• Ново
Детски прорезыватели сладък хранително-вкусовата силикон прорезыватель форма на сладолед Детска дентална помощ четка за зъби обучение за грижи за бебето доставк?

Детски прорезыватели сладък хранително-вкусовата силикон прорезыватель форма на сладолед Детска дентална помощ четка за зъби обучение за грижи за бебето доставк?

BGN 3.00
BGN 4.03
-26 %
В магазина

Брой продукти


Слатката Храна Одделение Силиконски Teether сладолед Форма Бебе Teethers Бебе Стоматолошка Заштита Четка за заби Обука за Бебето се Грижат Материјали
Параметри :
1. Име : Сладолед Teether
2. Пакување : Блистер пакување картон
3. Бренд : platube
4. Возраст : 3 месеци или повеќе
5. Teether големина : околу 5.5*10.5 см / 2.17*4.13 во
6. Пакување големина : за 17.5*9 cm/ 6.89*3.54 во
7. Материјал : храна одделение силиконски ( BPA free, доведе бесплатно, и не е позната штетни супстанции вклучени.) Ова е не-латекс производ, кој нема да направи бебиња алергични, така што тие би можеле да се користат без проблеми.
Објаснувања :
1. Првата фаза : пред растење на заби
Пред одгледување на бебиња' заби, нивните гуми за џвакање порцелански ќе се чувствувате непријатно. На teether на првата фаза може да се стави во фрижидер, затоа што кул чувство може да се ублажат оток и болка на бебето' забите.
2. Втора фаза : 6 месеци
Кога бебињата се 6 месец-стар, еден пар на листопадни централна катници на долната вилица ќе почне да расте. Во тоа време, замрзнати teether е потребно да масажа деликатна листопадни централна катници, и sooth непријатност. Хард замрзнати teether можат да масажа на непцата порцелан, и стимулирање на бебињата' развојот на мозокот, бидејќи на своите нерамна површина.
3. Трета фаза : осум заби на горна и долна вилица се одгледуваат
Кога четири секачи и четири canines се одгледува, бебињата се препорачува да се користи на лесни teether, која има истата форма на смири брадавиците, и е лесно да се фати. Нејзините меки и тврди текстура слој не само што може да масажа на непцата порцелански околу новиот-одгледува заби, но, исто така, обезбедуваат слични џвакање искуство за бебиња.
4. Четврта фаза : 1-2 години
Бебиња растат листопадни катници кога тие се 1-2 години. Во тоа време, бебињата можат да изберат еден фиксен teether, кои можат да покријат големи катници, и не боли грло. Нејзините тврди и меки мешани текстура слој може да се ублажат оток и болка од одгледување на големи катници, подобрување на забите во развој, и возот бебиња' џвакање способност.

Подробности

Материална Характеристика:
bpa безплатно
Функция:
Прорезыватель
Опаковка:
Единично сваляне
Материал:
Силикон
Форма:
Карикатура
Възрастова Група:
3-12 месеца
Номер На Модела:
Прорезыватель За Сладолед

Те също купуват с този продукт

50шт силикон прорезыватель 17 мм шестостенен мъниста САМ No-Join Line Nursing Toy колие с висулка за носене на бебето многоцветни свободни мъниста

BGN 22.00 31.95

TYRY.HU Производи Функција : 1 DIY силикони монистра бебе играчка за teething, децата омилен 2 Производителите специјално дизајнирани teething играчки за да се обезбеди максимална олеснување додека давање бебе нешто безбедно и забавно да се игра со...

Детска играчка за никнене на млечни зъби дървена камила играчки за никнене на млечни зъби новородено подарък дървена дрънкалка естествени органични играчки, дърв?

BGN 9.00 14.37

Бебе Teething Играчка Дрвени камила Teething Играчки Нови Роден Подарок дрвени Штракаат Природни Органски Дрвени Играчки Teether

Нека да направим детски прорезыватель 5шт детска дрънкалка играе фитнес аксесоари Бук дървена облак дървени сам начални зъбите колие дървена прорезыватель

BGN 16.00 17.41

На teething бебе? Тогаш ви треба овој голем бебе дрвени монистра; направени од перат 100% највисок квалитет природно дрво (слично на бебето pacifier),кога вашето бебе outgrows оваа teether, тој / таа ќе ви се допадне. Единствени, елегантен дизајн Обезбедува визуелна стимулација за бебиња специјално за бебе teethingСите дрво се природните еден,а најмногу се вештачки полиран па можеби има некои мали дефект,ве молиме да се разбере ви благодариме!Сите наши производи се ослободени од хемикалии : 1.ФДА одобри 100% Храна Одделение Силиконски2.BPA Free3.Не Phthalates4.Без Олово5.Не PVCsВАЖНА НАПОМЕНА*Бебиња секогаш треба да биде под надзор додека си играат со возрасни и никогаш не се оставени сами.

