• Ново
5pcs/лот New Product 100W 200W 250W 300W LED High Bay LED Industrial Light

5pcs/лот New Product 100W 200W 250W 300W LED High Bay LED Industrial Light

BGN 1261.00
BGN 1401.60
-10 %
В магазина

Брой продукти


DHL/ФЕДЕКС Бесплатен превозот AC90-305 V 23600lm 250w led висок залив светлина,250watt led склад светлина,индустриски highbay светлина 250w
FLL-HPBK250w
Моќност : 250 W,100% сосема нов и висок квалитет со вентилатор, 3 години гаранција
LED извор : Bridgelux led чипови
Влезен Напон/Фреквенција : AC85-265 V/50-60 Hz,
База : Куките
Прозрачна Ефикасност : >100-110 LM/W,
Производ Големина : D170mm*280mm
Прозрачна : 25000-26000 LM
LED Температура : 70°C±10% (Ta=25°C)
Оперативен Температура : -30°C 50°C
Температура на чување : -30°C до 65°C
Температура на бојата : Топло бела 3000-3500k,
Чиста бела 4000-4500k,
Кул бело 6000-6500k
Светлина дистрибуција крива : Правоаголни оптички место
Зрак Агол : 120°
Светлина Тело Материјал : Алуминиум Домување
Економски животен Век : > 50000hrs
Фан : 1pcs 50000 часа живот Фан
Гаранција : 100% 3 Години Гаранција ,ние ги користиме на кри чип(50000hours животниот век)
зошто ние и ветуваме на 3 години гаранција?
1,Ние ги користиме на САД Bridgelux Чип ,тоа врвен квалитет во светот сега.
2,Ние ги користиме СЕ Помине возачот , тоа не е проблем 3 години гаранција,
3,Многу возачи топлина дисипација не е добро,па тоа е лесно да се умре,Па ние сме посебен дизајн за ладење функција база за возачот , на база дизајн е многу добар за возачот животниот век,имаме тест возачот температура е под 50 целзиусови степени степен во нашата база.
4,Ние ги користиме перка алуминиумски дизајн , тоа е многу добро за ладење ветер оди во базата и топлина надвор лесно да се оди надвор од перки на телото.
5,Ние се инсталира сензор на температура на светлина, светлината ќе биде надвор од авто ако температурата е повисока или фан престане да работи, тоа е заштита на led чип и возачот,
ние сме дизајн да ги тргнеме фан и на возачот со лесно , можете да го промените нова фан или возач на светлина од страна лесно, ако возачот или фан престане да работи ,ние ќе испратиме вести колекции да го промени тоа со слободни.
но, не грижете се за тоа, нашата светлина работни 3 години, без проблем,нашиот светилка користи Bridgelux Чип ,CE ПОМИНЕ ВОЗАЧОТ,TANWAN ФАНОВИ,ФАНОВИ АЛУМИНИУМ.
нашите дизајн е заштита на нашите клиенти и ветувањето за нашите клиенти гаранција. ќе знаете нашиот квалитет е најдобар откако ќе го користите,ви благодарам.
Забелешка : имаме Куки,E27, E40 База, ве молиме да ни кажете која основа не ти е потребно? ние ќе брод Куките база за вас, ако не го оставите порака на ред, ви благодарам.

Подробности

Използването на:
Работна обувки
документ:
CE, RoHS
търговска марка:
YXO YUXINOU
Материал На Корпуса:
Алуминий
Номер На Модела:
FLL-HPBK250w
Източник На Захранване:
AC
Характеристики:
Кръг
Източник На Светлина:
Led лампи
Базов Тип:
Клин
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Дали диммируемым:
No
Гаранция:
3 години
Напрежение:
85-265V
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Напрежение:
85-265V
is_customized:
Yes
Мощност:
250W

Те също купуват с този продукт

1pc 10 мм водоустойчив метален кръг led LED лампа сигнал пилотен работен светлина 12V 24V 220V цветни 2 на Сондата P39

BGN 4.72

Топла ПроизводиПроизводи Опис 1 X Индикатор СветлинаПакување Детали : 1pcs / торба Нашите индикатор светлото имаат ( црвена , жолта , сина , зелена ,бела ) , ве Молиме оставете порака под цел за бојата што треба, тогаш јас ќе превозот од истиот вашата потреба, инаку,јас ќе го испратам по случаен избор...

