• Ново
SevenAngel 26 инчов тенор електрическа ukulele махагон мини Хавайски 4 струнен китара Палисандър лешояд с пикапом еквалайзер

SevenAngel 26 инчов тенор електрическа ukulele махагон мини Хавайски 4 струнен китара Палисандър лешояд с пикапом еквалайзер

BGN 89.00
BGN 93.60
-5 %
В магазина

Брой продукти


Добредојдовте во посета на нашата продавница!
le Wrap9662 Карактеристики : 26" мини големина, совршена големина за возрасни и деца. Телото е направено од Махагони, fingerboard е направен од ружино дрво. Со деликатна подесување колче, лесно да се вклучите. Најлон string да се направи убав звук. Има посебен звук дупка, исклучителна изведба. Моделот на ukelele е многу таписерии и убава. Спецификации : Тело : Махагони Назад Одбор : Махагони Страна Одбор : Махагони Fingerboard : ружино дрво Вратот : Махагони String : Најлон Објект Големина : 26 инчи Пакет Листа : 1 * 26" Ukelele Забелешка : Постојат 2 вида на ukulele за Избор : Електрични ukulele и Ordinay ukulele . Answer : ___________________________ Note : Ordinay ukulele (без електрични) Забелешка : Електрични Ukulele

Подробности

Размер:
26 inches
Материал На Корпуса:
Махагон
Номер На Модела:
Великобритания-26
Подходящ за:
Новини, унисекс, домашно обучение
Материал На Задната Част / Страна:
Махагон
търговска марка:
Seven Angel
Материал Fretboard:
Палисандрово дърво

Те също купуват с този продукт

10 двойки хромирана шийката

BGN 191.00 200.94

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Диригент креативни хартиени кранове дизайн механичен метроном мини преносим пиано механичен метроном ( син / жълт/розов цвят)

BGN 31.34

Диригент Креативни хартија кранови дизајн Механички Metronome мини преносни пијано Механички Metronome Не батеријата потребни Боја : Сина / Жолта / Розова Пакет, Вклучувајќи : 1 x Metronome**За Плаќање : Ние ги поддржува следниве методи на плаќање.Сите исплати на Ali Express се обработуваат преку Alipay.1) Плаќањето мора да се заврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.2) Ако не може да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно**За испорака : 1...

2 елемента костенурка мивка акустична китара Pick Guard празен анти-надраскване Pickguard плоча празни + лепило назад 360 мм*180 мм

BGN 15.25

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

B2 високо качество на тънка около 0,5 мм от неръждаема стомана, електрическа китара акустична избира колие музикални инструменти, резервни части на едро

BGN 13.44

Она што начини на плаќање можам да ги користам ?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

Moskyaudio Plexi Distortion Guitar Effect Pedal

BGN 41.00 99.20

PLEXI НАРУШУВАЊЕPlexi Drive Overdrive / Нарушување на Возилото PLEXIДИСКТон : го Прилагодува EQ Правец на стрелките на часовникот е посветла, Контра стрелките на часовникот е потемнаСтекнат : го Прилагодува висината на НарушувањеНиво : го Прилагодува производството јачината на педалатаТочно заобиколат префрлате100% аналоген сигнал патВклучување / Исклучување на LED индикаторДимензии (L / W / H) : 94(L) MM x 39(W) MM x 32(H) MMМоќност : 9 VDC, Негативни Совети (Регулирани се препорачува) Тежина : 125g

G5 електрическа китара бас пикап гнездо изход китара конектор за интерфейс на китарните партии китара каишка заключване

BGN 18.48

ТОПЛА продажба Iron man аларм artware Моделирање на електрична гитара Бесплатен Превозот САД$ 16.00 / парчеМоден Унисекс Долг ѓердан Накит Електрична гитара џеб се види Бесплатен Превозот САД$ 8.90 / парчеТОПЛА продажба кравја кожа унисекс рачно изработени гитара хривнија гитара делови Бесплатен Превозот САД$ 3.99 / парчеБесплатен Превозот мода виталност титаниум челик гитара ѓердан електрична гитара делови трговија на големо парчеОна што начини на плаќање можам да ги користам?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

Алиса Цветна Найлонова Класическа Гитарная Струна На Нормалното Напрежение Найлонови Покрити С Медна Сплав Намотанные Струни

BGN 8.00 8.94

String Спецификации : C olourful НајлонНајлон CoreЦветен Обложени Бакарни Легури РанаПоради единствена боја технологија, боја на целиот сет стрингови е брилијантен...

1pcs акустична китара струни мост седло 72*3*9 мм+1pcs китара ядки надлъжни,43*6*8.8 мм+6 * китара моста, щифтове, черен

BGN 6.00 6.38

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Dunlop Herco Flat / Thumb Pick with Different Gauge Guitar Plectrum Mediator, 1 бр.

BGN 4.78

Овој Стан / Thumbpick е комбинација на традиционалните рамни ги собереш со thumbpick јамка.Направени од celluloid во избрани боицрвена, сина, жолта и школка.Достапен во 4 дебелинисветлина, средни, тешки, и xтешки.HE111 СВЕТЛИНА МЕРАЧHE112 МЕДИУМ МЕРАЧHE113 ТЕШКИ МЕРАЧHE114 ЕКСТРА ТЕШКИ МЕРАЧНие го продаде овој страна на парчиња и ќе се купуваат 1 парче...

