• Ново
Alice Red Bronze Guitar Capo with Crocodile Shape Guitar Quick Release Trigger Key Технологична

Alice Red Bronze Guitar Capo with Crocodile Shape Guitar Quick Release Trigger Key Технологична

BGN 16.00
BGN 17.98
-11 %
В магазина

Брой продукти


Материјал : Алуминиум легура
У nique C rocodile Дизајн; За акустични и електрични гитари
Брз и лесен за употреба - дизајниран за брзо една рака операција
Силен и Моќен; Нема да се повлече вашите стрингови out of tune
Гитара Capo x 1
Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши. ние ќе го испрати како е можно поскоро откако ќе се плати.
Ние брод во 2 работни дена . Повеќето од нашите предмети се испраќаат преку обичните економија Воздух Пост без следење на референца, ако сакате да додадете следење референци за вашиот пакет, дополнителни $4.00 ќе бидат потребни за испорака. Ве молиме да се обрне многу внимание на овој термин пред да ја купите.
Ние не го прифати комбинираат превозот. Ако сакате да ја барање за промет на големо понуда, ве молиме контактирајте со нас за да се потврди такси превозот во прв план.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се купувачот ' s одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во текот на исходот на процесот, отколку на вашиот Pay Pal превозот адреса.
Ова е меѓународен пост од Кина во Светот.Нормално време на испорака е околу 10-20 дена да Обединетите Sates и 15-25 работни дена во други земји, ве молиме великодушни се разбере дека.
Испита вашата нарачка веднаш откако ќе ги примите. Сите побарувања (оштетен, исчезнати или лошо предмети) мора да се поднесе во рок од 7 дена од денот ќе ги добиете.
Неисправни Цел :
Доколку наредбата сте го добиле има производителот е дефект, ве молиме ни e-mail на слики на неисправни објектот веднаш. Ние не треба да го испрати назад на дефектен дел пред ние брод ќе замена. Штом ќе го примите дефектен дел и увид тоа, ние ќе добиете замена на пат кон вас.
Оштетени во Транзит :
Проверете го вашиот пакет(s) пред да го прифатите тоа. Ако видите какви било оштетување и/или доказ за мешање на надворешното пакување МОРА да бидете сигурни дека испорака човек го прави забелешка на овој штета на испорака приемот. Откако сте сигурни забелешката на штета на испорака приемот, му кажете на испорака возач кој ќе одбие да ја прифати оштетени пакет, тогаш контактирајте со нас веднаш. Штом ќе се потврди и со нашата превозникот, ние ќе добиете замена на пат кон вас.
Недостасува Наредби :
Ако сте го добиле делумно цел, контактирајте со нас веднаш.

Подробности

търговска марка:
Кайш
Тип:
Capo

Те също купуват с този продукт

USA Spec White 3 Ply 5 Струнен Jazz J Bass Pickguard Scrach Plate е подходящ за крило

BGN 15.00 16.96

Боја : Бела 3 PlyМатеријал : Пластика (Покриени со Оригинални Заштитна фолија )Објектот само се вклопува во Американската / Мексиканската Стандард Фендер 5 String Џез Басови, не Squier Џез Басови или било која друга Џез БасовиКвалитетот е одличен! Цената е Евтин! 10 Pickguard Завртки се вклучени...

Сребърен блясък 5 струнен Джаз бас J Bass Pickguard драскотина табела за крило

BGN 20.00 22.99

Материјал : Пластични, не МеталНа pickguard има пластични заштитни филмови на тоаОбјектот само се вклопува во Американската / Мексиканската стандард Фендер 5 String Џез Бас , но не Squier Џез Бас или било какви други модели на Џез БасовиКвалитетот е одличен! 10 Pickguard Завртки се вклучени...

