• Ново
Който има клапан за регулиране на празен ход на МК за Lada 110 111 112 Калина Samara Forma 2112114830002 C0973 2112-1148300-02 2112-114830

Който има клапан за регулиране на празен ход на МК за Lada 110 111 112 Калина Samara Forma 2112114830002 C0973 2112-1148300-02 2112-114830

BGN 18.00
BGN 28.64
-37 %
В магазина

Брой продукти


Еден неактивен воздушна контрола actuator или неактивен воздушна контрола вентил (IAC actuator/вентил) е уред најчесто се користи во гориво-инјектира возила за контрола на моторот лер ВРТЕЖИ во минута.Во carburetted возила сличен уред познат како неактивен контрола на брзината actuator се користи.
Карактеристики :
1. Долготрајни и сигурен работен век време
2. ОЕМ квалитет
3. 100% Тестирани Пред да замине фабрика
Гаранција :
3 Година Неограничен Километражата Гаранција. Сите наши производи се извори директно од нашиот спектар на одобрени фабрики.
На фабрики која се користи за снабдување со некои од водечките автомобилски делови добавувачи во Европа и Америка.
Сите наши делови се предмет на квалитетот за тестирање и се ISO TS16949 уверение, ние исто така да пребарувате за да бидете сигурни дека нашите одобрени производители користат најнови технологии и материјали кои се достапни. Така што може да биде безбедно во знаење дека деловите кои ќе купат се со врвен квалитет.
OE / Дел Број :
C0973
2112-1148300-02
2112114830002
21121148300
2112-1148300
2112-1148-300
Технички Параметар :
Oeperateing Температура Опсег : -40℃-125℃(150℃ врв)
Номинална Оперативен Напон : 12 VDC
MIN/MAX Оперативен Напон : 7.5 V-14 VDC
Отпор На Ликвидација (@25℃) : 53Ω±10%
Минимална Отпорност (@-40℃) : 35Ω
Електромагнетниот inductance : 33m H±20%
Чекор ''Increment'' : 0.04167 mm
МАКС патување : 8.5 mm(204step)
Примена : Lada 110 1.5 1995/01-2015/12 1499 кзм, 54 KW, 73 110 PS 1.5 1995/01-2015/12 1499 кзм, 57 KW, 78 110 PS 1.5 2000/10-2015/12 1499 кзм, 56 KW, 76 PS 110 1.5 16 V 1995/01-2015/12 1499 кзм, 70 KW, 95 КС 110 1.5 16 V 2000/10-2015/12 1499 кзм, 67 KW, 91 110 PS 1.6 2000/01-2015/12 1596 кзм, 60 KW, 82 PS 110 1.6 2000/01-2015/12 1596 кзм 66 KW, 90 PS 110 2.0 јас 1996/08-2015/12 1998 кзм, 110 KW, 150 PS 110 Wankel 1997/06-2015/12 1308 кзм, 88 KW, 120 ПС 111 1.5 1996/01-2015/12 1499 кзм, 57 KW, 78 ПС 111 1.5 2000/10-2015/12 1499 кзм, 56 KW, 76 ПС 111 1.5 16 V 1995/01-2015/12 1499 кзм, 70 KW, 95 ПС 111 1.5 16 V 2000/10-2015/12 1499 кзм, 67 KW, 91 ПС 111 1.6 2005/01-2015/12 1596 кзм, 60 KW, 82 ПС 111 1.6 2006/03-2015/12 1596 кзм, 66 KW, 90 PS 112 1.5 1995/01-2015/12 1499 кзм, 57 KW, 78 ПС 112 1.5 1995/01-2015/12 1500 кзм, 54 KW, 73 ПС 112 1.5 2000/10-2015/12 1499 кзм, 56 KW, 76 ПС 112 1.5 16 V 1995/01-2015/12 1499 кзм, 70 KW, 95 ПС 112 1.5 16 V 2000/10-2015/12 1499 кзм, 67 KW, 91 ПС 112 1.6 2005/01-2015/12 1596 кзм, 60 KW, 82 ПС 112 1.6 2006/03-2015/12 1596 кзм, 66 KW, 90 PS Lada Калина Kombi 1117 1.4 16 V 2008/11-2015/12 1390 кзм, 66 KW, 90 PS Калина Kombi 1117 1.4 16 V ЛПГ 2008/11-2015/12 1390 кзм, 65 KW, 88 PS Калина Kombi 1117 1.6 2004/10-2015/12 1596 кзм, 60 KW, 82 КС, Калина Schragheck 1119 1.4 16 V 2008/11-2015/12 1390 кзм, 66 KW, 90 PS Калина Schragheck 1119 1.4 16 V ЛПГ 2008/11 - 1390 кзм, 65 KW, 88 PS Калина Schragheck 1119 1.6 2004/10-2015/12 1596 кзм, 60 KW, 82 КС, Калина Schragheck 1119 1.6 16 V 2004/10-2015/12 1596 кзм, 66 KW, 90 PS Калина Stufenheck 1118 1.4 16 V 2008/11-2015/12 1390 кзм, 66 KW, 90 PS Калина Stufenheck 1118 1.4 16 V ЛПГ 2008/11-2015/12 1390 кзм, 65 KW, 88 PS Калина Stufenheck 1118 1.6 2004/10-2015/12 1596 кзм, 60 KW, 82 КС, Калина Stufenheck 1118 1.

