• Ново
LP Pickguard каверни капачки Turss прът, капак комплект за Epiphone Les Paul прозрачен

LP Pickguard каверни капачки Turss прът, капак комплект за Epiphone Les Paul прозрачен

BGN 19.00
BGN 21.71
-12 %
В магазина

Брой продукти


ЛП Pickguard & Задните Празнина Опфаќа & Решетка Род Маска
Боја : Бриши/Транспарентен (изработен од Пластика, не Метал)
Резервни во собата, не оригинални сет
Објектот е покриено со пластични филмови кои треба да се лупено off
Дебелина : за 2.9 mm
Важна Забелешка : Без оглед на тоа какви видови на Epiphone Les Pauls ќе имаат, ве молиме бидете сигурни да проверите на димензии фото (единици во mm) прв и провери дали комплет може да се вклопи во вашиот гитара, пред да го поставите цел
Објектот не одговара Gibson Les Pauls
Ве молиме имајте во предвид pickguard заградата и навртки кои не се опфатени, а решетка род поклопецот е не-beveled работ
 
ЛП Решетка Род Покрие x 1
ЛП Гитара Назад Празнина Покрие Поставите x 1
Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши. ние ќе го испрати како е можно поскоро откако ќе се плати.
Ние брод во 2 работни дена . Повеќето од нашите предмети се испраќаат преку обичните економија Воздух Пост без следење на референца, ако сакате да додадете следење референци за вашиот пакет, дополнителни $4.00 ќе бидат потребни за испорака. Ве молиме да се обрне многу внимание на овој термин пред да ја купите.
Ние не го прифати комбинираат превозот. Ако сакате да ја барање за промет на големо понуда, ве молиме контактирајте со нас за да се потврди такси превозот во прв план.
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се купувачот ' s одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Ние ќе брод до адресата што ја внесовте во текот на исходот на процесот, отколку на вашиот Pay Pal превозот адреса.
Ова е меѓународен пост од Кина во Светот.Нормално време на испорака е околу 10-20 дена да Обединетите Sates и 15-25 работни дена во други земји, ве молиме великодушни се разбере дека.
Испита вашата нарачка веднаш откако ќе ги примите. Сите побарувања (оштетен, исчезнати или лошо предмети) мора да се поднесе во рок од 7 дена од денот ќе ги добиете.
Неисправни Цел :
Доколку наредбата сте го добиле има производителот е дефект, ве молиме ни e-mail на слики на неисправни објектот веднаш. Ние не треба да го испрати назад на дефектен дел пред ние брод ќе замена. Штом ќе го примите дефектен дел и увид тоа, ние ќе добиете замена на пат кон вас.
Оштетени во Транзит :
Проверете го вашиот пакет(s) пред да го прифатите тоа. Ако видите какви било оштетување и/или доказ за мешање на надворешното пакување МОРА да бидете сигурни дека испорака човек го прави забелешка на овој штета на испорака приемот.

Подробности

търговска марка:
Кайш
Номер На Модела:
Пикгард
Тип:
Пикгард

Те също купуват с този продукт

Китара Тремоло три пружини, Нокът, винтове подходящ за St / Floyd Rose Tremolo Bridge

BGN 7.00 7.92

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот е направен од металСе користи за Strat Tremolo Мостови или Флојд Зголеми Tremolo Мостови3x Извори1x Ноктот2x ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Многофункционален Китара Бас От Неръждаема Стомана Гаечен Ключ Дръжка Тунер Буш Премахнете Инструмент На Въртене На Китара Детайли Аксесоари