Дължина на вълната 450NM син лазерен лъч 100 Mw синя светлина дебел лъч лазерен излъчвател

BGN 72.00

Директните производители, професионални R & D, дизајн, производство, продажба на сите видови на ласерски модул, ласерски / LED рефлектори, ласерски пен, ласерски / LED светлата фаза и други производи...

xb2-et42 двутактов авариен стоп бутон глави 40 mm N / C бутон превключвател

BGN 13.86

xb2et42 pushpull итни стоп pushbutton главата 40mm N / C push копчето префрлатеpushbutton префрлате1.Заштита Ниво : IP652.CE, Ro HS сертификација3.разумна цена и сигурен quality4.Брз бродPushbutton префрлатеБрој на модел : xb2et42Max...

LED Metal Indicator light 19mm waterproof Signal лампа 12V 24V 220V червен, жълт, син, зелен, бял power light YM25

BGN 3.52

Ве молиме забелешка боја, или ние ќе ви го испратиме по случаен избор Ви благодариме.Поврзани ПроизводиСАД $4Детали : Превозот : Ние ќе брод од парцели во рамките на 15days по плаќање одобрени.Цел ставен на викенд или одмор ќе бидат испратени надвор од понеделник или следниот работен ден.Ако тоа е надвор од акциите,ние треба малку време за обработка,ве молиме да се разбере.Ние не плаќаат за царина обвинет од локалните обичаи.Време на испорака само за референца...

CD pringting UV лампа CAIZ 1022

BGN 144.00

Светилка модел : CAIZ 1022, 6505 AP43 1000 W ,УВ систем кој се користи за CD печатење машина Ова е оригинален ув ламба за TAIYO Направени од страна на САД на компанијата , Fe ув ламбата и спрејот , Вкупна должина : 230 ЛАК : 115mm 1000 живот гаранција живот време...

Светлина машини Led Workbench гъвкава ръкохватка 110V/220V/12V/24V за дървени работа на машинно оборудване

BGN 12.64

флексибилни машина светлина, флексибилни машина светилка,флексибилни рака машина светлина,led флексибилни машина светлина,флексибилни led машина светлина,флексибилни машина работа светлина,gooseneck машина светлина, goo seneck машина светилка,предводена gooseneck машина работа светлина,led gooseneck машина светлина,flex на арм предводена машина работа светлина,3w LED змија цевка машина светлина,флексибилни машина светлината led,флексибилни led машина светилка,ФЛЕКСИБИЛНИ ЦЕВКИ, ПРЕДВОДЕНА МАШИНА ОСВЕТЛУВАЊЕ,флексибилни машина светилка,флексибилни led светилка светло за"Кликнете на" подолу на врвот продажба светлинамашинаОписТекст : 12 V / 24 V / AC85265 V / со приклучокМоќност : 1 WEmitte боја : бела(6000k)топло бела(3000 K),netural бела(4200k)Led : epistarЗрак агол : 30 степенФлексибилна цевка со дијаметар : 8мм,10мм,12mm според цевка должинацевка должина од 30cm до 100cmПодрумот : L тип на навојЛумен : 00 LMТелото боја : сребрена / црнаПрекинувач : НА,ИСКЛУЧУВАЊЕ на кабелот ,само светлината со приклучокот се префрлатЦрно тело / сребрена телого вклучите кабелот ,само светлината со plug имаат такви се префрлитеEmitte бојаЗавртка подрумотРазлични влезен напонприклучок може да се прилагоди на велика БРИТАНИЈА АУ НИ ЕУ,оставете порака на приклучокот треба!Повеќе во однос led светла машинаФункција1...

