• Ново
1000 мл/мин, перистальтический помпа 24 vdc с анти-UV замяна главата на помпата в син цвят и одобрен от FDA перистальтической шнорхел PharMed BPT

1000 мл/мин, перистальтический помпа 24 vdc с анти-UV замяна главата на помпата в син цвят и одобрен от FDA перистальтической шнорхел PharMed BPT

BGN 40.00
В магазина

Брой продукти

Ние Знаеме Перисталтиката Пумпи!!! Ние обезбеди Сопствени-Направи услуга & Техничка Поддршка, 24 часа на ден Ние се Оригинални Производство со 30+ години искуство и ISO9001 Сертификација. OEM/ODM/Custom-направен е добредојден!! Примероци можат да бидат достапни за Fed Ex да ги собереш, 3 Дена по плаќање прима!
Пумпа Конструкции
Карактеристики
Прецизни 1000ml +/-8% во минута проток
Анти-УВ Exchangeable Пумпа Главата во Проѕирно Сини
Honlite направени DC мотор со обезбедување на квалитет
Висок квалитет Phar Med BPT® перисталтиката цевка ги исполнува USP Класа VI, ФДУ и NSF критериуми
Preassembled храна одделение PP направени бодликава фитинг за 5.5 мм(ID) надворешната цевка
Широк опции за персонализација
Брз цевка за замена (без алатки потребни)
Тивко функционирање
Долго одржување слободни операција живот
Висок квалитет на производството и материјали
Маска за заклучување за bi-directional операција
Елегантен дизајн
18 месеци гаранција од производителот
Snap-in или завртка планината инсталација
ISO 9001 снабдувач
Ro HS согласност
Ниска цена
Со Нарачување Информации
Патентирана Заменливи Пумпа Глава :
Пумпа глава може да биде заменет во рок од 5 секунди
Најдоброто решение за да се справи со тешкотии од цевка за замена
Најдобар начин да се држат настрана од pollutions за време на цевка за замена
Спецификации : (Нарачана се Добредојдени)
Пумпа Изведби
Одличен Надворешен Дизајн
Компактна Големина
Опции за Разни Бои
Опции за Различни Приклучоци
Опции за Различни Видови/Големини на Перисталтиката Цевки
Опции за Различни Притисок Ролери Количини
Лесна Инсталација
ISO9001 Сертификација за Квалитет на Производство
Забелешки :
Инсталација за полнење не е вклучена
Ако сакате да ја поврзете оваа производ на AC извор на енергија директно, тогаш ќе треба да се добие AC-DC трансформатор одделно. Овој производ не содржи AC-DC трансформатор.
За примероци, цените и за дополнителни информации, молиме контактирајте :
Honlite Industrial Co., Ltd.

Подробности

Налягане:
Ниско Налягане
Използването на:
Водата
силата на:
Електрически
Приложение:
Дозиране
Стандартен или нестандартен:
Нестандартно
Номер На Модела:
ХЕС-24-1000-ZB-2-PB
Теория:
перистальтический помпа
Структура:
перистальтический помпа
Горивата:
Мощност на постоянен ток

Те също купуват с този продукт

помпа спа & помпа баня с нагревающим елемент 1.0 HP с подогревателем 1.5 kw EH100, помпа, нагревател спа вана

BGN 510.40

Продажба + на големо се двете достапниСекој објект што се купување ќе биде пониска цена од било продавачи.Само шопинг, без било каква загриженост од нашата продавницаако можете да најдете било кој сличен производ со пониска цена, ве молиме ни email да се вратам на поволна цена!EH100 Спецификации : 1hp Пумпа 1.5 kw грејач Работи на 240v, стандард 10 Amp извор на енергија...

BML-15 0.7 Mpa Water-based Ink помпена машина двустранен пневматичен мембранен помпа PTFE

BGN 312.00

BML15 0.7 Mpa Водабазирани Мастило Транспорт Машина Две Начин Пневматски PTFE Мембрана ПумпаТехнички параметри : Име : Две Начин Пневматски PTFE Мембрана ПумпаМесто на Потекло : КинаИме На Модел : Двоен Начин Пневматски Дијафрагмата ПумпаБрој на модел : BML15Материјал на Пумпа : Алуминиум ЛегураМатеријал на Дијафрагмата : PTFEКалибар Дијаметар на влезот или излезот : 13.33 mmФлукс : 35 L / МинЦврсти честички лимит : 2mmMax...

