• Ново
Стари елегантни Bohimian дантела сватбени рокли 2017 копчета бяла дълга рокля сватбен прием vestido de noiva Черен петък DW18

Стари елегантни Bohimian дантела сватбени рокли 2017 копчета бяла дълга рокля сватбен прием vestido de noiva Черен петък DW18

BGN 281.00
BGN 312.00
-10 %
В магазина

Брой продукти


Гроздобер Домот Bohimian Чипка Свадба Фустани 2015 Копчиња Бела Долга Свадба Прием Наметки vestido де noiva црн петок DW18 Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број DW18 Ткаенина сатен,tulle Разубавувањето чипка Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Затворање на Копчиња До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16 ВТ, 18 W
Тип Елемент:
Сватбени Рокли
Плат, Булчински Рокли:
тюл
За Бременни Жени:
No
търговска марка:
скромно казва
Отвор на вратата:
О-Образно Деколте
Вграден сутиен:
ДА
Украса:
Апликации От Дантела
Номер На Модела:
ДВ18
Влак:
Влак Почистване / Четки
Задната Част На Конструкцията:
Бутон
Стил Ръкави:
Резервоар
Елемент На Модата:
Илюзия
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Силует:
А-Линия
сватбена рокля:
vestido de noiva
Сватбени Рокли:
Сватбена Рокля От 2015 Г.
Сватба:
robe de mariee
Vestido de новия:
винтажное сватбена рокля
дантелено сватбена рокля:
vestidos de новия 2015
плюс размер на сватбена рокля:
abiti da sposa
vestido de noiva princesa:
сватбена рокля 2016
vestido de noiva curto:
Сватбени Рокли
Китай сватбени рокли:
Сватбена рокля
Vestido de феста:
vestidos de noiva 2017

Те също купуват с този продукт

Fansmile евтини плюс размер стягам дълъг влак сватба рокли 2017 реколта сватбени бални рокли Vestidos de Noiva Безплатна доставка

BGN 110.00 115.92

ЗАБЕЛЕШКА : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се плаќаат според следнава венчаница мерка метод.1...

Завършен по поръчка бална рокля с V-образно деколте и дантела, Кристали, мъниста луксозни дълги сватбени рокли сватбена рокля robe de mariee Vestidos De Новия WS86

BGN 366.00 563.70

Зошто да Изберете КРАЛИЦАТА СВАДБА?1.Обичај Големина и Боја за Слободни!2.Сервисот За 24 Часа *7 Дена!ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ НА ДОБРА ЦЕНА,Производ СликиПроизводство, ОбработкаРеферентни ИнформацииНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ : 1.What's вашиот предност?A : Excelelnt Квалитетот+Добра Услуга+Добра ЦенаQ : 2.Can ќе обичај се направи фустан ако јас испратите некои слики?A : Да,ние може да обичај се направи фустан според вашите слики.Q : 3.Can јас custom size? A : Да,ние може да custom size за вас слободно...

Нови луксозни дантелени апликации с мъниста, кристали V образно деколте пищни сватбена рокля Champange сватбена рокля вълна пола, 3D цвете сватбена рокля

BGN 1652.00 3238.40

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Луксозни бални рокли бродерия сватбени рокли 2018 г. с ръкави 3/4 V образно деколте мъниста и дантела сватбени рокли по поръчка vestido de noiva

BGN 924.00 1027.20

Луксузна бал Везови Свадба Фустани 2018 со 3 / 4 Ракави V Вратот Beaded Чипка Свадба Наметки Сопствени Направени vestido де noiva Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број JW17 Ткаенина сатен,tulle Разубавувањето чипка,зрнца,монистра Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Затворање патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Без гръб Vestido De Noiva 2018 Сватбени рокли A-line V-образно деколте с дълги ръкави шифон и дантела евтини Boho сватбена рокля Сватба

BGN 115.00 126.40

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Африкански винтажное бяло черно сватбена рокля от дантела Сатен сватбени рокли русалка сватбени рокли корсет преди Vestido de Noiva Sereia

BGN 229.00 286.40

Опис на производот Африкански Гроздобер Црно Бела венчаница Чипка Сатен Свадба Наметки Сирена Свадба Фустани Корсет Назад Vestido де Noiva SereiaСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Секси Real Sweetehart дантела тюл на няколко нива бална рокля сватбена рокля за сватбена рокля Vestido de Новия ASAW20

BGN 381.00 447.98

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

Професионален Ново Пристигане На Рейн Сватбена Рокля Треска Звезди Crystal Пълен Дизайн Бална Рокля Почистване Влак Луксозни Булчински Сватбена Рокля

BGN 2176.00 2559.98

Кога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас,ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно се како што е подолу1...

