• Ново
50 бр. / лот FDFD5. 5-375 изолиран клеммный блок l Bootlace cooper Ferrules kit комплект от кабели Мед запресоване конектор Клас терминал

50 бр. / лот FDFD5. 5-375 изолиран клеммный блок l Bootlace cooper Ferrules kit комплект от кабели Мед запресоване конектор Клас терминал

BGN 27.01
В магазина

Брой продукти


Производи име : Женски изолирани терминал блок
Производи опис :
1 : 100% сосема нов и висок квалитет
2 : Боја вкупно : Жолта боја
3 : Големини : FDFD5.5-375
4 Одговараат на кабел : 12-10 AWG(4.0-6.0mm2)
5 : Количина : 50pcs
6 : Материјал : Месинг
7 : Изолација : ПВЦ
8 : Производство спецификација : ISO9002
9 : Одобрување : UL Одобрени
10 : Количина : 1 пакет(50pcs)
11 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.
Пакет содржина
(Количина x Size x одговараат cablexlength x боја )
50pcs x FDFD5.5-375x12-10 AWG(4.0-6.0mm2)x жолта боја.
Вкупна КОЛИЧИНА : 50 PCS
Производи слика :

Подробности

Номер На Модела:
FDFD5. 5-375
is_customized:
Yes
Тип:
Обжимная Клемма

Те също купуват с този продукт

1000шт 4.8 мм женски изолиран проводник клеммные конектори Червен 22-16 AWG запресоване

BGN 32.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 компјутери100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Спецификации : Жица Големина (AWG) : 2216 ( 0.5~1.5 mmm⊃2;)Максимална Струја : 10 AmpБоја : ЦрвенаКоличина : 1000pcs / многу1000 компјутери 4.8 мм Женски Изолирани Терминали Црвено 2216 Мерач AWGЖенски Изолирани Терминали Црвено 2216 Мерач AWG 1000 PCSЕдиница : mmИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

10/50 / 100шт SC 25-6 отвор за Болта луженые медни кабелни накрайници клеми на батерията 25мм тел

BGN 6.00 6.06

10 / 50 / 100pcs x Повлечи Кабел Конектор ТерминалМодел : SC256Одговара на Болт Дупка Големина : 6.5 mm / 0.24"Поврзете Кабел Дупка Кол : 7.2 mm / 0.28"Одговара Кабел Големина : 25 mm2Големина : 34 x 13.5 x 9.0 mm / (L*L1*D)Боја : Сребрена На ЅвонењеМатеријал : Метал

1250 бр./лот E2512 E4012 E6012 E10-12 E16-12 Bootlace Cooper Ferrules kit комплект изолиран кабел пин края на клеми 5 цвят

BGN 57.41

Производи име : мозок крајот терминалПроизводи опис : 1 : 100% сосема нов и висок квалитет2 : Боја вкупно : црвена,жолта,сина,зелена,црна,5 боја мешано3 : Големини : E2512,E4012,E6012,E1012,E16124 : Одговара на кабел : 145 AWG(2.516mm2)5 : Количина : 1250 / set6 : Материјал : Бакар7 : Изолационен материјал : ПВЦ8 : Количина : 1 пакет(1250pcs)9 : Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Пакет содржина(Количество x Големина x боја )250pcs x E2512x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E4012x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E6012x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E1012x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcs250pcs x E1612x црвена,жолта,сина,зелена,црна секој 50pcsВкупна КОЛИЧИНА : 1250 PCSСлика : Производи каталог :

S7-400 предни конектор 6ES7 492-1AL00-0AA0 с винтовым контакт, 48-пинов 6ES7492-1AL00-0AA0 6ES74921AL000AA0 freeship 2yearwarrant

BGN 45.31

SIMATIC S7400, ПРЕД КОНЕКТОРЗА СИГНАЛ СО МОДУЛИSCREТИП НА КОНТАКТ, 48ПОЛНаправени од страна на нас,100% компатибилен со оригинални производи,квалитетот е загарантирана,2 годишна гаранцијаНие не го правиме, како и други продавачи кои објекти се очигледно не е оригиналот,но тие рекоа дека се оригиналот.Кога имаш стоката,треба да го знам тоа од Серија Бр...

Жак гуми 6ES7 972-0BB52-0XA0 DP 90 градуса, с жак ПГ 6ES79720BB520XA0 замени 6ES7972-0BB50-0XA0 2yearwarranty

BGN 29.60

SIMATIC ДП,BКОНЕКТОР ЗАPROFIBДО 12 MBIT / S90 СТЕПЕНИ АГОЛ КАБЕЛ ШТЕКЕРОТ,IPCD TECHOLOGY БРЗО СЕ ПОВРЗЕТЕ,СО СТР SOCKET15,8 X 59 X 35,6 MM (WXHXD),Направени од страна на нас,100% компатибилен со оригинални производи,квалитетот е загарантирана,2 годишна гаранцијаНие не го правиме, како и други продавачи кои објекти се очигледно не е оригиналот,но тие рекоа дека се оригиналот.Кога имаш стоката,треба да го знам тоа од Серија Бр...

