• Ново
VISADA JAUNA европейски размер мъжка риза мода, Мъжки ежедневни ризи Slim Fit шарени памук с дълги ръкави Camisa Masculina N87

VISADA JAUNA европейски размер мъжка риза мода, Мъжки ежедневни ризи Slim Fit шарени памук с дълги ръкави Camisa Masculina N87

BGN 19.00
BGN 37.22
-49 %
В магазина

Брой продукти


Подробности

Размер:
US S 60to65kg, US M 65to75kg, US L 75to82kg, US XL 82to90kg, US 2XL 85to95kg
Тип Елемент:
Ризи
Пол:
Мъже
Дължина ръкав(см):
Пълен
Вид На Модела:
Мозайка
Тип Ризи:
Ежедневни Ризи
Стил:
Smart Casual
Яка:
Отложной яка
Тип Тъкани:
Сукно
Материал:
Памук, Полиестер
Тип На Затваряне:
Однобортный
Номер На Модела:
Мъжки Ризи N87 2017
търговска марка:
VISADA JAUNA
Стил Ръкави:
Редовен
Форма На Продукта:
Мода 2017 година ежедневната мъжка риза с дълъг ръкав
Форма:
Монтирани
Определяне на:
Бутон Преходен
Цвят:
Бял;Тъмно Син
Размер:
European Size S/M/L/XL/XXL
Съдържанието На Тъкани:
85% Памук;15 %Полиестер
Сезон:
Пролет; Лято; Есен, Зима
фраза:
Панталони; Къси Панталони; Костюми; Якета; Палто
Описание:
Мъжки Ежедневни В Памучна Риза С Дълъг Ръкав
Стил:
Модни; социални;ежедневни; приталенные рокли-ризи

Те също купуват с този продукт

Нов стил памук + бельо риза мъже slim fit с дълъг ръкав на мъжка риза спално бельо, ежедневни ризи мъжки марка дрехи camisa masculina

BGN 30.00 31.98

Нов стил Памук + Лен Кошула Мажите тенок одговара долг ракав мажите кошула лен случајни кошули за мажи бренд облека camisa masculina

Нов черен мъжки район сатен риза топ китайски класически Кунг-Фу дрехи с къс ръкав Vintage мода Тан костюм S, M, L, XL, XXL, XXXL

BGN 21.00 34.56

Материјал : Rayon Сатен Големина : S M L XL XXL XXXL 5 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот монитор settings (поставки)) 100% Сосема Нов

Арктика светлина ултра-лек риболовен комплект с качулка избягване на Комари бързосъхнеща защита от Слънцето рибарски ризи и панталони анти-UV

BGN 38.00 73.79

УлтраЛесни Маскирани Риболов Clothings Избегнување На Комарец Брз Сува Заштита Од СонцеРиболов Кошули&Панталони АнтиУВ Облека

SHIFUREN причинно-следствена мъжки ленени ризи, покрити с пуговицей три четвърти от дължината на ръкавите мъжки китайски традиционни ризи плюс размери M-XXXL

BGN 32.00 61.12

SHIFUREN Каузална Мажите Лен Кошули Опфатени Копчето Три Quater Ракав Должина Машки Кинеската Традиционална Кошули Плус Големина МXXXLГолемина Информации : Големина M : Shouler 42cm, Биста 102cm, Ракав 30cm должина, Должина 70cm.Големина L : Shouler 44 см, Биста 106 см, Ракави должина 31cm, Должина 71 cm.Големина XL : Shouler 46 см, Биста 110 см, Ракави должина 32 см, Должина 72 см.Size2 XL : Shouler 48 cm, Биста 114 см, Ракави должина 33 см, Должина 73 цм.Size3 XL : Shouler 50 cm, Биста 118 см, Ракави должина 34 см, Должина 74 см.ABOUTTHE ГОЛЕМИНА НА : 1.Азија големини се од 1 до 2 големини помала од Европскиот и Американскиот народ.2, Ако се чувствувате тешко да се избере големината ,можете да се чувствуваат слободни да ме контактирате и ние ќе ви дадеме некои сугестии,но тоа е за вас референца само.БОЈА РАЗЛИКА : Како што сите знаеме ,на различни компјутери екранот боите различно,бојата на вистинскиот објект може да се разликува малку од следниве слики.1...

