• Ново
150w 5730 SMD led high bay light 85-265v led workshop Stadium parking lot supermarket warehouse lamp led лампа проекционная

150w 5730 SMD led high bay light 85-265v led workshop Stadium parking lot supermarket warehouse lamp led лампа проекционная

BGN 1089.00
BGN 1209.60
-10 %
В магазина

Брой продукти


Најдобра Продажба!!! Бесплатен Превозот на Големо 150 W Led Индустриски Работа Светлина 85-265v Универзална Напон 100% Гарантен Нула Жалби
FLL-HPBSMD150w
Моќност : 150 W,100% сосема нов и висок квалитет со вентилатор, 3 години гаранција
LED извор : Bridgelux led чипови
Влезен Напон/Фреквенција : AC85-265 V/50-60 Hz,
База : Куките
Прозрачна Ефикасност : >100-110 LM/W,
Производ Големина : D400mm*H340mm
Прозрачна : 15000-16000 LM
LED Температура : 70°C±10% (Ta=25°C)
Оперативен Температура : -30°C 50°C
Температура на чување : -30°C до 65°C
Температура на бојата : Топло бела 3000-3500k,
Чиста бела 4000-4500k,
Кул бело 6000-6500k
Светлина дистрибуција крива : Правоаголни оптички место
Зрак Агол : 120°
Светлина Тело Материјал : Алуминиум Домување
Економски животен Век : > 50000hrs
Фан : 1pcs 50000 часа живот Фан
Гаранција : 100% 3 Години Гаранција ,ние ги користиме на кри чип(50000hours животниот век)
зошто ние и ветуваме на 3 години гаранција?
1,Ние ги користиме на САД Epistar Чип ,тоа врвен квалитет во светот сега.
2,Ние ги користиме СЕ Помине возачот , тоа не е проблем 3 години гаранција,
3,Многу возачи топлина дисипација не е добро,па тоа е лесно да се умре,Па ние сме посебен дизајн за ладење функција база за возачот , на база дизајн е многу добар за возачот животниот век,имаме тест возачот температура е под 50 целзиусови степени степен во нашата база.
4,Ние ги користиме перка алуминиумски дизајн , тоа е многу добро за ладење ветер оди во базата и топлина надвор лесно да се оди надвор од перки на телото.
5,Ние се инсталира сензор на температура на светлина, светлината ќе биде надвор од авто ако температурата е повисока или фан престане да работи, тоа е заштита на led чип и возачот,
ние сме дизајн да ги тргнеме фан и на возачот со лесно , можете да го промените нова фан или возач на светлина од страна лесно, ако возачот или фан престане да работи ,ние ќе испратиме вести колекции да го промени тоа со слободни.
но, не грижете се за тоа, нашата светлина работни 3 години, без проблем,нашиот светилка користи Bridgelux Чип ,CE ПОМИНЕ ВОЗАЧОТ,TANWAN ФАНОВИ,ФАНОВИ АЛУМИНИУМ.
нашите дизајн е заштита на нашите клиенти и ветувањето за нашите клиенти гаранција. ќе знаете нашиот квалитет е најдобар откако ќе го користите,ви благодарам.
Забелешка : имаме Куки,E27, E40 База, ве молиме да ни кажете која основа не ти е потребно? ние ќе брод Куките база за вас, ако не го оставите порака на ред, ви благодарам.

Подробности

Използването на:
Работна обувки
документ:
CE, RoHS
търговска марка:
YXO YUXINOU
Материал На Корпуса:
Алуминий
Източник На Захранване:
AC
Номер На Модела:
FLL-HPSMD150w
Характеристики:
Кръг
Източник На Светлина:
Led лампи
Базов Тип:
Клин
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Дали диммируемым:
No
Гаранция:
3 години
Напрежение:
85-265V
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Напрежение:
85-265V
is_customized:
Yes
Мощност:
150W

Те също купуват с този продукт

4 LED PIR Сензор keyhole Light Auto PIR Door IR Motion Sensor Heat Температура Детектор Лампа Auto Key LED Light With Package

