• Ново
Безплатна доставка-нова водна помпа AW5081 подходящ за Chevrolet Corvette и Camaro Pontiac GTO Firebird OAW 5.7 L LS1

Безплатна доставка-нова водна помпа AW5081 подходящ за Chevrolet Corvette и Camaro Pontiac GTO Firebird OAW 5.7 L LS1

BGN 232.29
В магазина

Брой продукти

Бесплатен Превозот-Нова Пумпа за Вода AW5081 Одговара за Chevrolet Camaro Corvette Pontiac GTO Firebird OAW 5.7 L LS1 Спецификација : Оваа ставка е Сосема Нов Мотор Пумпа за Вода. Го заменува OE Дел # : AW5081, 130-7270, 130-7290, 130-7310 Квалитетни Тест: ROHS; ISO/TS16949; ISO9001 : 2008. **ние купување на објект од фабрика со ОЕМ стандард за квалитет, па на квалитет може да се увери. ** * ако производот што сте го добиле не работи, pls дозволете ни да знам ПОБРЗО и ние ќе ви понуди задоволни решение. 2 годишна Гаранција Возило Fitment : Направи Модел Година Мотор Гориво Забелешка Avanti II 2001-2004 V8 5.7 L Бензин OHV Моторот на Chevrolet Camaro 1998-2002 V8 5.7 L Бензин OHV Моторот на Chevrolet Corvette 1997-2004 V8 5.7 L Бензин OHV Мотор Pontiac Firebird 1998-2002 V8 5.7 L Бензин OHV Мотор Pontiac GTO 2004 V8 5.7 L Бензин OHV Мотор Pontiac GTO 2005-2006 V8 6.0 L Бензин OHV Мотор Види Точка Спецификите одделението за дополнителни спецификации за овој дел. Поврзани со Поправка Совет : ЧЕКОР 1 Безбедноста на прво место Секогаш почекајте додека моторот е кул пред работи на кој било дел од систем за ладење. ЧЕКОР 2 Отстранување на појас се вози компоненти по возило производителот препорачува постапка. ЧЕКОР 3 Отстранете го цревото во прилог на пумпа за вода. Бидете свесни дека значителна сума на coolant може да се излее на цревото кога ќе го симнат. ЧЕКОР 4 Олабави завртки и отстранување на стари пумпа за вода. ЧЕКОР 5 Отстранување на стари печат/заптивка или старите пломби останува и бидете сигурни дека за монтажа површината се чисти. ЧЕКОР 6 Пред инсталирањето на нова пумпа за вода, се изврши увид во друг систем за ладење услуга делови : coolant црева, термостат и притисок капа(s). ЧЕКОР 7 Инсталирате нова пумпа за вода. Не сила на пумпа со впечатлива пумпа за окното. Стариот дихтунзи и заптивки треба да се заменат со нови. Внимателно следете ги инструкциите за инсталација. Се применува само пломби ако посебно се препорачува од страна на производителот на возилото. Стави дури и лежиште на пломби по должината на работ на дел, но не користете премногу пломби. Ако не се добие премногу пломби на дел, ги исклучите вишокот пред монтирање на нова пумпа за вода. Премногу пломби компромиси правилна инсталација и ќе се одвои во рамките на систем за ладење, загадувачки тоа. Пополнки се исто така направени со различни сушење стапки, па однос на пломби печатени инструкции. ЧЕКОР 8 Заостри завртки еднакво на производителот вртежен момент спецификации. ЧЕКОР 9 Повторно прикачете го цревото. ЧЕКОР 10 Рефил систем за ладење со точни возило производителот препорачува coolant. ЧЕКОР 11 Рачно да ја ротирате пумпа и бидете сигурни дека тоа ротира слободно.

