• Ново
АСО-009 110L / min 120W кислороден аквариум, въздушна помпа 220 vac електромагнитен езерото аератор балон Аквариум въздушен компресор

АСО-009 110L / min 120W кислороден аквариум, въздушна помпа 220 vac електромагнитен езерото аератор балон Аквариум въздушен компресор

BGN 104.75
В магазина

Брой продукти


АЦО-009 110 L / мин 120 W Кислород риба резервоарот воздушна пумпа 220 V AC Електромагнетни езерцето
aerator меур Аквариум воздушниот компресор
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име : Морските електромагнетни воздушниот компресор
Напон : 220 V
Моќност : 120 W
Воздушниот притисок : >0.035 Mpa
Издувните волумен : 110 L/мин
Фреквенција : 50 Hz
Производ големина : 278*147*170 мм
Пакет големина : 28*15*17 CM
Тежина : 5.3 KG

Подробности

Налягане:
Ниско Налягане
търговска марка:
ZJMZYM
силата на:
Електрически
Използването на:
Въздушна Помпа
Стандартен или нестандартен:
Стандарт
Номер На Модела:
АСО-009
Приложение:
промишленост
Структура:
Въздушен Компресор
Теория:
Въздушен Компресор
Горивата:
Електрически
Номер На Продукта:
FH063
Име на продукта:
Морската електромагнитен въздушен компресор
Напрежение:
220V
силата на:
120 W
Налягане на въздуха:
>0,035 Mpa
Обемът на изгорелите газове:
110л/мин
Честота:
50 Hz
Размери на продукта:
278*147*170 мм
Размер На Опаковката:
28*15*17см
Тегло:
5.3KG

Те също купуват с този продукт

(DHL Free Shipping ) Top-Quality 3inches DC Слънчева помпа потопяема, Слънчев водна помпа ( 2. 3m3 / hr 120 млн. целеви ) ( модел : 3SPS2. 3/120)

BGN 1180.80

Врвен Квалитет 3inches DC Подводните Соларна Пумпа , Соларна Пумпа за Вода ( Модел : 3 SPS2.3 / 120D72 / 1000 ) ( Номинална Моќност : 1000w | Max проток : 2.3 m3 / hr | Max Глава : 120m ) Купувачот Внимание1...

1000 мл/мин, перистальтический помпа 24 vdc с анти-UV замяна главата на помпата в син цвят и одобрен от FDA перистальтической шнорхел PharMed BPT

BGN 40.00

Ние Знаеме Перисталтиката Пумпи!!! Ние обезбеди СопствениНаправи услуга & Техничка Поддршка, 24 часа на ден Ние се Оригинални Производство со 30+ години искуство и ISO9001 Сертификација...

Водна помпа AC 220V 3W потопяема водна помпа за аквариум, фонтан въздух риба на езерото танк ЕС щепсел

BGN 7.00 8.29

Целосно подводни моторот Екстремно тивка работа Проток е прилагодлив со knob пред пумпа Со 2 вшмукување чаши на дното и да се користи во вода само долготрајни носат доказ керамички вратило Потопна пумпа за вода за аквариум, фонтана, рибник, итн Моќ : 3 W Hmax : 40cm Проток : Max.200 L / H Влезен Напон : AC 220 V Приклучок : ЕУ Plug Фрекфенција : 50 Hz Излез Дијаметар : Прибл...

48L / min неръждаема стомана 304 винарска помпа / млечен помпа

BGN 339.89

48 L / min не ' Рѓосувачки Челик 304 Вино Пумпа / Млеко Пумпа(ова пумпа може да OEM,само да ни каже подетални информации)Било какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чантелефон : 008615018400139skype : baohuachanqq : 526926857Јас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

Качество на храната и устойчивост към стареене устойчивост на газопровода 25 силиконов каучук медицинско за перисталтиката на помпата

BGN 43.68

Силиконски цевки Преглед : силикони цевки усвојува увезени силиконска гума материјал и платинаизлечи процес...

130PSI 5.5 l/min 80w клапан тип с охлаждащ вентилатор, dc 12v мембрана водна помпа високо налягане

BGN 89.58

Нови Пристигнување DC12 V 80 W Микро Дијафрагмата Пумпа со Вентилаторот за Ладење.Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед0142 YA1260 како пример 1...

12V 50W BL2512N трюмный помпа 3m3/h малък DC потопяема водна помпа за фонтан напояване на градината, почистване на плувния басейн на селското стопанство

BGN 83.04

12 V 50 W BL2512 Bilge Пумпа 3m3 / h мали DC Потопна пумпа за вода за Фонтана, градина наводнување базен чистење земјоделствоКарактеристики : 100% Сосема Нов.Напон : 12 V DCType : NonAutomaticРаководител : 4mако имате било какви прашања, над објектот, ве молиме контактирајте ме преку massager на зборува со мене, прирачник за корисникот и спецификација седостапна на барање.