Rose Moda Queen Anne Деколте, Къси Ръкави И Дантели A Line Сватбена Рокля Илюзия Дантела Преди Зимата На Сватбена Рокля

BGN 381.00 448.00

Фустан слики како што се наведени се сите прикажува како нашите вистински производ, ве молиме додадете мојот ПРИКЛУЧОЦИ(dressinme) за да видите повеќе.П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

EBDOING 2018 Custom Made Link For Wedding Dress Customize Fee свържете се с нас Преди да купите

BGN 312.00

Сопствени Направени Фустан За Свадбата Невестата Се Облекуваат Пратилки Цвет Девојка Танц Клиент Такса Контактирајте Со Нас Пред КупувањеAnswer : ___________________________ Note : Драг Пријател,Ова е линк се користи за корисниците да плаќаат за барање фустан...

Луксозно Бельо Сватбена Рокля Шампанско Рокля 2017 Ново Пищни Бална Рокля Тежки Рокли Голяма Пола Сватба Сватбена Рокля Vestido De Noiva

BGN 889.00 1742.72

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Поръчка на русалка с дълъг ръкав секси сватбени рокли дантела официална сватбена рокля 2018 нов дизайн Vestidos De Новия WS57

BGN 347.00 468.80

Зошто да Изберете КРАЛИЦАТА СВАДБА?1.Обичај Големина и Боја за Слободни!2.Сервисот За 24 Часа *7 Дена!ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ НА ДОБРА ЦЕНА,Производ СликиПроизводство, ОбработкаРеферентни ИнформацииНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ : 1.What's вашиот предност?A : Excelelnt Квалитетот+Добра Услуга+Добра ЦенаQ : 2.Can ќе обичај се направи фустан ако јас испратите некои слики?A : Да,ние може да обичај се направи фустан според вашите слики.Q : 3.Can јас custom size? A : Да,ние може да custom size за вас слободно...

Луксозно бельо сватбена рокля с дължина до пода тръба с цветя, зад параклиса на влак сватбена рокля по поръчка реални снимки SL-W777

BGN 314.00 334.40

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА SOLOVE СВАДБА ОБЛЕЧИДраг Пријател,Јас сум Ален Сонцето од SOLOVE Свадба Фустан Продавница во Huqiu, Suzhou.Ние сме злато снабдувач на Али.Ние сме специјализирани во правењето на свадба се облекуваат, вечер фустан и додатоци...

Поръчка принцеса с дълъг ръкав на сватбена рокля пушистое дантела тюл романтична сватбена рокля robe de mariee Vestidos De Новия WS67

BGN 347.00 468.80

Зошто да Изберете КРАЛИЦАТА СВАДБА?1.Обичај Големина и Боја за Слободни!2.Сервисот За 24 Часа *7 Дена!ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ НА ДОБРА ЦЕНА,Производ СликиПроизводство, ОбработкаРеферентни ИнформацииНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ : 1.What's вашиот предност?A : Excelelnt Квалитетот+Добра Услуга+Добра ЦенаQ : 2.Can ќе обичај се направи фустан ако јас испратите некои слики?A : Да,ние може да обичај се направи фустан според вашите слики.Q : 3.Can јас custom size? A : Да,ние може да custom size за вас слободно...

Роза Мода Дълги Ръкави Русалка Булчинската Рокля Дантела Тръба Сватбени Рокли Илюзия Назад

BGN 379.00 446.40

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

Романтична сватбена рокля на Принцеса булката рокля без презрамки, дължина до пода Диамант дантела сватбени рокли Vestido De Новия 9248W

BGN 210.00 344.00

* Ако сакате да додадете ракави, потоа можете да нарачате на линкот подолу : *Романтична Свадба се Облекуваат Принцеза Невестата се Облекуваат Strapless КатДолжина Дијамант Чипка Свадба Фустани Vestido Де Novia 9248 W(не вклучувајќи ги сите додатоци на сликата, како превез, ракавици, petticoat и така натаму)PRD271 парчеPRD270 парчеPRD269 парчеPRD268 парчеA : Можете да изберете стандардна големина од нашата големина табелата подолу : Б : Ако сакате custom size, ве молиме погледнете подолу мерења форма :

QQ Любовник 2018 New Boat-Neck Organza Ruffles African Русалка сватбени рокли по поръчка Vestido De Новия

BGN 213.00 262.40

ЗабелешкаФустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез, ракавици, итн.Ако ви се допаѓа повеќе подуени,треба да се купи petticoat.Цената не вклучувајќи царина.во оригиналната слика...

Луксозно Беременное Сватбена Рокля Пушистое Облак Дълга Поредица Кристалното Сватбена Рокля Бордовое Облак Сватбени Рокли Robe De Mariage

BGN 278.00 302.40

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2...