Подробности

Материал:
метал и пластмаса
Номер На Модела:
LRD-IAC031-0
търговска марка:
ЛОРЕАДА
Съвместима модел автомобил:
Лада 110 111 112 Калина Самара
Гаранционен срок:
3 години
Качество:
OEM
OE/ номер 1:
C0973
OE/ номер 2:
211211483000
OE/ номер 3:
21121148300
OE/ номер 4:
2112-1148300
OE/ номер 5:
2112-1148300-02
OE/ номер 6:
2112-1148300-02
OE / номер 7:
2112114830002

Те също купуват с този продукт

GT1544V GT15 комплект за ремонт на турбокомпресор 753420 750030 740821 0375J8 turbo rebuild prats за Volvo-PKW C30 1.6 D 109 HP D4164T 2006-

BGN 29.00 34.40

Regerence OE / Дел број : GT1544 V поправка комплет , GT15 поправка комплет , 7534205005 S 7534205004 S 7534200004 7534200002, 7534200002 7500300002 7408210002 7408210001, 11657804903, 0375 J6 0375 J8 0375 J7, 9656125880 9663199280 9657248680 9660641380, 9650764480 Y60113700 G 0375 J8, 0375 J7 3 M5 Q6 K682AE, 3 M5 Q6 K682AK 3 M5 Q6 K682AE, 3 M5 Q6 K682 AK 3 M5 Q6 K682 AE, 9660641380 9663199280 Y60113700 G, 7534201 7534202 7534203 7534204 7534205, 7534206 7534207 7534208 7534209 75342010, 7500301 7500302 7500303 7500304 7500305, 7500306 7500307 7500308 7500309 75003010, 7408211 7408212 7408213 7408214 7408215, 7408216 7408217 7408218 7408219 74082110 , 753420 поправка комплет , 740821 поправка комплет , 750030 обнова комплет Одговара за : Турбо поправка кит за BMW Mini Cooper D (R55 R56) 110 КС W16 2006 Турбо поправка комплет за Citroen Berlingo 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2005 Турбо поправка комплет за Citroen C 2 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2005 Турбо поправка комплет за Citroen C 3 1.6 HDi 109 КС DV6 TED4 2005 Турбо поправка комплет за Citroen C 4 1.6 HDi 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Citroen C 5 јас 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2003 Турбо поправка комплет за Citroen C 5 II 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2005 Турбо поправка комплет за Citroen Picasso 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Citroen Xsara 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2003 Турбо поправка за полнење за на Ford CMAX 1.6 TDCi 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Форд Фокус II 1.6 TDCi 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Ford Mondeo III 1.6 TDCi 109 КС DV6 TED4 од 2004 до 2007 година Турбо поправка комплет за Mazda 3 1.6 ДИ 109 КС DV6 TED4 2003 Турбо поправка комплет за Peugeot 1007 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2005 Турбо поправка комплет за Peugeot 206 1.6 HDi 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Peugeot 207 1.6 HDi 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Peugeot 3008 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2009 Турбо поправка комплет за Peugeot 307 1.6 HDi 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Peugeot 308 јас 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за Peugeot 5008 1.6 HDi FAP 110 109 КС DV6 TED4 2009 Турбо поправка комплет за Peugeot Partner 1.6 HDi FAP 109 КС DV6 TED4 2004 Турбо поправка комплет за VolvoPKW C30 1.6 D 109 КС D4164 T 2006 Турбо поправка комплет за VolvoPKW S40 II 1.6 D 109 КС D4164 T 2004 Турбо поправка комплет за VolvoPKW V50 1.6 D 109 КС D4164 T 2004Ве молиме проверете Удар Имајќи го пред...

