• Ново
USA Spec White 3 Ply 5 Струнен Jazz J Bass Pickguard Scrach Plate е подходящ за крило

USA Spec White 3 Ply 5 Струнен Jazz J Bass Pickguard Scrach Plate е подходящ за крило

BGN 15.00
BGN 16.96
-12 %
В магазина

Брой продукти


Боја : Бела 3 Ply
Материјал : Пластика (Покриени со Оригинални Заштитна фолија )
Објектот само се вклопува во Американската/Мексиканската Стандард Фендер 5 String Џез Басови, не Squier Џез Басови или било која друга Џез Басови
Квалитетот е одличен! Цената е Евтин! 10 Pickguard Завртки се вклучени. Најдобра замена за стариот pickguard
5 String Џез Бас Pickguard x 1
Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши. ние ќе го испрати како е можно поскоро откако ќе се плати.
Ние брод во 2 работни дена . Повеќето од нашите предмети се испраќаат преку обичните економија Воздух Пост без следење на референца, ако сакате да додадете следење референци за вашиот пакет, дополнителни $4.00 ќе бидат потребни за испорака. Ве молиме да се обрне многу внимание на овој термин пред да ја купите.
Ние не го прифати комбинираат превозот. Ако сакате да ја барање за промет на големо понуда, ве молиме контактирајте со нас за да се потврди такси превозот во прв план.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се купувачот ' s одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во текот на исходот на процесот, отколку на вашиот Pay Pal превозот адреса.
Ова е меѓународен пост од Кина во Светот.Нормално време на испорака е околу 10-20 дена да Обединетите Sates и 15-25 работни дена во други земји, ве молиме великодушни се разбере дека.
Испита вашата нарачка веднаш откако ќе ги примите. Сите побарувања (оштетен, исчезнати или лошо предмети) мора да се поднесе во рок од 7 дена од денот ќе ги добиете.
Неисправни Цел :
Доколку наредбата сте го добиле има производителот е дефект, ве молиме ни e-mail на слики на неисправни објектот веднаш. Ние не треба да го испрати назад на дефектен дел пред ние брод ќе замена. Штом ќе го примите дефектен дел и увид тоа, ние ќе добиете замена на пат кон вас.
Оштетени во Транзит :
Проверете го вашиот пакет(s) пред да го прифатите тоа. Ако видите какви било оштетување и/или доказ за мешање на надворешното пакување МОРА да бидете сигурни дека испорака човек го прави забелешка на овој штета на испорака приемот. Откако сте сигурни забелешката на штета на испорака приемот, му кажете на испорака возач кој ќе одбие да ја прифати оштетени пакет, тогаш контактирајте со нас веднаш. Штом ќе се потврди и со нашата превозникот, ние ќе добиете замена на пат кон вас.

Подробности

търговска марка:
Кайш
Номер На Модела:
Пикгард
Тип:
Пикгард

Те също купуват с този продукт

Изкуствена кожа регулируема електрическа китара акустична бас широка каишка крем кожа питон релеф

BGN 13.00 14.74

Материјал : СТП кожа (Faux кожа)Комфорни и издржливиНаправен од висок квалитет на Полиуретан кожа.Соодветни за акустична гитара,електрична гитара и басУникатен дизајн; Триење и се лизгаотпорни.Ширина : 6.5 смПрилагодлива Должина на : 130150cmГитара Рака x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

12x Vintage set screw Guitar AMP Chicken Head / Effect pointer Knob жълт

BGN 12.00 13.95

12x Жолта Пилешко Главата КопчињаОпис На Производот : Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЖолтаГолемина : 16.3 mm (висина) x 30.5 mm (должина) x 19.2 mm (Дното дијаметар)Дувачкиот Вметнете со завртки СетСе вклопува во 1 / 4" (6.35 mm) вратило садовиНие ќе вклучува слободни клуч за да се прилагоди на завртката12 Guitar Amplifer Копчиња1 КлучПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Никел метал китара преобразуване втулка преходна уши за реколта тюнинговых ключове

BGN 7.00 7.74

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел (Објект е направен од метал, а не Пластични)Внатре Дијаметар : 6.1 mmНадворешен Дијаметар : 10.15 mmТоп Дијаметар : 14mmВкупна Висина : 7,6 милиметриОвие bushings се користи за инсталирање на Гроздобер подесување копчињата на модерната 10мм тјунер дупки...

