• Ново
Новият пристигането автоматично вид реле за налягане с дръжка и охлаждащ вентилатор 8л/мин и DC 100 W помпа, мембранен 24

Новият пристигането автоматично вид реле за налягане с дръжка и охлаждащ вентилатор 8л/мин и DC 100 W помпа, мембранен 24

BGN 135.98
В магазина

Брой продукти


DC24 V 100 W Микро Дијафрагмата Пумпа со Рачка и Ладење Вентилатор
Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед
0142 YA-12-60 како пример 1. 0142 и 3210 се мотор тип 2. Y е со притисок прекинувач (интелигентна), H е без притисок прекинувач (враќање вентил тип). 3. Средство доза и штекер се прави цевка, Б значи пред се исправен, на back-end нишка со одредување орев, C значи влезот права цевка, штекер со фиксна орев навој за поврзување, D значи влезот и излезот се навој, може да се совпадне 4 допрете. Не ABCD писмо е друг сосема различен тип на пумпата. 4. 12, 24 значи 12 V DC мотор или 24 V DC мотор. 5. 60 претставува моќ е 60 W , други, како што се 70 W, 80 W,100 W, исто така, претставува моќ. 6. N е претставник на нафта транспорт , S е транспорт на храна , Стр е sprayer дијафрагмата пумпа. Ако не, е обичните пумпа. Притисок Switch Тип Карактеристики : Кога на вода за пиење исклучен, тоа автоматски ќе се отсечени моќноста на моторот ќе престане. По снабдувањето со вода вклучено, автоматски ќе се рестартира. Овој тип е строго за blowhole големина е потребно, orelse пумпа може да не работат нормално,дури и оштетувања на моторот или пумпа. Враќање Вентил Тип Карактеристики : Кога водата штекер дел блок (како што се blowhole големина е премногу мал) или целиот систем блок, моторот нема да престане да работи, се врати вентил ќе се отвори, и вода ќе циклус во пумпата. овој тип не се стриктно потребни за blowhole. Овој Модел Технички Податоци, како што Следува Модел : 3210 YB-24-100 FS Напон : 24 V Моќност : 100 W Заеднички Тип : Б Работен Притисок : 0.7 Mpa Штекер Притисок(Макс.) : 1.1 Mpa Проток (МАКС) : 8 L/мин Вшмукување Глава : 1.5 м Подигнете Главата : 70m Опсег : 9m Моторни животниот век : 3-5years Нето Тежина : Околу : 1.35 Kg Материјал : Пластични Боја : Црна Димензии : Прибл. 185 x 100 x 75mm (L*W*H) БЕСПЛАТНО SHIPPING"3210 YA-12-100,"3210 YB-12-100","3210 YD-12-100","3210 HA-12-100","3210 HB-12-100","3210 HD-12-100","3210 YA-24-100","3210 YB-24-100","3210 YD-24-100","3210 HA-24-100","3210 HB-24-100","3210 HD-24-100"КУПУВАЊЕ ЛИНК DC 12 V DC 24 V 100% Оригинални Фотографии Покажува на 24 V 100 W Микро Дијафрагмата Пумпа Минијатурни Дијафрагмата Ракување Мерки на претпазливост не користите температура надминува 80 целзиусови степени висока температура на водата или валкана вода. Мотори може да поздравниот малку вода (сува по употреба), а не директно во предниот дел на моторни пумпа спреј, не-моторна пумпа во вода. Моторни пумпа не долго во влажни места. Не расклопување на машина или се прилагоди притисокот поставување на завртка. Пред употреба, бидете сигурни дека моќта параметри и моторна пумпа влезни параметри натпревар. Се препорачува штекер внатре дијаметар од не помалку од 5.

Подробности

Напрежение:
24V
Използването на:
Водата
търговска марка:
гриммский
силата на:
Електрически
Налягане:
Високо Налягане
Номер На Модела:
3210YB-24-100FS
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Структура:
Мембранен Помпа
Теория:
Бутало На Помпата
Горивата:
Ток/Батерии/Слънчева Енергия
Приложение:
миене на коли, пръскачка, почистване, размяна на вода или други
Повдигаща се глава:
На 70 м
Смукателна глава:
1,5 м
Обхват:
9m
Максимален разход на:
8л/мин.
Напрежение:
DC24V
силата на:
100 W
Работно Налягане:
0,7 Mpa
Изходно Налягане(Макс.):
1.1 Mpa
Материал:
Пластмаса
Срок На Експлоатация На Двигателя:
3-5лет

Те също купуват с този продукт

MP-15R/RM 50HZ/60HZ Non-изтичане на Миниая магнитна водна помпа 220V помпа суап вода

BGN 81.60

MP15 R / РМ 50 HZ / 60 HZ НеИстекување Магнетни Мини Пумпа за Вода 220 V Вода Бустер ПумпаМагнетен Диск Центрифугални Пумпи се crystallization во hitech областа на магнетни пумпа...