10шт ATC100-508-4P Pitch5. 08mm 4pins заглавие и гнездо на печатната платка електрически винт клеммный блок конектор

BGN 2.85

Материјал : За Нега На Менгеме : Месинг, Ni ПозлатенЖица guard : Phosphor Месинг, Калај ПозлатенДомување : PA66, UL94 V0Завртки : М2.0steel Цинк позлатенБоја : ЗеленаТеренот : 5.08 mm 4 P

Търговия на едро с 1000x запресоване лопата тел жак, 16~14AWG, 4, 27AMP, синьо, вилица терминал лопата запресоване

BGN 33.60

Спецификација : спецификацииЖица Големина (AWG) : 1614 ( 1.5~2.5 mmm⊃2;) САД Завртка : #4 Max Струја : 27 Amp Жица Тип : БАКАР Боја : Сина Количина : 1000 КОМПЈУТЕРИ / многу Единица : mm Тип Број на ANSI гром Дијаметар на гром устата d2 Б(mm) L(mm) F(mm) H(mm) D(mm) Боја SV1.253.2 #4 3.2 mm 5.7 21.2 6.5 10.0 4.3 Црвено SV1.253.5 #6 3.7 mm 5.7 21.2 6.5 SV1.253.5 #6 3.7 mm 6.4 21.2 6.5 SV1.253.5 #8 4.3 6.4 милиметри 21.2 6.5 SV1.254 #8 4.3 mm 7.2 21.2 6.5 SV1.254 #8 4.3 mm 8.1 21.2 6.5 SV1.255 #10 5.3 mm 8.1 21.2 6.5 SV1.256 1 / 4 5.3 mm 9.5 21.2 6.5 SV1.258 5 / 16 6.5 mm 9.5 21.2 6.5 SV1.2510 3 / 8 6.5 mm 12.0 11.0 21.2Води дел : 1.52.5 mm 2 (1614) Max струја : =27 A Тип Број на ANSI гром Дијаметар на гром устата d2 Б(mm) L(mm) F(mm) H(mm) D(mm) Боја SV23 #4 3.2 mm 6.6 17.8 4.3 10.0 4.9 Сина SV23.5 #6 3.7 mm 6.6 17.8 4.3 SV23.5 #6 3.7 mm 6.6 21.0 7.0 SV23.5 #8 4.3 mm 8.5 22.5 7.75 SV24 #8 4.3 mm 6.6 21.0 7.0 SV24 #8 4.3 mm 8.5 22.5 7.75 SV25 #10 5.3 mm 8.5 22.5 7.75 SV25 #10 5.3 mm 9.5 22.5 7.25 SV26 1 / 4 6.5 12.0 mm 27.6 11.0 SV28 5 / 16 8.4 mm 12.0 27.6 11.0 SV28 3 / 8 10.5 mm 13.6 30.2 13.9Води дел : 2.54mm 2 (1412) Max струја : =37 A Тип Број на ANSI гром Дијаметар на гром устата d2 Б(mm) L(mm) F(mm) H(mm) D(mm) Боја SV3.54 #8 4.3 mm 8.0 24.5 7.7 12.5 6.2 Црна SV3.55 #10 5.3 mm 8.0 24.6 7.7 SVL3.55 #10 5.3 mm 12.0 27.9 7.7 SV3.56 1 / 4 6.5 12.0 mm 27.9 7.7Води дел : 46mm 2 (1210) Max струја : =48 A Тип Број на ANSI гром Дијаметар на гром устата d2 Б(mm) L(mm) F(mm) H(mm) D(mm) Боја SV5.53.5 #6 3.7 mm 7.221.45.912.5 6.7 Жолта SV5.54 #8 4.3 mm 7.221.55.9SV5.54 #8 4.3 mm 9.5Беа 25,58.3SV5.55 #10 5.3 mm 9.5Беа 25,58.3 SV5.56 1 / 4 6.5 12.0 mm31.513.0 SV5.58 5 / 16 8.4 mm 15.033.713.0 SV5.510 3 / 8 10.5 mm 15.0 33.7 13.7 SV5.512 1 / 2 13.0 mm 19.2 38.1 16.0Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

5.08 двухрядная изход 2edgrh-5.08 mm plug-in terminal double pin header plug ПХБ заварени плоча 2 * 2P (3p4p5p6p7p8p9p10p)

BGN 6.00 6.38

5.08 двоен ред штекер 2 EDGRH5.08 mm приклучок во терминал двојно pin насловот plug PCB заварени плоча 2 * 2 P (3p4p5p6p7p8p9p10p)Модел; 2 EDGRH5.08 Теренот : 5.08 ММ Број на столбови : 2x (2 P10 P) Номинална напон / тековни : 300 V / IEC : 15 A УЛ : 10 A количина : 2sets 2 EDGRH5.08 mm теренот pluggable терминали двоен ред штекер нога подлога

20pcs черен / червен Алигатор води Крокодил тест скоба за електрическо свързване на проводници на кабела

BGN 5.00 5.12

20 PCS црна / црвена Алигатор Води Крокодил Тест Клип за Електрични Скокач Wire Кабел Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Функција : Електрични Тестирање Поправка на скршена води на опрема за тестирање и полначи Направи свој нисконапонски скок води Со PVC изолација ракав, бидете сигурни дека за безбедност Алигатор Clip Length (без силиконска маска) : приближно 35mm Боја : Црвено & Црна Количина : 10pcs црна, 10pcs црвено ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме овозможи 12mm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодариме.

