• Ново
Истински тестван за LG Nexus 5X H790 LCD сензорен дисплей дигитайзер в събирането с подмяна на дограма + безплатни инструменти

Истински тестван за LG Nexus 5X H790 LCD сензорен дисплей дигитайзер в събирането с подмяна на дограма + безплатни инструменти

BGN 41.00
BGN 43.18
-5 %
В магазина

Брой продукти

Предност : голем дел од објектите во акции; Совршен пакет со меур пакет и тешко поле, за да се избегне оштетување за време на транспортот; Предмети се тестирани се три пати пред испраќање од фабриката, и тестирани пред пратката од страна на нашите купување на одделот; 100% Висок Квалитет на Допир на Екранот за LG Nexus 5 X; За вашиот удобен, ние ќе ви презентираме 1 сет на слободен алатки како подарок; Бои : Црна. Пакет се Вклучени : 1 X Нов Црн Екран на Допир Digitizer Собранието за LG Nexus 5 X; 1 X Слободни Алатки. Пријателски Потсетување : Специјални вештини и техники потребни за соодветна инсталација. Ние ви препорачуваме да се процесира вашата repairment со помош на квалификуван техничар.

Подробности

Цвят:
Само на екрана, Екран с рамка
LCD-комплект:
ДА
Екран:
> 3
Съвместим Марка:
LG
Вид На Допир Екран:
Капацитивен Екран
Разделителна Способност На Дисплея:
1280х768
търговска марка:
ДЖЕДКС
Номер На Модела:
За LG Nexus 5X
Предмет на:
LCD дисплей + тъч екран дигитайзер
Функция:
Замяна на счупени безполезни дигитайзер със сензорен LCD екран в събирането на
Защита:
За LG Nexus 5X
Размери:
5.5 инча
Доставка:
Безплатна доставка с валиден номер за проследяване
Статус:
В наличност
Containc:
Дисплей с течни кристали с дигитайзером
Име:
За LG Nexus 5X

Те също купуват с този продукт

Weeten Антена Сигнал Гъвкав Кабел За Nokia 720 Страничната Сигнал Гъвкав Кабел За Microsoft Lumia 720 Мачтата Гъвкав Кабел, Смяна Ремонт

BGN 6.00 6.38

Weeten Антена Сигнал Flex Кабелот За Nokia 720 Страна Сигнал Flex Кабел За Microsoft Lumia 720 Јарболот Flex Кабел Замена ПоправкаРуски Пријател Се Обрне Внимание Ве Молам !!! Ве молиме пополнете во примачот име и презиме во ред поради новата политика на руската обичаи,инаку најверојатно нема да добиете пакет конечно . Ние не сме одговорни за nondelivery предизвикани од кои клиентот не обезбедидоволно информации кога прави нарачка.Deliever време на RussionНие ви препорачуваме да изберете Сингапур Пост , или Хонгконг Пост Воздух Mail .Нормално време во рок од 30 до 40 дена може да се добијат.Ако е Кина Пост Воздух Mail , нормално треба за 30 до 60 дена, или дури и повеќе.Ако не добивате нашиот производ во рок од 60 дена, се надевам дека ќе може да почека неколку дена повеќе,ние, исто така, ќе се прошири вашето примање на време, во 70 дена, доколку не се примени,ние ќе се организираме за да ја испратите вашата нарачка, се надевам да ја добиете вашата разбирање!Ви благодарам многу!Нашата компанија е основана во 2000 година, ecommerce има 14 години искуство,деловната филозофија : сериозно, внимателно услуга, своја фабрика и r&d тим.Добредојдовте било клиент соработка, без разлика колку е голема вашата компанија, сите ние сме сакале да ви послужи.Во потрага напред за заеднички развој и напредок со едни со други.1.ние прифаќаме : Визакартичка...

Бутон За Включване / Изключване На Захранването Бутон За Регулиране На Силата На Звука, Превключвател За Изключване На Звука Гъвкав Кабел За Nokia Lumia 625 N625

BGN 7.00 7.20

Вклучување / Исклучување Копче За Јачина На Звук Копче За Исклучување На Прекинувачот Flex Кабелот За Nokia Lumia 625 N625Потсетување : 1...

QiAN SiMAi 1бр високо качество BM44 2600mAh батерия за xiaomi redmi 2 телефон

BGN 7.98

1pcs 100% Висок Квалитет BM44 2600m Ah Батеријата За xiaomi redmi 2 Мобилен телефон Freeshipping+Следење КодотВе молиме пополнете во примачот име и презиме поради новата политика на руската обичаиОваа продавница сите батерии поддршка на големо количествоОпис : Батерија Тип : LiionНапон : 3.7 VКапацитет : 2600m AhСледење На Кабелот : ОбезбедиПакет Се Вклучени : 1 x Батеријата За xiaomi redmi 2Плаќање : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Stonering 2 елемента високоговорител високоговорител приемник на предното ухо високоговорител за Huawei G730 G730L C00 U00 T00 L075 G740 телефон високо качество ZW

BGN 3.18

Опис : Висок Квалитет Замена дел Поправка на вашиот стар, скршени, испукана, оштетени дел Тестирани еден по еден пред превозот, 100% работи парична казна Во совршена состојба Голема количина на залиха и се достапни Пакет Содржина : 2 x ГоворникотПЛАЌАЊА Плаќањата се прифатени преку aliexpressl само...

