• Ново
1000pcs / bag Blue/White Insulated electrical Terminal For е 0. 75mm2 20awg Тел 8mm of Пин Length E7508 Connector Copper Terminal

1000pcs / bag Blue/White Insulated electrical Terminal For е 0. 75mm2 20awg Тел 8mm of Пин Length E7508 Connector Copper Terminal

BGN 11.04
В магазина

Брой продукти

1000pcs/торба Блу/Бела Insulatied електрични Терминал За 0.75mm2 20 AWG Жица 8мм на Pin Должина E7508 Конектор Бакар Терминал
Опис На Производот
Спецификации Модел : E7508
Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот Терминал
Материјал на Тело : Чист Бакар
Материјал за Изолација : PP. Најлон
Max. Напон : 105 o C UI=300 V
Боја : Зелена / Црно /Бело/Црвено/ Сино/ Жолта /Сива/Портокал / Браун ( Кога ќе го поставите цел , ве молиме забелешка која боја е во ред за вас)
Производот Се Покаже
Плаќање
Ве молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ/ДАНОЧНИ давачки. Тоа е понудувачот одговорност за целосно да се разбере и прифати никакви увозни давачки. Ние имаме не може да се контрола над овие давачки. Но, јас ќе се обидам моето најдобро да се намали ДДВ/ДАНОК. Превозот
Објектот ќе биде предаден во рок од 7 работни дена.(Празник excepted) Ние не сме одговорни за неосигурените лица парцели изгубиле / item оштетени во транзит.
Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод. Нормално, тоа трае 7-25 работни дена за пристигнување со авион Mail.
Времето за испорака е околу 3-15 работни дена да повеќето земји(Од Express
Понекогаш тоа ќе биде подолго, поради лошите временски услови, губење на време во царинската царинење. На тој начин ве молиме почекајте трпеливо кога не го добиете вашиот објект на време. Ако не примите објект во рок од триесет дена, ве молиме контактирајте со нас, и тогаш јас ќе им помогне да ги пратите на тоа.
Ние ќе прогласи пониска сметка за купувачот јасно.кога купувачот мора барање на изјавуваат,pls забелешка во ред. Ви благодариме.
Услови за продажба
100% Задоволство Гаранција/Пари Гаранција за враќање Ние нудиме 7 дена гаранција за враќање на парите. Ние ќе ги врати сите производи со кои не сте целосно задоволни во рок од 7 дена од денот на приемот на стоката Сите врати производи МОРА да се во нов, resalable состојба и вклучуваат оригинално пакување. Сите прирачници, регистрација картички и додатоци МОРА да бидат вклучени. Ние веднаш ќе рефундирање на вашите куповна цена. БЕЗ прашања праша. ПРЕВОЗОТ НЕ СЕ ВРАЌА. КЛИЕНТ ПЛАЌА СИТЕ ВРАТИ ПРЕВОЗОТ. Ние не се плати за враќање превозот, ниту пак ние наплата промотивни превозот Откако се врати ставки се примени, кредитни ќе бидат издадени на оригиналниот кредитна картичка користи за купување. Излезни превозот (вклучувајќи и промотивни превозот) и да се врати превозот на трошоците нема да се враќа Повратни информации Политика ќе одржи високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно за нас, Ако имате било какви прашања за производите што сте го добиле, ве молиме контактирајте со нас во времето и ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши проблемите и да се направи сте задоволни ве Молиме да ни даде позитивен фидбек
.

Подробности

is_customized:
Yes
Номер На Модела:
Е7508
Тип:
Обжимная Клемма
Предмет на:
Случайна Бележка Клемма Кабел
Тип:
Е7508
Максимално Напрежение На Тока:
105 градуса потребителски интерфейс@
Материал:
Мед
изолационен материал:
СТР.. Найлон
Размер На Кабела:
0. 75мм2
А. В. Г.:
#20
W*D*C:
2.8*1.6*1.3 мм
Дължина на мед:
8мм

Те също купуват с този продукт

HHTL-100 бр данните телефонен кабел стыковое съединение 3 порта UR конектори Червен прозрачен

