• Ново
Новият пристигането клапан тип с дръжка и охлаждащ вентилатор 8л/мин и DC 100 W DC мембрана помпа водна помпа 12v

Новият пристигането клапан тип с дръжка и охлаждащ вентилатор 8л/мин и DC 100 W DC мембрана помпа водна помпа 12v

BGN 135.98
В магазина

Брой продукти


DC12 V 100 W Микро Дијафрагмата Пумпа со Рачка и Ладење Вентилатор
Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед
0142 YA-12-60 како пример 1. 0142 и 3210 се мотор тип 2. Y е со притисок прекинувач (интелигентна), H е без притисок прекинувач (враќање вентил тип). 3. Средство доза и штекер се прави цевка, Б значи пред се исправен, на back-end нишка со одредување орев, C значи влезот права цевка, штекер со фиксна орев навој за поврзување, D значи влезот и излезот се навој, може да се совпадне 4 допрете. Не ABCD писмо е друг сосема различен тип на пумпата. 4. 12, 24 значи 12 V DC мотор или 24 V DC мотор. 5. 60 претставува моќ е 60 W , други, како што се 70 W, 80 W,100 W, исто така, претставува моќ. 6. N е претставник на нафта транспорт , S е транспорт на храна , Стр е sprayer дијафрагмата пумпа. Ако не, е обичните пумпа. Притисок Switch Тип Карактеристики : Кога на вода за пиење исклучен, тоа автоматски ќе се отсечени моќноста на моторот ќе престане. По снабдувањето со вода вклучено, автоматски ќе се рестартира. Овој тип е строго за blowhole големина е потребно, orelse пумпа може да не работат нормално,дури и оштетувања на моторот или пумпа. Враќање Вентил Тип Карактеристики : Кога водата штекер дел блок (како што се blowhole големина е премногу мал) или целиот систем блок, моторот нема да престане да работи, се врати вентил ќе се отвори, и вода ќе циклус во пумпата. овој тип не се стриктно потребни за blowhole. Овој Модел Технички Податоци, како што Следува Модел : 3210 HB-12-100 FS Напон : 12 V Моќност : 100 W Заеднички Тип : Б Работен Притисок : 0.7 Mpa Штекер Притисок(Макс.) : 1.1 Mpa Проток (МАКС) : 8 L/мин Вшмукување Глава : 1.5 м Подигнете Главата : 70m Опсег : 9m Моторни животниот век : 3-5years Нето Тежина : Околу : 1.35 Kg Материјал : Пластични Боја : Црна Димензии : Прибл. 185 x 100 x 75mm (L*W*H) БЕСПЛАТНО SHIPPING"3210 YA-12-100,"3210 YB-12-100","3210 YD-12-100","3210 HA-12-100","3210 HB-12-100","3210 HD-12-100","3210 YA-24-100","3210 YB-24-100","3210 YD-24-100","3210 HA-24-100","3210 HB-24-100","3210 HD-24-100"КУПУВАЊЕ ЛИНК DC 12 V DC 24 V 100% Оригинални Фотографии Покажува на 12 V 100 W Микро Дијафрагмата Пумпа Минијатурни Дијафрагмата Ракување Мерки на претпазливост не користите температура надминува 80 целзиусови степени висока температура на водата или валкана вода. Мотори може да поздравниот малку вода (сува по употреба), а не директно во предниот дел на моторни пумпа спреј, не-моторна пумпа во вода. Моторни пумпа не долго во влажни места. Не расклопување на машина или се прилагоди притисокот поставување на завртка. Пред употреба, бидете сигурни дека моќта параметри и моторна пумпа влезни параметри натпревар. Се препорачува штекер внатре дијаметар од не помалку од 5.

