати за враќање превозот надомест.Имаме за цел да се постигне 5 ѕвезди оценка за секоја трансакција...

2017 нова промоция кондензатор 10шт Elna Silmic Ii Rfs High-grade Silmicii 3.3 uf/50v 5*11 mm за аудио 50v3. 3uf Безплатна доставка

BGN 9.00 10.21

wyприклучокstartЖешка Стока$83.76$13.4$35$15$19$6.21$6.6$5.02wyприклучокна крајот, Бидејќи нова година е празник на Кина во текот на 11 Март 5 ~2 месец сите нарачки ќе биде договорено во Март 5то до пост јас сум извинуваме за непријатноститеELNA SILMIC II висока 3.3 u F / 50v аудио одделение кондензатори : SILMIC II генерација (RFS) серија"Спецификација" : 3.3 u F / 50 V"Спецификација" : 5mm, 11mm, теренот 2mm : Сосема нов, апсолутно вистински автентичниELNA Висок Степен (Silmic II) Кафена или Црна : ELNA е дизајниран за акустична дизајн на врвот аудио кондензатори, еден од светските напредна аудио capacitor...

50шт CBB кондензатор 472 2000V 472J 2KV 4700pF 4.7 nF P15 CBB81 металлизированный полипропилен филмът кондензатор

BGN 9.00 9.58

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег)...

10 бр./лот 16*2 мм и един печен настройка на потенциометър B503 50k 3pin Dial потенциометър

BGN 2.53

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

10шт Япония Nippon 420v82uf 82uf 400V електролитни кондензатори КМГ 18 * 31 Безплатна доставка

BGN 13.00 14.64

wyприклучокstartЖешка Стока$83.76$13.4$35$15$19$6.21$6.6$5.02wyприклучокна крајот, Бидејќи нова година е празник на Кина во текот на 11 Март 5 ~2 месец сите нарачки ќе биде договорено во Март 5то до пост јас сум извинуваме за непријатноститеБренд : Black Diamond (Јапонија хемиска индустрија)Модел : 420v82uf алтернативни 400v82ufТемпература отпор : 105 степенДимензии : 18*31mm (дијаметар * висина)Серија : KMG серија може да се користи во различни груби срединиПотекло : ЈапонијаВид на пакување : вреќаМинимален пакет : 50 парчиња, за да торба на 250 парчиња, за да кутијаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас ...

300шт 0603 чип фиксиран резистор SMD резистор от 150 Ома 150R 151 нов оригинален безплатна доставка

BGN 1.82

Следниве се Слични производи купи навигација 0603 отпорник 1 / 10 W (0 ohm ~ 10 M ohm) 0805 отпорник 1 / 8 W (0 ohm ~ 10 M ohm) 1206 отпорник 1 / 4 W (0 ohm ~ 10 M ohm) 2512 отпорник 1 W (0 ohm ~ 10 M ohm)

100шт CBB кондензатор 391 2000V 391J 2KV 390pF 0.39 nF P15 CBB81 металлизированный полипропилен филмът кондензатор

BGN 17.00 17.58

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег)...

8kind * 5pcs = 40pcs 3x3 SMD потенциометър / регулируемо съпротивление асорти комплект

BGN 5.68

8kind x 5pcs = 40pcs 3x3 SMD potentiometer / прилагодливи отпор избрани за полнење 100 R 200 R 1 K 5 K 10 K 20 K 50К 100 KСтандард отпор грешка : + / 25%Остаток на отпор : не може да биде поголем од вкупната отпорност од 2% наЛинеарни : Линеарна (Б)Моќност : 0.15 W (70 ° C)Користете напон : помалку од 50 VРотациона живот : Претвори 20 пати, отпорот промени во рамките ± 15%.Температурата Коефициент : ± 250ppm / ° CРотација на бучава : помалку од 5% од означен отпоротРотација агол : 260 ° ± 20 °Вртежен момент : 20 до 200 gf...

100шт 680PF 5% 5.08 MM 681 50V 680P MLCC многослоен монолитна керамичен кондензатор 0805

BGN 2.00

Следниве се Слични производи купи навигација50 V10p F50 V15p F50 V18p F50 V20p F50 V22p F50 V30p F50 V33p F50 V39p F50 V47p F50 V100p F50 V150p F50 V200p F50 V220p F50 V330p F50 V360p F50 V390p F50 V470p F50 V510p F50 V680p F50 V820p F50 V1n F50 V2.2 нф50 V3.3 нф50 V10n F50 V22n F50 V33n F50 V47n F50 V100n F50 V150n F50 V220n F50 V330n F50 V470n F50 V680n F50 V1u F50 V1.5 u F50 V2.2 u F50 V4.7 u F50 V10u F

50шт CBB кондензатор 561 2000V 561J 2KV 560pF 0.56 nF P15 CBB81 металлизированный полипропилен филмът кондензатор

BGN 9.00 9.58

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег)...

100шт 10NF 0.01 ICF 10% 5.08 мм 103 50V MLCC многослоен монолитна керамичен кондензатор 0805

BGN 2.00

Следниве се Слични производи купи навигација50 V10p F50 V15p F50 V18p F50 V20p F50 V22p F50 V30p F50 V33p F50 V39p F50 V47p F50 V100p F50 V150p F50 V200p F50 V220p F50 V330p F50 V360p F50 V390p F50 V470p F50 V510p F50 V680p F50 V820p F50 V1n F50 V2.2 нф50 V3.3 нф50 V10n F50 V22n F50 V33n F50 V47n F50 V100n F50 V150n F50 V220n F50 V330n F50 V470n F50 V680n F50 V1u F50 V1.5 u F50 V2.2 u F50 V4.7 u F50 V10u F

50шт CBB кондензатор 132 2000V 132J 2KV 1300pF 1.3 nF P15 CBB81 металлизированный полипропилен филмът кондензатор

BGN 9.00 9.58

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег)...

10 бр./лот прав ъгъл Радио потенциометър RV12MM B103 B10K усилвател на мощност обем на потенциометър с ключ

BGN 2.96

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...

50 бр. / лот 1 W метален филмът резистор + / -1% 1 m ω 1 м R 1 W DIP устойчивост на нова

BGN 2.40

Напомена : Стр закуп изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.Нашите Freeshipping е Кина Пост Обичен Мал Пакет ПлусНовиот следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се проследи само пред таа да пристигне на аеродром на својата земја.Превозот Информации : 1...