(DHL Безплатна доставка ) потопяема Слънчев 2hp охладителна помпа, слънчев помпа за постоянен ток, помпа Слънчев ( 15m3 / h-28m / model 4SPSC15 / 28-D72/1300)

BGN 1804.80

2hp Подводните Соларна Пумпа за Вода, СТРУЈА Соларна Пумпа, Пумпа за Соларна ( Модел : 4 SPSC15 / 28D72 / 1300 ) ( Max Глава : 28 m | Max Проток : 15 m3 / hr | Моќност : 1300w ) Купувачот Внимание1...

1100gph 12V лодка на морската автоматично потопяема трюмный автоматична водна помпа поплавковый прекъсвач

BGN 37.00 44.13

Спецификации : На подводните авто bilge пумпи се опремени со вградени во електронски контролирани полињата за сензор систем да се направи целосно автоматски работа лесно...

750GPH 1100GPH трюмный помпа 12V 24V трюмный помпа висока подаване на потопяема се използва в градината гидросамолет мотор къща къща слънчев dc 12vdc 24vdc

BGN 12.00 14.51

Технички Параметри12 V DC Морски Bilge Пумпа / 750 GPH 1100 GPH 12 V DC Eletric Напојува Пумпа за ВодаКако 12v dc морски пумпа за вода работи?Неавтоматски подводни пумпи нудат традиционалните операција активира со пловка или панел switch...

(Безплатна доставка ) популярен MPPT DC потопяема винтова Ротор Слънчев помпа, слънчеви помпи (1,8 куб. м / час-80 м ) ( модел: 3SPS1. 8/80 )

BGN 940.80

Популарната MPPT DC Подводните Спирален Роторот Соларна Пумпа , Пумпи и Соларни ( Модел : 3 SPS1.8 / 80D24 / 210 ) ( Номинална Моќност : 210w | Max проток : 1.8 cbm / hr | Max Глава : 80m ) Купувачот Внимание1...

АСО-009 110L / min 120W кислороден аквариум, въздушна помпа 220 vac електромагнитен езерото аератор балон Аквариум въздушен компресор

BGN 104.75

АЦО009 110 L / мин 120 W Кислород риба резервоарот воздушна пумпа 220 V AC Електромагнетни езерцетоaerator меур Аквариум воздушниот компресорЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Морските електромагнетни воздушниот компресорНапон : 220 VМоќност : 120 WВоздушниот притисок : >0.035 MpaИздувните волумен : 110 L / минФреквенција : 50 HzПроизвод големина : 278*147*170 ммПакет големина : 28*15*17 CMТежина : 5.3 KG

(DHL Free Shipping ) Top-Quality 3inches DC Слънчева помпа потопяема, Слънчев водна помпа ( 2. 3m3 / hr 120 млн. целеви ) ( модел : 3SPS2. 3/120)

BGN 1180.80

Врвен Квалитет 3inches DC Подводните Соларна Пумпа , Соларна Пумпа за Вода ( Модел : 3 SPS2.3 / 120D72 / 1000 ) ( Номинална Моќност : 1000w | Max проток : 2.3 m3 / hr | Max Глава : 120m ) Купувачот Внимание1...

Черен Жълт Обжатый Вакуум Помпа За Извличане На Въздуха Чанта За Съхранение

BGN 3.86

Име на производ : Рака на Воздухот Дефлација Пумпа;Вкупната Големина : 29 3.4 x cm / 11.4" x 1.3" (L*D)Материјал : ПластикаГлавната Боја : Црна, ЖолтаНето Тежина : 95gПакет Содржина : 1 x Рака Воздух Дефлација Пумпа Црна жолти пластични Рака Вакуум Воздух Дефлација Пумпа за Компресира Кеси.Тстил рачни воздух дефлација пумпа е полесно да зафат.Вкупната Големина : 29 3.4 x cm / 11.4"" x 1.3"" (L*D)Материјал : ПластикаГлавната Боја : Црна, ЖолтаНето Тежина : 95gПакет Содржина : 1 x Рака Воздух Дефлација ПумпаТопло Информации1...