За Ford Transit 2.5 Otosan YORK 100HP-160HP GT1549S 452213-5003S 452213 954T6K682AA Garrett балансирани детайли турбини жило в събирането на

BGN 146.00 192.00

Објектот е 100% Сосема Нов GT1549 S турбополнач Дел Број : 4522135003 S 4522130003 4522130002 4522130001 , 452213 турбо ОЕМ Број / s : 954 T6 K682 AA , X4 T6 K682 AA , Y4 T6 K682 AA година : 19962000 Одговара За : Возило : За Ford Комерцијални Возила Транзит ван Otosan YORK 199700 2.5 L TDI Моторот : За Otosan YORK 199700 2.5 L TDI 100 HP160 HPВе молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис...

Регулаторен клапан за празен ход на МК за FIAT 500 DOBLO GRANDE PUNTO, IDEA LINEA PALIO, PANDA SEICENTO STRADA LANCIA KRASIMIR Y, YPSILON 71718105

BGN 16.00 20.27

​Еден неактивен воздушна контрола actuator или неактивен воздушна контрола вентил (IAC actuator / вентил) е уред најчесто се користи во горивоинјектира возила за контрола на моторот лер ВРТЕЖИ во минута.Во carburetted возила сличен уред познат како неактивен контрола на брзината actuator се користи.Карактеристики : 1...

water cool turbo core GT2052V turbo chra 144112X900 14411-2X900 144112X90A 14411-2X90A 14411VC100 14411-VC100 за двигателя ZD30ETi

BGN 132.00 188.80

вода кул турбо core GT2052 V турбо chra 144112 X900 144112 X900 144112 X90 A 144112 X90 A 14411 VC100 14411VC100 за Моторот : ZD30 ETiМатеријал : к18гаранција : 12 МесецДел број и OEM број : 724639 / 705954 / 7246390002 / 7246390004 / 7246390006 / 7246395002 S / 7246395004 S / 7059540006 / 7059540009 / 7059540015 / 7059540017 / 7246390002 / 7246390004 / 7246390006 / 7246395002 S / 7246395004 S / 7059540006 / 7059540009 / 7059540015 / 7059540017 / 144112 X900 / 144112 X900 / 144112 X90 A / 144112 X90 A / 14411 VC100 / 14411VC1001...

RHV4 TURBO turrocharger CHRA VJ36 RF7J13700D Vha20012 касета corefor Mazda 3 5 6 2.0 cd 2.0 cd 2003-мотор: MZ-CD GG-GY

BGN 145.00 188.80

RHV4 ТУРБО CHRA VJ36 RF7 J13700 D VHA20012 Кертриџ corefor Mazda 3 5 6 2.0 cd 2.0 cd 2003 Мотор : MZCD GGGY turochargerМатеријал : к18гаранција : 12 МесецДел број и OEM број : VJ36 / RF7 J13700 D / VHA20012 / VJ36 IHI / RF7 J13700 A / RF7 J / 13700 A / RF7 J13700 A / j36 / RF7 J13700 D / VJ37 / RF7 K13700 / RF7 K.13.700Оваа CHRA ќе одговара : Дел бројНаправиМоделГодинаМоторотkwCCVJ36 / RF7 J13700 D / VHA20012Mazda3 2.0 CD01 / 2003 MZCD105 Kw2000 кзмMazda5 2.0 CD01 / 2003 MZCD105 Kw2000 кзмMazda6 CD01 / 2003 MZCD104 Kw1998 кзмVJ37 / RF7 K13700 / RF7 K.13.700Mazda5 2.0 CD03 / 2006 GGGY81 Kw1998 кзмMazda5 2.0 CD03 / 2006 GGGY90 Kw1998 кзмMazda6 CD03 / 2006 GGGY90 Kw1998 кзмПлаќање Зачувам,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T),Кредитна картичка.итн.) предвидено од страна Ali Express Зачувам само...