5 дупка TL Style Blank Pick Scratch Guard Plate No Pickup Hole Aged Pearl 3 Ply

BGN 15.00 16.96

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Возраст Бисер 3 PlyОдговара на Стандард 5 Дупка Фендер Esquire Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

Черно-бяла китара превключвател за миене ритъм дискант пръстен е подходящ за LP

BGN 6.00 6.19

Боја : Бела со Златни Букви и Црна боја со Златни БуквиЗаедничка големина, попазар дел за Повеќето Gibson или Epiphone Les PaulsВрежани букви, не печатени буквиМиење може да се залепи на телото кога ќе лупам исклучување на двојното двострано лепило лента на грботЛП за да се Префрлате Switch за Миење x 2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 10x Cream Push Fit On Guitar AMP Amplifier Knobs Effect Pedal Chicken Head Knobs

BGN 6.00 7.12

Гитара Пилешко Главата КопчињаБоја : КремМатеријал : ПластикаПритисни на fit без завртки сетДолжина : околу 31.2 мм; Висина : околу 13.5 mm; Дното Дијаметар : за 19mmСе вклопува 5.8 mm Сплит Вратило СадовиПилешко Главата Копчиња x10Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH Gold 50mm Humbucker Guitar Pickup калъфи за Les Paul

BGN 11.00 11.94

Боја : ЗлатнаМатеријал : МеталДолжина : 70mmШирина : 38mmВисина : 20mmПол Проред : 50mm (Ако е потребно 2x52mm или 1x50mm / 1x52mm пол проред опфаќа, можете да ги ред од нашите други огласи)Пикап Опфаќа x2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Никел метал китара преобразуване втулка преходна уши за реколта тюнинговых ключове

BGN 7.00 7.74

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел (Објект е направен од метал, а не Пластични)Внатре Дијаметар : 6.1 mmНадворешен Дијаметар : 10.15 mmТоп Дијаметар : 14mmВкупна Висина : 7,6 милиметриОвие bushings се користи за инсталирање на Гроздобер подесување копчињата на модерната 10мм тјунер дупки...

KAISH LP DELUXE BOX Style 3 Way Toggle Switch Chrome w / Chrome Съвет for Guitar, LP

BGN 10.00 11.74

Боја : Хром провира со Хром СоветОдличен Квалитет направени во Јужна КорејаНикогаш не се Користи (На површината на кутија беше малку изгребани во транспортот, но тоа не влијае врз функцијата целосно)Одговара за ЛП,СЕКРЕТАР, Epiphone и други Слични ГитариХром Toggle Прекинувач со Хром Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

145x105. 3mm KAISH LP Rear Control & Switch Plate Cavity Cover For USA LP Red Pearl

BGN 10.00 10.88

Собата е покриено со пластични заштитни филмовиМатеријал : ПластикаНазад Контрола Плоча Покрие Големина : 145x105.3 (mm)Назад Контрола Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 61x67x58.1x71.7 (mm)Вклучете Плоча Покрие Дијаметар : 54.2 mmВклучете Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 41.2 (mm)Оваа резервни во собата може да се вклопи во повеќето САД Gibson Стандард Лес Пол совршено без дупчење, но не Epiphone Лес Пол; Ако имате Epiphone Les Paul, можете да ја посетите нашата продавница за цел точна димензија покрива од други огласи.Завртки не се вклучени1x ЛП Назад Празнина Покрие СетПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

4шт черен метал LP Top Hat звънец дръжки китара бас дръжка за метрични 5.8 мм Саксии

BGN 18.00 20.46

Метал Бел Топ Шапка Копчиња ХромБоја : ЦрнаМатеријал : Метал, а не ПластичниПритисни на вклопуваат копчиња, без да го поставите заврткаОбјектот се вклопува гитари или басови со метрички 5.8 mm сплит вратило лонци, не се вклопуваат Американски навој или било кој друг поголем дијаметар садови Метални Копчиња x4Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

45 мм чиста отломки от орех с плоско дъно за фуги 5 струнен бас китара отломки от орех 45x6

BGN 6.00 6.82

Боја : БелаДимензија : 45x6x9 / 8 (mm)String Проред : 35mmВажна забелешка : можеби ќе треба да песок или продлабочување на слотови, и полски орев кога ќе го инсталирате...