BGN 7.00 11.15

Мултифункционален Бас Гитара Нерѓосувачки Челик Spanner Клуч Knob Тјунер Черупка Отстранување Алатка За РотацијаГлавни Карактеристики : Овој клуч ќе се стегне или олабави повеќето ореви или палецот тркала најде на гитари, како излез џек, контрола тенџере, пикап прекинувач, подесување на машината и мост thumbwheels. Сите рабови и површини биле chamfered и полира за да се избегне оштетување на телото и околните области. Трајни и лесни.Изработени од нерѓосувачки челик.Спецификации : Карактеристики : Овој клуч ќе се стегне или олабави повеќето ореви или палецот тркала најде на гитари, како излез џек, контрола тенџере, пикап прекинувач, подесување на машината и мост thumbwheels. Сите рабови и површини биле chamfered и полира за да се избегне оштетување на телото и околните области. Трајни и лесни.Изработени од нерѓосувачки челик...

45 мм чиста отломки от орех с плоско дъно за фуги 5 струнен бас китара отломки от орех 45x6

BGN 6.00 6.82

Боја : БелаДимензија : 45x6x9 / 8 (mm)String Проред : 35mmВажна забелешка : можеби ќе треба да песок или продлабочување на слотови, и полски орев кога ќе го инсталирате...

KAISH LP DELUXE BOX Style 3 Way Toggle Switch Chrome w / Chrome Съвет for Guitar, LP

BGN 10.00 11.74

Боја : Хром провира со Хром СоветОдличен Квалитет направени во Јужна КорејаНикогаш не се Користи (На површината на кутија беше малку изгребани во транспортот, но тоа не влијае врз функцијата целосно)Одговара за ЛП,СЕКРЕТАР, Epiphone и други Слични ГитариХром Toggle Прекинувач со Хром Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Хром Pickguard скоба драскотина плоча на стена w / винтове подходящ за LP китара

BGN 6.00 6.19

Бренд нови, никогаш не се користат воОбјектот 100% како на сликата прикажаниБоја : ХромОбјектот доаѓа со завртки и лешник1 Хром Протезата со ЗаврткиПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Черно-бяла китара превключвател за миене ритъм дискант пръстен е подходящ за LP

BGN 6.00 6.19

Боја : Бела со Златни Букви и Црна боја со Златни БуквиЗаедничка големина, попазар дел за Повеќето Gibson или Epiphone Les PaulsВрежани букви, не печатени буквиМиење може да се залепи на телото кога ќе лупам исклучување на двојното двострано лепило лента на грботЛП за да се Префрлате Switch за Миење x 2Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

KAISH ST Style Green Guitar Pickup Covers дръжки и капак на върха на ключа ST

BGN 8.00 9.30

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : ЗеленаМатеријал : Пластика3x Пикап Опфаќа Пол Проред : 52mm (ве Молиме потврдете пол проред на вашиот 3 магнети е 52mm)Должина на Слотот на Вклучите Совет : за 3,5 мм (не одговара НИ направи Даб или CRL прекинувачи со Голема Ножеви)На копчиња одговара метрички пречник од 6mm садовиВе молиме да ги проверите големините сериозно пред да ги нарачате на објектот; пакетот не вклучуваат префрлувањеStrat Пикап Покрива со Пластична Фолија x 3Strat Копчиња (1 Јачината 2 Ѕвонење) x 1Вклучете Совет x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

2 Бр Хром Китара Превключвател На Върха На Кутията На Ключа Дръжка

BGN 8.00 9.02

Опис На Производот : Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Хром Позлата (материјалот е Пластика, Не Метал)Во внатрешноста на Рецка дијаметар : за 4.85 mmНа Врвот се вклопува во Американската Фендер Прекинувачи со 4.8 мм Нож (НИ направи Дабови и регистарот на поништени сертификати прекинувачи)Ве молиме потврдете го големината внимателно.Пакетот Вклучува : 2 Хром Switch Совет

72 мм чиста китара костяное седлото акустична китара костен мост на седлото 72x3mm

BGN 6.00 6.82

Боја : Бела (Рамно Дно)Димензија : 72x3x8 / 10 / 9 (mm)За Акустични ГитариВажна забелешка : можеби ќе треба да песок и полски Седлото кога ќе го инсталирате.1x Коска СедлоПлаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Vintage 5 Hole Guitar Pickguard White / Black Shell for TL

BGN 13.00 14.74

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Црна / Бела ШколкаОбјектот се вклопува Стандард 5 Дупка Гроздобер Фендер Telecasters направени во САД или Мексико, но не Squier, или било какви други видови на Telecasters.Квалитетот е голема...

