• Ново
20pcs 4-6мм жълто женски изолиран електрически проводник запресоване клеммный конектор

20pcs 4-6мм жълто женски изолиран електрически проводник запресоване клеммный конектор

BGN 4.29
В магазина

Брой продукти


Опис :
20pcs 4-6mm2 Изолирани Женски Куршум Задник Електрична Жица Crimp Терминал Конектори
100% Сосема нов висок квалитет изолирани терминали crimp
Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат
Може да се користи во навигација и автомобилот апликации
Користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во рамките на терминал
Спецификации :
Боја : Жолта
Одговара кабел/ жица димензии : 4.0-6.0mm2
Пакет се вклучени :
20 x Електрични Терминали Конектори
Детали слики :

Подробности

is_customized:
Yes
Тип:
Обжимная Клемма
Номер На Модела:
sku092830

Те също купуват с този продукт

100шт KF 8500 Зелена мед 4pin винт клеммный блок конектор 300V 20A ограда тип връзка 8.5 мм ПХБ терминал Сплит връзка

BGN 21.31

МАТЕРИЈАЛТеренот : 8 5mmСтолбови : 4 PЗавртка : M3 / Челик / Ni позлатенТерминал : Месинг / Едб позлатенДомување : PA66 UL94 V0СПОСОБНОСТНоминална напон : 300 VНоминална струја : 20 AИздржи напон : AC2000 V / 1 МинЖица опсег : 2212 AWGТемпературата опсег : 40℃ +105℃MAX...

SV5. 5-3. 5 жълта На клеми за кабел кабел конектор 1000шт 16~14AWG жълто На вилица лопата обжимные клеми SV5. 5-3. 5

BGN 27.87

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 компјутери100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Карактеристики : ITEMNO Големина Боја НАСнаправени гром број Гром дупка со дијаметар B L F H D Φ d2 mm mm mm mm mm SV2 3 #4 3.2 mm 5.7 21.2 6.5 10.0 4.9 Сина SVS2 3.5 #6 3.7 mm 5.7 21.2 6.5 SVL2 3.5 #6 3.7 mm 6.0 21.2 6.5 SVS2 4 #8 4.3 6.4 милиметри 21.2 6.5 SVM2 4 #8 4.3 mm 7.2 21.2 6.5 SVL2 4 #8 4.3 mm 8.1 21.2 6.5 SVS2 5 #10 5.3 mm 8.1 21.2 6.5 SVL2 5 #10 5.3 mm 9.5 21.2 6.5 SVS2 6 1 / 4 6.5 mm 9.5 21.2 6.5 SVL2 6 1 / 4 6.5 mm 12.0 11.0 27.2Диригент пресек : 2.54 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 1412 ) Максимална струја : Imax=37 A ITEMNO Големина Боја НАСнаправени гром број Гром дупка со дијаметар B L F H DΦ d2 mm mm mm mm mm SV3.5 4 #8 4.3 mm 8.0 24.8 7.0 12.5 6.2 Црна SV3.5 5 #10 5.3 mm 8.0 24.8 7.0 SV3.5 6 1 / 4 6.5 мм 28.0 12.0 12.1Диригент пресек : 46 mm ⊃2; ( Американски Жица Мерач 1210 ) Максимална струја : Imax=48 A ITEMNO Големина Боја НАСнаправени гром број Гром дупка со дијаметар B L F H D Φ d2 mm mm mm mm mm SV5.5 3.5 #6 3.7 8.3 мм 25.2 7.5 12.5 6.7 Жолта SVS5.5 4 #8 4.3 mm 8.3 25.2 7.5 SVL5.5 4 #8 4.3 mm 9.0 25.2 7.5 SV5.5 5 #10 5.3 mm 9.0 25.2 7.5 SV5.5 6 1 / 4 6.5 мм 9.0 25.2 7.5 SVL5.5 6 1 / 4 6.5 мм 12.0 31.2 12.0 SV5.5 8 5 / 16 8.4 мм 14.0 30.0 11.5

20pc 45 Metal Alligator Клип G100y Crocodile Electrical Технологична Testing Probe Meter Black Red Plastic Cover Highquality On Sale

BGN 4.00 4.02

Пакет Вклучуваат : 20pcs Clip ( 10pcs Црвена + 10pcs Црна)Метален Клип Должина : околу 45mmОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

650шт разнообразни изолирани кръгови обжимных клемм комплекти съединители за кабели

BGN 57.20

Опис : Спецификација : 100% Сосема нов и висок квалитетКоличина : 13 видови 650 PcsМатеријал : Бакар + ПВЦ+ TinplateБоја : Вклучуваат Црвени , Сини , ЖолтиПакување Големина : 246mm x 140mm x 70mmЦрвено : Одговара на кабел / жица димензии ( 0.51.5mm2 2216 AWG )Сина : Одговара на кабел / жица димензии ( 1.52.5mm2 1614 AWG )Жолта : Одговара на кабел / жица димензии ( 4.06.0mm2 1210 AWG )Функција : Изолирани терминали crimpСите се затворени во пластични случај за лесен пристапГолема кутија од 300 избрани електрична жица терминалиОвозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печатВклучува 3 бои ,13 видови прстен терминалиНа 650 PCS Избрани Прстен Crimp Терминали Вклучува : Спецификација Количество Боја 2218ga...

