• Ново
100шт 22-16AWG червен дамски изолирано Быстроразъемная тел обжимные клеми

100шт 22-16AWG червен дамски изолирано Быстроразъемная тел обжимные клеми

BGN 10.37
В магазина

Брой продукти

Опис :
100pcs 22-16 AWG ЦРВЕНО Женски Изолирани Брз Прекинува Жица Crimp Терминали
Женски Изолирани Crimp Терминали.
Погоден за 22~16 AWG / 0.5~1.5mm2wire.
Спецификација :
Изолација Материјал : ПВЦ.
Контакт Материјал : Бакар.
Боја : Црвено + сребро .
Големина : 2.8 mm/ 0.11", 4.8 мм/ 0.19", 6.3 mm/ 0.25" за опција~
Забелешка : ве Молиме да ни оставите порака и да се наведат големината ви се допаѓа,или ние ќе случаен испорака. Пакетот вклучува :
100 x 22-16 AWG ЦРВЕНО Женски Crimp Терминали
Детали слики :

Подробности

Номер На Модела:
артикул217155
is_customized:
Yes
Тип:
Обжимная Клемма

Те също купуват с този продукт

Черен / червен предварително изолирани медни обжимные клеми за 1.5 SQMM 16AWG тел предварително изолирани трубообразные завършва 10 мм дължина на Сондата E1510

BGN 6.67

Црна / Црвена предизолирани бакарни crimp Терминали За 1.5 SQMM #16 AWG Жица Предизолирани цевка во облик на завршува 10мм на Pin Должина E1510Опис На ПроизводотСпецификации Модел : E1510Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот ТерминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

2 бр./компл. изолиран Крокодил 2 мм банан женски адаптер метър тест сонда черно червено спад доставка подкрепа

BGN 2.00 3.50

Опис : Целосна изолација мали алигатор клип може да ги поврзе сите видови на стандардни 2mm банана приклучок и приклучок во MULTIMETER ТЕСТ СОНДА директно!Карактеристики : Лесен и брз за да се поврзете.Голема големина и лесни со остри заби.Алигатор клип менгеме конектор има силно.Широко се користи за различни електрични проекти, тестер на напон.Овие се Совршени за полначи информации за Батеријата (Соларен панел, електрична ограда, итн.) или работи apllications од автомобил или одмор батерии (кампување ,брод,електрична ограда,итн.)Спецификации : Телото Главен Материјал : Месинг, Никел ПозлатенПролет Материјали : ЧеликДомување Обвивка Материјал : Висока јачина на Најлон PAБоја : Црвена, ЦрнаНапон& Max.Струја : 10 A / 30 V AC60 V DCВкупна Должина : 41mmMax...

Червен / жълт изолиран прът края на ядро за тел 1.0 SQMM 18AWG 12mm дължина на Сондата e1012 pre-изолирани медни клеми обжимные

BGN 6.93

Црвено / Жолта Изолирани Core Крајот Терминал За 1.0 SQMM 18 AWG Жица 12mm на Pin Должина E1012 предизолирани бакарни crimp ТерминалиОпис На ПроизводотСпецификации Модел : E1012Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот ТерминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

1000pcs/bag TE7510 Copper Crewel Tube изолирующая клемма 2*0. 75mm2 Condutor Dual тел Cord Ends Double Entry Copper Terminals

BGN 15.84

1000pcs / торба TE7510 Бакар Crewel Цевка Изолациони Терминал 2*0.75mm2 Condutor Двојна жица Кабелот Завршува Двоен Влез Бакар ТерминалиОпис На ПроизводотСпецификации Модел : TE7510Име на производ : Crewel цевка изолациони терминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

YT изолиран спойка ръкав задника терминал 420шт термоусадочный задника Фургони куршум пръстен запресоване водоустойчив тел кабелен съединител комплект

BGN 83.00 83.39

Изолирани Лемење Ракав Задник Терминал 420pcs Топлина се Смалуваат Задник Piggyback Куршум Прстен Crimp Водоотпорен Wire Кабел Конектор за Полнење Вовед : Направен со топлина се смалуваат материјал, crimp со вистински позлатен бакар јадро...