Нови комплекти педалите ефекти забавяне на китара, китара True Bypass висококачествени аксесоари Instrumentos Musical

BGN 34.88

Име Локација Капацитет / Type Тип на Пакет / Големина Количина IC У2 PT2399 НАТОПИ 16 PIN 1 IC U1 TL072 НАТОПИ 8 PIN 1 ВО Штекер,ОД L=2.54 MM НАТОПИ 2 PIN 2 Electrolytic capacitor EC1,EC2,EC3,EC8 1 UF RB.2 / .4 4 Electrolytic capacitor EC4,EC5,EC6,EC7,EC9 47 UF RB.2 / .4 5 Capacitance C10 0.001 UF RAD0.3 1 Capacitance C3,C13,C14,C15 0.01 UF RAD0.3 4 Capacitance C16 0.027 UF RAD0.3 1 Capacitance Ц1,C11,C12 0.082 UF RAD0.3 3 Capacitance C5,C6,C7,C8 0.1 UF RAD0.3 4 Capacitance C4 51 P RAD0.3 1 Capacitance C9 560 PF RAD0.3 1 Capacitance C2 5 PF RAD0.3 1 Отпор R8 100 K 1 / 4 W 1 Отпор R5,R6,R14,R15,R18,R19,R20,R21 12 K 1 / 4 W 8 Отпор R13 15 K 1 / 4 W 1 Отпор R9,R22 1 K 1 / 4 W 2 Отпорот R4 1 M 1 / 4 W 1 Отпорот R2 240 K 1 / 4 W 1 Отпор R10,R11,R17 24 K 1 / 4 W 3 Отпор R12 2.7 K 1 / 4 W 1 Отпор R7 33 K 1 / 4 W 1 Отпор R16 47 K 1 / 4 W 1 Отпорност R1,Р3 510 K 1 / 4 W 2 Прилагодливи отпор RV2 100 K VR5 1 Прилагодливи отпор RV3 25 K / 20 K VR5 1 Прилагодливи отпор RV1 50К VR5 1 Скокач J1,J2 НАТОПИ 2 Напонски регулатор цевка Q1 7805 ДА220 1Answer : ___________________________ NOTE : Со цел да се направи овој DIY комплет , треба да имаат некои основни коло знаење и заварување искуство,способноста да прочитате општи коло дијаграм и шематски...

20 групи от никел метален китара на обменните втулок преходни накрайници за реколта тюнинговых ключове

BGN 77.00 86.91

Бренд нови, никогаш не се користат воБоја : Никел (Објект е направен од метал, а не Пластични)Внатре Дијаметар : 6.1 mmНадворешен Дијаметар : 10.15 mmТоп Дијаметар : 14mmВкупна Висина : 7,6 милиметриОвие bushings се користи за инсталирање на Гроздобер подесување копчињата на модерната 10мм тјунер дупки...

LP Guitar Tune-o-Matic Tailpiece Stop Bar е подходящ за Les Paul SG Chrome

BGN 11.00 12.70

Хром ЛП Мелодијаomatic TailpieceБоја : ХромДимензија : 99mm(должина) x 17mm(ширина) x 7 / 10.2 mm(висина)Две мислења растојание (од центар до центар) : за 82mmМислења дијаметар : за 12mmВе молиме проверете ги димензија внимателно и бидете сигурни дека објектот ќе одговара за својата гитара пред да нарачатеМелодијаomatic Tailpiece Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...