Двустранен крокодили скоби 45 мм 5 цвята за текст крокодили с търсач на кабел за изпитване на кабели крокодиловые скоби електрически

BGN 4.86

5 бои сосема нов Двоензаврши Алигатор Клипови Тест Линија 45 MM Крокодил Тест Менгеме Конектор со ЖицаСпецификации : Боја : црвена, зелена, жолта, бела и црнаКабел должина : 39.5 cm / 15.5 инченClip length : 4.5 cmНето тежина : 110gКарактеристики : Боја кодирани води ви овозможи да ги тестираат кола без премин жици или предизвикување шорцевиМоже да се користи како низок напон скокач водиТип : двоензаврши крокодил / алигатор клиповиПакет содржина : 1set(10pcs) x Алигатор Клип Жици

100PCSWire кабелни съединители клеми огъната лента заключване Бърза връзка електрически автомобил аудио 4.0-6.0 мм и 22-10AWG линия

BGN 12.00 14.96

s Број на Модел : МТ3 Тип : Wire конектор is_customized : Да Објект специфики : Количина : 100pcs(50 Pairs) Боја : Црвено+Сина+ Жолта Сосема Нов и Висок Квалитет на Широко се користи во жица врска Спречува жица од shorting надвор Брз Splice Wire Конектор Одлична за прислушување во жици за да се тестираат...

Areyourshop продажба 1бр BNC В9 щекер за двойно alligator клип осцилоскоп САМ тест сонда води 100 см Крокодил клипове хлебарки клип

BGN 4.46

100% Сосема Нов и висок квалитет 1.Бренд нови BNC на Двоен Алигатор Клип Oscilloscope Сонда 2.Со стандардни BNC завршува може да се користи за сите Oscilloscope 3.Должината е 100cm 4...

Нов 5000 бр 4.8 мм гофриран терминал мъжки лопата конектор

BGN 99.20

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписНови 5000 КОМПЈУТЕРИ 4.8 мм Crimp Терминал Машки Лопата КонекторВклучени во : 4.8 мм Crimp Терминал Машки Лопата Конектор 5000pcsНие, исто така, има НеИзолирани Receptacles Tab 4.8 мм ,6.3 mm ,Ширина Терминали Crimping Алатка PlierБесплатен превозот НеИзолирани Receptacles Tab 4.8 мм ,6.3 mm ,7.8 mm Ширина Терминали Crimping Алатка Plier Crimper 0.56mm2 AWG 2010 парчеИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

20/50 / 100шт E0508 тръба изолирующие клеми AWG 22 изолиран кабел, тел 0. 5мм2 конектор изолиращ запресоване терминал за свързване

BGN 0.67

SST Водоотпорен ТерминалFDFD&MDD Изолирани Crimp ТерминалE Тубуларна Wire КонекторFRD&MPD Изолирани Crimp ТерминалФЛОПИ Женски Изолирани Crimp ТерминалBV Целосна Изолација Wire КонекторBHT Топлина се Смалуваат Водоотпорен КонекторSV Furcate Кабел Wire КонекторRV Прстен Изолирани ТерминалКарактеристики : 1 Име на Производ : PVC Изолација Bootlace Ferrules2.Материјал на Тело : Бакар 3 ,Површината : КалајОбложено4 Материјал на Изолација : ПВЦ5...

Мъжки и женски син лопата запресоване конектор кабели терминал 1/4 MF напълно изолиран x 40

BGN 8.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 40 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.КОЛИЧИНАТА НА (40) СИНАМашки&Женски лопата crimp конекториЦелосно изолирани најлонЗА Жица Големина (AWG) : 1614 ( 1.5~2.5 mm⊃2; )ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАНИ 0.250" МАШКИ&Женски ЛОПАТА CRIMP КОНЕКТОРИТерминал лопата ширина : 1 / 4" (6.3 mm)Целосно изолирани со пластични случај во светло синаПрименливи за 14~16 жица20 Машки + 20 ЖенскиБренд нови, Вкупно 40 компјутери / пакетИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

1000pcs 5mm Free Ship White color DIP 546 Oval led high brightness 4000-6000mcd лампа си broken за панел, модул Led P10

BGN 29.20

Бела боја 546 led диоди за led дисплеј модулPrameter : Бела 546 Овална Led ДиодиСтил : Овална LEDИме : Бела 546 Овална LEDЛеќа Големина : 5.2 мм*3.8 мм*7.0 mmБоја : БелаТеренот : 2.54 mmБранова должина(nm) : 460470nmАгол(°) : 110 / 55Напред Напон(V) : 3.23.4Струја(m A) : 20Светлосен Интензитет(mcd) : 40006000Царинската1...