BGN 5.94

Име на производ : UR КонекторТип : 3 Порта, Еден НожПримена : за Да се Поврзете две Телефонски Линии, Податоци Сигнал Кабли, и Други Проводници.Погоден Жица Диригент Дијаметар : 0.4 mm0.9 милиметриМатеријал : Пластични Обвивка, ГелИсполнет ВнатреГлавната Боја : Јасно, ЦрвенаГолемина на (Секој) : 19 x 11 x 9mm / 0.75" x 0.43" x 0.35" (L*W*H)Вкупната Тежина : 96gПакет Содржина : 100 x UR Задник Splice КонекторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

50 Бр Сребрист Тон Метал Изолиран Алигатор Клип На Крокодил Скоби

BGN 2.98

Име На Производ : Алигатор Клип;Материјал : МеталБоја : Сребро Тон;Вкупната Големина(Секој) : 33 x 13 x 6mm / 1.3" x 0.5" x 0.24"(L*W*T)Вилицата Отвори Ширина : 8mm / 0.31"(Макс.)Тежина : 77gПакет Содржина : 50(± 2%) Компјутери x Алигатор Клипови 50 Парчиња Сребрен Тон Метал Изолирани Алигатор Клип Крокодил СтегиАлигатор клипови можат да се користат електрични или лабораториски електрични тестирање работа.Алигатор клипови може да се користи како минијатурни стеги да се одржи делови заедно за лепење и жици заедно за лемење.ncluded)1 * 4канал Приемник(AAA батерии НЕ се вклучени)1 * PC Sync Мозок(2.5 mm до PC)1 * Упатство

1000шт E0508 тръбен тел конектор електрически клеми Bootlace Cooper Kit комплект кабелни обжимов телена уши изолиран терминал

BGN 6.00 6.43

1000pcs E0508 Тубуларна Wire Конектор Електрични Терминали Bootlace Купер Комплет Постави Кабел Crimps Жица FerrulesПревозот : 48 часа брза испорака1...

Червен / жълт изолиран прът края на ядро за тел 1.0 SQMM 18AWG 12mm дължина на Сондата e1012 pre-изолирани медни клеми обжимные

BGN 6.93

Црвено / Жолта Изолирани Core Крајот Терминал За 1.0 SQMM 18 AWG Жица 12mm на Pin Должина E1012 предизолирани бакарни crimp ТерминалиОпис На ПроизводотСпецификации Модел : E1012Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот ТерминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

1000pcs/bag TE7510 Copper Crewel Tube изолирующая клемма 2*0. 75mm2 Condutor Dual тел Cord Ends Double Entry Copper Terminals

BGN 15.84

1000pcs / торба TE7510 Бакар Crewel Цевка Изолациони Терминал 2*0.75mm2 Condutor Двојна жица Кабелот Завршува Двоен Влез Бакар ТерминалиОпис На ПроизводотСпецификации Модел : TE7510Име на производ : Crewel цевка изолациони терминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

HHTL-1M Long Alligator Clip to Banana Plug Тест Кабел Pair for Multimeter

BGN 4.21

Име на производ : Тест Кабел;Дизајн : Банана Приклучок за да Алигатор Клип;Примена : Тестирање РаботаЖица Кол : 2,5 mm / 0.1";Машки Банана Приклучок Pin Кол : 4mm / 0.16";Алигатор Клип Отвори Ширина(Макс.) : 8mm / 0.31"Банана Надворешниот Големина : 3.4 x 1cm / 1.3" x 0.4"(L*D);Вкупната Должина : 1m / ft 3.3Боја : Црвена, Црна;Материјал : Метал, ПластикаБанана Приклучок за да Алигатор Клип Тест Доведе кабли често се користат во училиштето физика лаборатории за брзо и евтино да се соберат кола.Тие се корисни за поврзување на компоненти за да се жици.Лесен за инсталација и безбедност за употреба со изолација пластични ракавици покриени.Пакет : 1 Pair x Банана Приклучок Тест КабелAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.Име на производ : Тест Кабел;Дизајн : Банана Приклучок за да Алигатор Клип;Примена : Тестирање РаботаЖица Кол : 2,5 mm / 0.1";Машки Банана Приклучок Pin Кол : 4mm / 0.16";Алигатор Клип Отвори Ширина(Макс.) : 8mm / 0.31"Банана Надворешниот Големина : 3.4 x 1cm / 1.3" x 0.4"(L*D);Вкупната Должина : 1m / ft 3.3Боја : Црвена, Црна;Материјал : Метал, Пластика