20pcs AC/DC 24V 16 мм син led индикатор за захранване на сигналната лампа пилотна лампа AD16-16C

BGN 17.00 18.40

LED Панелот Планината Моќ Индикатор Пилот Светилка AD1616 C Количина : 20pcsБоја : Сина Струја : 20m A Напон : AC / DC 24 V Планината Големина : 16mm / 0.63" Brightness : ≥100cd / м2 Завртка Терминалот Број : 2 Изолација Отпор : ≥2 MΩ Континуирани Оперативни Живот≥30000 H Големината на Телото : 19x45mm / 0.7"x1.8"(D*H) Заштитна Degreee на Главата IP65Превозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1530day Објект со бидат испратени во 48hours по целосната уплата...

Червен/зелен / жълт квадратен пилотен лампа, led лампа, индикатор лампа монтаж размер22мм

BGN 32.00

ОписРаботна состојба1 Оперативна температура : 25~+552 Релативна влажност : ≤ 98%3 Нормално работен кога вибрации фреквенција е 280 Hz со забрзување на 0.7 g.4...

24v TB100 Alarm ролинг Signal Warn предупреждение Червена led лампа

BGN 17.60

краток преглед•Висока осветленост 14mil 3528 LED•Работа : Тркалање •Инсталација : Кружни шасија или со Магнет •Главни материјали : Светилка носителотABS ,Светилка сенкаPC •Сертификација : CE •Заштита Степен : IP44 •Напон Опции : AC / DC 24 V, други напон видови може да биде прилагодено Боја Опции : Црвено ( Ако сте треба жолта или зелена можете да оставите порака) •Кога производот напон е AC, не постои позитивен или негативен (Ништо да се направи со боја на жици), кога производот напон е DC, црна жица е Негативен •Користење на опсегот : Механичка опрема, Автоматски собранието линија, Стигнале врата, Sentry кутија, Andon систем итн.производ димензија(mm) Ако имате голем број на јачината на звукот, јас може да ви даде добра цена...

AD16-22DS 22 мм, с фолио, led индикатор лампа сигнална лампа, син, зелен, червен,бял, жълт пилотна лампа +безплатна доставка

BGN 48.00

AD1622 DS 22mm со филмот led Индикатор светилка,јачина на светилка сина,зелена,црвена,бела,жолта пилот светилка +БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТМодел : AD1622 d / S Луминисцентните материјал : висока осветленост LED Напон : 24 v 220 v , 380 v се сите во акции ( наведете кога се пука ) Боја : црвена , зелена , жолта , Сина , бела , ве молиме бидете забелешка кога се бара боја Отворање : 22 m Пакување : 10 / кутија

AD16-22 led индикатор за захранване пилот-сигнална лампа 22 мм жълта светлина на AC / DC 12 в 22 мм бял син червен зелен

BGN 1.60

Име На Производ : Индикаторот За Јачина На Светлина;Модел Бр : AD1622 S Напон : AC / DC 12 V;Тековните : Материјал : Пластика, Електрични Компоненти;Главна Боја : Црна, Жолта Монтажа Дупка со Дијаметар : 22mm / 0.9";Вкупната Големина : 51 x 29mm / 2" x 1.1" (LД) Нето Тежина : 16g;Pakcage Content : 1 x LED Индикатор Светлото Мала големина на сигнал светлина, може да заштедите енергија, шок отпор...

2 бр. / лот червен / бял ... 0.6 W E12 авариен изход, знак за led лампи T6 E12 и свещници блиндирани врати led лампи Канада САЩ Япония

BGN 24.00 25.60

Црвено за 0,6 W E12 излез во случај на опасност знак led сијалица светлина T6 E12 Candelabra безбедност на вратата индикатор светилки канада, сад, јапонија ве Молиме kingly белешка ако немате пораката ја напушти што дел број што треба , тогаш ние ќе брод вие Дел број : HCCB18E12 Опис 1) LED Кол : 20pcs SMD3528 2) Влезен Напон : AC120 V / AC230 V 3) Лумен : 60lm 4) Боја : бела(CCT : 28003300 K; 38004300 K; 55006500 K),Црвена,Зелена,Сина ...

HNTD 60 Monolayer 1 color tower Type 24V често ярък с един сигнал светодиоден индикатор на CNC Machine tool Warning lamp Free ship

BGN 37.00 38.88

Функција : Често светла, Multicolor се претвори промениHNTD 60 Monolayer Monocolor 24 V често светла 1 Боја со Ѕвончето Заеднички Катоден LED Индикатор Светлото CNC Машина алатка LED Предупредување светилка машинската работи покажува јачина на светилка Бесплатен превозотled позициони светла Карактеристики : 1...