TO4E35 452077-5004S 452077 452077-0003E 2674A080 турбокомпресор Turbo за генератор T6.60 1006.6THR3 селското стопанство PERKIN Аграрен

BGN 307.00 341.58

TO4 E35 4520775004 S 452077 4520770003 E 2674 A080 Турбо Турбополнач За PERKIN S Земјоделски Industri Генератор T6.60 1006.6 THR3 Дизел Мотор Бесплатен ПревозотТурбо Модел : TO4 E354520775004 S 4520770004 4520770003 E2674 A080За PERKIN S Земјоделско Индустриски Генератор T6.60 1994 Мотор : 1006.6 THR3 6.0 L Дизел МоторПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

A-STYLE 1 комплект 1,8 Т картер на двигателя дихателен маркуч комплект за VW Passat, Jetta Golf Bora A3 A4 06A103213F 06A 103 213 F 06A103221AH

BGN 27.00 35.55

Купувачи Совети за Да се обезбеди правилна купувањето, ве молиме споредете ги вашите Crankcase Издише Вакуум на Пропустливи Црева слики и дел број пред да купите...

2pcs / unit 63 мм 2.5od Aluminum 45 градуса Turbo / Intercooler Лакът тръбопроводи L: 600 мм за Ford Mustang 86-93 TK-UP45-600-63

BGN 18.06

TANSKY2 парчиња / единица 63mm 2.5"OD Алуминиум 45 Степен Турбо / Интеркулер Лактот Цевки L : 600mm За Ford Mustang 8693апарат TKUP4560063​Одлично за сопствени изработка на проектот, како што се DIY на воздухот, системи за ладење, турбо интеркулер цевки setup бидејќи 6061 алуминиум е најпопуларниот и разноврсна легури, и е најмалку скап на топлина лечи алуминиумски легури.Опис : 1.100% Сосема нов2...

Безплатна доставка-нов автентичен корпуса на педала на газта с датчици 16119-AE013 подходящ за Nissan Sentra Altima 2.5 L OEM 2002-2006 година

BGN 114.21

Вистински Гас за Тело со Сензори 16119AE013 за Nissan Sentra Altima 2.5 L ОЕМ Бесплатен Превозот во Светот ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА Ставка Опис Нови трајни гас за тело со сензори Ефективно да се контролира количеството на воздух што се добива во моторот Висок квалитет со убав сива заврши Работи со сите Nissan Sentra модели Altima со 2.5 L мотори Сите критични компоненти се тестирани за да се обезбеди правилно функционирање ги Исполнува или го надминува К...

Turbo Electrinic който има VB35 17201-30200 17201 30200 1720130200 за TOYOTA HIACE DYNA 1KD 1KDFTV 1KD-FTV D4-D 3.0 L electric

BGN 287.00 319.02

100% НОВИОТ Само Турбо Electrinic Actuator на VB35 1720130200 17201 30200 1720130200 Турбополнач За ТОЈОТА HIACE ДУНА 02 1 KD 1 KDFTV 1 KDFTV D4D 3.0 L Објект е 100% Сосема Нов VB35 Ова е само Турбо Electrinic Actuator Турбо Модел : VB35 Дел Број : 1720130200 ОЕМ Број : 17201 30200 1720130200 Турбо Модел VB35 Дел Број 1720130200 Претходната Верзија 1720130200 1720130200 Година 2002 Опис За TOYOTA HIACE D4 D Мотор 1 KDFTV Зафатнина 3.0 L, 2982 кзм 6 Цилиндри Гориво Дизел Турбина Домување AR VGT Апликација За Тојота HIACE ДУНА 3.0 LTR 1 KDFTV D4D 20022010Погодни За : Возило : За ТОЈОТА HIACE ДУНА 3.0 LTR 20022010 Моторот : 1 KD 1 KDFTV 1 KDFTV D4D 3.0 L DieseПредмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

Turbo Wastegate който има GT1749V 454231-5007S 454231-0001 454231 028145702H за AUDI A4 B5, A6 C5 VW Passat B5 AHH AFN 1.9 L TDI

