• Ново
Dunlop Clear D Plastic Finger Pick / Thumb Pick Plectrum Mediator, 1 бр.

Dunlop Clear D Plastic Finger Pick / Thumb Pick Plectrum Mediator, 1 бр.

BGN 2.40
В магазина

Брой продукти


Пластични fingerpicks/thumbpick може да се користи на речиси секој жичени инструменти, давајќи им на играчот топла тонски одговор и да се зголеми контролата.
Величини : Средни, Големи.
Ова е за 1 thumbpick, не сет, многу или чантата, само 1 парче.

Подробности

Цвят:
Среден Пръст, Палеца, Средния Пръст, Палец
Номер На Модела:
9035Р
Тип:
Пальчиковая шперц
производител:
Дънлоп
Произхода на продукта:
САЩ

Те също купуват с този продукт

1pcs акустична китара струни мост седло 72*3*9 мм+1pcs китара ядки надлъжни,43*6*8.8 мм+6 * китара моста, щифтове, черен

BGN 6.00 6.38

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

B2 високо качество на тънка около 0,5 мм от неръждаема стомана, електрическа китара акустична избира колие музикални инструменти, резервни части на едро

BGN 13.44

Она што начини на плаќање можам да ги користам ?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

DIMITAR 012-053 DR-012 струни за акустична китара чиста мед китарните партии на едро на аксесоари за музикални инструменти

BGN 13.60

Прочитајте Пред Шопинг Драги пријатели , ви Благодариме за шопинг на нашата продавница И постојат два заштита на податоците, можеби вие ќе може да знаете пред да го поставите цел ,ви благодарам ...

Черна Пластмасова Електрическа Китара Акустична Моталка Quick Speed Guitar Bass Bridge Пин Peg Head String Настройка Tools

BGN 3.00 4.40

ОписКарактеристики : Може да се олабави и заострување на стрингови со релаксирање и ликвидација на подесување штипки. Многу корисна гитара поправка алатка. Погоден за повеќето акустични и електрични гитари.Боја : ЦрнаМатеријал : Пластични Пакетот вклучува1 x Гитара WinderНие И Ветуваме На : 1...

Акустична И Електрическа Китара Лична Лешояд Маркер / Етикети За Китара Пука Ми На Врата Нов

BGN 14.00 15.98

Опис : Тоа е одговара за било кој тип,19 frets, 20 frets, 21frets, 22frets и 24 frets.Електрична гитара, акустична гитара.Лесно да се инсталира и да ги отстрани брзо во секое време.Направете вашиот гитара изгледа поубаво и окофаќање.Вие не се чувствувате чудно кога ќе свири на гитара поради ултра тенок дизајн.Тоа нема да се промени на звучен ефект.Материјал : МИЛЕНИЧИЊАУлтратенокПакет Се Вклучени : 1 парче Гитара Пломба Налепници.

10 двойки хромирана шийката

BGN 191.00 200.94

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

Регулируема тъкани хлопчатобумажный каишка за ukulele с кожени краища Vintage ukulele color mini guitar straps музикални аксесоари на едро

BGN 7.00 14.69

Дизајн : ТкаениШирина : 3.8 cmДолжина на : 130 cm, прилагодливМатеријали : Чист ПамукПогоден за употреба : UkuleleПакет : 1 buc Гитара Рака упатство за употреба : Гитара рака инсталирани на два начина, во зависност од вашите сопствени гитара случај да се одлучи...

Zebra 4 бр. / компл. Celluloid 1 палец + 3 пръста бас китара медиатори китара Плектры за акустична, електрическа ukulele резервни части, аксесоари

BGN 2.00 2.06

Материјал : CelluloidШема : #1,#2,#3,#4Големина на : големина на #1 : (L) X(W) 2.6cm X1.6cm / 1.02"X0.63"(appr.)големина на #2 : (L) X(W) 2.6cm X1.6cm / 1.02"X0.63"(appr.)големина на #3 : (L) X(W) 2.6cm X1.8cm / 1.02"X0.71"(appr.)големина на #4 : (L) X(W) 3.2cm X2cm / 1.26"X0.79"(appr.)Пакет се вклучени : 4 Парчиња Гитара Зема Објект доаѓа во различни бои...

