• Ново
Black w / Сребърен рефлектор дръжки цилиндър китара писалки, подходящи LP SG

Black w / Сребърен рефлектор дръжки цилиндър китара писалки, подходящи LP SG

BGN 15.00
BGN 16.43
-9 %
В магазина

Брой продукти


Бренд нови, никогаш не се користат во
Објектот 100% како на сликата прикажани
Дијаметар на централната дупка : за 6mm
Одличен квалитет со shinning заврши
Одговара за ЛП ЕПИ СЕКРЕТАР или слични гитари
4pcs Гитара Копчиња (2 Волумен; 2 Ѕвонење)
Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши. ние ќе го испрати како е можно поскоро откако ќе се плати.
Ние брод во 2 работни дена . Повеќето од нашите предмети се испраќаат преку обичните економија Воздух Пост без следење на референца, ако сакате да додадете следење референци за вашиот пакет, дополнителни $4.00 ќе бидат потребни за испорака. Ве молиме да се обрне многу внимание на овој термин пред да ја купите.
Ние не го прифати комбинираат превозот. Ако сакате да ја барање за промет на големо понуда, ве молиме контактирајте со нас за да се потврди такси превозот во прв план.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се купувачот ' s одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во текот на исходот на процесот, отколку на вашиот Pay Pal превозот адреса.
Ова е меѓународен пост од Кина во Светот.Нормално време на испорака е околу 10-20 дена да Обединетите Sates и 15-25 работни дена во други земји, ве молиме великодушни се разбере дека.
Испита вашата нарачка веднаш откако ќе ги примите. Сите побарувања (оштетен, исчезнати или лошо предмети) мора да се поднесе во рок од 7 дена од денот ќе ги добиете.
Неисправни Цел :
Доколку наредбата сте го добиле има производителот е дефект, ве молиме ни e-mail на слики на неисправни објектот веднаш. Ние не треба да го испрати назад на дефектен дел пред ние брод ќе замена. Штом ќе го примите дефектен дел и увид тоа, ние ќе добиете замена на пат кон вас.
Оштетени во Транзит :
Проверете го вашиот пакет(s) пред да го прифатите тоа. Ако видите какви било оштетување и/или доказ за мешање на надворешното пакување МОРА да бидете сигурни дека испорака човек го прави забелешка на овој штета на испорака приемот. Откако сте сигурни забелешката на штета на испорака приемот, му кажете на испорака возач кој ќе одбие да ја прифати оштетени пакет, тогаш контактирајте со нас веднаш. Штом ќе се потврди и со нашата превозникот, ние ќе добиете замена на пат кон вас.
Недостасува Наредби :
Ако сте го добиле делумно цел, контактирајте со нас веднаш.

Подробности

търговска марка:
Кайш
Тип:
konbs

Те също купуват с този продукт

KAISH 5x B250K големи линейни китара саксии 15 мм кратък расщепленный Вал 250k потенциометри

BGN 9.00 9.92

Линеарни Коси B250 K Гитара СадовиКраток Сплит вратило со крупни knurlingВратило Вкупна Должина : околу 15mmСплит Бунари со Дијаметар : за 5.8 mmБаза Дијаметар : за 24mmАудио Коси (А) се зголемува или намалува во скатен крива мода ; Линеарни Коси (Б) се зголемува или се намалува во една линеарна модаАудио Коси (А) секогаш се користи како Тон и Линеарна Коси (Б) секогаш се користи како Волумен, но можете да користите Аудио Светлинка како на Јачината на звукот и Линеарна Коси како Ѕвонење, како и, тоа обично зависи од твоите лични желби.B250 K Садови x 55 Орев и 5 за МиењеПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Черно-бяла китара превключвател за миене ритъм дискант пръстен е подходящ за LP

BGN 6.00 6.19

Боја : Бела со Златни Букви и Црна боја со Златни БуквиЗаедничка големина, попазар дел за Повеќето Gibson или Epiphone Les PaulsВрежани букви, не печатени буквиМиење може да се залепи на телото кога ќе лупам исклучување на двојното двострано лепило лента на грботЛП за да се Префрлате Switch за Миење x 2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH Nickel Metal извита Долна Домкратная чиния квадратна плоча Домкратная

BGN 6.00 7.10

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : НикелКриви Дното на Gibson Les Pauls, не Рамно ДноДимензија : 34.7 x 34.7 (mm)Завртки растојание : 25 x 25 (mm)Централната дупка со дијаметар : 10ммПопазар, делумно, не се оригинални Gibson ДелВе молиме потврдете го на џек плоча што ви е потребно е Криви buttom пред да ги нарачате на објектот1x Плоштадот Џек ПлочаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Нови комплекти педалите ефекти забавяне на китара, китара True Bypass висококачествени аксесоари Instrumentos Musical