250k китара Push Pull линейни саксии Сплит Вал потенциометри B250K

BGN 7.00 8.05

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниB250 K Гитара PotentiometerСплит вратило со крупни knurlingВратило Должина : 18mmОсновната Големина : 16mm x 12mmДоаѓа со Орев и за МиењеНие, исто така, имаат A250 K, A500 K, B500 K Push Pull садови за продажба...

KAISH Nickel Metal извита Долна Домкратная чиния квадратна плоча Домкратная

BGN 6.00 7.10

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : НикелКриви Дното на Gibson Les Pauls, не Рамно ДноДимензија : 34.7 x 34.7 (mm)Завртки растојание : 25 x 25 (mm)Централната дупка со дијаметар : 10ммПопазар, делумно, не се оригинални Gibson ДелВе молиме потврдете го на џек плоча што ви е потребно е Криви buttom пред да ги нарачате на објектот1x Плоштадот Џек ПлочаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

2 Бр Хром Китара Превключвател На Върха На Кутията На Ключа Дръжка

BGN 8.00 9.02

Опис На Производот : Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Хром Позлата (материјалот е Пластика, Не Метал)Во внатрешноста на Рецка дијаметар : за 4.85 mmНа Врвот се вклопува во Американската Фендер Прекинувачи со 4.8 мм Нож (НИ направи Дабови и регистарот на поништени сертификати прекинувачи)Ве молиме потврдете го големината внимателно.Пакетот Вклучува : 2 Хром Switch Совет

Хром Pickguard скоба драскотина плоча на стена w / винтове подходящ за LP китара

BGN 6.00 6.19

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : ХромОбјектот доаѓа со завртки и лешник1 Хром Протезата со ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

LP Pickguard каверни капачки Turss прът, капак комплект за Epiphone Les Paul прозрачен

BGN 19.00 21.71

ЛП Pickguard & Задните Празнина Опфаќа & Решетка Род МаскаБоја : Бриши / Транспарентен (изработен од Пластика, не Метал)Резервни во собата, не оригинални сетОбјектот е покриено со пластични филмови кои треба да се лупено offДебелина : за 2.9 mmВажна Забелешка : Без оглед на тоа какви видови на Epiphone Les Pauls ќе имаат, ве молиме бидете сигурни да проверите на димензии фото (единици во mm) прв и провери дали комплет може да се вклопи во вашиот гитара, пред да го поставите целОбјектот не одговара Gibson Les PaulsВе молиме имајте во предвид pickguard заградата и навртки кои не се опфатени, а решетка род поклопецот е неbeveled работ ЛП Решетка Род Покрие x 1ЛП Гитара Назад Празнина Покрие Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

20 групи от никел метален китара на обменните втулок преходни накрайници за реколта тюнинговых ключове

BGN 77.00 86.91

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел (Објект е направен од метал, а не Пластични)Внатре Дијаметар : 6.1 mmНадворешен Дијаметар : 10.15 mmТоп Дијаметар : 14mmВкупна Висина : 7,6 милиметриОвие bushings се користи за инсталирање на Гроздобер подесување копчињата на модерната 10мм тјунер дупки...

KAISH ST Style Green Guitar Pickup Covers дръжки и капак на върха на ключа ST

BGN 8.00 9.30

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЗеленаМатеријал : Пластика3x Пикап Опфаќа Пол Проред : 52mm (ве Молиме потврдете пол проред на вашиот 3 магнети е 52mm)Должина на Слотот на Вклучите Совет : за 3,5 мм (не одговара НИ направи Даб или CRL прекинувачи со Голема Ножеви)На копчиња одговара метрички пречник од 6mm садовиВе молиме да ги проверите големините сериозно пред да ги нарачате на објектот; пакетот не вклучуваат префрлувањеStrat Пикап Покрива со Пластична Фолија x 3Strat Копчиња (1 Јачината 2 Ѕвонење) x 1Вклучете Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