Бяло супер светло водоустойчиво слънчево дупка плоча на входа на кабела един за Каравана Каравани RV

BGN 6.08

Бела Супер Светло Водоотпорен Соларни Кабел Влез Плоча Една ДупкаЗа Караван Motorhome RVЗа да се користи каде уредни водоотпорен печат се бара на местото каде кабелот од вашиот сончевиотпанели внесете во вашата зграда...

Синьо / бяла изолиран жило Клас клеми за 0. 75mm2 20AWG проводници 12 мм дължина на Сондата E7512 електрически проводник обжимные клеми

BGN 11.76

Блу / Бела Insulatied Core Крајот Терминал За 0.75mm2 20 AWG Жица 12mm на Pin Должина E7512 електрична жица crimping ТерминалиОпис На ПроизводотСпецификации Модел : E7512Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот ТерминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

1000 бр. / опаковане. e1012 край на кабела терминал PVC изолиран проводник Bootlace уши за 1. 0mm2, 18 AWG проводници, 12 мм щифт дължина месингова тръба

BGN 4.88

1000pcs / пакет E1012 кабелот крајот терминал ПВЦ Изолирана Жица Bootlace Ferrules За 1.0mm2, 18 AWG Жица, 12mm на Pin Должина Месинг цевка Совршено прилагодени за инсталации на системи за домашна електроника како аларм жици...

100 см акумулатор клип форцепс Алигатор клип до 4 мм банан щекер конектори

BGN 5.60

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 сет100 CM АВТОМОБИЛ 30 A батеријата клип Менгеме Алигатор клип за ДА 4 MM БАНАНА ПРИКЛУЧОК КонекториКлипот е железо материјал и површината на бакарШколка Во Боја : ЦрноЦрвенаКабел жица должина : околу 1 мКабел жица : 18 AWGИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

100шт YT1797 студено пресовани клеми 2.8 мм plug + обвивка мъжки ото никел-мед Безплатна доставка

BGN 7.00 7.78

2.8 mm Ладноцедените терминали Машки Конектор+Обвивка Должина : 16mm Широк : 2.8 mm 100 PCS Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

BHT2 син свивам стыковые конектори и връзки за 1.5-2. 5mm2, 16-14 AWG проводници безплатна доставка

BGN 24.00

'Добредојдовте на нашата Продавница1 Име На Производ : Топлина Се Смалуваат Задник Конектори2 Точка Бр : BHT23 Материјал на Тело : Чист Бакар4 Површина : КалајОбложено5 Материјал на Изолација : Висока Густина ЈП6 Боја на Изолација : Сина7 Жица Димензии : 1.52.5mm28 AWG : 16149 Пакет : 100 Компјутери10 Спецификација : Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

50 Бр Сребрист Тон Метал Изолиран Алигатор Клип На Крокодил Скоби

BGN 2.98

Име На Производ : Алигатор Клип;Материјал : МеталБоја : Сребро Тон;Вкупната Големина(Секој) : 33 x 13 x 6mm / 1.3" x 0.5" x 0.24"(L*W*T)Вилицата Отвори Ширина : 8mm / 0.31"(Макс.)Тежина : 77gПакет Содржина : 50(± 2%) Компјутери x Алигатор Клипови 50 Парчиња Сребрен Тон Метал Изолирани Алигатор Клип Крокодил СтегиАлигатор клипови можат да се користат електрични или лабораториски електрични тестирање работа.Алигатор клипови може да се користи како минијатурни стеги да се одржи делови заедно за лепење и жици заедно за лемење.ncluded)1 * 4канал Приемник(AAA батерии НЕ се вклучени)1 * PC Sync Мозок(2.5 mm до PC)1 * Упатство