Нов за LG Google Nexus 5 D820 D821 Микрофон Dock Connector Flex Кабел Repair Parts For Nexus5 USB Charger смяна на зарядно пристанище

BGN 16.00 21.90

Нова За LG и Google NexD820 D821 Микрофон Dock Конектор Флекс Кабел Поправка Делови За NexUSB Полнач за Полнење Порта ЗаменаОпис на производот : Висок квалитет и Нов бренд Нови Замена на делови за LG и Google NexD820 D821 Тестирани еден по еден пред превозот, работат совршено...

Linsn 801/802 система за управление на 1 отправляющая карта sd801D /sd802D + 1 рецепционист карта rv801D/RV908D + hub75 card + dvi кабели, usb кабели

BGN 350.40

Linsn 801 / 802 систем за контрола 1 испраќање картичка sd801 D / sd802 D + 1 добивате картичка rv801 D / RV908 D + hub75 картичка + dvi кабли,usb кабли

Trane CH530 сензорен екран стъкло дигитайзер, тъчпад

BGN 48.00 52.78

Trane CH530 Екран на Допир за Стакло Digitizer екран на Допир ПанелКарактеристики : 100% Висок Квалитет.1 Замена На Екранот На Допир, Digitizer Собранието.2.Секој екран е тестиран пред превозот и се 100% worki нг.

Нов Samsung Galaxy i8262 корпус делото делото на отделението за батерията Fundas резервни части

BGN 7.82

Нова За Samsung Галакси i8262 Домување Назад Задниот Поклопец на Батеријата Вратата Fundas Замена на ДеловиКарактеристики на производот : тип на Производ : Назад на Капакот на Батеријата Соодветен модел : За Samsung ГАЛАКСИ i8262 Пакет : 1 PCSX Назад на Капакот на БатеријатаСе истакна : Сите наши производи ќе бидат проверени еден по еден пред испраќање...

10 бр. / лот оригинален нов 3.5 инча TFT SATLINK WS-6906 LCD дисплей за SATLINK WS 6906 LCD екрана на сателитен Finder смяна на LCD дисплей

BGN 189.00 210.22

10pcs / многу Оригинални Нови 3.5 инчен TFT SATLINK WS6906 LCD Дисплеј За SATLINK WS 6906 LCD Екран Сателитски Пронаоѓач Замена LCD 100% тестираноВе молиме контактирајте за големопродажните цени, поволна цена ќе се нудат за рефус цел Многу добар квалитет и голема количина во парк сега.

Оригиналът на 1 бр. нов СИМ + TF притежателя на картата тава слот за карти монтаж на кабел за Asus ZenFone 2 ZE550ML ZE551ML Z00AD Z00ADB Z008D Z00ADA

BGN 7.84

Оригиналниот Нова SIM + ТФКартичка Носителот Фах Картичка Собранието Кабел За AsZen Fone 2 ZE550 ML ZE551 ML Z00 AD Z00 ADB Z008 D Z00 ADAКарактеристики : Бренд Нови Фах Картичка Собранието Кабел за AsZen Fone 2 ZE550 ML ZE551 ML Z00 AD Z00 ADB Z008 D Z00 ADA 100% Совршено се вклопуваат...

За THL T6 Pro сензорен екран+ инструменти Digitizer Assembly смяна на аксесоари за телефон T6 PRO

BGN 25.58

За THL T6 Про Екран на Допир+ Tools Digitizer Собранието Замена Додатоци За Телефонот T6 ПРО БЕСПЛАТНО ПОПРАВЕНА АЛАТКИ ИСПРАТИ СО СЛЕДЕЊЕ на БРОЈТест за прв пат пред да ја инсталирате , ако штета , нема враќање , нема гаранција !!!*Компатибилни Модели : За THL T6 Ујп ,Не се компатибилни со другите модели...

Оригинален нов модул SE-955-I100R Scan Engine за модул баркод скенер Symbol RS409 тествана

BGN 127.00 140.80

Оригинални НОВИ SE955I100 R Скенирање Мотор Модул За Симбол RS409 баркод Скенер Модул 100% ТестираноВе молиме контактирајте за големопродажните цени, поволна цена ќе се нудат за рефус цел Многу добар квалитет и голема количина во парк сега.ве молиме имајте на ум : овој објект, ние само го продаде скенер главата ...