2 елемента ST Pickup Switch Съвет USA Size Осп за американския мятно-зелен цвят

BGN 6.00 6.19

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Нане ЗеленаВо внатрешноста на Рецка дијаметар : за 4.82 mmНа врвот се вклопува во Американската Фендер Прекинувачи (САД направени Даб или CRL тип прекинувачи), не Squier Strat или Увоз Strat ПрекинувачиВе молиме потврдете го големината внимателно пред да ги нарачате на објектот.Пакетот вклучува само се Префрлат Совети, но не било прекинувачи2 Нане Зелена Switch СоветиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Никелови Тунери Класическа Китара, Акустична Ключове Настройки На Главата На Металорежещи Машини, Метални Шахти

BGN 14.00 16.29

3x3 Гитара Машина Глави НикелОпис На Производот : Боја : Никел со Пластични КопчињаCid 1 : 14Вратило дијаметар е 6mm со 2 дупкиКвалитетот tuning keys по ниска ценаВе молиме проверете ги димензија фото Галерија од слики за да го потврдите на објектот ќе се вклопи во вашиот гитара1x Сет на Гитара Машина ГлавиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Каплевидная Акустична Китара Pickguard Залепваща Драскотина Плоча Тъмно Кафява Костенурка

BGN 6.00 6.18

Акустична Гитара PickguardОпис На Производот : Боја : Темно Кафена ЖелкаМатеријал : ПластикаВообичаена големина за повеќето 40" или 41" акустични гитариДоаѓа со 3 M Лепило на грботАкустична Pickguard x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Dopro Pack of 10 Guitar Amplifier Knobs Gold Cap Push On Knob fits Marshall AMP

BGN 11.00 12.11

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Црна со Злато ВрвотМатеријал : ве Молиме имајте предвид копчиња вклучувајќи Капа се направени на ABS / Пластика, не Метал или АлуминиумВкупна Должина : околу 15.5 mmНадворешниот дијаметар на врвот : за 15.6 mmНадворешниот дијаметар на основата : за 20mmОвие се Притисни на вклопуваат копчиња, без да го поставите заврткаОдговара за МАРШАЛ Amplifers со 6.4 мм дијаметар садови10pcs AMP КопчињаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Многофункционален Китара Бас От Неръждаема Стомана Гаечен Ключ Дръжка Тунер Буш Премахнете Инструмент На Въртене На Китара Детайли Аксесоари

BGN 7.00 11.15

Мултифункционален Бас Гитара Нерѓосувачки Челик Spanner Клуч Knob Тјунер Черупка Отстранување Алатка За РотацијаГлавни Карактеристики : Овој клуч ќе се стегне или олабави повеќето ореви или палецот тркала најде на гитари, како излез џек, контрола тенџере, пикап прекинувач, подесување на машината и мост thumbwheels. Сите рабови и површини биле chamfered и полира за да се избегне оштетување на телото и околните области. Трајни и лесни.Изработени од нерѓосувачки челик.Спецификации : Карактеристики : Овој клуч ќе се стегне или олабави повеќето ореви или палецот тркала најде на гитари, како излез џек, контрола тенџере, пикап прекинувач, подесување на машината и мост thumbwheels. Сите рабови и површини биле chamfered и полира за да се избегне оштетување на телото и околните области. Трајни и лесни.Изработени од нерѓосувачки челик...

Изкуствена кожа регулируема електрическа китара акустична бас широка каишка крем кожа питон релеф

BGN 13.00 14.74

Материјал : СТП кожа (Faux кожа)Комфорни и издржливиНаправен од висок квалитет на Полиуретан кожа.Соодветни за акустична гитара,електрична гитара и басУникатен дизајн; Триење и се лизгаотпорни.Ширина : 6.5 смПрилагодлива Должина на : 130150cmГитара Рака x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...