BGN 4.00 4.61

4 LED ПИР Сензор клучалката Светлина Авто ПИР Вратата IR Сензор за Движење Топлина Температура Детектор Светилка Авто Копче LED Светло Со ПакетОпис : Функција : Авто копче LED светло Материјал : ПИР пластични Елегантен дизајн, со добро се чувствуваат заштита на Животната средина и заштеда на енергија за Поддршка на движење откривање Поддршка overlong режим на LED кол : 4 парчиња вградениот сензор за светло LED : Супер бела LED LED живот : 100000 Часа Чувствителност : Осетливост на Далечина : > 3 метри Чувствителност Агол : 60 степени Моќност : 1 х АА батерија (не се вклучени) Режим на струја : температурата на работа : 5 ~ 38 целзиусови Степени Оперативни влажност : 5% ~93% Боја : бела Димензии : 8.1*4.1*3.1 cm Тежина : 44g Пакет се вклучени : 1 x Авто ПИР Клучалката Движење Откривање LED Сензор Светлината 1 x Двојно големина Лепило Налепница 1 x УпатствоИспорака : Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја...

Нова дискотека dance парти Glow Light Beam лампа 2kw-230v 2000w G15

BGN 23.25

започнетекрајотОбјектот СпецификитеApplited Напон(V) : 230v Моќност : 2000 WВкупна Должина : 160mm MAX Дијаметар : 40mmЖивотниот век : 300hColor Temperature : 3000k База : G15ОписОва е сосема нов, партиски светлина од страна Можете ли Да Замислите.Заличи На Ноќта Со Магичен Светлина!Можете ли да замислите трансформирање на вашата следна партија во осветлени игралиште на шарени светлина и сите без жици? Ние не!За прв пат досега, возбудлива плазма светлина, може да се користи за да се акцент на вашите прослави, како родендени, годишнини, двор скара, приеми, graduations и многу повеќе!Не треба да се меша со светилка, Тоа може да создаде брилијантна "течност" светлина која разиграно се движи како течност во внатрешноста јасна комора! Светилка е толку светла, што нема да веруваат твоите очи!Користете го нашиот Танц Светилки да се трансформира во вашата дневна соба во возбудлива на подиумот! Линија вашиот ходникот или двор walkway да благодатно го поздравуваме вашиот гостите...

Free ship HNTD 55 L Род type 24V често ярък 3 Цвят с един сигнал светодиоден индикатор за работа на струг с ЦПУ led сигнална лампа

BGN 40.00 42.08

Функција : Често светла, трепка, strobe, ѕвончетоОписБесплатен превозот HNTD 55 L Род тип 24 V често светла 3 Боја со Ѕвончето Заеднички Катоден LED Индикатор Светлото CNC Машина алатка LED Предупредување светилка машинската работи покажува јачина на светилка име на Производ : Led педалата за инструментално машина за Дел број : TD55L3 Поставување : ТД 553 L C DC24 V заеднички катоден ( Значи : Дијаметар : 55мм , 3 Боја / често светла / L Род тип / со Ѕвончето / 24v / ) Моќност : 2.7 W Струја : 0.4 мр Led : 3528 Led Кол : 12pcs по слој ...

E27 40W UV ултравиолетова луминесцентна лампа Blacklight Light Bulb лампа КЛЛ энергосберегающая

BGN 9.07

Спецификации : Боја : Бело + црноМатеријал : ABS + стаклоВлезен напон : AC напон 220 VСветилка тип : E27Светла боја : ВиолетоваФункција : Стерилизација, молциубиството, проверете париМоќност : 40 WПроизвод Големина : 56 * 56 * 162mmУпотреба : 1...

LED Metal Indicator light 19mm waterproof Signal лампа 12V 24V 220V червен, жълт, син, зелен, бял power light YM25

BGN 3.52

Ве молиме забелешка боја, или ние ќе ви го испратиме по случаен избор Ви благодариме.Поврзани ПроизводиСАД $4Детали : Превозот : Ние ќе брод од парцели во рамките на 15days по плаќање одобрени.Цел ставен на викенд или одмор ќе бидат испратени надвор од понеделник или следниот работен ден.Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за обработка,ве молиме да се разбере.Ние не плаќаат за царина обвинет од локалните обичаи.Време на испорака само за референца...