1000pcs/bag TE7510 Copper Crewel Tube изолирующая клемма 2*0. 75mm2 Condutor Dual тел Cord Ends Double Entry Copper Terminals

BGN 15.84

1000pcs / торба TE7510 Бакар Crewel Цевка Изолациони Терминал 2*0.75mm2 Condutor Двојна жица Кабелот Завршува Двоен Влез Бакар ТерминалиОпис На ПроизводотСпецификации Модел : TE7510Име на производ : Crewel цевка изолациони терминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

RV3. 5-6 кръг на предварително изолиран терминал O-тип студено пресоване терминал меден носа 100 / чанта

BGN 5.89

Име Модел Завртка портаПритисокжица мерач Пакување количество Тековната Боја линк Прстен терминали 3.2 0.51.5 mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зелена жолтасинацрна 19НА 4.2 100 само 5.3 100only 6.3 100 само 8.3 100only 10.3 само 100 12.5 100only Прстен терминали 3.2 1.52.5 mm2 100onlyБелешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 27 A 4.2 100 само 5.3 100only 6.3 100 само 8.3 100 само 10.3 100only 12.5 100 Ѕвони само терминали 4.2 2.54mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 37 A 5.3 100 само 6.3 100 само 8.3 100 само за 10,3 100 Ѕвони само терминали 4.2 46mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 48 A 5.3 100 само 6.3 100 само 8.3 100 само за 10,3 100 само 12.5 само 100RV1.253.5RVM1.253.5RVL1.253.5RVL1.254RVL1.255RVS1.256RV23.5RVM23.5RVL23.5RVL24RVL24RVL3.55RV5.53.5RVL5.54Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

RV1. 25-3 GB мед вилкообразный терминал студено пресоване дебелина 0,7 мм

BGN 7.10

Име Модел Завртка портаПритисокжица мерач Пакување количество Тековната Боја линк Прстен терминали 3.2 0.51.5 mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зелена жолтасинацрна 19НА 4.2 100 само 5.3 100only 6.3 100 само 8.3 100only 10.3 само 100 12.5 100only Прстен терминали 3.2 1.52.5 mm2 100onlyБелешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 27 A 4.2 100 само 5.3 100only 6.3 100 само 8.3 100 само 10.3 100only 12.5 100 Ѕвони само терминали 4.2 2.54mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 37 A 5.3 100 само 6.3 100 само 8.3 100 само за 10,3 100 Ѕвони само терминали 4.2 46mm2 само 100Белешки испраќаат по случаен изборцрвена зеленажолта сина, црна 48 A 5.3 100 само 6.3 100 само 8.3 100 само за 10,3 100 само 12.5 само 100RV1.253.5RVM1.253.5RVL1.253.5RVL1.254RVL1.255RVS1.256RV23.5RVM23.5RVL23.5RVL24RVL24RVL3.55RV5.53.5RVL5.54Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

1000pcs / bag Blue/White Insulated Основната End Terminal For е 0. 75mm2 20awg Тел 10 mm на Пин Length E7510 Connector Copper Terminal

BGN 12.46

1000pcs / торба Блу / Бела Insulatied Core Крајот Терминал За 0.75mm2 20 AWG Жица 10мм на Pin Должина E7510 Конектор Бакар ТерминалОпис На ПроизводотСпецификации Модел : E7510Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот ТерминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...

YT изолиран спойка ръкав задника терминал 420шт термоусадочный задника Фургони куршум пръстен запресоване водоустойчив тел кабелен съединител комплект

BGN 83.00 83.39

Изолирани Лемење Ракав Задник Терминал 420pcs Топлина се Смалуваат Задник Piggyback Куршум Прстен Crimp Водоотпорен Wire Кабел Конектор за Полнење Вовед : Направен со топлина се смалуваат материјал, crimp со вистински позлатен бакар јадро...

Черен / червен предварително изолирани медни обжимные клеми за 1.5 SQMM 16AWG тел предварително изолирани трубообразные завършва 10 мм дължина на Сондата E1510

BGN 6.67

Црна / Црвена предизолирани бакарни crimp Терминали За 1.5 SQMM #16 AWG Жица Предизолирани цевка во облик на завршува 10мм на Pin Должина E1510Опис На ПроизводотСпецификации Модел : E1510Име На Производ : Изолирани Кабелот Крајот ТерминалМатеријал на Тело : Чист БакарМатеријал за Изолација : PP...