ISUN original quality 0 cycle mobile battery battery for iPhone 5G 1440mAh 3.7 V подмяна на батерията

BGN 13.28

Спецификација : Advantates : 1.Тестирање 23 пати пред да се испраќаат надвор2.0 циклус и 100% оригинални Japen ќелија со реалниот капацитет на3.100% оригинални заштитник чип со стабилна работа4.Safe батеријата и никогаш не експлозија5.Поголем quanitity во нашата фабрика акции6.Прифати OEM / ODM7.Двојна заштита од надбесплатно.надпразнење.надструја.во текотнапонВниманието : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи нарачка...

KUERT 4.7 високо качество на сензорен екран дигитайзер LCD дисплей възли за HTC one m7 801e 1920*1080 Безплатна доставка

BGN 27.00 28.24

1 Контрола на квалитет : Сите За Замена на LCD екранот на Допир Digitizer Собранието поправка на дел За HTC се под инспекција на нашиот професионален тим КК2...

За ZTE Z787 сензорен екран оригинален нов черен touchpad сензор аксесоари за мобилен телефон за ZTE Z787 мобилен телефон

BGN 17.58

Детали 1 Висок Квалитет и 1 години гаранција 2 Тестирани еден по еден и 100% работи и 3 Во време на превозот со следење на број 4...

KUERT 5.0 високо качество за Xiaomi Red Mi Redmi 4X Hongmi 4X сензорен екран Digitizer 1280x720 LCD дисплей в събирането Безплатна доставка

BGN 25.00 26.56

1 Контрола на квалитет : Сите За Замена на LCD екранот на Допир Digitizer Собранието поправка на дел За Xiaomi се под инспекција на нашиот професионален тим КК2...

70db Gain Repeater GSM 850MHz MGC AGC Signal Booster мобилен телефон UMTS 850mhz Repetidor De Sinal Celular 850mhz с LCD дисплей*

BGN 181.00 224.00

70db Стекнат Repeater GSM 850 MHz MGC / AGC CDMA Сигнал Бустер Мобилен Телефон UMTS 850mhz Repetidor Де Sinal Celular 850mhz со LCD ДисплејПродажба Точка : 1.Нов Сигнал repeater repetidor 850mhz2.Се работи за 850mhz,GSM850 / UMTS850 repeater.3.Со AGC MGC функција,се здобијат со прилагоди слободно4.70 db добивка.покријат околу 5001000sqm без пречка.Како да се работи : 1.Надворешна антена(користите yagi / logпериодични антена) примите сигналот од сигнал кула.2.Потоа,испраќа signalto repeater преку кабел .3.На repeater добива сигнал и improvs тоа.4.После тоа,сигналот во внатрешна антена(panel / таванот антена),потоа преку кабел испраќа на вашиот мобилен телефон .Answer : ___________________________ Note : производот е со исклучок на кабел,отворен и затворен антена,ќе треба да се купи екстра.Објектите се само со брод по исплата потврди(обично ќе брод во рок од 48 часа)...

Сензорен екран за Sony Xperia Z1 Mini Compact D5503 Digitizer смяна на сензорен екран + +инструменти за проследяване не.

BGN 12.56

Екран на допир За Sony Xperia Z1 Мини Компактен D5503 Digitizer touch screen дисплеј Замена +Tools+Следење бр 1 100% fited Екран на Допир Digitizer За Sony Xperia Z1 Мини Компактен D5503 2...

50шт (25w25b) най-доброто качество на предния екран външен стъклен обектив с рамка безеля издаде лицензия за същата дейност ЗЗД фолио за iPhone 7 6 6s plus 8 8plus 5 5s

BGN 283.00 434.64

Најдобар Квалитет Пред Надворешниот Стаклена Леќа со Средината Рамка + OCA + Polarizer Филм Собранието за i Phone 7 7 G 7 плус 6 6s плус 5 5c 5s 6plusТри Нивоа на Квалитет за i Phone 5, 5c, 5s, 6, 6s, 6 плус, 6s плус, 7, 7plстаклена леќа&Рамки собранието...

1 бр ААА качествен дисплей за iPhone 5S/5C LCD модул с докосване дигитайзером смяна на стъкло клонинг на LCD телефон LCD Pantalla A1453

BGN 18.00 18.14

1 buc ААА квалитетот на Дисплејот На i Phone 5 S / 5 C LCD Модул со допир digitizer замена стакло Клон LCD телефон LCD Pantalla A1453Компатибилен Модел LCDЗа i Phone 5c / 5 / 5sГолемина на екранот4 инчиЕкран пиксел густина326ppiТехнологија на екранотМрежницата ДисплејГаранција12 месециБрендMLLSEМатеријалIPSЕкран Пиксели1136*640Тежина10 компјутери за 1.5 кгВреме на испоракаво 12 работни денови по добивме плаќањеБојацрна,бела,другиККТестирани одлична еден по еден пред превозотУпотребаНашите LCD екранот може да се користи за поправка на погрешни екран, прикажување на проблеми, мртви пиксели, испукана LCD екрани, погрешна боја прашања итн...