1бр високо качество клип на китара тунер преносим универсален цифров тунер клип за хроматичната китара бас хавайска китара, цигулка

BGN 1.00 1.81

Карактеристики : Универзално се користи за нагласување.Издржливи, долг животен век.Спецификација : Боја : ЦрнаМатеријал : ПластикаAnswer : ___________________________ Note : Гитара тјунер НЕ е вклучена.1 X Гитара Тјунер Clip (тјунер НЕ се вклучени)

Musiclily Pro Multiple Color Bass Запечатана Тунер Machine Head 2R2L Set, хром / черно

BGN 32.54

Функцијата Висок квалитет 1 : 17 сооднос 13.6 ММ дијаметар колче дупки Целосен сет, додатоци се вклучени Боја : Хром / Црна Пакет се Вклучени 4 Pcs Машина Глави (2 R+2 L)Превозот и Следење на Увозните давачки, даноци, придонеси и ДДВ не се вклучени во точка цена, купувачот треба да се плати за нив...

Dunlop Herco Flat / Thumb Pick with Different Gauge Guitar Plectrum Mediator, 1 бр.

BGN 4.78

Овој Стан / Thumbpick е комбинација на традиционалните рамни ги собереш со thumbpick јамка.Направени од celluloid во избрани боицрвена, сина, жолта и школка.Достапен во 4 дебелинисветлина, средни, тешки, и xтешки.HE111 СВЕТЛИНА МЕРАЧHE112 МЕДИУМ МЕРАЧHE113 ТЕШКИ МЕРАЧHE114 ЕКСТРА ТЕШКИ МЕРАЧНие го продаде овој страна на парчиња и ќе се купуваат 1 парче...

6-PackHandmade китара кръпка потребителски кабели с прав ъгъл конектори 21см инструмент кабел

BGN 39.20

Висок квалитет на гитара ефекти електрични кабли Опис на Производот Нашиот нов Злато Серија низок профил, кабелот е совршен за тесни простори : педалата одбори,ефекти на возилото кабли.Mogami Професионални Ниско ниво на Бучава Кабел,GLS Низок Профил, Злато Серија 1 / 4" десен агол конектори,1 / 4" десен агол златопадна моно приклучоци,Солиден металбарел приклучоци...

Alice Bronze Guitar Capo с крокодилска форма на китара Quick Release Trigger Key Технологична

BGN 17.00 18.54

Материјал : Алуминиум легураУ nique C rocodile Дизајн; За акустични и електрични гитариБрз и лесен за употреба дизајниран за брзо една рака операцијаСилен и Моќен; Нема да се повлече вашите стрингови out of tuneГитара Capo x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

127V 4/4 размер на цигулка лук въглеродни влакна с ядро от Пернамбуко на кожата нож змия дърво жаба естествен конски косъм Цигулка част аксесоари

BGN 157.00 224.00

Јаглерод Влакна Laminated Core Pernambuco КожатаMellow и слатка тонУникатна комбинација на јаглерод влакна основни и вистински Pernambuco, која е ламинат преку традиционалните поклонизработка на рачно изработени вештина.Косата е природен Монголија коњски влакна на најдобар квалитет...

Nux Loop Core / Octave Loop Guitar Effect Pedal Looper Pedal Guitar Effect with *Free Patch Cable and Pedal Case and Picks*

BGN 135.98

NUX Јамка Core Гитара Ефект на Возилото 99 Прилагодите Сеќавања 6 Часа за Снимање на Тапан Модели со Допрете го ТемпотоКарактеристики : До 6 Часа време на снимање.Моно или Стерео техника на снимање* (стерео текст само преку помошен џек).99 корисникот спомени.40 вграден барабан модели со ДОПРЕТЕ го темпото.Промена на репродукција темпото на вашите снимени фрази без промена на копче.Снимениот фрази може да биде влез во и копија во вашиот КОМПЈУТЕР.Алуминиумски легури домување, добра цврстина.Издржливи приклучоци и нога switch.Придвижуван од 9 V батерии или AC адаптерот...

2 * Guitar Pickguard, Red 3ply Pickguard& USA Standard Gold Mirror Pickguard + 3 единични капачки го получите спирала

BGN 81.00 85.25

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...