2017 лято мъжки цветни ризи китайски стил с къс ръкав цветни ризи мъже плюс размер 6XL ежедневни Slim Fit Мерсеризованные памучни ризи

BGN 32.00 33.57

Забелешка s : Ние Продаваме Азија Големина!!! Азија Големина Е Околу 1~2 големина Помала Од НАС / велика БРИТАНИЈА / AU / ЕУ Големина! !Ако не сте сигурни за големината,можете да ни кажете вашата висина(cm) и тежина(kg) пред да шопинг!! Ние ќе ви помогне да се избере соодветна големина! !Ние прифаќаме Alipay тука.Сите големи кредитни картички се accetped преку secure процесор ЗАЧУВАМ.1.Ние обезбедуваме Бесплатен превозот од Кина пост воздух mail под најчестите состојба...

LONMMY плюс размер 6XL 7XL цвете мъжки дрехи мъжки ризи с къс ръкав цветни мъжки ежедневни ризи slim fit черно 2018 Лято

BGN 26.00 30.82

Совети1 Ако не знаете што да изберете големина,ве Молиме оставете ги вашите тежина(KG / КГ) и висина(CM / IN).Ние ќе го предложи најсоодветниот големина за вас.2...

2018 Camisas Masculina Мъжки Дрехи 2018 Популярни Риза Рокля В Памучна Риза Chemise Homme Еластичен Цветен Принт Лятна Къса Риза

BGN 35.00 63.20

Почитувани Клиенти : Добредојдовте на нашата продавница Посакуваме да имате пријатен шопинг време ! ! ! Пред ставање на ред, ќе мора да проверите следниве шопинг совети, така што ќе имаат успешен шопинг искуство : 1...

Марка мъжки ежедневни ризи лятна мода Оксфорд високо качество памук, плюс размер риза с къс ръкав на мъжка риза Homme BE1756

BGN 32.00 45.70

11788ГолеминаГрадитеДолжинаSleeveРамоS / 5698 см68 cm22 см43.6 cm39.2"27.2"8.8"17.44"M / 48102 cm70 см22.5 cm44.8 cm40.8"28"9"17.92"L / 50106 cm72 см23 см46 см42.4"28.8"9.2"18.4"XL / 52110 см74 см23.5 cm47.2 cm44"29.6"9.4"18.88"2 XL / 54114 см76 cm24 см48.4 cm45.6"30.4"9.6"19.36"3 XL / 56118 см78 см24.5 cm49.6 cm47.2"31.2"9.8"19.84"4 XL / 58122 см80 см25 см50.8 cm48.8"32"10"20.32"5 XL1.Нашата Големина Е Азија Големина .[1 Инч(Во.)=2.54 см] Тоа е мал 12 големина од ЕУР и велика БРИТАНИЈА.2.Becouse Различни Мерни Методи ,Мерни Големина Овозможува 23cm Грешка.3.Различни компјутери екранот боите различно,па боја на вистинскиот објект може да се разликува малку од удар слики.Забелешка : ве Молиме изберете големина според Големината на Табелата.Ако не знаете што големината ќе се носат, ве молиме пратете ми порака...

TFETTERS марка Лято нова мъжка риза луксозни мъжки памук къс ръкав рокля риза отложной яка жилетка с риза мъжки дрехи

BGN 17.00 28.50

Предмет Тип : Кошули Пол : Мажи Сезона : Летни Стил : Случајни Риза Ракав Должина : Краток Ракав Јака : Сврти надолу Материјал : 100% Памук Ракав Стил : Редовни Шема : Солидна Боја Функција : Дебелина : Умерена Мекост : Умерена Еластичност : Inelastic Верзија на тип : Тенок Одговара Пакување содржи : 1*машка КошулаAnswer : ___________________________ Note : 1...