Мини потопяема водна помпа Хидропоника за аквариум рокарий фонтан риба на езерото танк AC 220 7 W Аквариум аксесоари

BGN 4.00 6.32

Мини Потопна Пумпа за Вода Hydroponic за Аквариум Rockery Фонтана рибник Резервоарот AC 220 7 W Риба Резервоарот Додатоци Опис Функција : Моќност : 7 WНапон : AC220~240 VПриклучок : Plug ЕУМатеријал : ПластикаHMax Лифт : 1.0 mПроток Max : 400 L / ЧШтекер вода дијаметар : 8mm / 13mmДолжина на кабелот за напојување : 1.5 мДимензија : 65*44*54mm(L*W*H)Бучава го оценувате : 30~40 DBШколка е направен од висок квалитет на инженеринг пластика, отпорност на корозија, отпорност на влијание.Основни вратило, вратило ракав донесува единствена нерѓосувачки челик карбид материјали, киселина и алкално отпорност, отпорност на корозија.Brackish за користење на водата.Со филтер маска, да може ефективно да се спречи странски тело вшмукување мотор.Филтер маска е лесно да се солза отвори облека, лесно се чисти внатрешноста на пумпата.Пумпата треба да биде целосно потопен во вода.220~240 V пумпа не треба трансформатор, директно Европа домаќинство електричната мрежа.Целосно затворен моторни ликвидација, смола potting, комплетна сепарација, и вода ќе не истекување.Пумпа табу anhydroсува, нормална долго време се најде сила не се доволни или не се претвори окно треба да се чистат навремено да ги отстрани препорачливо оваа пумпа може да се отстрани (чистење)Да молчи пумпи, пумпи не е сосема без звук, е многу помал од повеќето пумпа бучава, но гласот на механичка операција или некои.За време на нормално работење обично се сокриени од акустични, поблиску претрес глас, многу тивко во текот на ноќта ќе слушнете звук.Пакет се Вклучени 1 x пумпа за ВодаПревозот Ние Брод на Светот (Освен некои земји и APO / FPO)...

Водна помпа AC 220V 3W потопяема водна помпа за аквариум, фонтан въздух риба на езерото танк ЕС щепсел

BGN 7.00 8.29

Целосно подводни моторот Екстремно тивка работа Проток е прилагодлив со knob пред пумпа Со 2 вшмукување чаши на дното и да се користи во вода само долготрајни носат доказ керамички вратило Потопна пумпа за вода за аквариум, фонтана, рибник, итн Моќ : 3 W Hmax : 40cm Проток : Max.200 L / H Влезен Напон : AC 220 V Приклучок : ЕУ Plug Фрекфенција : 50 Hz Излез Дијаметар : Прибл...

Нова 1/2 DN15 латунная колона фойерверки фонтана вода дюза спринклерный спрей езерото спад на кораб

BGN 5.00 6.02

Материјал : Бас Боја : Злато Опис Оваа млазницата е еден вид на poroрасејување млазницата Тоа е, исто така наречени колона млазницата, орхидеи или цвет слоевит млазницата...

Налягане 2600мбар 15 Л / М електрическа бленда dc 24V малък бесщеточный помпа

BGN 57.60

24v мали brushless пумпа*Спецификација на 24v мали brushless пумпаМодел Големина на(mm) Напон (DC / V) Моќност (W) Проток на воздух (L / M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa / mbar) Тежина(G)DWX51226014500102.4*70*4012 V / 24 V 1115 80 260 / 2600 310Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на 24v мали brushless пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки од 24v мали brushless пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на 24v мали brushless пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурни дијаграм на 24v мали brushless пумпа*Сликата на 24v мали brushless пумпаПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

LX APR400 580W Heated Swimming Pool Spa Hot Вана вентилатор въздух 2.80 Amp 2000l/min мощност на двигателя 400watts, мощност на нагревателя 180watts

BGN 360.00 400.00

580 W ЗАГРЕАН БАЗЕН СПА ТОПЛА КАДА ВОЗДУШНИОТ КОМПРЕСОР 2.8 AMP 2000 Л / МИН моторни моќ 400watts, грејач моќ 180watts Вкупна Моќ : 580 W Напон : 220 – 240 V Фрекфенција : 50 / 60 Hz 2.8.0 Засилувачи 2000 L / min

Новият пристигането клапан тип с дръжка и охлаждащ вентилатор 8л/мин и DC 100 W DC мембрана помпа водна помпа 12v

BGN 135.98

DC12 V 100 W Микро Дијафрагмата Пумпа со Рачка и Ладење ВентилаторМинијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед0142 YA1260 како пример 1...

