• Ново
Бежовата Въздушна Китара От Костите Биволско Накрайник Гайка За 6 Струнна Акустична Китара

Бежовата Въздушна Китара От Костите Биволско Накрайник Гайка За 6 Струнна Акустична Китара

BGN 2.00
BGN 2.16
-7 %
В магазина

Брой продукти


Карактеристики :
Дупчиња Нут
ќе ви даде подобро ѕвонење од поевтини пластични делови
Одлична замена орев за акустична гитара
Спецификации :
Материјал : Бафало Коска
Големина на орев (L x W x H) : 43 x 6 x 9mm
Боја : беж
Нето Тежина : 4.6 g
Пакетот вклучува :
1 x нут

Подробности

Номер На Модела:
Ж83500
търговска марка:
Цай
Тип:
Орех

Те също купуват с този продукт

LP Guitar Tune-o-Matic Tailpiece Stop Bar е подходящ за Les Paul SG Chrome

BGN 11.00 12.70

Хром ЛП Мелодијаomatic TailpieceБоја : ХромДимензија : 99mm(должина) x 17mm(ширина) x 7 / 10.2 mm(висина)Две мислења растојание (од центар до центар) : за 82mmМислења дијаметар : за 12mmВе молиме проверете ги димензија внимателно и бидете сигурни дека објектот ќе одговара за својата гитара пред да нарачатеМелодијаomatic Tailpiece Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Черно Pickguard скоба драскотина плоча на стена w / винтове подходящ за LP китара

BGN 6.00 6.50

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : ЦрнаОбјектот доаѓа со завртки и лешник1 Црна Протезата со ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Vintage 5 Hole Guitar Pickguard White / Black Shell for TL

BGN 13.00 14.74

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Црна / Бела ШколкаОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

10x черно малък размер MXR стил на первази дръжка усилвател ефекти педала на химикалки латунная поставяне

BGN 11.00 12.88

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЦрнаГолемина : 11.3 mm (висина) x 14.8 мм (во Горниот дијаметар) x 20mm (База дијаметар)Изработен од пластика со утврдени со завртки и Месинг InsertСе вклопува во 1 / 4" (6.4 милиметри) вратило садовиНа врвот површината беше малку изгребани за некои копчиња во домашниот превоз, ве молиме да Не конкурираат на тоа ако е потребно беспрекорна копчињаНие ќе обезбеди бесплатен шрафцигер која може да се прилагоди на сет завртка10 Гитара AMP Копчиња1 ШрафцигерПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

20 групи от никел метален китара на обменните втулок преходни накрайници за реколта тюнинговых ключове

BGN 77.00 86.91

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел (Објект е направен од метал, а не Пластични)Внатре Дијаметар : 6.1 mmНадворешен Дијаметар : 10.15 mmТоп Дијаметар : 14mmВкупна Висина : 7,6 милиметриОвие bushings се користи за инсталирање на Гроздобер подесување копчињата на модерната 10мм тјунер дупки...

5 дупка TL Style Blank Pick Scratch Guard Plate No Pickup Hole Aged Pearl 3 Ply

BGN 15.00 16.96

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Возраст Бисер 3 PlyОдговара на Стандард 5 Дупка Фендер Esquire Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

KAISH LP DELUXE BOX Style 3 Way Toggle Switch Chrome w / Chrome Съвет for Guitar, LP

BGN 10.00 11.74

Боја : Хром провира со Хром СоветОдличен Квалитет направени во Јужна КорејаНикогаш не се Користи (На површината на кутија беше малку изгребани во транспортот, но тоа не влијае врз функцијата целосно)Одговара за ЛП,СЕКРЕТАР, Epiphone и други Слични ГитариХром Toggle Прекинувач со Хром Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH Nickel Metal извита Долна Домкратная чиния квадратна плоча Домкратная

BGN 6.00 7.10

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : НикелКриви Дното на Gibson Les Pauls, не Рамно ДноДимензија : 34.7 x 34.7 (mm)Завртки растојание : 25 x 25 (mm)Централната дупка со дијаметар : 10ммПопазар, делумно, не се оригинални Gibson ДелВе молиме потврдете го на џек плоча што ви е потребно е Криви buttom пред да ги нарачате на објектот1x Плоштадот Џек ПлочаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

USA Spec White 3 Ply 5 Струнен Jazz J Bass Pickguard Scrach Plate е подходящ за крило

BGN 15.00 16.96

Боја : Бела 3 PlyМатеријал : Пластика (Покриени со Оригинални Заштитна фолија )Објектот само се вклопува во Американската / Мексиканската Стандард Фендер 5 String Џез Басови, не Squier Џез Басови или било која друга Џез БасовиКвалитетот е одличен! Цената е Евтин! 10 Pickguard Завртки се вклучени...

