• Ново
1000шт СВ2-3 предварително изолирани студено пресовани клеми Фуркатные Y / U-образни телена клеми месинг за AWG 16-14 Wire #4 дебелина 0,6 мм

1000шт СВ2-3 предварително изолирани студено пресовани клеми Фуркатные Y / U-образни телена клеми месинг за AWG 16-14 Wire 4 дебелина 0,6 мм

BGN 11.79
В магазина

Брой продукти

1000 Компјутери Сина Претходно Изолирани Вилушка Терминали SV2-3 за AWG 16-14 Жица #4 Дебелина : 0.6 MM
(Боја е случаен ,Ако имате одредена боја, (Црна, Црвена Сина, Жолта Зелена),pls ме остави порака.)
Спецификации
Диригент пресек
(mm2)
Топ дупка
(mm)
Дебелина
(mm)
Количина
(компјутери)
Кликнете на цена за да се купи
SV1.25-3
0.5-1.5
3.2
0.5
1000
SV1.25-4
0.5-1.5
4.2
0.5
1000
SV2-3
1.5-2.5
3.2
0.5
1000
SV2-4
1.5-2.5
4.2
0.5
1000
SV1.25-3
0.5-1.5
3.2
0.6
1000
SV1.25-4
0.5-1.5
4.2
0.6
1000
SV1.25-5
0.5-1.5
5.2
0.6
1000
SV1.25-6
0.5-1.5
6.2
0.6
1000
SV2-3
1.5-2.5
3.2
0.6
1000
SV2-4
1.5-2.5
4.2
0.6
1000
SV2-5
1.5-2.5
5.2
0.6
1000
SV2-6
1.5-2.5
6.2
0.6
1000
SV3.5-4
2.5-4
4.2
0.8
500
SV3.5-5
2.5-4
5.2
0.8
500
SV3.5-6
2.5-4
6.2
0.8
500
SV5.5-4
4-6
4.2
0.8
500
SV5.5-5
4-6
5.2
0.8
500
SV5.5-6
4-6
6.2
0.8
500
SV5.5-8
4-6
8.2
0.8
500

Подробности

Цвят:
Червен, Син, Зелен, Черен, Жълт
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
СВ2-3
Тип:
Обжимная Клемма
Материал:
Месинг

Те също купуват с този продукт

1250 бр./лот E2512 E4012 E6012 E10-12 E16-12 Bootlace Cooper Ferrules kit комплект изолиран кабел пин края на клеми 5 цвят

BGN 57.41

Производи име : мозок крајот терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : црвена,жолта,сина,зелена,црна,5 боја мешано3 : Големини : E2512,E4012,E6012,E1012,E16124 : Одговара на кабел : 145 AWG(2.516mm2)5 : Количина : 1250 / set6 : Материјал : Бакар7 : Изолационен материјал : ПВЦ8 : Количина : 1 пакет(1250pcs)9 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Пакет содржина(Количество x Големина x боја )250pcs x E2512x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E4012x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E6012x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E1012x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E1612x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcsВкупна КОЛИЧИНА : 1250 PCSСлика : Производи каталог :

1000 броя найлон обжимные шапки 12-10 AWG Калибър кабели съединители клеми затвори края на тел терминал

BGN 56.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 компјутериНајлон Crimp Капи 1210 AWG Жица Конектори Терминали Блиску Крајот Жица ТерминалПогоден Жици : 12 10 AWGНоминален пресек област : 5.5 мм?2;Погоден Жици : 2.56.0Материјал : УЛ Одобрени од НАЈЛОН 66 , 94 V2Напон : 300 V Температура : 105 C(Uint : мм)Должина : беа 25,5 mm x Ширина : .11.5 mmИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

100x сферична съвет пружина пробен сонда щифт с диаметър 0,9 мм

BGN 21.97

Име на производ Пролет Сонди Количина 100±2% Компјутери Модел P160J Материјал Метал Совет Дијаметар (Приближно) 0.9 милиметри / 0.035" Барел Дијаметар (Прибл.) 1.36 mm / 0.054" Севкупната Должина(Секој) 24.5 mm / 0.96" Боја на Тон Злато

IMC Hot Square Shape Double Binding Post Type Speaker Box Terminal Cup Black

BGN 3.66

BMI топла плоштадот двојно вид задолжителен пост говорникот терминал купот на црна кутијаОваа плоча на терминалот е дизајниран за најразлични апликации, каде замена на оригинален говорник плоча е потребно.Вие само треба да притиснете надолу на терминалите и вметнување на работ на колона за да директен контакт.На задната страна бара конектори колега, мини конектори колега или директна заварување на жица на звучникотПогоден за употреба дома, во хотелска соба или на други места кои сакате да ги поставите јазик.Лесно tmou со 4 дупки за монтажа.Материјал : Пластични & металДијаметарот на дупка за завртка : 4mm / 0.16 ""Големината на плочката : 57x57x25mm / 2.2 "x 2.2" x 1 "" (L * w * t)Нето тежина : 55Голем внатрешен круг : 49 cm.

