• Ново
NK Pl Electric Guitar steinberger style Model Blue Color Flame maple Neck in stock Guitar

NK Pl Electric Guitar steinberger style Model Blue Color Flame maple Neck in stock Guitar

BGN 587.20
В магазина

Брой продукти


STRING НУТ
43mm Коска Нут
ВРАТОТ
Пламен Дрво со Сатенски Финиш
ВРАТОТ ЗАЕДНИЧКИ
Вдлабнати Топ-на Вратот
ВРАТОТ ГОЛЕМИНА
ШИРИНА :
НУТ
43mm
24 F
58mm
ДЕБЕЛИНА :
1 F
21mm
12Ф
22.5 mm
ПРОФИЛ :
C Форма
РЕШЕТКА РОД
Двојна Акција
FRETBOARD
Пламен Јавор
FRETBOARD РАДИУС
305mm(12")
СЕКИРАЈ МАРКЕРИ
Прозрачна Страна Точки и Прозрачна Пред Dot Инлеи
СКАЛА ДОЛЖИНА
647.7 mm (беа 25,5")
ТЕЛОТО ВРВОТ
ПЕПЕЛ Дрво со Сатенски Финиш
ТЕЛОТО НАЗАД
ПЕПЕЛ Дрво со Сатенски Финиш
ВРАТОТ ПИКАП
Artecsound Humbucker
МАГНЕТ : Alnico 5 ИЗЛЕЗ : 10.0 к ohms
МОСТ ПИКАП
Artecsound Humbucker
МАГНЕТ : Alnico 5 ИЗЛЕЗ : 16.0 к ohms
ПИКАП ПРЕФРЛАТЕ
3 Начин на Ножот се Префрлите со Серпентина Подели на Push-Pull Тон Knob
СЛУЧАЈ
Свирка Торба
ГИТАРА ТЕЖИНА
Прибл. 3.0 kg (6.61 lbs)

Подробности

Размер:
37 inches
Материал На Задната Част / Страна:
Явор
да вземете:
Пасивен Затворен Тип
Подходящ за:
Новини, професионална дейност, унисекс, домашно обучение
търговска марка:
NK
Материал Fretboard:
Явор
Позицията На Тон:
24
Тип:
Електрическа китара
Материал На Корпуса:
пепел

Те също купуват с този продукт

Еликсир Original Strings 11050 Polyweb 80/20 бронзови струни за акустична китара .012-.053 Light

BGN 33.58

Ништо Не Звучи Подобро Од Ново Множество На Стрингови!Еликсир Стрингови со Polyweb слој имаат топол тон и непречено дејствување на необложена стрингови, но, сепак, тие се чувствуваат како помек на допир...

Joro Matte Black No Hole Closed Curved Single Coil Pickup Калъфи За Електрическа Китара Strat Style Безплатна Доставка На Едро

BGN 4.78

започнетекрајотДетали : 100% Сосема Нов Состојба1 Сет на 3pcs ги Собереш ОпфаќаЗа Strat Стил Електрична ГитараОдлично За ЗаменаКриви Облик ДизајнНе Дупка ЗатворениМат Површина ДизајнБоја : Црна / Бела / КремПакет : 1 Сет на 3pcs пикап Покрива.Ние(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

Алиса Цветна Найлонова Класическа Гитарная Струна На Нормалното Напрежение Найлонови Покрити С Медна Сплав Намотанные Струни

BGN 8.00 8.94

String Спецификации : C olourful НајлонНајлон CoreЦветен Обложени Бакарни Легури РанаПоради единствена боја технологија, боја на целиот сет стрингови е брилијантен...