Подробности

Настаняване на превозното средство:
ФАСАДА
специални характеристики:
No
Държава / регион на производство:
Китай
За Марки Автомобили / Модели:
Шевролет
Модел На Шевролет:
Корвет
Корвет-Годината На Производство:
2004
търговска марка:
JDMSPEED
Вид На Материала:
Желязо
Дължина На Продукта:
20
Височина На Продукта:
15
Друг Номер:
G7270, G7310, G7290
Преносимото Номер Детайли:
AW5081, 130-7270
Тегло На Продукта:
6.5
Производствен Номер Детайли:
130-7290, 130-7310
Широчина На Елемента:
20

Те също купуват с този продукт

1A021-73030 1A021-73033 нова водна помпа за Kubota L2050 L2250 L2350 L2500 L2550 L2650

BGN 72.80

Бренд НовиОЕМ Замена на Висок Квалитет По Пазарот ДелОвој објект е во акции, и за превозот веднашПроизводство На Дел Не.1 A02173030 1 A02173033Осветленост, Дел Не.1 A02173030 1 A02173033Примена : За Kubota L3300 GST, L3450 DT, L3450 F, L3450 GST, L3600 DTСовет : Овој производ имаме инвентар.Може да биде навремена испоракаСовршено се вклопуваат, директна замена.За испорака1.Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и контакт информации се точни и коректни.2.Се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака ,превозот време ќе биде многу се надеваа на логистичка компанија и локалните клиенти или давачки...

Разширителен резервоара резервоар на охлаждащата течност + Капак за Ford Focus II KUGA I 1.4 1.6 1.8 TDCI 3M5H8K218AJ

BGN 38.38

Coolant Резервоарот Проширување Резервоарот + Капа За Форд Фокус II KUGA јас 1.4 1.6 1.8 TDCI 3 M5 H8 K218 AJПрименливи модели : FORD FOCCMAX (2003 / 10 2007 / 03) ФОРД ФОКУС II (DA_) (2004 / 11 / ) FORD KUGA јас (2008 / 03 / ) Општи OEM : 3 M5 H8 K218АХ 3 M5 H8 K218AG 3 M5 H8 K218БОЛЕСТ 3 M5 H8 K218AJ Пакет се Вклучени : 1x Expansion резервоарот 1x Cap Производ слики :

1610078060 16100e0373 водна помпа за резервни части на двигателя багер SK200-8

BGN 103.98

Бренд НовиОЕМ Замена на Висок Квалитет По Пазарот ДелОвој објект е во акции, и за превозот веднашПроизводство Дел Бр 16100E0373Осветленост Дел Бр 1610078060 16100E0373 1610078060 16100 E0373Примена : За HINO J05 E ДИЗЕЛ МОТОРСовет : Овој производ имаме инвентар.Може да биде навремена испоракаСовршено се вклопуваат, директна замена.За испорака1.Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и контакт информации се точни и коректни.2.Се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака ,превозот време ќе биде многу се надеваа на логистичка компанија и локалните клиенти или давачки...

Нов разширителния резервоар за охлаждащата течност за Ford Fiesta 1.6 L 2002-2008 OEM 25658K218AC , 8S658K218AA

BGN 39.36

Нови Coolant Проширување на Резервоар За Ford Fiesta 1.6 L 20022008 ОЕМ 25658 K218 AC , 8 S658 K218 AAПрименливи модели : Ford Fiesta 1.6 L 20022008 Општи OEM : 25658 K218 AC ZM25658 K218 AC 8 S658 K218 AA Производ слики :

Уплътнение водна помпа на двигателя за Mercedes Benz W251 R280 R300 R320 R350 R400 R500 R63

BGN 94.56

* Купување * Опис : 1, ве молиме email консултации услуги на клиентите,Ве молиме, напишете пред купувањеA : 17 цифри ВИН кодот C : производ слики.Б : името на авто деловиD : auto parts 11 цифри ОЕМ кодот2, бидејќи истите модели ќе бидат конфигурирани на мали разлики, соодветните функции и додатоци се исто така различни...

37870 БТА 005 сензор за температурата на охлаждащата течност е подходяща за HONDA Accord, Civic CRV Fit (Jazz 2005-2015, 37870RTA005, 37870-РТА-005

BGN 7.98

ОЕМ БР : 37870 РТС 005 HONGWIN АВТО ДЕЛОВИ CO.,LTD КИНА Голема количина е прифатливо! ВЕЛЕДРОГЕРИЈА, ДОБРЕДОЈДОВТЕ ,ТРГОВИЈА НА ГОЛЕМО ЦЕНА...