Напречен Пневматично Свързване На Клапа Детайли Въздушна Помпа Регулируем Обем На Преминаването На Атмосферата Чай На Едро

BGN 6.00 6.18

[целосна продавница активност] 48 Free превозот Активност датум : 20150701 17 : 20 20161115 00 : 20Единствена цел целосна 48 елемент : Бесплатен превозот не вклучува : Тибет, Gansu, Qinghai, Ningxia, Xinjiang, Хонг Конг, Macao, Тајван и во странство )крстот Воздух прекинувач, три се пропустливи вентил, погоден за сите видови на воздушна пумпа, цевки вклучите 3*5 и 4*6 цевка.Регулирање на гас волумен!!! Добро додатоци!!!2。ОвдеКонектори може да кликнете на соодветното слика или текст за да видите и купите : Две серии врска : кликнете на сликата за да видите деталиТри начин, четири насочно, пет или шест пат серија врска : кликнете на сликата за да видите детали : кликнете на сликата за да видите детали|_|

Алуминиева ръчна химически и маслена помпа, ръчно помпен възел

BGN 89.60

Алуминиум рака рачна пумпа за масло ИнструкцииОвој вид на производ се користи за 200 L тапан.Тоа костум да пумпа Дизел, керозин, лесното масло, масло за готвење и други Некои од повеќе се разредува и нелеплива некорозивна течност.Не пумпа било слатка или корозивни течности!ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

130PSI 5.5 l/min 80w клапан тип с охлаждащ вентилатор, dc 12v мембрана водна помпа високо налягане

BGN 89.58

Нови Пристигнување DC12 V 80 W Микро Дијафрагмата Пумпа со Вентилаторот за Ладење.Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед0142 YA1260 како пример 1...

110V автоматична пауза дигитален електронен таймер маслена помпа 1Л автоматично смазочен помпа

BGN 72.00

110 V авто пауза Дигитални електронски Тајмер Пумпа за Масло 1 L Автоматско Подмачкување пумпа Спецификација : Напон : 110 V 1ФАЗА (plug не се вклучени) Проток : 150cc / min Капацитет на Резервоар : 1 L Празнење Понесе : 4mm дијаметар АКТ Време : 999 вториот (работа на времето) INT Време : 999 минута (interupt време) Го имаат авто опрема за тестирање...

12V 45W Electric Car Oil Diesel Fuel Extractor Transfer Помпа With Crocodie Клип Pumps

BGN 36.00 47.33

12 V 45 W Автомобил Електрични Масло за Дизел Гориво Extractor Трансфер Пумпа Со Crocodie Клип ПумпиФункција : Сосема нов и висок квалитет на Автомобил моќ транспорт на нафта пумпа / пумпа / повеќе замена на масло пумпи, автоpriming пумпа автомобилот моќ, со користење на прекрасен 12 V мини самоpriming пумпа, diy замена автомобил моторното масло, спаси цена, лесно ракување, додека електричен старт на пумпа за масло, ставете го приклучокот во запалка приклучок може да се избегне со користење на клип на проблеми на напојување е поврзан.Масло пумпа со конектор, инсталирајте и користете е многу удобен, исто така го олеснуваат поставеност.Оваа пумпа може да пумпа за масло не само, исто така, може да пумпа хидраулично масло, масло за јадење, итн Погоден : Дизел, моторното масло, хидраулично масло итн Совети : Pls се користи кога моторот е топол, на моторното масло е топло и вискозност е пониска, ова ќе биде полесно и побрзо да пумпа, ве Молиме исчистете ја пумпата по секоја употреба Напојува со автомобил батеријата со 2 клипови Масло пумпа Спецификации : Номинална напон : 12 V Номинална моќност : 45 W Глава : 20 милиони Максимум притисок : 0.8 MPa Максимален проток : 4.0 L / минута за медиум (вода), Најголемата вшмукување : 2.0 метри ПВЦ цевки : 1.1 m(Кол...