Black w / Сребърен рефлектор дръжки цилиндър китара писалки, подходящи LP SG

BGN 15.00 16.43

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниДијаметар на централната дупка : за 6mmОдличен квалитет со shinning завршиОдговара за ЛП ЕПИ СЕКРЕТАР или слични гитари4pcs Гитара Копчиња (2 Волумен; 2 Ѕвонење)Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 100 бр хром хамбакер пикап пръстен винтове LP пикап рамка на дълги винтове

BGN 10.00 10.85

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ХромГолемина : 2,5 mm навој дијаметар x 18mm должина100 ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 10x Cream Push Fit On Guitar AMP Amplifier Knobs Effect Pedal Chicken Head Knobs

BGN 6.00 7.12

Гитара Пилешко Главата КопчињаБоја : КремМатеријал : ПластикаПритисни на fit без завртки сетДолжина : околу 31.2 мм; Висина : околу 13.5 mm; Дното Дијаметар : за 19mmСе вклопува 5.8 mm Сплит Вратило СадовиПилешко Главата Копчиња x10Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

10x черно малък размер MXR стил на первази дръжка усилвател ефекти педала на химикалки латунная поставяне

BGN 11.00 12.88

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЦрнаГолемина : 11.3 mm (висина) x 14.8 мм (во Горниот дијаметар) x 20mm (База дијаметар)Изработен од пластика со утврдени со завртки и Месинг InsertСе вклопува во 1 / 4" (6.4 милиметри) вратило садовиНа врвот површината беше малку изгребани за некои копчиња во домашниот превоз, ве молиме да Не конкурираат на тоа ако е потребно беспрекорна копчињаНие ќе обезбеди бесплатен шрафцигер која може да се прилагоди на сет завртка10 Гитара AMP Копчиња1 ШрафцигерПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Черно Pickguard скоба драскотина плоча на стена w / винтове подходящ за LP китара

BGN 6.00 6.50

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : ЦрнаОбјектот доаѓа со завртки и лешник1 Црна Протезата со ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

LP Guitar Tune-o-Matic Tailpiece Stop Bar е подходящ за Les Paul SG Chrome

BGN 11.00 12.70

Хром ЛП Мелодијаomatic TailpieceБоја : ХромДимензија : 99mm(должина) x 17mm(ширина) x 7 / 10.2 mm(висина)Две мислења растојание (од центар до центар) : за 82mmМислења дијаметар : за 12mmВе молиме проверете ги димензија внимателно и бидете сигурни дека објектот ќе одговара за својата гитара пред да нарачатеМелодијаomatic Tailpiece Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Китара Тремоло три пружини, Нокът, винтове подходящ за St / Floyd Rose Tremolo Bridge

BGN 7.00 7.92

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот е направен од металСе користи за Strat Tremolo Мостови или Флојд Зголеми Tremolo Мостови3x Извори1x Ноктот2x ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Vintage 5 Hole Guitar Pickguard White / Black Shell for TL

BGN 13.00 14.74

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Црна / Бела ШколкаОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

LP Pickguard каверни капачки Turss прът, капак комплект за Epiphone Les Paul прозрачен

BGN 19.00 21.71

ЛП Pickguard & Задните Празнина Опфаќа & Решетка Род МаскаБоја : Бриши / Транспарентен (изработен од Пластика, не Метал)Резервни во собата, не оригинални сетОбјектот е покриено со пластични филмови кои треба да се лупено offДебелина : за 2.9 mmВажна Забелешка : Без оглед на тоа какви видови на Epiphone Les Pauls ќе имаат, ве молиме бидете сигурни да проверите на димензии фото (единици во mm) прв и провери дали комплет може да се вклопи во вашиот гитара, пред да го поставите целОбјектот не одговара Gibson Les PaulsВе молиме имајте во предвид pickguard заградата и навртки кои не се опфатени, а решетка род поклопецот е неbeveled работ ЛП Решетка Род Покрие x 1ЛП Гитара Назад Празнина Покрие Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

145x105. 3mm KAISH LP Rear Control & Switch Plate Cavity Cover For USA LP Red Pearl

BGN 10.00 10.88

Собата е покриено со пластични заштитни филмовиМатеријал : ПластикаНазад Контрола Плоча Покрие Големина : 145x105.3 (mm)Назад Контрола Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 61x67x58.1x71.7 (mm)Вклучете Плоча Покрие Дијаметар : 54.2 mmВклучете Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 41.2 (mm)Оваа резервни во собата може да се вклопи во повеќето САД Gibson Стандард Лес Пол совршено без дупчење, но не Epiphone Лес Пол; Ако имате Epiphone Les Paul, можете да ја посетите нашата продавница за цел точна димензија покрива од други огласи.Завртки не се вклучени1x ЛП Назад Празнина Покрие СетПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

