• Ново
Коледната тема брошка букет разширения потребителски сватбен букет на булката, червен и зелен company цветя букет на булката

Коледната тема брошка букет разширения потребителски сватбен букет на булката, червен и зелен company цветя букет на булката

BGN 360.00
В магазина

Брой продукти

Свадба Brooch Букети направени да нарачате. Ние изберете различни стилови brooch букет, производниот циклус : 7-14 дена, обичај букет да одговара на вашата свадба тема бои и стилови, нашите букет букет е апсолутно неверојатно, публиката тој ден сјај. Димензии : Дијаметар : 8 инчен Максимална : 27cm
Ракување со Времето : 7-14 Days
Висок квалитет и совршен дизајн е се нашите силни поени!
Како враќање на вашето купување, ќе испрати појавување на Младоженецот corsages како подарок.
Answer : ___________________________ Note : Исток рачно изработени производи, ве молиме да преовладуваат во вид, влијанието на промените во маркетинг материјали, секој букет ќе бидат различни, но ве молам, верувам дека ќе се создаде еден за вас ист стил и уникатни булчински букет!
Овој букет не разочара и е најдобри цени за квалитет. Јас може да прилагодено дизајн букет што ги задоволува вашите потреби и вашиот буџет.
Брза пошта букетот се справува прилагодено дизајн да одговара на индивидуалните невестата. Ве молиме имајте во предвид вашата лента боја избор на check out. Сите лента бои на располагање.
Боја акценти може да се промени за да се вклопи во вашата свадба тема.
Ако имате визија во умот, порака мене и јас ќе дадам се од себе да се направи вашата визија во реалност.
Овој букет зема 12 недели да се дизајнира. Ве молиме контактирајте ме за било какви прашања/прилагодено нарачки.
Овој уникатен стил букет го наоѓа својот сјај преку различни акценти во една убава свадба боја шема. Додатоци/парчиња најде во букет се различни брошеви и парчиња на накит во прилог на централната матични. Надвор е twirly бела најлон проследено со бел сатен уреденост. Матичните е обвиен во бел сатен со кристално draping. Овој букет доаѓа readymade или можат да бидат направени да нарачате. Тоа може да се преземат, освен и се носи како одделни парчиња, или може да се чуваат како личен задржи доброто од вашиот посебен ден.
- Зошто се Избере Brooch Букет? -
На brooch букет ви овозможува вистински да биде уникатен и нека вашата личност сјај. Нека ни биде инспириран, не само од страна на вашите вкусови и преференции, но со вашите интереси. Треба повеќе причини? Ова навистина е траен дел од вашиот голем ден и инстант преданија. Фустани се преклопени и подвиткано далеку во плакарот.. Чевли се стави на полица, а ретко да се види светлината на денот.. А brooch букет може да најде дом на многу места и да ве потсетам секојдневниот на вашиот посебен ден. На Ritzy Роуз е првиот букет е потсетник за нас како среќни сме и седи на видливо во место за нас, за да бидат постојано потсети.

Подробности

Тип Елемент:
Булчински Букет
Височина На Продукта:
11inch
търговска марка:
IFFO
Номер На Модела:
ИФФО9774122
Широчина На Елемента:
8inch
Дължина На Продукта:
11inch
Материал:
Коприна, Полиестер
Тегло На Продукта:
2kg
Цвят:
зелен и червен
Размер:
8 inch
Материал:
Crystal Перлена брошка лента

Те също купуват с този продукт

Ретро сватбена прическа 100 см жена на перли, мъниста златен / бял аксесоари за коса сватбени подаръци нов пристигане

BGN 30.00 32.00

Гроздобер Булчински Headdress 100 CM Жена Бисери Beaded Златен / Бела Коса Додатоци Свадба Партија Подароци Нова Пристигнување

Джулия Панагюрище Слонова Кост И Дантела Сватба Сватбени Ръкавици Мъниста Пайети Без Пръсти Високо Качество Ръкавици Булката С Лък

BGN 15.84

Нови Пристигнување Бела И Боја На Слонова Коска Чипка Свадба Булчински Ракавици Sequined Fingerless Високо Квалитетни Ракавици Невестата Со Лак1...

Елегантна сватбена дантелено Болеро сверкающая сватбена мода яке летни дамски Шалове наметало сватбени аксесоари Etole Mariage OJ33251

BGN 22.00 25.36

Боја : Бела, боја на слонова коска, Испорака : ние ги користиме кина пост бесплатен превозот ако вашиот купи одделно нашата Јакна,откако ќе ги потврдите вашата исплата,ќе превозот надвор брзо...

modabelle апликация край сватбената фаты единния дантела дълъг воал на булката цвят на слонова кост, без гребен сватбени аксесоари Новия Boda

BGN 32.00 45.60

modabelle Appliques Работ Свадба Превези Еден Слој Чипка Долго слонова коска Невестата Превез Без Чешел Булчински Accesorios Novia BodaУвозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка или превозот цена...

ZUOYITING 2017 New Hot Short White Bridal Gloves with Bow Details евтини сватбени ръкавици пълни пръсти в продажбите на сватбени стоки

BGN 5.00 8.70

Бренд : ZUOYITING Име : кратко булчински ракавици,свадба ракавици Marerial : Памук,полиестер и spandex Големина : една големина за 22cm (Плочка мерење е дозволено 23cm грешки.) Пакување : Opp вреќа Боја : бела Предност : 100% Сосема нов и висок квалитет и убав дизајн,мода,погодно за носење ​За производи : свадбата ракавици не вклучува никакви додатоци(ако некои додатоци шоу на слики,ако сакате додатоци на сликата,ве молиме контактирајте со нас да ги ред.) Бојата може да варира помеѓу различни од по CRT и LCD екрани.Не можеме да guarentee дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Купи е Информации : ве Молиме пополнете ги твоето ПОЛНО ИМЕ, вклучувајќи име,средно име и презиме при правењето на плаќање; ве Молиме да го пополните вашата точна адреса вклучувајќи го и вашиот стан Бр.,улица,град,регион и држава,и пост индекс.Во спротивно вашата парцела може да се вратија! Ние не сме одговорни за ГРЕШКА, иако спорот.Политика на враќање : Ние гарантираме 100% задоволство.Ако чувствувате дека не се задоволни со објектот е различна од опис...