110V автоматична пауза дигитален електронен таймер маслена помпа 1Л автоматично смазочен помпа

BGN 72.00

110 V авто пауза Дигитални електронски Тајмер Пумпа за Масло 1 L Автоматско Подмачкување пумпа Спецификација : Напон : 110 V 1ФАЗА (plug не се вклучени) Проток : 150cc / min Капацитет на Резервоар : 1 L Празнење Понесе : 4mm дијаметар АКТ Време : 999 вториот (работа на времето) INT Време : 999 минута (interupt време) Го имаат авто опрема за тестирање...

Помпа винт производството на машини 550kw кетчуп на качеството на храната SS316 нагнетая за мастило / боя/тавота / покритие

BGN 1552.00

SS316 Храна Одделение Ketchup Транспорт Машина 550 KW Индустрија Завртка Пумпа За Мастило / Боја / Маснотии / СлојЗавртка потопни пумпи е компанија има развиено домашни напредно ниво на барел пумпи, употребата на завртка тип истиснување роторот дизајн, специјални висока вискозност епоксидна смола екстракт, глицерин, мед, печатење мастила, сок, опрема, масло, маст, боја, домати паста, шампон висока вискозност производи...

1Л 220V/110V AC electric автоматично смазочен помпа CNC рутер, гравиране машина автоматична маслена помпа с налягане манометром

BGN 78.00 78.40

1 L 220 V / AC 110 V Електрично Автоматско Подмачкување Пумпа CNC Гравирање Рутер машина за Автоматска Масло Пумпа со притисок gauage Функција : 1...

Нов горещ 750W DC48V Слънчев водна помпа земеделска земя напоителна система дълбока и потопяема помпа 60/78 м висок подем 3SSW3-78-48-750

BGN 596.82

Нова Жешка 750 W DC48 V Соларна Пумпа за Вода за Наводнување во обработливо земјиште Систем Длабок бунарПотопна Пумпа 60 / 78m Висок лифт 3 SSW37848750Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : 3 SSW37848750 соларни потопна пумпаНапон : DC48 VМоќност : 750 WСоларна енергија : 1125 WИзвоз дијаметар : 32 / 75 MMОтценети / максимум глава : 60 / 78mОтценети / максимален проток : 1 / 3м⊃3; / hПо пакување големина : 60 * 30 * 20 CMТежина : 10 KGЈачина на звук : 7.2 KG

CE & UL одобрени за дозиране водна помпу DS-2fu2t превръщайки се допълва помпи сильфона Индивидуално за печатна машина Kodak Фотомашины

BGN 147.60

bomba де agua,bomba,bomba agua,pompe на eau,pompe à eau,schlauch pumpe,пренос на пумпа,пумпа за вода,пумпа за вода,пумпа за дозирање,мини пумпа,аквариум дозирање пумпа,pumpe,пумпи за водаМодел DS2 FU2 T е прилагодено модел нашата компанија дизајн и производство за некои трговското друштво и некои познати печатење машина производители.Па може да се користи за Noritsu фото машини, Кодак печатење машини и др.Апсолутно, тоа исто така може да се користи за други апликации кога неговите спецификации одговара на вашите потреби1) Автоматско развивање на боја филм microfilm cinefilm и др.;2) Тоа е uesd во пијалаци вендинг машина;3) Лепење течни и посредување;4) Квантитативни надополнување на храна додаток;Гравирање и чистење на електронски основна плоча печатење Коло;5) неутрализација на киселина и алкално за третман на вода употребата на кондензација поделба агент;6) Квантитативни снабдување на electroplate течност;7) Широко се користи во квантитативни priming на адитивот белење течни и медикаменти.1) Нема истекувањеЗа таму кинеско механички запечатување позиција нема истекување постои;2) прецизност на штекер±1.5% висока прецизност може да се постигне во состојба на чиста вода;3) Автовшмукувањевшмукување опсег е 1 метар во состојба на нормална атмосфера температура и чиста вода;4) е Дозволено да се исуши ротацијаЗа работни комора торба состои од дното сува ротација е дозволено;5) Долг работен веккомората е направен од polyacrylate дека е антиликвидација и посебен рецепт не можат да го издржат безброј reciprocating движење;6) АнтиcorrosioПумпа телото е направено од polyacrylate вентил усвојува посебни EPDM,FPM отпор на различни киселина алкално и сл корозивни течности;7) Течности температурамаксимум лековити течни температура е 60 ,кога тоа е над 50 , најголем притисок е на половина од тоа во 20кога тоа надминува 40 corrosiveness на течност може да се зголеми(се земе предвид тоа);1...