BGN 52.00 57.58

НОВИТЕ Турбо Wastegate Actuator на GT1749 V 4542315007 S 4542315005 S 454231 028145702 H 028145702 R Турбина Турбополнач За Audi A4 Б5 Б6 C5 A6 За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Passat Б5 1.9 TDI AHH AFN 1.9 L Модел : GT1749 V GT17 VNT Дел Број : 4542310001 4542310003 4542310004 4542310005 4542310006 4542310008 4542315007 S 4542315005 S ОЕМ Број : 028145702 H 028145702 HX 028145702 HV 028145702 R 028145702 RX 028145702 RV 028145702 HV225 028145702 HV500 Турбо Модел GT1749 V (S1) Дел Број 4542315007 S Претходната Верзија 4542310001, 4542310003, 4542310004, 4542310005, 4542315005 S OE број 028145702 H, 028145702 HV225, 028145702 HV500, 028145702 HX, 028145702 HV Година 19972004 Опис За Audi A4 Б5 Б6 C5 A6 За "Фолксваген" passat Б5 1.9 TDI 9704 CHRA 4333950019 Мотор TDI 110 PD, TDI 115 PD, PD UI 1.9 L Зафатнина 1.9 L, 1900 кзм KW 110 / 115 ВРТЕЖИ во минута Max 4250 Гориво Дизел Погодни За Примена возило : За Audi A4 Б5 Б6 C5 A6 За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" passat Б5 1.9 TDI AHH AFN 1.9 L Примена на моторот : AHH AFN 1.9 L 1.9 TDI За "Фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI 19982000 година година 115 HP ЗНМ / ATJ За "Фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI 19982005 година 101 HP AVB "Шкода" Врвен јас 1.9 TDI 20002005 година 101 HP AVB За Ауди А6 1.9 TDI (C5) 19982001 година 115 HP ATJ За Ауди А4 1.9 TDI (B5) 20002001 година 115 HP ATJ / ЗНМ За "Фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI 19972000 година 110 HP AHH / AFN За Ауди А6 1.9 TDI (C5) 19972001 година 110 HP AHH / AFN За Ауди А4 1.9 TDI (Б6) 20002004 година 101 HP AVB / BKE за Ауди А4 1.9 TDI (Б5) 19971999 година 110 HP AHH / AFN Предмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

Turbo TD04L 14T TD04L-14T 49377-01210 49377 01210 4937701210 Турбина турбокомпресор за Mitsubishi Truck Engine 4m40 масляное охлаждане

BGN 403.00 447.98

Турбо TD04 L 14 T TD04 L14 T 4937701210 49377 01210 4937701210 Турбина Турбополнач За Мицубиши Камион Мотор 4 M40 Масло за ладење трговија на ГолемоТурбо Модел : TD04 TD04 L14 T49177012104937701210 49377 01210За Мицубиши Камион Моторот Моторот : 4 M40 Масло за ЛадењеПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

GT1549S MW30620721 751768 717345 турбокомпресор 703245 53039880048 турбина за Mitsubishi Carisma 1.9 L DID MP с F9Q-732/73

BGN 252.00 304.00

Дел Број : 53039880048,7517685004 S, 7517680004, 7032450001 / 2 , 7517680001, 7517680002, 7517680003 , 703245 турбо , 751768 турбополнач 717345OE Број : 8200084399, MW31216381, MW30620721, 82107431 турбинаАпликации : 200004 турбо за "Опел" Movano На 1.9 L DTI со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор2000 турбо за "Опел" Vivaro 1.9 L TDI со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор200004 турбо за Volvo V40, S40 јас 1.9 L D со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор199904 турбо за Мицубиши Carisma 1.9 L НЕ ПРАТЕНИК со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор200105 турбо за Мицубиши Простор Ѕвезда 1.9 L НЕ со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор0103 турбо за Рено Лагуна 1.9 L d Ci со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор0103 турбо за Рено Megane 1.9 L d Ci со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор0103 турбо за "Рено" Сценски 1.9 L d Ci со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор200103 турбо за "Рено" Господар II 1.9 L d Ci со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор200103 турбо за Рено Primastar d Ci со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 Мотор200103 турбо за Рено Trafic II 1.9 L d Ci со F9 Q732 / 733 / 740 / 751 МоторГаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција...