BGN 34.88

Име Локација Капацитет / Type Тип на Пакет / Големина Количина IC У2 PT2399 НАТОПИ 16 PIN 1 IC U1 TL072 НАТОПИ 8 PIN 1 ВО Штекер,ОД L=2.54 MM НАТОПИ 2 PIN 2 Electrolytic capacitor EC1,EC2,EC3,EC8 1 UF RB.2 / .4 4 Electrolytic capacitor EC4,EC5,EC6,EC7,EC9 47 UF RB.2 / .4 5 Capacitance C10 0.001 UF RAD0.3 1 Capacitance C3,C13,C14,C15 0.01 UF RAD0.3 4 Capacitance C16 0.027 UF RAD0.3 1 Capacitance Ц1,C11,C12 0.082 UF RAD0.3 3 Capacitance C5,C6,C7,C8 0.1 UF RAD0.3 4 Capacitance C4 51 P RAD0.3 1 Capacitance C9 560 PF RAD0.3 1 Capacitance C2 5 PF RAD0.3 1 Отпор R8 100 K 1 / 4 W 1 Отпор R5,R6,R14,R15,R18,R19,R20,R21 12 K 1 / 4 W 8 Отпор R13 15 K 1 / 4 W 1 Отпор R9,R22 1 K 1 / 4 W 2 Отпорот R4 1 M 1 / 4 W 1 Отпорот R2 240 K 1 / 4 W 1 Отпор R10,R11,R17 24 K 1 / 4 W 3 Отпор R12 2.7 K 1 / 4 W 1 Отпор R7 33 K 1 / 4 W 1 Отпор R16 47 K 1 / 4 W 1 Отпорност R1,Р3 510 K 1 / 4 W 2 Прилагодливи отпор RV2 100 K VR5 1 Прилагодливи отпор RV3 25 K / 20 K VR5 1 Прилагодливи отпор RV1 50К VR5 1 Скокач J1,J2 НАТОПИ 2 Напонски регулатор цевка Q1 7805 ДА220 1Answer : ___________________________ NOTE : Со цел да се направи овој DIY комплет , треба да имаат некои основни коло знаење и заварување искуство,способноста да прочитате општи коло дијаграм и шематски...

Изкуствена кожа регулируема електрическа китара акустична бас широка каишка крем кожа питон релеф

BGN 13.00 14.74

Материјал : СТП кожа (Faux кожа)Комфорни и издржливиНаправен од висок квалитет на Полиуретан кожа.Соодветни за акустична гитара,електрична гитара и басУникатен дизајн; Триење и се лизгаотпорни.Ширина : 6.5 смПрилагодлива Должина на : 130150cmГитара Рака x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

45 мм чиста отломки от орех с плоско дъно за фуги 5 струнен бас китара отломки от орех 45x6

BGN 6.00 6.82

Боја : БелаДимензија : 45x6x9 / 8 (mm)String Проред : 35mmВажна забелешка : можеби ќе треба да песок или продлабочување на слотови, и полски орев кога ќе го инсталирате...

145x105. 3mm KAISH LP Rear Control & Switch Plate Cavity Cover For USA LP Red Pearl

BGN 10.00 10.88

Собата е покриено со пластични заштитни филмовиМатеријал : ПластикаНазад Контрола Плоча Покрие Големина : 145x105.3 (mm)Назад Контрола Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 61x67x58.1x71.7 (mm)Вклучете Плоча Покрие Дијаметар : 54.2 mmВклучете Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 41.2 (mm)Оваа резервни во собата може да се вклопи во повеќето САД Gibson Стандард Лес Пол совршено без дупчење, но не Epiphone Лес Пол; Ако имате Epiphone Les Paul, можете да ја посетите нашата продавница за цел точна димензија покрива од други огласи.Завртки не се вклучени1x ЛП Назад Празнина Покрие СетПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH комплект от 3 червени с бял ST китара дръжки регулатор на силата на звука и тон

BGN 6.00 6.19

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЦрвенаСе вклопува Strat гитари кои имаат метрички пречник од 6mm садови1 Обем; 2 Тон На КопчињаПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

САЩ Spec Zebra Stripe 5 Струнен Jazz J Bass Pickguard Дяволът Plate е подходящ за крило

BGN 13.00 14.74

Боја : Зебра Мрачно 3 PlyМатеријал : Пластика (Покриени со Оригинални Заштитна фолија )Објектот само се вклопува во Американската / Мексиканската Стандард Фендер 5 String Џез Басови, не Squier Џез Басови или било која друга Џез БасовиКвалитетот е одличен! Цената е Евтин! 10 Pickguard Завртки се вклучени...

KAISH Gold 50mm Humbucker Guitar Pickup калъфи за Les Paul

BGN 11.00 11.94

Боја : ЗлатнаМатеријал : МеталДолжина : 70mmШирина : 38mmВисина : 20mmПол Проред : 50mm (Ако е потребно 2x52mm или 1x50mm / 1x52mm пол проред опфаќа, можете да ги ред од нашите други огласи)Пикап Опфаќа x2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Пънк-къс плоска долна автоматично блокиране на бас-китара стенни кука закачалка

BGN 32.00 39.84

почеток на крајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даде некои ВЕТУВАЊЕ!1 ...

Никел метал китара преобразуване втулка преходна уши за реколта тюнинговых ключове

BGN 7.00 7.74

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел (Објект е направен од метал, а не Пластични)Внатре Дијаметар : 6.1 mmНадворешен Дијаметар : 10.15 mmТоп Дијаметар : 14mmВкупна Висина : 7,6 милиметриОвие bushings се користи за инсталирање на Гроздобер подесување копчињата на модерната 10мм тјунер дупки...

Китара Тремоло три пружини, Нокът, винтове подходящ за St / Floyd Rose Tremolo Bridge

BGN 7.00 7.92

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот е направен од металСе користи за Strat Tremolo Мостови или Флојд Зголеми Tremolo Мостови3x Извори1x Ноктот2x ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Vintage 5 Hole Guitar Pickguard White / Black Shell for TL

BGN 13.00 14.74

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Црна / Бела ШколкаОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...