Нов Hntd 55 прът тип 24V често ярък 3 слоя с един сигнал светодиоден индикатор за работа на струг с ЦПУ сигнална лампа

BGN 38.00 41.28

Функција : Често светла, трепка, strobe, ѕвончетоHNTD 55 Род тип 24 V често светла 3 Боја со Ѕвончето Заеднички Катоден LED Индикатор Светлото CNC Машина алатка LED Предупредување светилка Машина работна станица работи покажува јачина на светилка Бесплатен превозотКарактеристики на производот : SMD LED примарен извор на светлина, со висок напон за заштита коло дизајн, сите алуминиум фитили, multicolor оптички дисперзија школкаСтандардна конфигурација инструкции : 3 Боја / често светла / Род тип 50100mm / Ѕвончето / 24v / Напон спектар : 12 V / 24 V / 36 V / 48 V / 110 V / 220 V (ве Молиме наведете кои напон дали ви треба кога цел)led позициони светла Карактеристики : 1...

XB2 BG21 xb2-bg21 2-позиционен ключ, управляван селектор селектор бутон превключвател N/O бутон превключвател ,

BGN 162.96

XB2 BG21 xb2bg21 2 позиција копче управувана селектор селектор pushbutton switch N / O притисни копче за префрлување , БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТpushbutton префрлате1.Заштита Ниво : IP652.CE, Ro HS сертификација3.разумна цена и сигурен quality4.Брз бродPushbutton префрлатеБрој на модел : xb2bg21Max...

Дължина на вълната 450NM син лазерен лъч 100 Mw синя светлина дебел лъч лазерен излъчвател

BGN 72.00

Директните производители, професионални R & D, дизајн, производство, продажба на сите видови на ласерски модул, ласерски / LED рефлектори, ласерски пен, ласерски / LED светлата фаза и други производи...

6W LED CNC machine tools work светлини cnc machine взривозащитен водоустойчив маслостойкий струг bed светлини IP67 24/36/110 / 220V

BGN 85.00 89.60

CNC машина алатки за работа светла cnc машина експлозијадоказ, водоотпорен нафтаотпорни струг кревет светла 24 V36 V220v IP67 1, фабрика места, добар квалитет и прифатлива...

Червен/зелен / жълт квадратен пилотен лампа, led лампа, индикатор лампа монтаж размер22мм

BGN 32.00

ОписРаботна состојба1 Оперативна температура : 25~+552 Релативна влажност : ≤ 98%3 Нормално работен кога вибрации фреквенција е 280 Hz со забрзување на 0.7 g.4...

1pc 10 мм водоустойчив метален кръг led LED лампа сигнал пилотен работен светлина 12V 24V 220V цветни 2 на Сондата P39

BGN 4.72

Топла ПроизводиПроизводи Опис 1 X Индикатор СветлинаПакување Детали : 1pcs / торба Нашите индикатор светлото имаат ( црвена , жолта , сина , зелена ,бела ) , ве Молиме оставете порака под цел за бојата што треба, тогаш јас ќе превозот од истиот вашата потреба, инаку,јас ќе го испратам по случаен избор...

AD16-22DS 22 мм, с фолио, led индикатор лампа сигнална лампа, син, зелен, червен,бял, жълт пилотна лампа +безплатна доставка

BGN 48.00

AD1622 DS 22mm со филмот led Индикатор светилка,јачина на светилка сина,зелена,црвена,бела,жолта пилот светилка +БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТМодел : AD1622 d / S Луминисцентните материјал : висока осветленост LED Напон : 24 v 220 v , 380 v се сите во акции ( наведете кога се пука ) Боја : црвена , зелена , жолта , Сина , бела , ве молиме бидете забелешка кога се бара боја Отворање : 22 m Пакување : 10 / кутија

24v TB100 Alarm ролинг Signal Warn предупреждение Червена led лампа

BGN 17.60

краток преглед•Висока осветленост 14mil 3528 LED•Работа : Тркалање •Инсталација : Кружни шасија или со Магнет •Главни материјали : Светилка носителотABS ,Светилка сенкаPC •Сертификација : CE •Заштита Степен : IP44 •Напон Опции : AC / DC 24 V, други напон видови може да биде прилагодено Боја Опции : Црвено ( Ако сте треба жолта или зелена можете да оставите порака) •Кога производот напон е AC, не постои позитивен или негативен (Ништо да се направи со боја на жици), кога производот напон е DC, црна жица е Негативен •Користење на опсегот : Механичка опрема, Автоматски собранието линија, Стигнале врата, Sentry кутија, Andon систем итн.производ димензија(mm) Ако имате голем број на јачината на звукот, јас може да ви даде добра цена...