20pcs черна китара Pickguard монтажни винтове драскотина плоча винтове за Strat Tele подмяна на китара

BGN 4.78

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Nux Loop Core / Octave Loop Guitar Effect Pedal Looper Pedal Guitar Effect with *Free Patch Cable and Pedal Case and Picks*

BGN 135.98

NUX Јамка Core Гитара Ефект на Возилото 99 Прилагодите Сеќавања 6 Часа за Снимање на Тапан Модели со Допрете го ТемпотоКарактеристики : До 6 Часа време на снимање.Моно или Стерео техника на снимање* (стерео текст само преку помошен џек).99 корисникот спомени.40 вграден барабан модели со ДОПРЕТЕ го темпото.Промена на репродукција темпото на вашите снимени фрази без промена на копче.Снимениот фрази може да биде влез во и копија во вашиот КОМПЈУТЕР.Алуминиумски легури домување, добра цврстина.Издржливи приклучоци и нога switch.Придвижуван од 9 V батерии или AC адаптерот...

QHX a set електрическа Vintage Tremolo guitar Bridge Vibrato tailpiece сребърни китара парти аксесоари за китари

BGN 61.60

Она што начини на плаќање можам да ги користам?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

2 елемента костенурка мивка акустична китара Pick Guard празен анти-надраскване Pickguard плоча празни + лепило назад 360 мм*180 мм

BGN 15.25

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

ПП китара каишка с выборками слот за карти акустична ukulele фолк джаз китара бас каишка аксесоари за музикални инструменти

BGN 12.00 17.74

PP Гитара Рака со Зема Картичка Слот за Акустична ukulele Народни Џез Бас Гитара Рака Музички Инструмент ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : зема, не вклучуваатМатеријал : ПП,СТП главаБоја : Кафена / ЦрнаГолемина : 166*5cm

Dunlop Herco Flat / Thumb Pick with Different Gauge Guitar Plectrum Mediator, 1 бр.

BGN 4.78

Овој Стан / Thumbpick е комбинација на традиционалните рамни ги собереш со thumbpick јамка.Направени од celluloid во избрани боицрвена, сина, жолта и школка.Достапен во 4 дебелинисветлина, средни, тешки, и xтешки.HE111 СВЕТЛИНА МЕРАЧHE112 МЕДИУМ МЕРАЧHE113 ТЕШКИ МЕРАЧHE114 ЕКСТРА ТЕШКИ МЕРАЧНие го продаде овој страна на парчиња и ќе се купуваат 1 парче...

Гореща бича кост 12 струнен електрически орех, Бял

BGN 2.00 2.72

100% нов висок квалитетМногу лесно да се песок или датотека и е многу отпорна на chipping или flaking.Обезбеди најдобар тонски врска помеѓу вашиот жици и гитара вратот.Боја : БелаМатеријал : Говеда коскаГолемина : 48 * 6 * 9mmПакет Содржина : 1 x 12string НутAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

2 * Guitar Pickguard, Red 3ply Pickguard& USA Standard Gold Mirror Pickguard + 3 единични капачки го получите спирала

BGN 81.00 85.25

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

1pcs акустична китара струни мост седло 72*3*9 мм+1pcs китара ядки надлъжни,43*6*8.8 мм+6 * китара моста, щифтове, черен

BGN 6.00 6.38

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Направи си САМ Guitar Decor китара инкрустация стикер лешояд символичен стикер Дървото на Живота акустичен лешояд украса

BGN 2.00 2.54

DIY Гитара Оркестарот Гитара Пломба Налепница Fretboard Маркер Decal Дрвото На Животот Акустична Fretboard ДекорацијаОпис : 100% сосема нов и висок квалитетКарактеристики : Електрична гитара, акустична гитара...

G5 електрическа китара бас пикап гнездо изход китара конектор за интерфейс на китарните партии китара каишка заключване

BGN 18.48

ТОПЛА продажба Iron man аларм artware Моделирање на електрична гитара Бесплатен Превозот САД$ 16.00 / парчеМоден Унисекс Долг ѓердан Накит Електрична гитара џеб се види Бесплатен Превозот САД$ 8.90 / парчеТОПЛА продажба кравја кожа унисекс рачно изработени гитара хривнија гитара делови Бесплатен Превозот САД$ 3.99 / парчеБесплатен Превозот мода виталност титаниум челик гитара ѓердан електрична гитара делови трговија на големо парчеОна што начини на плаќање можам да ги користам?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...