Подробности

Напрежение:
12V
Използването на:
Водата
Номер На Модела:
3210HB-12-100FS
търговска марка:
гриммский
силата на:
Електрически
Налягане:
Високо Налягане
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Структура:
Мембранен Помпа
Теория:
Бутало На Помпата
Горивата:
Ток/Батерии/Слънчева Енергия
Приложение:
миене на коли, пръскачка, почистване, размяна на вода или други
Повдигаща се глава:
На 70 м
Смукателна глава:
1,5 м
Обхват:
9m
Максимален разход на:
8л/мин.
Напрежение:
DC12V
силата на:
100 W
Работно Налягане:
0,7 Mpa
Изходно Налягане(Макс.):
1.1 Mpa
Материал:
Пластмаса
Срок На Експлоатация На Двигателя:
3-5лет

Те също купуват с този продукт

12V 45W Electric Car Oil Diesel Fuel Extractor Transfer Помпа With Crocodie Клип Pumps

BGN 36.00 47.33

12 V 45 W Автомобил Електрични Масло за Дизел Гориво Extractor Трансфер Пумпа Со Crocodie Клип ПумпиФункција : Сосема нов и висок квалитет на Автомобил моќ транспорт на нафта пумпа / пумпа / повеќе замена на масло пумпи, автоpriming пумпа автомобилот моќ, со користење на прекрасен 12 V мини самоpriming пумпа, diy замена автомобил моторното масло, спаси цена, лесно ракување, додека електричен старт на пумпа за масло, ставете го приклучокот во запалка приклучок може да се избегне со користење на клип на проблеми на напојување е поврзан.Масло пумпа со конектор, инсталирајте и користете е многу удобен, исто така го олеснуваат поставеност.Оваа пумпа може да пумпа за масло не само, исто така, може да пумпа хидраулично масло, масло за јадење, итн Погоден : Дизел, моторното масло, хидраулично масло итн Совети : Pls се користи кога моторот е топол, на моторното масло е топло и вискозност е пониска, ова ќе биде полесно и побрзо да пумпа, ве Молиме исчистете ја пумпата по секоја употреба Напојува со автомобил батеријата со 2 клипови Масло пумпа Спецификации : Номинална напон : 12 V Номинална моќност : 45 W Глава : 20 милиони Максимум притисок : 0.8 MPa Максимален проток : 4.0 L / минута за медиум (вода), Најголемата вшмукување : 2.0 метри ПВЦ цевки : 1.1 m(Кол...

300kpa налягане 20L / M електрическа четка за постоянен ток, малка зала помпа

BGN 32.00

мали масажа пумпа* Perfomance параметар на мали масажа пумпаМоделГолемина(мм)Напон(СТРУЈА,V)Моќност(W)Вакуум(Kpa)Проток(L / Min)Притисок(Kpa)Тежина(G)ZX5248014800102.4*70*409 V,12 V,24 V158520300300Забелешка : Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на мали масажа пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC моторни четка4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на мали масажа пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на мали масажа пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема* Мали масажа пумпа слика*Configuration (конфигурација) дијаграм на мали масажа пумпа*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

12V 50W BL2512N трюмный помпа 3m3/h малък DC потопяема водна помпа за фонтан напояване на градината, почистване на плувния басейн на селското стопанство

BGN 83.04

12 V 50 W BL2512 Bilge Пумпа 3m3 / h мали DC Потопна пумпа за вода за Фонтана, градина наводнување базен чистење земјоделствоКарактеристики : 100% Сосема Нов.Напон : 12 V DCType : NonAutomaticРаководител : 4mако имате било какви прашања, над објектот, ве молиме контактирајте ме преку massager на зборува со мене, прирачник за корисникот и спецификација седостапна на барање.

Нова 1/2 DN15 латунная колона фойерверки фонтана вода дюза спринклерный спрей езерото спад на кораб

BGN 5.00 6.02

Материјал : Бас Боја : Злато Опис Оваа млазницата е еден вид на poroрасејување млазницата Тоа е, исто така наречени колона млазницата, орхидеи или цвет слоевит млазницата...

Нови Преносими Акумулаторни Въздушен Езерото Се Захранва От Помпа Кислород За Кола Опора За Главата За Аквариумного Аквариум Drop Ship

BGN 8.00 9.66

Батеријата Напојува Преносни Воздушна Пумпа за Аквариум Риба Резервоарот мора да има за итни испади...