Турбокомпресор CHRA TF035 49135-05670 49135 05671 49135-05640 49135-05641 49135-05650 49135-05651 7795499 11657795499 779549907

BGN 174.00 193.26

Опис На ПроизводотТурбо Кертриџ CHRA Јадрото на TF035 HL 4913505671 4913505610 4913505620 4913505640 4913505641 4913505650 4913505651 4913505660 11654716166 11657795499 4716166 7795498 7795498 D704 7795498 J09 7795499 7795499 K 779549807 779549907 1165795499 11654716166 11657795498 11657795498 D704 11657795498 J09 11657795499 11657795499 K 1165779549807 1165779549907 Турбополнач За BMW 120 D E87 320 D E90 E91 200407 M47 TU2 D20 M47 T 2.0 L D 163 HP 120kw Модел : TF035 HL TF035 Дел Број : 4913505610 4913505620 4913505640 4913505641 4913505671 4913505670 4913505660 4913505650 4913505651 4913505610 4913505620 4913505640 4913505641 4913505650 4913505651 4913505670 4913505671 ОЕМ Број : 779549907 1165779549907 7795499 K 4716166 7795498779549807 1165779549807 7795499 K10 7795498 J09 11657795498 J09 7795498 D704 779549911654716166 11657795499 11657795498 11657795498 D704 11654716166 11657795499 4716166 7795498 7795498 D704 7795498 J09 7795499 7795499 K 779549807 779549907 1165795499 11654716166 11657795498 11657795498 D704 11657795498 J09 11657795499 11657795499 K 1165779549807 1165779549907 Турбо Модел TF035 HL6 B13 TB / ВФ Дел Број 4913505671 Претходната Верзија 4913505610 4913505620 4913505640 4913505650 4913505651 4913505660 4913505670 4913505641 OE број 7795499, 11657795499, 779549907 1165779549907 7795498 J09 11657795498 J09, 11654716166, 4716166, 7795498, 7795498 D704, 11657795498, 11657795498 D704, 779549807, 1165779549807, 7795499 K, 7795499 K10 Опис За BMW 120 d (E87), 320 D (E90 / E91) Моторот M47 TU2 D20, M47 TUe2ОЛ, M47 N204 D4 / N47 D20 A, N47 D20 C Капацитет 2.0 L,1995 кзм Гориво Дизел Моќ 120 / 163 HP Ладење Тип на Масло за Ладење Турбо Апликации : За BMW 320 D, 320 D М Спорт 200507 За BMW 320 D E90 / E91 M47 TUE 2.0 L 160 HP 200407 За BMW 120 D E87 M47 TUE Моторот 2.0 L 160 HP Одговара За : Возило : За BMW 120 D E87 320 D E90 E91 2.0 L D 2004 до 2007 година; За BMW 320 D, 320 D М Спорт За BMW 120 D (E87)160 HP) Со M47 TUE Мотор 200407 2.0 L За BMW 120 d (E87) Mrz 2003 до Dez 2006 M47 TU2 D20 1995ccm 120 Kw За BMW 320 d (E90 / E91) Февруари 2004 година на Dez 2007 M47 TU2 D20 1995ccm 120 Kw За BMW 320 d (E90 / E91) Септември 2005 до Септември 2007 M47 TU2 D20 1995ccm 110 Kw Моторот : M47 T M47 TU2 D20 M47 TUe2ОЛ M47 N204 D4 N47 D20 A N47 D20 C 2.0 LПредмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

Турбокомпресор с маслен охлаждане TD04 49177-01511 49177 01511 49177-01501 за Mitsubishi Delica Pajero, SHOGUN L200 L300 1988-96 4D56 4D56T 2.5 L