Нова актуализация сензорен превключвател на Барбекю светлина 10 Ярък led кухня барбекю светлина открит лека нощ 360 градуса на въртене

BGN 50.00 62.08

Нашите Uarter LED скара светлина е лесно да се инсталира и да функционира, кој се придржува до скоро било која се справува со подвижните завртка стегач и се врти тоа вклучено или исклучено со едноставен допир...

5pcs/лот New Product 100W 200W 250W 300W LED High Bay LED Industrial Light

BGN 1261.00 1401.60

DHL / ФЕДЕКС Бесплатен превозот AC90305 V 23600lm 250w led висок залив светлина,250watt led склад светлина,индустриски highbay светлина 250wFLLHPBK250wМоќност : 250 W,100% сосема нов и висок квалитет со вентилатор, 3 години гаранцијаLED извор : Bridgelux led чиповиВлезен Напон / Фреквенција : AC85265 V / 5060 Hz,База : КукитеПрозрачна Ефикасност : >100110 LM / W,Производ Големина : D170mm*280mmПрозрачна : 2500026000 LMLED Температура : 70°C±10% (Ta=25°C)Оперативен Температура : 30°C 50°CТемпература на чување : 30°C до 65°CТемпература на бојата : Топло бела 30003500k,Чиста бела 40004500k,Кул бело 60006500kСветлина дистрибуција крива : Правоаголни оптички местоЗрак Агол : 120°Светлина Тело Материјал : Алуминиум ДомувањеЕкономски животен Век : > 50000hrsФан : 1pcs 50000 часа живот ФанГаранција : 100% 3 Години Гаранција ,ние ги користиме на кри чип(50000hours животниот век)зошто ние и ветуваме на 3 години гаранција?1,Ние ги користиме на САД Bridgelux Чип ,тоа врвен квалитет во светот сега.2,Ние ги користиме СЕ Помине возачот , тоа не е проблем 3 години гаранција,3,Многу возачи топлина дисипација не е добро,па тоа е лесно да се умре,Па ние сме посебен дизајн за ладење функција база за возачот , на база дизајн е многу добар за возачот животниот век,имаме тест возачот температура е под 50 целзиусови степени степен во нашата база.4,Ние ги користиме перка алуминиумски дизајн , тоа е многу добро за ладење ветер оди во базата и топлина надвор лесно да се оди надвор од перки на телото.5,Ние се инсталира сензор на температура на светлина, светлината ќе биде надвор од авто ако температурата е повисока или фан престане да работи, тоа е заштита на led чип и возачот,ние сме дизајн да ги тргнеме фан и на возачот со лесно , можете да го промените нова фан или возач на светлина од страна лесно, ако возачот или фан престане да работи ,ние ќе испратиме вести колекции да го промени тоа со слободни.но, не грижете се за тоа, нашата светлина работни 3 години, без проблем,нашиот светилка користи Bridgelux Чип ,CE ПОМИНЕ ВОЗАЧОТ,TANWAN ФАНОВИ,ФАНОВИ АЛУМИНИУМ.нашите дизајн е заштита на нашите клиенти и ветувањето за нашите клиенти гаранција...

AD16-22 led индикатор за захранване пилот-сигнална лампа 22 мм жълта светлина на AC / DC 12 в 22 мм бял син червен зелен

BGN 1.60

Име На Производ : Индикаторот За Јачина На Светлина;Модел Бр : AD1622 S Напон : AC / DC 12 V;Тековните : Материјал : Пластика, Електрични Компоненти;Главна Боја : Црна, Жолта Монтажа Дупка со Дијаметар : 22mm / 0.9";Вкупната Големина : 51 x 29mm / 2" x 1.1" (LД) Нето Тежина : 16g;Pakcage Content : 1 x LED Индикатор Светлото Мала големина на сигнал светлина, може да заштедите енергија, шок отпор...

20pcs AC/DC 24V 16 мм син led индикатор за захранване на сигналната лампа пилотна лампа AD16-16C

BGN 17.00 18.40

LED Панелот Планината Моќ Индикатор Пилот Светилка AD1616 C Количина : 20pcsБоја : Сина Струја : 20m A Напон : AC / DC 24 V Планината Големина : 16mm / 0.63" Brightness : ≥100cd / м2 Завртка Терминалот Број : 2 Изолација Отпор : ≥2 MΩ Континуирани Оперативни Живот≥30000 H Големината на Телото : 19x45mm / 0.7"x1.8"(D*H) Заштитна Degreee на Главата IP65Превозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1530day Објект со бидат испратени во 48hours по целосната уплата...