TYRY.HU 5шт силиконови никнене на млечни зъби мъниста Короната детски прорезыватель мъниста хранително-вкусовата Сам Silicona Denticion яки сензорни играчки 35*30 мм

BGN 5.00 5.73

5 PCS Chewable Силикони Монистра За Бебе Teether Diy Silicona Denticion Collares Сензорни Играчки Teething Pendant Кога не бебињата почнуваат teething? Повеќето бебиња никне нивниот прв заб кога тие се меѓу 4 и 7 месеци стара...

Chenkai 5PCS BPA Free силиконови пъзел Jigsaw Teether дъвчене висулка колие за хранене САМ Baby Залъгалка манекен прорезыватель играчка

BGN 23.00 23.97

Количина : 5pcs / многуМатеријал : BAP Бесплатна Храна Одделение Силиконски (слични на pacifier и брадавица)Големина : 72*60*13mm / 2.83"*2.36"*0.51"Боја : 9pls остави порака со боја на барање кога се избере миксако не , ќе се измеша 6 боја случајно, многу благодарамИспоракаЕкспрес : DHL, Fedex, ТНТ, UPSот : 37days да пристигнатКина Пост : 28 недели за да се пристигне, некои далечни addrss можеби ќе треба подолго време на испоракаако ви се допаѓа различни превозот начин, pls кликнете на превозот копчето од листата да се промени.ДанокСо цел да се обезбеди да добиете вашата нарачка данок / помалку при увоз, ние ќе изјават тоа со пониска вредност...

Oussirro BPA безплатно мъниста и геометрични хранителни силиконови перли на огърлица начални зъбите грижи за дете прорезыватель колие розов Силикон

BGN 9.57

Добредојдовте На Нашата ПродавницаOussirro 1 BUC рачно изработени Силикони Pacifier Клипови Младата Pacifier Синџир за Бебе Soother Teething Џвакање Играчки Бебе Teether Туш Подароци Бебе Pacifier Смешни Клипови Бебе Играчка DIY Beaded Pacifier Носителот Синџир Teething Синџир BPA Free answer : ___________________________ NOTE : Кога ќе го поставите цел , ве молиме оставете порака за која боја бројот што го сакате ,ако не изберете боја ние ги испратите случајно ви благодариме...

55 мм детски дървени никнене на млечни зъби пръстени колие направи си САМ гривна занаяти естествени гривни играе фитнес зала

BGN 1.00 1.89

55мм Бебе Дрвени Teething Прстени Ѓердан Хривнија DIY Занаети Природни Нараквици Игра Салата 100% сосема нов и висок квалитетКарактеристики : Можете да DIY различни нараквици употребата на хранаодделение дрво, безбедност и заштита на животната средина се Многу добри DIY подарок додатоциСпецификации : Материја : дрво Големина : надворешен дијаметар : 55cm / 2.16" Внатрешен дијаметар : 3.2 cm / 1.25" Боја : како на сликата покаже Кол : 1 Компјутер Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 01cm грешка поради прирачник за мерење...

2017 детски дървени никнене на млечни зъби пръстени колие направи си САМ гривна занаяти натурален нов 5 бр 70 мм APR17_30

BGN 3.00 3.49

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Можете да DIY различни нараквици употребата на хранаодделение дрво, безбедност и заштита на животната средина се Многу добри DIY подарок додатоци Спецификации : Материја : дрво Големина : надворешен дијаметар : 7cm / 2.76"Внатрешен дијаметар : 5 cm / 1.97"Крупни 1cm / 0.39" Боја : како на сликата покаже Кол : 5 КомпјутериAnswer : ___________________________ Note : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен2.Ве молиме овозможи 01cm грешка поради прирачник за мерење...

TYRY.HU естествен дървен плетене на една кука мъниста дъвчащи детски прорезыватель колие с висулка, детски никнене на млечни зъби дървена прорезыватель за зърната да

BGN 8.00 11.18

TYRY.HU Природни Дрвени Капчиња Монистра Chewable Бебе Teether Ѓердан PendantБебе Teething Дрвени Teether За Pacifier Се Направи СинџирОбјектот: 30pcs Природни Дрвени Монистра Круг 18 MMТежина: Приближно да 1.15 gГолемина: 18mmМатеријал Функција: BPA Free ПВЦ Слободни Латекс СлободниКомбинации: 1.Комбинација од 3 бои2.Комбинација на 30pcs круг teething монистра,секоја боја 10psc3.5 стилови на комбинации на боиTYRY.HU Тест Извештаи : TYRY.HU најчесто поставувани ПРАШАЊА : Каков вид на накит на силиконски производи? A : се Носат teething накит додека доење да му дадете на вашето бебе нешто да ги задржи своите раце окупирана (освен вас!) Ова може да им помогне на бебињата задржи вниманието што доведува до повеќе хранење пати...