• Ново
36 бр. / кор. Аквариума Co2 таблетки въглероден диоксид за аквариумного водни растения нажежен Аквариума CO2 дифузер с нестандартен дизайн пакет

36 бр. / кор. Аквариума Co2 таблетки въглероден диоксид за аквариумного водни растения нажежен Аквариума CO2 дифузер с нестандартен дизайн пакет

BGN 8.00
BGN 12.61
-37 %
В магазина

Брой продукти


[xlmodel]-[custom]-[39328]
Функција :
1, со Користење на формулата и технологија,100% Јаглерод диоксид таблета е слободна од toxin, pollutions и суспендирана материја.
2, таблета ослободување на јаглерод диоксид полека во вода,снабдување со вода растенија право сума на јаглерод диоксид и не влијае на риба апсолутно.
3, Слободен од toxn, pollutions и суспендирана материја.
Внимание :
1, ве молиме имајте на ум дека овој таблет не ослободување на балон во вода. Тоа само ќе се топи полека и се даде на CO2 за вода на растенијата.
2, Чувајте се далеку од децата.
Инструкции :
1, Капка во различни делови во аквариум.
2, Секој 40liters на вода капка 2 таблети.
3, 2 пати неделно.
Важна Забелешка :
1, Високите барања на боја или друга карактеристика купувачи ве молиме да знаат. Сликите можат да не го покажува вистинскиот објект и се за вашиот референца само.
3, ве Молиме внимателно да ги видиш на големината на производот. Големината може да биде малку вештачки грешка при мерење, ве молиме да се разбере.
[xlmodel]-[фото]-[0000]
[xlmodel]-[производи]-[44896]
[xlmodel]-[custom]-[39134]
За Плаќање
1. Ние прифаќаме Alipay, ВИЗА, Мастеркард, Western Union, Qiwi и Банкарски Трансфер. Сите плаќање се прифатени преку безбедност на уплатата ЗАЧУВАМ.
2. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно.
4. Купувачот е одговорен за било кој данок или должност обвинет од страна на својата земја. Поради Царинење дополнителни трошоци или одложување може да се случи за време на меѓународната трговија. Искрено се надевам дека ќе љубезно не преземаат дополнителни сопствени трошоци или царинење како причина за наплата барање или негативни повратни информации.
За Испорака
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ . (Освен некои земји и APO/FPO адреса)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот превозот адреса.
4. Услуга Транзит Време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
5. Ако не сте добиле вашиот парцела во рок од 60 дена (Бразил 90 дена) од плаќање, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Враќање или Надоместок
1. Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена. Не отворајте спор, без било каква комуникација.

Подробности

Размер:
36 Tablets
търговска марка:
МЕАНГУД
силата на:
36шт CO2 таблетки
Тип1:
36шт CO2 таблетки
Тип 2:
Въглероден Диоксид, За Аквариумного Водни Растения
Номер На Модела:
Артикул 144

Те също купуват с този продукт

Смола Аквариум Карикатура Заключване Декорация На Аквариум Замък Кула Къща Декорация На Аквариум Подслон Пещера Камък За Риба, Скариди

BGN 13.00 17.04

Спецификација : Модел : Аквариум Замокот Кула За ДекорацијаМатеријал : СмолаГолемина : За 12x10cmПакетот вклучува : 1 X Риба Резервоарот Замокот ДекорацијаВажна Забелешка : 1, Високите барања на боја или друга карактеристика купувачи ве молиме да знаат...

1 Бр Аквариум Аксесоари, Декорации 6 Цвята Бионические Водни Растения Аквариум За Декорация

BGN 2.00 2.86

Име : Симулација водни растенија е Применливо : Аквариум пејзажи Материјал : ПВЦ пластични + керамички база Големина : Висока за 41cm Боја : Црвена / Зелена / Виолетова / Розова / Вино црвено / Жолто Пакување : 1 Buc упатство за употреба : Водни растенија може да предизвикаат и водни растенија во текот на пакување процес на истиснување деформација, достапни од 40°~60° топла вода се впие може да се врати Забелешка : Не се директно под Qiang Лага изложување на сонце, не Можат да бидат ставени на температури над 65° Вода Остава : Симулација на трева лисја и трева корени се изработени од еколошки ПВЦ материјал не влијае на квалитетот на водата, а не со други растенија, како и појавата на боја спреј предизвикани од бледнее, и да влијае на квалитетот на водата...