Изолиран clamp скоби алигатор електрически САМ тест тел Алигатор двустранен Крокодил скоби хлебарки клип тест скок на тел

BGN 5.60

Драг пријател,ние ја прифати продажба на мало и на големо, добредојдовте да контактирате и со нашите сопствени servicer, ние внимателно ќе ги пресмета повеќето resonable цена за вас, ви благодариме.Параметри : Струјата : 15 A секоја Должина на кабел : 1 метар секоја Жица Спецификација : 18 AWG Кабел Материјал : мека ПВЦ Клип Материјал : Бакар Игли : 50 Апликација : полнење, тестирање тековнатаПакетот вклучува : 2 x Мали Алигатор Клип

1 бр. универсална заземен проводник осцилоскоп заземен проводник клектрический защитен проводник сонда заземен проводник за сондата oscillo

BGN 2.00 2.54

1 PC Универзална заштитно јаже oscilloscope заштитно јаже clectrical заштитна жица сонда заштитно јаже за oscilloscope сонда оригинални плоштадОпис : име на Производ : заштитно јаже Материјал : пластични, метални Модел : ETA5907 Апликација : пасивен напон сонда погоден за конвенционалните oscilloscope позлатени стеги и пониски контакт отпор изолирани џек надвор од клипови Производ избор : оригиналниот / позлатени плоштадот тип ве Молиме забелешка која сорта ќе треба, во спротивно вашиот објект ќе биде испратена по случаен избор

27.5 дългата 4мм банан щекер мултицет тест тел сонда кабел 1000В двойка

BGN 8.05

Име на производ Multimeter Тест Води Истрагата Материјал Пластика, Метал Банана Приклучок Дијаметар 4mm / 0.15" Совет Дијаметар 2mm / 0.07 Сонда Дел Должина 16mm / 0.83" Stick& Сонда Должина 90mm / 3.5" Доведе Вкупна Должина(вклучуваат приклучок) 70cm / 27.5" Боја Црвена, Црна

10шт ATC100-508-4P Pitch5. 08mm 4pins заглавие и гнездо на печатната платка електрически винт клеммный блок конектор

BGN 2.85

Материјал : За Нега На Менгеме : Месинг, Ni ПозлатенЖица guard : Phosphor Месинг, Калај ПозлатенДомување : PA66, UL94 V0Завртки : М2.0steel Цинк позлатенБоја : ЗеленаТеренот : 5.08 mm 4 P

5.08 двухрядная изход 2edgrh-5.08 mm plug-in terminal double pin header plug ПХБ заварени плоча 2 * 2P (3p4p5p6p7p8p9p10p)

BGN 6.00 6.38

5.08 двоен ред штекер 2 EDGRH5.08 mm приклучок во терминал двојно pin насловот plug PCB заварени плоча 2 * 2 P (3p4p5p6p7p8p9p10p)Модел; 2 EDGRH5.08 Теренот : 5.08 ММ Број на столбови : 2x (2 P10 P) Номинална напон / тековни : 300 V / IEC : 15 A УЛ : 10 A количина : 2sets 2 EDGRH5.08 mm теренот pluggable терминали двоен ред штекер нога подлога

20pcs двустранни скоби алигатор свързващ проводник мини-тест скоби с кабел изолирани проводници

BGN 14.83

20pcs двојнозаврши алигатор клипови скокач жица мини тест клипови со кабел изолирани води Опис : Двоензаврши Крокодил Алигатор Клипови Жица Доведе Кабел должина : 4548cm Должина на клипови : 27mm мали димензии Изолација : изолирана Жица со дијаметар : 2,5 mm Бои : Црна, Црвена Бела Зелена Жолта,испратени по случаен избор Количина : 20pcs Ние, исто така имаат жица со средината 35mm и голема големина 45mm клипови, ако сакате, ве молиме да бидат слободни да контакт.