20 групи от никел метален китара на обменните втулок преходни накрайници за реколта тюнинговых ключове

BGN 77.00 86.91

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел (Објект е направен од метал, а не Пластични)Внатре Дијаметар : 6.1 mmНадворешен Дијаметар : 10.15 mmТоп Дијаметар : 14mmВкупна Висина : 7,6 милиметриОвие bushings се користи за инсталирање на Гроздобер подесување копчињата на модерната 10мм тјунер дупки...

KAISH комплект от 3 червени с бял ST китара дръжки регулатор на силата на звука и тон

BGN 6.00 6.19

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЦрвенаСе вклопува Strat гитари кои имаат метрички пречник од 6mm садови1 Обем; 2 Тон На КопчињаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 3x SPDT 3 позиция ВКЛ ИЗКЛЮЧВАНЕ на китара мини превключвател SALECOM кола / лодка ключове

BGN 9.00 10.38

Опис на производот : Висок Квалитет SPDT Мини Прекинувачи направен во Тајван Навој черупка висина : 5 / 16" Черупка Дијаметар : 1 / 4" Празнина Длабочина : 5 / 8" 3 Позиција НА ИСКЛУЧУВАЊЕ ON (3А 250 VAC / 5 A 125 VAC) Пакетот Вклучува : Мини Прекинувачи X 3

4шт черен метал LP Top Hat звънец дръжки китара бас дръжка за метрични 5.8 мм Саксии

BGN 18.00 20.46

Метал Бел Топ Шапка Копчиња ХромБоја : ЦрнаМатеријал : Метал, а не ПластичниПритисни на вклопуваат копчиња, без да го поставите заврткаОбјектот се вклопува гитари или басови со метрички 5.8 mm сплит вратило лонци, не се вклопуваат Американски навој или било кој друг поголем дијаметар садови Метални Копчиња x4Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH Nickel Metal извита Долна Домкратная чиния квадратна плоча Домкратная

BGN 6.00 7.10

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : НикелКриви Дното на Gibson Les Pauls, не Рамно ДноДимензија : 34.7 x 34.7 (mm)Завртки растојание : 25 x 25 (mm)Централната дупка со дијаметар : 10ммПопазар, делумно, не се оригинални Gibson ДелВе молиме потврдете го на џек плоча што ви е потребно е Криви buttom пред да ги нарачате на објектот1x Плоштадот Џек ПлочаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Черно-бяла китара превключвател за миене ритъм дискант пръстен е подходящ за LP

BGN 6.00 6.19

Боја : Бела со Златни Букви и Црна боја со Златни БуквиЗаедничка големина, попазар дел за Повеќето Gibson или Epiphone Les PaulsВрежани букви, не печатени буквиМиење може да се залепи на телото кога ќе лупам исклучување на двојното двострано лепило лента на грботЛП за да се Префрлате Switch за Миење x 2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Никелови Тунери Класическа Китара, Акустична Ключове Настройки На Главата На Металорежещи Машини, Метални Шахти

BGN 14.00 16.29

3x3 Гитара Машина Глави НикелОпис На Производот : Боја : Никел со Пластични КопчињаCid 1 : 14Вратило дијаметар е 6mm со 2 дупкиКвалитетот tuning keys по ниска ценаВе молиме проверете ги димензија фото Галерија од слики за да го потврдите на објектот ќе се вклопи во вашиот гитара1x Сет на Гитара Машина ГлавиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH 5x B250K големи линейни китара саксии 15 мм кратък расщепленный Вал 250k потенциометри

BGN 9.00 9.92

Линеарни Коси B250 K Гитара СадовиКраток Сплит вратило со крупни knurlingВратило Вкупна Должина : околу 15mmСплит Бунари со Дијаметар : за 5.8 mmБаза Дијаметар : за 24mmАудио Коси (А) се зголемува или намалува во скатен крива мода ; Линеарни Коси (Б) се зголемува или се намалува во една линеарна модаАудио Коси (А) секогаш се користи како Тон и Линеарна Коси (Б) секогаш се користи како Волумен, но можете да користите Аудио Светлинка како на Јачината на звукот и Линеарна Коси како Ѕвонење, како и, тоа обично зависи од твоите лични желби.B250 K Садови x 55 Орев и 5 за МиењеПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...