12V 45W Electric Car Oil Diesel Fuel Extractor Transfer Помпа With Crocodie Клип Pumps

BGN 36.00 47.33

12 V 45 W Автомобил Електрични Масло за Дизел Гориво Extractor Трансфер Пумпа Со Crocodie Клип ПумпиФункција : Сосема нов и висок квалитет на Автомобил моќ транспорт на нафта пумпа / пумпа / повеќе замена на масло пумпи, автоpriming пумпа автомобилот моќ, со користење на прекрасен 12 V мини самоpriming пумпа, diy замена автомобил моторното масло, спаси цена, лесно ракување, додека електричен старт на пумпа за масло, ставете го приклучокот во запалка приклучок може да се избегне со користење на клип на проблеми на напојување е поврзан.Масло пумпа со конектор, инсталирајте и користете е многу удобен, исто така го олеснуваат поставеност.Оваа пумпа може да пумпа за масло не само, исто така, може да пумпа хидраулично масло, масло за јадење, итн Погоден : Дизел, моторното масло, хидраулично масло итн Совети : Pls се користи кога моторот е топол, на моторното масло е топло и вискозност е пониска, ова ќе биде полесно и побрзо да пумпа, ве Молиме исчистете ја пумпата по секоја употреба Напојува со автомобил батеријата со 2 клипови Масло пумпа Спецификации : Номинална напон : 12 V Номинална моќност : 45 W Глава : 20 милиони Максимум притисок : 0.8 MPa Максимален проток : 4.0 L / минута за медиум (вода), Најголемата вшмукување : 2.0 метри ПВЦ цевки : 1.1 m(Кол...

1100gph 12V лодка на морската автоматично потопяема трюмный автоматична водна помпа поплавковый прекъсвач

BGN 37.00 44.13

Спецификации : На подводните авто bilge пумпи се опремени со вградени во електронски контролирани полињата за сензор систем да се направи целосно автоматски работа лесно...

1hp трифазни 380V 50Hz непрекъснат циркулационна гореща маслена помпа

BGN 955.20

Пумпа со мека пакување печат, има добра термичка адаптибилност, сигурен запечатување без истекување Без дополнителна опрема за ладење, ниски оперативни трошоци...

Помпа винт производството на машини 550kw кетчуп на качеството на храната SS316 нагнетая за мастило / боя/тавота / покритие

BGN 1552.00

SS316 Храна Одделение Ketchup Транспорт Машина 550 KW Индустрија Завртка Пумпа За Мастило / Боја / Маснотии / СлојЗавртка потопни пумпи е компанија има развиено домашни напредно ниво на барел пумпи, употребата на завртка тип истиснување роторот дизајн, специјални висока вискозност епоксидна смола екстракт, глицерин, мед, печатење мастила, сок, опрема, масло, маст, боја, домати паста, шампон висока вискозност производи...

Алуминиева ръчна химически и маслена помпа, ръчно помпен възел

BGN 89.60

Алуминиум рака рачна пумпа за масло ИнструкцииОвој вид на производ се користи за 200 L тапан.Тоа костум да пумпа Дизел, керозин, лесното масло, масло за готвење и други Некои од повеќе се разредува и нелеплива некорозивна течност.Не пумпа било слатка или корозивни течности!ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

Напречен Пневматично Свързване На Клапа Детайли Въздушна Помпа Регулируем Обем На Преминаването На Атмосферата Чай На Едро

BGN 6.00 6.18

[целосна продавница активност] 48 Free превозот Активност датум : 20150701 17 : 20 20161115 00 : 20Единствена цел целосна 48 елемент : Бесплатен превозот не вклучува : Тибет, Gansu, Qinghai, Ningxia, Xinjiang, Хонг Конг, Macao, Тајван и во странство )крстот Воздух прекинувач, три се пропустливи вентил, погоден за сите видови на воздушна пумпа, цевки вклучите 3*5 и 4*6 цевка.Регулирање на гас волумен!!! Добро додатоци!!!2。ОвдеКонектори може да кликнете на соодветното слика или текст за да видите и купите : Две серии врска : кликнете на сликата за да видите деталиТри начин, четири насочно, пет или шест пат серија врска : кликнете на сликата за да видите детали : кликнете на сликата за да видите детали|_|

110V автоматична пауза дигитален електронен таймер маслена помпа 1Л автоматично смазочен помпа

BGN 72.00

110 V авто пауза Дигитални електронски Тајмер Пумпа за Масло 1 L Автоматско Подмачкување пумпа Спецификација : Напон : 110 V 1ФАЗА (plug не се вклучени) Проток : 150cc / min Капацитет на Резервоар : 1 L Празнење Понесе : 4mm дијаметар АКТ Време : 999 вториот (работа на времето) INT Време : 999 минута (interupt време) Го имаат авто опрема за тестирање...

Налягане 2600мбар 15 Л / М електрическа бленда dc 24V малък бесщеточный помпа

BGN 57.60

24v мали brushless пумпа*Спецификација на 24v мали brushless пумпаМодел Големина на(mm) Напон (DC / V) Моќност (W) Проток на воздух (L / M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa / mbar) Тежина(G)DWX51226014500102.4*70*4012 V / 24 V 1115 80 260 / 2600 310Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на 24v мали brushless пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки од 24v мали brushless пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на 24v мали brushless пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурни дијаграм на 24v мали brushless пумпа*Сликата на 24v мали brushless пумпаПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

300kpa налягане 20L / M електрическа четка за постоянен ток, малка зала помпа

BGN 32.00

мали масажа пумпа* Perfomance параметар на мали масажа пумпаМоделГолемина(мм)Напон(СТРУЈА,V)Моќност(W)Вакуум(Kpa)Проток(L / Min)Притисок(Kpa)Тежина(G)ZX5248014800102.4*70*409 V,12 V,24 V158520300300Забелешка : Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на мали масажа пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC моторни четка4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на мали масажа пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на мали масажа пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема* Мали масажа пумпа слика*Configuration (конфигурација) дијаграм на мали масажа пумпа*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...