Клас 1 Огледално Покритие От Неръждаема Стомана Двигателят Е С Мазителна Филм Цедка С Выпускными Тръби За Аквариумни Фильтраторов

BGN 67.00 90.72

Класа 1 Огледало Површина од Нерѓосувачки Челик, Нафта Филм Skimmer со Одлив Цевки за Аквариум FilitersКарактеристики : Многу убав квалитет!Направени од 316 од не ' рѓосувачки челик, никогаш не рѓа.Се користи за аквариум вода на растенијата пејзаж на резервоарS големина 13mm за 12 / 16mm цевка за водаL големина 17mm за 16 / 22mm цевка за водаВнимание : Пакетот вклучува : 1 buc вливот1 buc одлив2 парчиња arcylic носителот

Нов квалифициран 100 бр светят в тъмното камъни и камъчета камък, за аквариум aquarium градина dec15

BGN 12.00 14.78

Нови Квалификувани 100 Компјутери Светат Во Темница Камења Камчиња Рок За РИБА РЕЗЕРВОАРОТ АКВАРИУМ Градина dec15Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет.Количина : 100Линија на walkway, edge цвет кревет или оркестарот градина ,риба резервоарот со овие уникатни камчиња.Сјај трае приближно две до три часа по целосно изложување на сонцеГолемината на 1 компјутер Камче : 1.7 cm x 2.4 cm / 0.67" x 0.94"(приближно)По се изложени на силна дневна светлина со 3 часа, овие камчиња може да биде осветлен во рок од 12 часа во темница.Материјал : ПластикаБоја : Виолетова,Жолта,Зелена,Црвена,Портокалова,СинаПакетот Вклучува : 100 Компјутери Светат Во Темница Камења Камчиња Рок За РИБА РЕЗЕРВОАРОТ АКВАРИУМ Градина (без мало пакет)

Бъчва Аквариум Аквариум Смола Украшение Пещера Ландшафтен Дизайн На Мебели И Бижута-Y102

BGN 2.00 2.29

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Смола Боја : Видете слики Аквариум Риба Резервоарот Вештачки Пластични Растенија Трева Декорација Украс Пејзаж Уникатен дизајн , живи бои, реална слика...

3шт аквариум аквариум ландшафтен дизайн светлинен ефект изкуствени Медуза украшение аквариум аксесоари за украса

BGN 14.00 14.40

3pcs риба резервоарот аквариум уредување Блескав Ефект на Вештачки Медуза Украс риба резервоарот додатоци за декорацијаКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетИдеален декорација за риба резервоарот или аквариумНеверојатно детални имитација лебди медузаСе движи со вода струја во резервоаротБезопасен за сите рибиЗа двете и солена водаПридава од страна на тенки невидливи линија и вшмукување чаша,не може да се контролира случаен позицијабоја : розова,зелена,жолта,сина,портокалова,виолетоваM(Дијаметар X височина) : 5 x 15cmL(Дијаметар X височина) : 10 X 22cmПакувањето на производот : 3 x Блескав Ефект на Вештачки Медуза УкрасAnswer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме оставете малку големина грешка поради прирачник за мерење.2.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и монитор е brightness / contrast settings итн, на тон на боја на вебсајтот е фото и вистинскиот објект може да биде малку поинаков.3...

CSC горещ зелен тъмно кафяв Аквариум Аквариум перка пластмасово дърво 5,7 инча

BGN 9.94

*Зелена Темно Кафеава боја Риба Резервоарот Аквариум Driftwood Пластика Дрво 5.7 inchИме на производ : Аквариум Растенијата Décor Материјал : Смола, Пластика, Керамика Фабрика Големина : 16 14.5 x cm / 6.3" x 5.7" (Max.W*H) Боја : Зелена, Темно Кафена Тежина : 138g Име на Производ : Аквариум Растенијата DécorМатеријал : Смола, Пластика, КерамикаРастенијата Големина : 16 14.5 x cm / 6.3" x 5.7" (Max.W*H)Боја : Зелена, Темно Кафеава БојаТежина : 138gПакет Содржина : 1 x Аквариум Растенијата ОркестаротАквариум пластични водни растенија се користат во рибата резервоарот и да немаат никаков ефект врз квалитетот на водата.Нашите пластични водни растенија се направени од безбедни пластика и секоја од нив може да стои стабилно и плови природно подводни.Тие се апсолутно безбедни за риби и најдобро од сите.Ако немате многу време да се грижи за риби резервоарот, пластични водни растенија се добар избор за вас .Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