Vestido De Noiva Сватбени Рокли V-Образно Деколте Без Ръкави Илюзия Назад Дължина На Пода Русалка Мъниста И Дантела Апликация Сватбени Рокли

BGN 373.00 414.40

свадба фустан матурска вечер фустанVestido Де Noiva Свадба Фустани V Деколте Без Ракави Илузија Назад Кат Должина Сирена Beaded Чипка Applique Свадба НаметкиГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

Елегантни прозрачни бална рокля от слонова кост и шампанско, дантела сватбени рокли 2017 с бретельками дамски дълги сватбени рокли vestido de noiva A032

BGN 547.00 608.00

Домот Чиста боја на слонова коска и Шампањ бал Чипка Свадба Фустани 2017 со Ремени Жените Долго Свадба Наметки vestido де noiva A032 Бренд Име Lace Bridal Стил Број A032 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето чипка,монистра Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Да Затворање патент до Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Примерок Време 915 дена Сопствени направени Да Пратката DHL / Федекс / UPS / ТНТ / EMS / Aramex / ПАТАРИНА / EquickБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Луксозни Сватбени Рокли 2018 Бална Рокля Мила Кристали Бродерия Майчинство Сватбена Рокля Сватба Vestido De Noiva

BGN 290.00 318.40

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Истински секси чисто чешки срещу врата перли дантела сватбени рокли 2017 Бял дълги сватбени рокли прием рокля vestido de noiva DW25

BGN 274.00 304.00

Секси Чиста Евтини Бохемски V Деколте, Чипка Свадба Фустани 2015 Бела Долга Свадба Наметки Chiffon Прием Фустан vestido де noiva DW25 Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број DW25 Ткаенина сатен,chiffon Разубавувањето чипка Целосно Наредени да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

E JUE SHUNG бели дантелени апликации с рамо евтини сватбени рокли скъпа бална рокля дантела сватбени рокли

BGN 192.00 239.84

PLS ЉУБЕЗНО СЕ ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА БРОЈ 412390Имаме многу години искусен менаџмент и одличен дизајнер на тимот.Сите материјали се избрани строго.(Како што се zip, биста на подлога , ткаенина , поставата и beading и сл.)Секој дел од вечер фустан што ние ги направивме за нашите клиенти се со целосно на наша страст и најдобра услуга.Детални услови како што е подолу : .Состојба : ОЕМ и ODM наредби се прифатливи, конкурентна цена со висок квалитет.Материјал : Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Исто така, со користење на висококвалитетни материјалиако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук...

Анти дизайнерски стилове къдри Vestido De Noiva тюл във апликация на задна светкавица бална рокля сватбена рокля по поръчка 2018

BGN 255.00 276.80

***Опис***Ако има било какви прашања на производ и цена,ракување со времето,изменуваат,или ако не сакате да дојде на ред, ве молиме контактирајте со нас преку чет или порака.Поради временската разлика меѓу различни земји,ако не можеме да навремен одговор од разговор на време, ве Молиме контактирајте со нас преку порака.Ви благодариме.***Големина На Топ Листите******Боја На Топ Листите******Како да се Измери******Задоволство На Клиентите***Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето.Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство.***Плаќање***Таму сме многу методи за плаќање на располагање на Aliexpress.com како што се кредитни картички,навремени банкарски трансфери,offline плаќања.Можете да изберете метод што е најзгодно за вас.Со цел да се заштити вашиотинтереси,вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна Aliexpress,и нема да биде објавен до нас, се додека не добиетевашиот предмети и се задоволни со тоа.***Превозот***1.Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќање"табот на производот детали страница,и ќе видите испоракадетали.Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.2.Времето во транзит : Транзит време варира со различни превозот методи.3.Објект за Обработка на Пат : на Обработка На време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акциистатус.Најчесто,тоа ќе биде 315 работни дена.***Повратни информации***Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој,срдечно ве покануваме да ја напушти позитивниповратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.Тоа само ќе ве однесе една минута.Ви благодариме !***Ве Молиме Запомнете***Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност.

Романтична ръчно изработени Роза цветни листа принцеса сватбена рокля реални снимки с рамо тюл рокля с апликации кружевными

BGN 280.00

Романтични рачно изработени се зголеми флорални остава принцезата свадба облечи 2016 година реално фотографии исклучување на рамо tulle gown со чипка appliques Големина на ТабелатаЗабелешка : Повеќето девојки ќе треба мало alternations.Локално се прилагоди лесно може да го промените вашиот фустан.Ако сте bewteen големини,ние ви препорачуваме да одат со поголема големина и се облекуваат да се измени за да се постигне совршено се вклопуваат."Шупливи" значи "дупка" во основата на вратот.Сите мерења преземање без чевли .Фустан Мерење УпатствоПодолу е само водич...

Бални рокли, сватбени рокли 2017 оригинални снимки на бели перли, градински колани с любимия човек тюл дантела корсет сватбени рокли

BGN 272.00 302.40

започнетекрајотве молиме не заборавајте напишете го следново детали откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела непречено 1 .Биста _____Инчи или ___cm 2 .Половината _____Inchesor___cm 3 .Колковите _____Инчи или ___4 cm...

Vestido de Noiva de Renda скромни дантелени сватбени рокли с дълъг ръкав на сватбена рокля бална рокля Сватбена рокля 2017 червен колан бохемски

BGN 255.00 318.40

Опис на производот Vestido де Noiva де Renda Скромни Чипка Свадба Наметки Долг Ракав венчаница бал Свадба Фустани 2017 Црвено Sash БохемскиСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Роза Мода Плюс Размера На Булчинската Рокля Без Презрамки С Мъниста И Дантела Бална Рокля Дантела Обратно Реални Снимки

BGN 332.00 443.20

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...