ПП китара каишка с выборками слот за карти акустична ukulele фолк джаз китара бас каишка аксесоари за музикални инструменти

BGN 12.00 17.74

PP Гитара Рака со Зема Картичка Слот за Акустична ukulele Народни Џез Бас Гитара Рака Музички Инструмент ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : зема, не вклучуваатМатеријал : ПП,СТП главаБоја : Кафена / ЦрнаГолемина : 166*5cm

Dunlop Clear D Plastic Finger Pick / Thumb Pick Plectrum Mediator, 1 бр.

BGN 2.40

Пластични fingerpicks / thumbpick може да се користи на речиси секој жичени инструменти, давајќи им на играчот топла тонски одговор и да се зголеми контролата.Величини : Средни, Големи.Ова е за 1 thumbpick, не сет, многу или чантата, само 1 парче.

Направи си САМ Guitar Decor китара инкрустация стикер лешояд символичен стикер Дървото на Живота акустичен лешояд украса

BGN 2.00 2.54

DIY Гитара Оркестарот Гитара Пломба Налепница Fretboard Маркер Decal Дрвото На Животот Акустична Fretboard ДекорацијаОпис : 100% сосема нов и висок квалитетКарактеристики : Електрична гитара, акустична гитара...

Nux Loop Core / Octave Loop Guitar Effect Pedal Looper Pedal Guitar Effect with *Free Patch Cable and Pedal Case and Picks*

BGN 135.98

NUX Јамка Core Гитара Ефект на Возилото 99 Прилагодите Сеќавања 6 Часа за Снимање на Тапан Модели со Допрете го ТемпотоКарактеристики : До 6 Часа време на снимање.Моно или Стерео техника на снимање* (стерео текст само преку помошен џек).99 корисникот спомени.40 вграден барабан модели со ДОПРЕТЕ го темпото.Промена на репродукција темпото на вашите снимени фрази без промена на копче.Снимениот фрази може да биде влез во и копија во вашиот КОМПЈУТЕР.Алуминиумски легури домување, добра цврстина.Издржливи приклучоци и нога switch.Придвижуван од 9 V батерии или AC адаптерот...

3 комплекта стандартна китара САЩ Pickguard Gold Mirror+Single Coil Pickup Covers+дръжки

BGN 51.00 54.06

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Alice Red Bronze Guitar Capo with Crocodile Shape Guitar Quick Release Trigger Key Технологична

BGN 17.00 18.54

Материјал : Алуминиум легураУ nique C rocodile Дизајн; За акустични и електрични гитариБрз и лесен за употреба дизајниран за брзо една рака операцијаСилен и Моќен; Нема да се повлече вашите стрингови out of tuneГитара Capo x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

10шт 3ply задната табела китара три делото Тремоло каверна Делото за Броня ST stratocaster подмяна на бяло и черно

BGN 36.00 37.74

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

20pcs черна китара Pickguard монтажни винтове драскотина плоча винтове за Strat Tele подмяна на китара

BGN 4.78

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Акустична И Електрическа Китара Лична Лешояд Маркер / Етикети За Китара Пука Ми На Врата Нов

BGN 14.00 15.98

Опис : Тоа е одговара за било кој тип,19 frets, 20 frets, 21frets, 22frets и 24 frets.Електрична гитара, акустична гитара.Лесно да се инсталира и да ги отстрани брзо во секое време.Направете вашиот гитара изгледа поубаво и окофаќање.Вие не се чувствувате чудно кога ќе свири на гитара поради ултра тенок дизајн.Тоа нема да се промени на звучен ефект.Материјал : МИЛЕНИЧИЊАУлтратенокПакет Се Вклучени : 1 парче Гитара Пломба Налепници.

Хромирани скрипичная практика MUTE почти тиха метална практика Mute за цигулка и Виола

BGN 14.00 17.09

започнетекрајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даде некои ветувања.1...

Д ' Адарио Planet Waves Duralin стандартни медиатори за китара, се продават по 1 штучке

BGN 0.78

Duralin (исто така познат како Ацетил или Delrin) е уникатен материјал со извонредна комбинација на сила, вкочанетост, димензионална стабилност, замор, отпорност и ниска триење...

1бр високо качество клип на китара тунер преносим универсален цифров тунер клип за хроматичната китара бас хавайска китара, цигулка

BGN 1.00 1.81

Карактеристики : Универзално се користи за нагласување.Издржливи, долг животен век.Спецификација : Боја : ЦрнаМатеријал : ПластикаAnswer : ___________________________ Note : Гитара тјунер НЕ е вклучена.1 X Гитара Тјунер Clip (тјунер НЕ се вклучени)

Регулируема тъкани хлопчатобумажный каишка за ukulele с кожени краища Vintage ukulele color mini guitar straps музикални аксесоари на едро

BGN 7.00 14.69

Дизајн : ТкаениШирина : 3.8 cmДолжина на : 130 cm, прилагодливМатеријали : Чист ПамукПогоден за употреба : UkuleleПакет : 1 buc Гитара Рака упатство за употреба : Гитара рака инсталирани на два начина, во зависност од вашите сопствени гитара случај да се одлучи...

Нов 1бр черно въглеродни влакна Виола лук директен Абанос жаба доста инкрустация ZT-07

BGN 74.00 78.40

Нашите Музички Инструмент Co., Ltd е во производство на различни видови на музички инструменти Има целосна опрема, објекти и производни техники, ние се применуваат напредни процеси, машини и супериорен тестирање пристапи...