10шт микро DC 3-6V мини потопяема помпа мини водна помпа за фонтан градинарство Слънчева система за циркулация

BGN 23.00 24.00

10 Pcs Микро DC 36 V Мини Потопна Пумпа Мини пумпа за вода За Фонтана Градинарство Соларни Циркулаторниот Систем Опис : Возење режим : brushless dc дизајн, магнетни возење Материјал : инженерство пластични Димензија на outle : 6.0 mm Работен напон спектар : 3 V6 V Лифт : 40cm110cm Проток : 80120 L / Ч Дијаметар : 23mm Должина : 43mm Објект Слики : Плаќање : 1...

DC 12V грунтовочный мембрана помпа распылительный двигател за спорта вода 90 mm x 40 mm x 35 мм Макс усвояването на 2 м

BGN 6.00 10.38

Priming Дијафрагмата Спреј Пумпа Моторни 12 V за Вода Диспензерот WSКарактеристики : Пумпа Големина : 90 mm * 40 мм * 35 мм Тежина : 106g Работен напон : DC12 V работат на струјата : 0.50.7 На Празни оптоварување тековната : 0.18 На Max вшмукување : 2m Штекер дијаметар : дијаметар од 6 мм, надворешен дијаметар од 9 mm Сообраќај : 1.52 L / Мин...

Малък Водна Помпа За Циркулация На Подаваната Вода Боилера Циркулационна Водна Помпа Напитки Качеството На Хранене / Соев Сос Нагнетая Помпа

BGN 312.00

Мал Котел Се Хранат Циркулација На Вода За Водна Пумпа Храна Одделение Пијалаци / Соја Сос Транспорт Пумпа

Мотор за високо налягане DC 12V 70W 0142 мембрана водна самовсасывающий помпа 6л/мин

BGN 28.00 33.58

Лесно да се инсталира Работи сув без систем Целосно запечатени, висока стабилен притисок Само priming, тивко работи, ниска потрошувачка на енергија се Лесно поврзување на систем за Моторни должност циклус ќе се разликуваат со оптоварување и температурата Кога водата е исклучен, моќ, исто така, ќе бидат отсечени автоматски, и моторот е одолговлекување...

1PC въртящи се диска вакуум помпа 2XZ-0.5 литра двуетапен смукателна помпа, специализиран за ламинатор KO TBK LCD ЗЗД

BGN 287.00 302.00

1 PC Ротари Ване Вакуум Пумпа 2 XZ0.5 Литар Двојнофаза Пумпа за Вшмукување Специјализирани За КО TBK LCD OCA Laminating МашинаНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35​Сликата покажуваОписМодел : 2xz0.5Форма : на Директен тандем двојно фаза Лизгачки Ване РотариВентилација го оценувате : 0.5 L / sКрајната вакуум : 6 * 102 PaБрзина : 1400r / минВоздухот влезот дијаметар : 12mmПотрошувачка на гориво : 0.42 MIПумпа за масло температура : 40°CМотор Моќност : 180 WНапон : 220 VГолемина : 445 * 125 * 256mmТежина : 18 KGБучава : 64d BНапомена : Вакуум пумпа сад мора да биде целосно затворена, како можност може да се користи за долго време, ако сад на течење феномен, не користат повеќе од три минути...