100шт 224-101 оригинален конектор WAGO, led конектор, компактни конектори конектори; 2 CON; оригинални WAGO

BGN 35.00 37.66

100pcs 224101 Оригинални WAGO конектор, предводена конектор,КОМПАКТЕН Спојување Конектори,2 CON,100% Оригинални WAGO Вкупниот број на точки на поврзување : 2 Вкупно број на потенцијалите : 1 Жици : Кафез жици + plugin жици Круг дупка напојување страна : 1.02,5 mm 2 Плоштадот дупка осветлување апарати страна : 0.52.5 mm 2 Оценет напон : 400 V Номинална струја : 24 A Континуирано Температурата на работа : 105℃ Пакување : 100pcs / многу Боја : сива Димензии : 20.5*8.5*15.5 мм

RV1. 25-3 GB мед вилкообразный терминал студено пресоване дебелина 0,7 мм

BGN 7.10

Име Модел Завртка портаПритисокжица мерач Пакување количество Тековната Боја линк Прстен терминали 3.2 0.51.5 mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зелена жолтасинацрна 19НА 4.2 100 само 5.3 100only 6.3 100 само 8.3 100only 10.3 само 100 12.5 100only Прстен терминали 3.2 1.52.5 mm2 100onlyБелешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 27 A 4.2 100 само 5.3 100only 6.3 100 само 8.3 100 само 10.3 100only 12.5 100 Ѕвони само терминали 4.2 2.54mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 37 A 5.3 100 само 6.3 100 само 8.3 100 само за 10,3 100 Ѕвони само терминали 4.2 46mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 48 A 5.3 100 само 6.3 100 само 8.3 100 само за 10,3 100 само 12.5 само 100RV1.253.5RVM1.253.5RVL1.253.5RVL1.254RVL1.255RVS1.256RV23.5RVM23.5RVL23.5RVL24RVL24RVL3.55RV5.53.5RVL5.54Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

7 цвят 6 стойност 2120 бр./лот Bootlace накрайници комплект комплект кабели запресоване съединител изолиран кабел пин край терминал

BGN 25.28

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписДА ДРАГИ МОИ КЛИЕНТИ : Исклучителна Вредност во споредба со купување предмети separately One Комплет Сите работни Места за голем број на жица конектори во лесно да се носат случај Нема Повеќе Сортирање на одделни прегради елиминира расправаме и времето поминато во потрага преку разни wire конектор кутии 1 Име на Производ : PVC Изолација Bootlace Ferrules КОМПЛЕТ 2.Материјал на Тело : Чист Бакар 3 Површина : КалајОбложено 4 Материјал на Изолација : ПВЦ 5...

Черен / червен предварително изолирани медни обжимные клеми за 1.5 SQMM 16AWG тел предварително изолирани трубообразные завършва 10 мм дължина на Сондата E1510

BGN 6.67

Црна / Црвена предизолирани бакарни crimp Терминали За 1.5 SQMM #16 AWG Жица Предизолирани цевка во облик на завршува 10мм на Pin Должина E1510Опис На ПроизводотСпецификации Модел : E1510Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот ТерминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

650шт разнообразни изолирани кръгови обжимных клемм комплекти съединители за кабели

BGN 57.20

Опис : Спецификација : 100% Сосема нов и висок квалитетКоличина : 13 видови 650 PcsМатеријал : Бакар + ПВЦ+ TinplateБоја : Вклучуваат Црвени , Сини , ЖолтиПакување Големина : 246mm x 140mm x 70mmЦрвено : Одговара на кабел / жица димензии ( 0.51.5mm2 2216 AWG )Сина : Одговара на кабел / жица димензии ( 1.52.5mm2 1614 AWG )Жолта : Одговара на кабел / жица димензии ( 4.06.0mm2 1210 AWG )Функција : Изолирани терминали crimpСите се затворени во пластични случај за лесен пристапГолема кутија од 300 избрани електрична жица терминалиОвозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печатВклучува 3 бои ,13 видови прстен терминалиНа 650 PCS Избрани Прстен Crimp Терминали Вклучува : Спецификација Количество Боја 2218ga...