72 мм чиста китара костяное седлото акустична китара костен мост на седлото 72x3mm

BGN 6.00 6.82

Боја : Бела (Рамно Дно)Димензија : 72x3x8 / 10 / 9 (mm)За Акустични ГитариВажна забелешка : можеби ќе треба да песок и полски Седлото кога ќе го инсталирате.1x Коска СедлоПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Черно-бяла китара превключвател за миене ритъм дискант пръстен е подходящ за LP

BGN 6.00 6.19

Боја : Бела со Златни Букви и Црна боја со Златни БуквиЗаедничка големина, попазар дел за Повеќето Gibson или Epiphone Les PaulsВрежани букви, не печатени буквиМиење може да се залепи на телото кога ќе лупам исклучување на двојното двострано лепило лента на грботЛП за да се Префрлате Switch за Миење x 2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

45 мм чиста отломки от орех с плоско дъно за фуги 5 струнен бас китара отломки от орех 45x6

BGN 6.00 6.82

Боја : БелаДимензија : 45x6x9 / 8 (mm)String Проред : 35mmВажна забелешка : можеби ќе треба да песок или продлабочување на слотови, и полски орев кога ќе го инсталирате...

4x 4x преден заден черен пластмасов китара усилвател усилвател ъгъл шкаф за Маршал

BGN 14.00 16.11

Боја : Црна (Завртки не се вклучени)Материјал : Направени од пластика, не МеталПред Агол Завртки растојание (од центар до центар) : за 42mm x 38.5 mmЗаден Агол Завртки растојание (од центар до центар) : за 43.5 mm x 35.5 mmСет од 4 Пред 4 Задни Краеви за Маршал AMP (ве Молиме проверете ја завртки растојание внимателно да се потврди објектот ќе се вклопи во вашиот ЗасилувачГитара AMP Агол x8Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Сребърен блясък 5 струнен Джаз бас J Bass Pickguard драскотина табела за крило

BGN 20.00 22.99

Материјал : Пластични, не МеталНа pickguard има пластични заштитни филмови на тоаОбјектот само се вклопува во Американската / Мексиканската стандард Фендер 5 String Џез Бас , но не Squier Џез Бас или било какви други модели на Џез БасовиКвалитетот е одличен! 10 Pickguard Завртки се вклучени...

KAISH 3x Purple Mirror Guitar Single Coil Pickup Surround Ring for Sized Pickup

BGN 8.00 9.12

Опис на производот : Боја : Виолетова Огледало Материјал : Пластични, не Метал пикап дупки се сечат за да одговараат Strat големина магнети треба да лупам надвор од пластична фолија за да се остави на објектот стане огледало на Пакетот вклучува : Подигнување Прстени x 3

Хром Pickguard скоба драскотина плоча на стена w / винтове подходящ за LP китара

BGN 6.00 6.19

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : ХромОбјектот доаѓа со завртки и лешник1 Хром Протезата со ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

LP Pickguard каверни капачки Turss прът, капак комплект за Epiphone Les Paul прозрачен

BGN 19.00 21.71

ЛП Pickguard & Задните Празнина Опфаќа & Решетка Род МаскаБоја : Бриши / Транспарентен (изработен од Пластика, не Метал)Резервни во собата, не оригинални сетОбјектот е покриено со пластични филмови кои треба да се лупено offДебелина : за 2.9 mmВажна Забелешка : Без оглед на тоа какви видови на Epiphone Les Pauls ќе имаат, ве молиме бидете сигурни да проверите на димензии фото (единици во mm) прв и провери дали комплет може да се вклопи во вашиот гитара, пред да го поставите целОбјектот не одговара Gibson Les PaulsВе молиме имајте во предвид pickguard заградата и навртки кои не се опфатени, а решетка род поклопецот е неbeveled работ ЛП Решетка Род Покрие x 1ЛП Гитара Назад Празнина Покрие Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Каплевидная Акустична Китара Pickguard Залепваща Драскотина Плоча Тъмно Кафява Костенурка

BGN 6.00 6.18

Акустична Гитара PickguardОпис На Производот : Боја : Темно Кафена ЖелкаМатеријал : ПластикаВообичаена големина за повеќето 40" или 41" акустични гитариДоаѓа со 3 M Лепило на грботАкустична Pickguard x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

4x прозрачни прозрачни дръжки скорост LP дръжка за управление

BGN 12.00 13.95

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот се вклопува Лес Пол Гитари кои имаат метрички пречник од 6mm садовиБоја : Транспарентна4pcs Гитара КопчињаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 5x B250K големи линейни китара саксии 15 мм кратък расщепленный Вал 250k потенциометри

BGN 9.00 9.92

Линеарни Коси B250 K Гитара СадовиКраток Сплит вратило со крупни knurlingВратило Вкупна Должина : околу 15mmСплит Бунари со Дијаметар : за 5.8 mmБаза Дијаметар : за 24mmАудио Коси (А) се зголемува или намалува во скатен крива мода ; Линеарни Коси (Б) се зголемува или се намалува во една линеарна модаАудио Коси (А) секогаш се користи како Тон и Линеарна Коси (Б) секогаш се користи како Волумен, но можете да користите Аудио Светлинка како на Јачината на звукот и Линеарна Коси како Ѕвонење, како и, тоа обично зависи од твоите лични желби.B250 K Садови x 55 Орев и 5 за МиењеПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...