BGN 257.00 282.38

ТУРБО TD049 B 4917701510 4917701501 4917701511 Турбина Турбополнач За Мицубиши Delica Pajero L200 L300 198896 Моторот : 4 D56 4 D56 T 2.5 L D (од страната со 3 дупки+Нафта ладење) НОВИТурбо модел : TD04 TD0409 BДел Број : 4917701510 4917701511 4917701500 4917701501ОЕМ Број : MD168053 MD094740Апликацијата возило : За Мицубиши Delica Pajero L200 L300 198896 4 D56 T 2.5 LМоторот : 4 D56 ДЕ 4 D56 T 2.5 L (од страната со 3 дупки+Нафта ладење)Ладење : Ветер ладење или Масло за ЛадењеТурбо Модел TDO410 T / 4, TD04 Дел Број 4917701510 Претходниот Дел Број 4917701511 OE Број MD168053, MD168054, MD094740 CHRA 4917708020 Година 8990 Опис За Мицубиши Shogun Мотор 4 D56, 4 D56 DE Зафатнина Од 2.5 L, 2477 кзм Дизел Гориво KW 64 / 87 HP Имајќи Домување 4917725100 Турбина Тркала 4917730130 Задната плоча 4917322500 Топлина shield Број 4917019100 Поправка Комплет 4917780410 Турбина Домување 4937715310 Турбина Домување AR 4 Заптивка (турбина влезот) 210501 Заптивка (турбина штекер) 210502 Заптивка (масло штекер) 210243 Апликации 19921996 За Мицубиши L 200 2,5 L ТД 4 WD (K_4 T) со 4 D56 Мотор 19881996 За Мицубиши L 300 2,5 L ТД 4 WD (P25 W,P25 V) со 4 D56 Мотор 19861989 За Мицубиши Pajero јас 2.5 L ТД со 4 D56 Мотор 19891990 За Мицубиши Pajero јас 2.5 TD со 4 D56 Мотор 19901991 За Мицубиши Pajero II 2.5 TD со 4 D56 МоторПревозот Термини : Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса во 15 дена по receipted на вашата исплата...

TB2527 465941-5005S 452022-0001 14411-22J00 Turbo турбокомпресор за NISSAN PATROL Y60 Safari 1982 - RD28 RD28T 2.8 L

BGN 316.80

Турбо Модел : TB2527дел број : 4659415005 S 4659410001 4659410002 4659410003 4659410004 4659410005 4659410006 4520220001 4520475001 1441122 J01 1441122 J00 1441122 J02 1441122 J04 Апликации : 19821998 За Nissan Patrol За 2,8 L ТД RD28 T 160 / GRY60 / 2601995 За Nissan Safari, Патрола RD28 T ЗА 2,8 LИсто како фото шоу , проверете внимателно пред да го купите !! Обидете цел е прифатливо!Примерокот е на располагање! Производи натпревар OE стандард и 100% врвен квалитет. Касети се избалансирани со Турбо Техника VSR со голема брзина...

Gt2052s turbo core касета 452239 452239-0009 PMF100460 PMF000040 CHRA за Land-Rover Discovery II 2.5 TD5 90 кВт - 122 с. л.

BGN 182.00 240.00

CHRA за ЗемјиштеRover Defender 2.5 TDI 90 TD5 Kw 122 HP MDI 525 од Јануари.1998 CHRA за ЗемјиштеRover Discovery II 2.5 TDI 102 Kw 139 HP Td5 од Јануари 1999 година CHRA за ЗемјиштеRover Discovery II 2.5 TD5 90 Kw 122 HP MDI 525 од Јануари 2002 Година P / N : 4522395009 S 4522395008 S 4522390009 4522390006 4522390005 4522390003 452239 турбо chra ОЕМ број : PMF50040 LR006595 PMF100410 PMF100460 PMF000040.Ве молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис...

За Volkswagen Jetta V 1.9 TDI турбокомпресор Chra BV39 54399880006 54399880011 rebuild turbo kit касета 038253056G turbo core

BGN 134.00 176.00

За "Фолксваген" Jetta V 1.9 TDI Турбополнач Chra BV39 54399880006 54399880011 обнова на турбо полнење кертриџ 038253056 G турбо core1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 54399880011 / 54399700011 / 038253014 G / 03 G253014 F / 03 G253014 FX / 038253016 K / 038253016 R / 038253010 D 038253056 E / 038253056 G 1 / BV390011 / 038253019 J / 038253019 JX / 038253019 JV / 038253014 H / 038253010 N / 54399880009 / 54399700009 / 54399880009 / 54399700009 / 54399880009 / 54399700009 / 038253016 L / 038253014 A / 54399880006 / 54399700006, 54399880006 / 54399700006 / 54399880011, 54399700011 / 54399880011 / 54399700011 / 54399880011 / 54399700011 / 03 G253014 F / 03 G253014 FX / 038253056 G / 038253016 / 038253016 R / 038253014 G / 038253010 D / 038253056 EУслови на продажба 1...