Елегантни, с рамо дантела сватбени Болеро 2018 половина ръкави стягам сватбени якета сватбени аксесоари слонова кост прикритие

BGN 122.00 136.00

Домот Исклучување на Рамо Чипка Булчински Boleros 2018 со Половина Ракави Чипка Свадба Јакни Свадба Додатоци слонова коска Покрие UpsотНие треба вашата рамо до рамо,биста,armseye,bicep,ракав должина за ова Bolero.Боја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Голям отвор тюл на лицето завесата перли сватбени шапки ръчно изработени страничен гребен сватбен аксесоар SQ0186

BGN 20.00 20.64

Почитувани Купувачот, ве молиме да забележите : 1 Боја : ние го имаме во Сликата бојата , кога ќе нарачате , ве молиме проверете нашите слики .2 .Превозот : превозот време на Кина пост е 2560 дена , ако се итни , ве молиме изберете брза испорака како на курирската служба DHL.Модел ШоуГолема Дупка Tulle се Соочуваат со Превез Бисери Булчински Капи Свадба Главата Носат Додаток SQ0186 Превозот MehodКина пост воздух mail : 2560 дена...

Нов прием на ръчно изработени блестящ CZ Diamond Leaf модел сватбен колан / Бял диамант колан / цвят Диамант рокля колан 1140

BGN 15.00 19.04

Добар квалитет ; Конкурентна цена ; Брза испорака; Најдобри и Навремена Услуга;100% Задоволство!Физички ШоуСтил ШоуНачин На Плаќање1.Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 15 дена од денот на поставување на својата цел .2.Прифаќаме само начин на плаќање3.Купувачот е одговорен за било кој данок и / или должност обвинет од страна на својата земја.Превозот1...

E JUE SHUNG Безплатна доставка Русалка долната пола 1 на обръч кости еластична тръба с обръч сватбени аксесоари гореща продажба високо качество

BGN 15.00 15.98

Pls контактирајте со нас пред да замине на неутрален или негативен фидбек Како сериозна и одговорна продавачот,ние ќе се обидеме потрудиме дарешавање на вашиот проблем.Уште еднаш,ви благодариме за нарачување и се надевам ви се допаѓа вашата нарачка овде.Вие коментар е многу важно во нашите бизнисуспех...

Изискан тежък beading крилото планински кристал, Кристал сватбен колан за сватбени аксесоари, сватбени евтини в наличност

BGN 30.00 33.97

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

бял кратък камуфлаж булчински воали с гребен Воал на Булката veu de noiva longo сватбени декорации на сватбени аксесоари

BGN 25.44

2016 Бела боја на слонова коска Краток КаверСвадба Превези со Чешел Булчински Превез veu де noiva долго Свадба Декорација Свадба Додатоци

Ново Пристигане На Сватбени Услуги Във Тюл Сватбена Болеро Сватбена Яке Булката По Поръчка

BGN 26.00 28.80

Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Ние само брод да се потврди превозот адреса Па ве молиме да бидете сигурни дека превозот адреса е точна при донесувањето на плаќање, Поради безбедноста причина, ние не't прифати промена на адреса преку Email.Време На ИспоракаКина Пост Воздух Mail : 1560 денаDHL,UPSот, EMS : 527 денаДруги ПолитикиНие не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.Ние ќе се прогласи парцела како подарок со ниска вредност за да се намали вашиот сопствен полнење.Враќање1...

2018 причина дълги ръкави сватбена Болеро бели сватбени якета, аксесоари пролет жена партия палто изкуствена кожа приключи в запасите

BGN 43.00 44.80

2018 Предизвика Долги Ракави Свадба Bolero Бела Свадба Јакни Додатоци Зима Жена Партија Грб Faux Крзно Заврши Во акцииМожете да изберете две големина врз основа на вашиот Биста големина : Големина M : Биста големина avaliable72cm88cmГолемина L : Биста големина avaliable89cm103cm

Kyunovia Custom Rose Satin Bouquet кристали Лента Роза Сватбени цветя слонова кост сватбени букети направи си САМ булчински букет FE78

BGN 29.00 31.97

Kyunovia Обичај Сатен се Зголеми Букет со Rhinestones Вештачки Лента Роуз Свадба цвеќиња слонова коска Булчински Букети DIY Свадба Букет FE78(свадба букет,булчински букет,buque де noiva,рамос де noviaБукет Висина : околу 25см Букет Дијаметар : прибл 18cm Цвет Боја : боја на слонова коска,Бела,Црвена,Темноцрвена,Сина и Бела,Розова и Виолетова,Виолетова и Бела,Розова и Roseo,Крем и Портокал,Кафе и Виолетова итн...

Елегантни изкуствени цветя RoseWedding букети 2017 за булки нова мода дантелени сватбени дръжки букети сватбени аксесоари

BGN 68.00 75.20

Домот Вештачки Цвеќиња Rose Wedding Букети 2017 за Невести Нова Мода Булчински Чипка се Справи со Букети Свадба ДодатоциБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)