2W 5W 10W HAILEA АСО-9601 9602 9610 оригинален нов супер безшумен регулируема аквариумный въздушна помпа, кислороден въздушна помпа за аквариум

BGN 24.00 25.10

Карактеристики : 1 / 2 / 4 воздух места Моќен струење Ултративка воздушна пумпа кислород пумпа Воздухот излез може да се прилагоди слободно...

Аквариум многофункционален потопяема помпа за аквариум водна помпа 3в1 амфибия ултра безшумен помпа SOBO WP-3770 безплатна доставка

BGN 20.00 20.78

Аквариум мултифункционален потопна пумпа риба резервоарот пумпа за вода 3in1 amphibioултра тивок пумпа SOBO WP3770 бесплатен превозотИме на производ : Мултифункционален потопна пумпаОпис : WP1770 : Материјал : пластични и метални Боја : сива Напон : 220~240 V Фрекфенција : 50 / 60 Hz H...

1бр Аквариум Аквариум биохимични пяна гъба филтър за разплод филтриране

BGN 3.00 3.49

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Со airlift систем, супер биохемиски сунѓер филтер карактеристики нечујно функционирање, и има одличен филтрирање ефект, додека oxygenating на вода, социјална развиена пена материјали поддржува колонизација на бактерии, овозможувајќи за механичка филтрација во прилог на биолошка филтрација, кој ќе се прекине штетни отпадоци, амонијак и нитрат материјал, резултирајќи со почиста животната средина за вашите риби, особено тие се корисни за одгледување филтер или како секундарна филтер...

1PC DCT-12000 85 ВАТА помпа регулируем външна скоростна кутия Аквариум сладководни морски управляван водна помпа 12000L / H 220V

BGN 185.00 194.30

1 PC DCT12000 85 W пумпа прилагодливи надворешни менувачот АквариумМорски Слатководни Контролира Пумпа за Вода 12000 L / H 220 VНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Користење на напредни електронски технологија, висока ефикасност и заштеда на енергија мотор, заштеда на енергија 65%, ултра тивок.Погоден за морска вода и свежа вода употреба, без бакар елементи.Носат отпорни керамички вратило, долг живот.Со 10 тезги главата проток прилагодливи функција.Со хранење пауза од 10 минути да го рестартирате на функцијата.Со мемориска функција, ефикасно да се осигура дека секоја власт е ресетиран од моќта на параметри е поставен да започне.ПараметарИзлезна СТРУЈА : 24 VМоќност : 85 WПроток на вода : 12000 L / HРаководител : 5 MГолемина : 200 * 90 * 120mmШтекер вода дијаметар : 20 / 25 / 32 / 40 (пагоди стил)

10шт акрилни аквариум 3-ходова Y-образен конектор вентилите за подаване на кислород от въздуха за тръби аквариум

BGN 5.00 5.97

Спецификација : Материјал : АкриликДијаметар : Надворешниот 5 mmОдговараат За : Воздух цевка 4mm внатре дијаметарПакетот вклучува : 10 x 3 Начин Y Форма КонекториОпис : 1, само Ако се има пумпа, но постојат неколку мали риби резервоарот треба охрабрување, како да го Одберете цевка tee2, може да се користи за да цевка во две групи и за различни пумпа опрема, зголемена понуда капацитет или други цели...

Цифров LCD автоматичен Фидер Аквариумни риби танк езерото автоматичен таймер за подаване на риба хранене Захранващото таймер обемът се регулира

BGN 28.00 35.28

Дигитален LCD Автоматско Риба Фидер Аквариум Резервоарот Езерцето Авто Риба Фидер Тајмер Храна Фидер Тајмер Капацитет ПрилагодливиКарактеристики : Авто Аквариум Резервоарот Фидер...