Мъжка луксозна марка риза италиански стил с дълъг ръкав твърди мъжки ежедневни памучни Slim Fit ризи 10 цвята плюс размер M-5XL мъжки Camisa

BGN 42.00 82.21

Големина M, Рамо=43.5 cm, Биста=96cm, Половината=88cm, Должина=69.5 см, Ракави=61cm.Големина L, Рамо=45см, Биста=100cm, Половината=92cm, Должина=71cm, Ракав=62cm.Големина XL, Рамо=46.5 cm, Биста=104cm, Половината=96cm, Должина=72.5 см, Ракави=63cm.Големина 2 XL, Рамо=48cm, Биста=108cm, Половината=100cm, Должина=74cm, Ракав=64cm.Големина 3 XL, Рамо=49.5 cm, Биста=112cm, Половината=104cm, Должина=75.5 см, Ракави=65cm.Големина 4 XL, Рамо=51cm, Биста=118cm, Половината=112cm, Должина=77cm, Ракав=66cm.Големина 5 XL, Рамо=52.5 cm, Биста=124cm, Половината=118cm, Должина=78.5 см, Ракави=66cm.

Tailor Pal Love Summer Men ' s Beach Тениски, Men Short Sleeve Floral Губим Ежедневни Тениски Men Clothes Couple Plus Size S-5XLB0

BGN 13.00 16.80

Се прилагоди на Пал Љубов Лето машка Плажа Кошули, Мажите Кратко Sleeve Флорални Лабава Случајни Кошули за Мажи Облека Неколку Плус Големина S 5 XLТкаенини : Микро Влакна Праска...

Просто стойка яка с дълъг ръкав бельо риза мъжете есен зима риза мъжки ежедневни памук бяла риза мъжки дизайнерски дрехи, camisa

BGN 30.00 31.98

Едноставна стојат јака долг ракав лен кошула мажите есен зима кошула мажите памук обичните бели кошули за мажи дизајнер на облека camisa

2018 Brand New Shirt Men Male Dress Тениски мъжка мода ежедневно с дълъг ръкав бизнес официална риза camisa social masculina

BGN 20.00 47.97

Големина На ТабелатаЦел ГолеминаS (38)M (39)L (40)XL (41)XXL (42)XXXL (43)4 XL (44)НИ големинаXXSXSSМLXLXXLГрадите96100104108112116120Половината909498102106110114Рамо44.145.346.547.748.950.151.3Sleeve5859.5616162.562.564Должина73747576777879Пријателски Потсетување : Цел големина (Азија големина) обично е 1 ~ 2 големина помала од Европа / НИ големина, ви препорачуваме да изберете 2 поголема големина од вообичаеното...

Мъжка риза 2018 Модна марка за мъже маншет раирана риза с дълъг ръкав, мъжки Camisa Masculina ежедневни тънка риза Homme shirt Dress

BGN 16.00 18.05

Добредојдовте на нашата продавница Посакуваме да имате пријатен шопинг време ! ! ! Пред ставање на ред, ќе мора да проверите следниве шопинг совети,така што ќе имаат успешен шопинг искуство : 1...