MCIGICM Hot Sale Car Alligator Клип на медни скоби за панели 100A 90 мм 4шт червено+черно Крокодил клипове

BGN 6.00 6.38

Автомобил Алигатор Клип Бакар Батеријата Стеги 100 A 90mm 4 PCS Црвена+Црна Крокодил КлиповиКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет4 Парчиња црвена & црн автомобил батеријата тест алигатор стеги клипови.Издржлив и силен.Лесно да се работи.Материјал : Синтетички БакарЦрвена и црна школка за разликување позитивен и негативен полБоја : црвена и црнаДимензија : Прибл...

20 бр/лот CT011 целия Мед терминал OT-20A високо качество на национален стандарт за запресоване на терминал за 1.5-6 mm2 конектор кабели

BGN 3.00 3.62

Пријателски Потсетник Почитувани клиенти : Доколку наредбата не надминува 5 долари , ние ќе го избере економска логистика , Тоа не може да го пратите на испорака на информации, транспорт и испорака треба долго време , лесно можат да се изгубат пакети на половина пат, Со цел да се осигура точноста на логистика и нашата помош, ве Молиме да купите вистински вкупниот износ на објектот над $5 (може да се купи различни производи, заедно),OT20 A КонекторПакување : 20 КОМПЈУТЕРИМатеријал : бакар Crimp Терминал Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

100 бр автомобилни съединители серия 4.8 разъемная клемма 4.8 мм луженая удлинительная вилица DJ612-4.8 B

BGN 11.84

големина(мм) W : 4.8 мм L : 28.5mm H : 0.4mmМатеријал : месинг боја : Бела Површина третман : калај е Применливо жица : 1.01.5 mm плоштадПревозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Воздух Mail.UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

Мъжки и женски син лопата запресоване конектор кабели терминал 1/4 MF напълно изолиран x 40

BGN 8.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 40 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.КОЛИЧИНАТА НА (40) СИНАМашки&Женски лопата crimp конекториЦелосно изолирани најлонЗА Жица Големина (AWG) : 1614 ( 1.5~2.5 mm⊃2; )ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ 0.250" МАШКИ&Женски ЛОПАТА CRIMP КОНЕКТОРИТерминал лопата ширина : 1 / 4" (6.3 mm)Целосно изолирани со пластични случај во светло синаПрименливи за 14~16 жица20 Машки + 20 ЖенскиБренд нови, Вкупно 40 компјутери / пакетИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

70шт OT 10/20/30/40 / 50A червени медни накрайници открити електрически кабели кабелни конектори клеммные

BGN 8.00 13.28

BI0002912Спецификација : 100% сосема новТип : 10 A50 AПроизвод Одделение Се : Материјал : бакар ЦрвенаРежим на Конекција : Евро терминал блокПакет се вклучени : 70pcs / кутија x Жица Терминал КонекториEMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

S7-400 предни конектор 6ES7 492-1AL00-0AA0 с винтовым контакт, 48-пинов 6ES7492-1AL00-0AA0 6ES74921AL000AA0 freeship 2yearwarrant

BGN 45.31

SIMATIC S7400, ПРЕД КОНЕКТОРЗА СИГНАЛ СО МОДУЛИSCREТИП НА КОНТАКТ, 48ПОЛНаправени од страна на нас,100% компатибилен со оригинални производи,квалитетот е загарантирана,2 годишна гаранцијаНие не го правиме, како и други продавачи кои објекти се очигледно не е оригиналот,но тие рекоа дека се оригиналот.Кога имаш стоката,треба да го знам тоа од Серија Бр...

20/50 / 100шт E0508 тръба изолирующие клеми AWG 22 изолиран кабел, тел 0. 5мм2 конектор изолиращ запресоване терминал за свързване

BGN 0.67

SST Водоотпорен ТерминалFDFD&MDD Изолирани Crimp ТерминалE Тубуларна Wire КонекторFRD&MPD Изолирани Crimp ТерминалФЛОПИ Женски Изолирани Crimp ТерминалBV Целосна Изолација Wire КонекторBHT Топлина се Смалуваат Водоотпорен КонекторSV Furcate Кабел Wire КонекторRV Прстен Изолирани ТерминалКарактеристики : 1 Име на Производ : PVC Изолација Bootlace Ferrules2.Материјал на Тело : Бакар 3 ,Површината : КалајОбложено4 Материјал на Изолација : ПВЦ5...

100шт BHT2 изолиран термоусадочный челна тел електрически клещи клеммный конектор 14-16AWG

BGN 19.20

Карактеристики : 100% Сосема Нов! Бои : сина Модел : BTH2 А В Г : 1614 1.52.5 mm Должина : 38 MM Imax : 27 A барел е создадена од една лесна парче на метал што го елиминира проблемот на барел отворање...