Помпа винт производството на машини 550kw кетчуп на качеството на храната SS316 нагнетая за мастило / боя/тавота / покритие

BGN 1552.00

SS316 Храна Одделение Ketchup Транспорт Машина 550 KW Индустрија Завртка Пумпа За Мастило / Боја / Маснотии / СлојЗавртка потопни пумпи е компанија има развиено домашни напредно ниво на барел пумпи, употребата на завртка тип истиснување роторот дизајн, специјални висока вискозност епоксидна смола екстракт, глицерин, мед, печатење мастила, сок, опрема, масло, маст, боја, домати паста, шампон висока вискозност производи...

(Безплатна доставка ) популярен MPPT DC потопяема винтова Ротор Слънчев помпа, слънчеви помпи (1,8 куб. м / час-80 м ) ( модел: 3SPS1. 8/80 )

BGN 940.80

Популарната MPPT DC Подводните Спирален Роторот Соларна Пумпа , Пумпи и Соларни ( Модел : 3 SPS1.8 / 80D24 / 210 ) ( Номинална Моќност : 210w | Max проток : 1.8 cbm / hr | Max Глава : 80m ) Купувачот Внимание1...

(DHL Безплатна доставка ) потопяема Слънчев 2hp охладителна помпа, слънчев помпа за постоянен ток, помпа Слънчев ( 15m3 / h-28m / model 4SPSC15 / 28-D72/1300)

BGN 1804.80

2hp Подводните Соларна Пумпа за Вода, СТРУЈА Соларна Пумпа, Пумпа за Соларна ( Модел : 4 SPSC15 / 28D72 / 1300 ) ( Max Глава : 28 m | Max Проток : 15 m3 / hr | Моќност : 1300w ) Купувачот Внимание1...

150w 2pa вакуум помпа 1Л ФГ-1C-N климатик хладилна обслужване на климатик помпа / експериментална прес-форма-вакуум

BGN 92.80

Вакуум пумпа 1 L FY1 CN клима уред за ладење одржување климатизација пумпа / експериментални мувла вакуум1 Интегрален цилиндар структура, висока прецизност висок лимит вакуум пумпа2...

1hp трифазни 380V 50Hz непрекъснат циркулационна гореща маслена помпа

BGN 955.20

Пумпа со мека пакување печат, има добра термичка адаптибилност, сигурен запечатување без истекување Без дополнителна опрема за ладење, ниски оперативни трошоци...

(DHL Free Shipping ) Top-Quality 3inches DC Слънчева помпа потопяема, Слънчев водна помпа ( 2. 3m3 / hr 120 млн. целеви ) ( модел : 3SPS2. 3/120)

BGN 1180.80

Врвен Квалитет 3inches DC Подводните Соларна Пумпа , Соларна Пумпа за Вода ( Модел : 3 SPS2.3 / 120D72 / 1000 ) ( Номинална Моќност : 1000w | Max проток : 2.3 m3 / hr | Max Глава : 120m ) Купувачот Внимание1...

Напречен Пневматично Свързване На Клапа Детайли Въздушна Помпа Регулируем Обем На Преминаването На Атмосферата Чай На Едро

BGN 6.00 6.18

[целосна продавница активност] 48 Free превозот Активност датум : 20150701 17 : 20 20161115 00 : 20Единствена цел целосна 48 елемент : Бесплатен превозот не вклучува : Тибет, Gansu, Qinghai, Ningxia, Xinjiang, Хонг Конг, Macao, Тајван и во странство )крстот Воздух прекинувач, три се пропустливи вентил, погоден за сите видови на воздушна пумпа, цевки вклучите 3*5 и 4*6 цевка.Регулирање на гас волумен!!! Добро додатоци!!!2。ОвдеКонектори може да кликнете на соодветното слика или текст за да видите и купите : Две серии врска : кликнете на сликата за да видите деталиТри начин, четири насочно, пет или шест пат серија врска : кликнете на сликата за да видите детали : кликнете на сликата за да видите детали|_|