SHIFUREN New Summer Causal Men Тениски Pure Linen Дишаща Short Sleeve Mandarin Collar Тениски Size M-XXXL на Мъжки дрехи

BGN 39.00 76.18

SHIFUREN Нови Лето Каузална Мажите Кошули 100% Чист Лен Дише Кратко Sleeve Мандарина Јака Кошули Големина МXXXL Машки ОблекаГолемина Информации : Големина M : Рамо 44cm, Биста 104cm, Должина 73 CM, Ракав Должина 21cm.Големина L : Рамо 46 см, Биста 108 см, Должина 74.5 СМ , Ракави Должина 22 cm.Големина XL : Рамо 48cm, Биста 112cm, Должина 75.5 СМ, Ракави Должина 23cm.Големина 2 XL : Рамо 50 cm, Биста 116 см, Должина 76.5 СМ , Ракави Должина од 24 cm.Големина 3 XL : Рамо 52cm, Биста 120cm, Должина 77.5 СМ, Ракави Должина 25cm.ABOUTTHE ГОЛЕМИНА НА : 1.Азија големини се од 1 до 2 големини помала од Европскиот и Американскиот народ.2, Ако се чувствувате тешко да се избере големината ,можете да се чувствуваат слободни да ме контактирате и ние ќе ви дадеме некои сугестии,но тоа е за вас референца само.БОЈА РАЗЛИКА : Како што сите знаеме ,на различни компјутери екранот боите различно,бојата на вистинскиот објект може да се разликува малку од следниве слики.1...

памук с дълъг ръкав отложной яка дънки, черна риза мъжки ежедневни Пролет дънкови джобове мъжка риза Camisa masculina Homme

BGN 38.00 40.40

100% Памук, Долг Ракав, Пак надолу јака Фармерки Црна Кошула за Мажи Секојдневен Пролет Тексас Џебови Мажите Кошула Camisa masculina Homme

HANQIU плюс размер 5XL Мъжки ризи есен памук с дълъг ръкав на мъжка риза военни товарни ризи Homme марка дрехи

BGN 42.00 80.00

Answer : ___________________________ Note : Ние продаваме АЗИЈА ГОЛЕМИНА.Тоа е околу 12 големина ПОМАЛА од САД,велика БРИТАНИЈА,АУ,ЕУ големина.Ве молиме изберете големинаспоред нашите големина форма.Сите димензии wehave лично мери и реалноста се обиде...

Черна мъжка памук с дълъг ръкав Кунг-Фу риза класически китайски стил Тан дрехи размер S, M, L, XL, XXL, XXXL hombre Camisa Mim02A

BGN 43.00 60.80

Материјал : Памук, Големина : S M L XL XXL XXXL Боја : Црна , Бела , 2 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот монитор settings (поставки)) 100% Сосема Нов трговија на Големо и на МалоМерењата е за алишта, а не и за телото, па јас совети, можете да изберете неколку големи димензии за вашето тело...

Мъжка риза 2018 пролет нова марка на бизнес мъже Slim Fit shirt Dress мъжки прости с дълги ръкави ежедневни риза camisa masculina M-3XL

BGN 17.00 26.86

Добредојдовте на нашата продавница 1 Според висината и тежината се препорачува големина маса е за повикување само...

Мъжки ежедневни ризи Европа размера на M-3XL на нови приходи Slim Fit мъжки Обличам риза каре с дълъг ръкав однобортный памук мъжка риза

BGN 27.00 47.97

Мажите Случајни Кошули Европа Големина М3 XL новодојдени Тенок Одговара Машки Фустан, Кошула Plaid Долг Ракав Еден Гради Памук Мажите Кошула1...

Мъжете не желязна риза с дълъг ръкав Basic Dress Тениска с нагрудным джоб устойчив на бръчки-лесно грижа Regular-fit бели официални и работни ризи

BGN 31.00 47.98

Внимание Совети : 1.ако не можете да се разбере нашата големина опис или ако се сомневам во големина , ве Молиме контактирајте со нас ...

2018 гореща разпродажба лято Homme ризи Camisas Masculina Мъжки дрехи рокля на цветя печат еластичен бизнес ежедневни памучни тениска за мъже

BGN 35.00 63.20

Почитувани Клиенти : Добредојдовте на нашата продавница Посакуваме да имате пријатен шопинг време ! ! ! Пред ставање на ред, ќе мора да проверите следниве шопинг совети, така што ќе имаат успешен шопинг искуство : 1...