Автентичен вид 4BB1 4BD1 пълен комплект втулки цилиндрови глави за генераторной монтаж на камион Isuzu NPR

BGN 492.80

1.Одговара за Камион EX120 4 BD1 4 BD1 T мотор ЦЕЛОСНА ЗАПТИВКА КОМПЛЕТ4 BD1 4bd1 ЦЕЛОСНА ЗАПТИВКА КОМПЛЕТ ВИСТИНСКИ ТИППримена : Камион Genset БагерПовеќе 4 BD1 делови на мотор во парк : Клипот,клипот прстен,цилиндар лагер,полн заптивка сет,пумпа за вода,вратило,цилиндар на главата,цилиндар блок,масло пумпа,поврзување прачка,вбризгување на пумпа, итн.

OEM автомобилен двигател 1.8 T 2.0 T помощни помпа за охлаждаща вода в събирането на Passat CC Tiguan, Jetta Golf A3 A4 A6, TT, Seat Leon 06H 121 026

BGN 163.00 228.96

ОЕМ Автомобил, Мотор 2.0 1.8 Т Т Помошни Вода за Ладење, Пумпа за Собрание За Passat CC Tiguan Jetta Голф А4 А3 A6 TT Седиште Леон 06 H 121 026 За Автомобил модел : "ФОЛКСВАГЕН" CC 20092015 "ФОЛКСВАГЕН" EOS 20092015 "ФОЛКСВАГЕН" Amarok 20102015 "ФОЛКСВАГЕН" Sharan план за 20112015 "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan 20082015 "ФОЛКСВАГЕН" Passat 20082015 "ФОЛКСВАГЕН" Буба 20122015 "ФОЛКСВАГЕН" Scirocco 20092015 "ФОЛКСВАГЕН" Голф Gti 20082013 "ФОЛКСВАГЕН" Jetta Gli 20062014 Q3 20122015 П5 20092015 TT 20072014 A3 S3 20082013 A4 S4 20082015 А5 S5 20082015 A6 S6 20112014 A8 S8 20102015 A4 Allroad Quattro 20102015 Seat Exeo 20092014 Седиште Леон 20062013 Седиште Толедо 20052009 Yeti 20102015 Altea 20072010 Врвен 20082015 Octavia 20042013 Alhambra план за 20112015 Производ дел број : 06 H 121 026 06 H 121 088 06 H 121 111 К 06 H 121 026 AB 06 H 121 026 CQ 06 H 121 026 БОЛЕСТ 06 H 121 026 BA 06 H 121 026 СП 06 H 121 010 06 H 111 121 Б Друг Производ дел број : 06 H121026 06 H121026AB 06 H121026CQ 06 H121026AF 06 H121026БА 06 H121026СП 06 H121026 06 H 121 026 AB 06 H 121 026 CQ 06 H 121 026 AF 06 H 121 026 BA 06 H 121 026 CF 06 H121026 AB 06 H121026 CQ 06 H121026 AF 06 H121026 BA 06 H121026 CF 06 H121088 06 H121111К 06 H121088 06 H 121 111 K 06 H121111 К 06 H121010 06 H121111Б 06 H121010 06 H121111 JB Пакет состав : Мотор за Ладење Циркулираат Пумпа за Вода Собранието 06 H 121 010 x 1 Pcs Ако не сте сигурни дали тоа може да се однесува на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас прв пат, ние ќе ви ги даде на проверка.

28 ММ 1.1' INCH 4 PLY СИЛИКОНОВ МАРКУЧ 1 МЕТЪР 1 МЕТЪР LINGTH ДИРЕКТЕН ТРЪБА ТРЪБА СИН

BGN 12.80

Примена : 1.1 ' инчен ( 28 мм) внатрешен дијаметар од 1 метар должина силикони директно цревоВнатре дијаметар : 28 mm (1.1' инчи )Дебелина : 4.5 ммБоја на располагање : СинаОпис : 100% Сосема Нов...

AM881943 водна помпа за John Deere 3320 1545 3720 990 3120 1565 3520

BGN 284.80

AM881943 Пумпа за Вода за 3320 1545 3720 990 3120 1565 3520Whatsapp : +86 18768415518 skype : guanelianОпис : Тип : пумпа за ВодаБренд : UnbrandedДел# : AM881943Применаза 3320 1545 3720 990 3120 1565 3520ПлаќањеКредитна картичка на линија е достапна.Ние, исто така, ја прифати плаќање преку Paypal,T / T и Western Union.Овој објект имаат акции,па може испорака за вас во рок од 3 работни дена по yourpayment ceared.Ако постои било увозни давачки или даноци,тоа е на купувачот одговорност.ГаранцијаНие нудиме 1 година гаранција за овој производ...