Нов Hntd 55 прът тип 24V често ярък 3 слоя с един сигнал светодиоден индикатор за работа на струг с ЦПУ сигнална лампа

BGN 38.00 41.28

Функција : Често светла, трепка, strobe, ѕвончетоHNTD 55 Род тип 24 V често светла 3 Боја со Ѕвончето Заеднички Катоден LED Индикатор Светлото CNC Машина алатка LED Предупредување светилка Машина работна станица работи покажува јачина на светилка Бесплатен превозотКарактеристики на производот : SMD LED примарен извор на светлина, со висок напон за заштита коло дизајн, сите алуминиум фитили, multicolor оптички дисперзија школкаСтандардна конфигурација инструкции : 3 Боја / често светла / Род тип 50100mm / Ѕвончето / 24v / Напон спектар : 12 V / 24 V / 36 V / 48 V / 110 V / 220 V (ве Молиме наведете кои напон дали ви треба кога цел)led позициони светла Карактеристики : 1...

4 LED PIR Сензор keyhole Light Auto PIR Door IR Motion Sensor Heat Температура Детектор Лампа Auto Key LED Light With Package

BGN 4.00 4.61

4 LED ПИР Сензор клучалката Светлина Авто ПИР Вратата IR Сензор за Движење Топлина Температура Детектор Светилка Авто Копче LED Светло Со ПакетОпис : Функција : Авто копче LED светло Материјал : ПИР пластични Елегантен дизајн, со добро се чувствуваат заштита на Животната средина и заштеда на енергија за Поддршка на движење откривање Поддршка overlong режим на LED кол : 4 парчиња вградениот сензор за светло LED : Супер бела LED LED живот : 100000 Часа Чувствителност : Осетливост на Далечина : > 3 метри Чувствителност Агол : 60 степени Моќност : 1 х АА батерија (не се вклучени) Режим на струја : температурата на работа : 5 ~ 38 целзиусови Степени Оперативни влажност : 5% ~93% Боја : бела Димензии : 8.1*4.1*3.1 cm Тежина : 44g Пакет се вклучени : 1 x Авто ПИР Клучалката Движење Откривање LED Сензор Светлината 1 x Двојно големина Лепило Налепница 1 x УпатствоИспорака : Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја...

E27 40W UV ултравиолетова луминесцентна лампа Blacklight Light Bulb лампа КЛЛ энергосберегающая

BGN 9.07

Спецификации : Боја : Бело + црноМатеријал : ABS + стаклоВлезен напон : AC напон 220 VСветилка тип : E27Светла боја : ВиолетоваФункција : Стерилизација, молциубиството, проверете париМоќност : 40 WПроизвод Големина : 56 * 56 * 162mmУпотреба : 1...

Безплатна Доставка Чудесно!клиновые осветителни крушки 24v 3w T10 B176

BGN 65.58

започнетекрајотБесплатен превозот ОДЛИЧНО!Оптоварување осветлување светилки 24v 3w T10 B176Ние прифаќаме меѓународна кредитна картичка, ,T / T,Money Bookers.Ние прифаќаме Alipay како метод на плаќање.Тоа е сигурен, безбеден и брз.Нареди предмети ќе ви бидат пратени по плаќањето е завршено преку Alipay.·Ние брод во светот.Како на купувачот, тоа е вашата должност да го плати данокот, кога ќе се направи нарачка од странство...

220V 36W 2U Blacklight violet lamp-light trap, лилаво енергоспестяваща лампа ултравиолетова бактерицидная лампа X2

BGN 44.64

36 W 2 U Blacklight виолетова ламба светлина стапица, виолетова енергијасветилки за заштеда на ултравиолетови противобактериен светилкаиме : црна, светло / УВ ламбаvolatge : AC 220240 Vмоќност : 36 Wголемина : 50x180mmсветилки база : E27бранова должина : 365nmдоживотно : 60008000 часа