• Ново
4/4 3/4 1/2 1/4 1/8 1/10 Цигулка Цигулка Пръст Ръководство Лешояд Стикер Практика

4/4 3/4 1/2 1/4 1/8 1/10 Цигулка Цигулка Пръст Ръководство Лешояд Стикер Практика

BGN 1.00
BGN 1.74
-43 %
В магазина

Брой продукти


OOTDTY 3/4 4/4 1/2 1/4 1/8 1/10 Виолина Виолина Прст Водич Fingerboard Налепница Пракса
Опис : 100% сосема нов и висок квалитет Големина : 4/4, 3/4, 1/2 1/4, 1/8, 1/10 Боја : како на сликата прикажани Секирај прст маркер за виолина. Одлична алатка да се учи Виолина, на секирај маркери го замени ленти на fingerboard метод на настава fingerings почетокот string студентите. Одлично за училницата наставникот или приватно студио учител, асо одговараат за виолина 1/8 студенти или почетници или деца. Количина : 1 компјутер Забелешка : Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен Нема мало пакет. Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакетот вклучува : 1 x Виолина Пракса Fretboard Налепница, Само(други додатоци демо на сликата не е вклучена.)

Подробности

търговска марка:
OOTDTY
Воспользуйся:
Използването На Цигулка
Размер:
4/4, 3/4, 1/2 1/4, 1/8, 1/10

Те също купуват с този продукт

Диригент креативни хартиени кранове дизайн механичен метроном мини преносим пиано механичен метроном ( син / жълт/розов цвят)

BGN 31.34

Диригент Креативни хартија кранови дизајн Механички Metronome мини преносни пијано Механички Metronome Не батеријата потребни Боја : Сина / Жолта / Розова Пакет, Вклучувајќи : 1 x Metronome**За Плаќање : Ние ги поддржува следниве методи на плаќање.Сите исплати на Ali Express се обработуваат преку Alipay.1) Плаќањето мора да се заврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.2) Ако не може да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно**За испорака : 1...

Малък електрически орган, акордеон / учебен музикален инструмент акордеон 17-ключ 8 бас мини-акордеон за деца / деца

BGN 89.00 110.88

крајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даде некои ветувања.1...

Alice Bronze Guitar Capo с крокодилска форма на китара Quick Release Trigger Key Технологична

BGN 17.00 18.54

Материјал : Алуминиум легураУ nique C rocodile Дизајн; За акустични и електрични гитариБрз и лесен за употреба дизајниран за брзо една рака операцијаСилен и Моќен; Нема да се повлече вашите стрингови out of tuneГитара Capo x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

Гореща бича кост 12 струнен електрически орех, Бял

BGN 2.00 2.72

100% нов висок квалитетМногу лесно да се песок или датотека и е многу отпорна на chipping или flaking.Обезбеди најдобар тонски врска помеѓу вашиот жици и гитара вратот.Боја : БелаМатеријал : Говеда коскаГолемина : 48 * 6 * 9mmПакет Содржина : 1 x 12string НутAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Черна Пластмасова Електрическа Китара Акустична Моталка Quick Speed Guitar Bass Bridge Пин Peg Head String Настройка Tools

BGN 3.00 4.40

ОписКарактеристики : Може да се олабави и заострување на стрингови со релаксирање и ликвидација на подесување штипки. Многу корисна гитара поправка алатка. Погоден за повеќето акустични и електрични гитари.Боја : ЦрнаМатеријал : Пластични Пакетот вклучува1 x Гитара WinderНие И Ветуваме На : 1...

Направи си САМ Guitar Decor китара инкрустация стикер лешояд символичен стикер Дървото на Живота акустичен лешояд украса

BGN 2.00 2.54

DIY Гитара Оркестарот Гитара Пломба Налепница Fretboard Маркер Decal Дрвото На Животот Акустична Fretboard ДекорацијаОпис : 100% сосема нов и висок квалитетКарактеристики : Електрична гитара, акустична гитара...

инструменти luthier инкрустационного инструмент и латунного продувочного нож е качествен инструмент за производство на инструменти

BGN 71.68

започнете Цена : $122.19 Цена : $32.90 Цена : $8.45 Цена : $159.79 Цена : $36.65 Цена : $46.99крајот luthier алатки на пломба алатка и месинг purfling нож Квалитет инструмент алатка за правењеПрочитајте пред шопинг : Ние сме професионални за Гудачки инструменти и делови, и ние се обидуваме да ги подобриме нашите производи и услугата во секое време! И o нашиот одговор ќе ви стигне во рок од 12 часа...

6-PackHandmade китара кръпка потребителски кабели с прав ъгъл конектори 21см инструмент кабел

BGN 39.20

Висок квалитет на гитара ефекти електрични кабли Опис на Производот Нашиот нов Злато Серија низок профил, кабелот е совршен за тесни простори : педалата одбори,ефекти на возилото кабли.Mogami Професионални Ниско ниво на Бучава Кабел,GLS Низок Профил, Злато Серија 1 / 4" десен агол конектори,1 / 4" десен агол златопадна моно приклучоци,Солиден металбарел приклучоци...

2 * Guitar Pickguard, Red 3ply Pickguard& USA Standard Gold Mirror Pickguard + 3 единични капачки го получите спирала

BGN 81.00 85.25

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

127V 4/4 размер на цигулка лук въглеродни влакна с ядро от Пернамбуко на кожата нож змия дърво жаба естествен конски косъм Цигулка част аксесоари

BGN 157.00 224.00

Јаглерод Влакна Laminated Core Pernambuco КожатаMellow и слатка тонУникатна комбинација на јаглерод влакна основни и вистински Pernambuco, која е ламинат преку традиционалните поклонизработка на рачно изработени вештина.Косата е природен Монголија коњски влакна на најдобар квалитет...

1pcs акустична китара струни мост седло 72*3*9 мм+1pcs китара ядки надлъжни,43*6*8.8 мм+6 * китара моста, щифтове, черен

BGN 6.00 6.38

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

B2 високо качество на тънка около 0,5 мм от неръждаема стомана, електрическа китара акустична избира колие музикални инструменти, резервни части на едро

BGN 13.44

Она што начини на плаќање можам да ги користам ?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

Нов 1бр черно въглеродни влакна Виола лук директен Абанос жаба доста инкрустация ZT-07

BGN 74.00 78.40

Нашите Музички Инструмент Co., Ltd е во производство на различни видови на музички инструменти Има целосна опрема, објекти и производни техники, ние се применуваат напредни процеси, машини и супериорен тестирање пристапи...

3 комплекта стандартна китара САЩ Pickguard Gold Mirror+Single Coil Pickup Covers+дръжки

BGN 51.00 54.06

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Nux Loop Core / Octave Loop Guitar Effect Pedal Looper Pedal Guitar Effect with *Free Patch Cable and Pedal Case and Picks*

BGN 135.98

NUX Јамка Core Гитара Ефект на Возилото 99 Прилагодите Сеќавања 6 Часа за Снимање на Тапан Модели со Допрете го ТемпотоКарактеристики : До 6 Часа време на снимање.Моно или Стерео техника на снимање* (стерео текст само преку помошен џек).99 корисникот спомени.40 вграден барабан модели со ДОПРЕТЕ го темпото.Промена на репродукција темпото на вашите снимени фрази без промена на копче.Снимениот фрази може да биде влез во и копија во вашиот КОМПЈУТЕР.Алуминиумски легури домување, добра цврстина.Издржливи приклучоци и нога switch.Придвижуван од 9 V батерии или AC адаптерот...