• Ново
Елегантна бяла Русалка дантела покриване на сватбена рокля 2017 с джапанки официално жени дълга сватбена рокля vestido de casamento по поръчка

Елегантна бяла Русалка дантела покриване на сватбена рокля 2017 с джапанки официално жени дълга сватбена рокля vestido de casamento по поръчка

BGN 350.00
BGN 388.80
-10 %
В магазина

Брой продукти


Елегантна Бела Сирена Чипка Покрие венчаница 2017 со Ремени Формално Жените Долго Булчински Gown vestido де casamento Сопствени Направени
Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број 30266 Ткаенина сатен Разубавувањето чипка Целосно Наредени Да се Изгради-во Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, обичай размер
Тип Елемент:
Сватбени Рокли
Задната Част На Конструкцията:
Стягам
Отвор на вратата:
Мадама
търговска марка:
скромно казва
Вграден сутиен:
ДА
Украса:
Апликации От Дантела
Елемент На Модата:
прост
Плат, Булчински Рокли:
Атлас
Талия:
Натурални
За Бременни Жени:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Силует:
Русалка/Тромпет
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Стил Ръкави:
Бретельки На Спагети Презрамки
Влак:
Дворцовият Влак
Номер На Модела:
30266
сватбена рокля:
vestido de noiva
Сватбени Рокли:
Сватбена Рокля От 2015 Г.
Сватба:
robe de mariee
Vestido de новия:
винтажное сватбена рокля
дантелено сватбена рокля:
vestidos de новия 2015
плюс размер на сватбена рокля:
abiti da sposa
vestido de noiva princesa:
сватбена рокля 2017 г.
vestido de noiva curto:
Сватбени Рокли
Китай сватбени рокли:
Сватбена рокля
Vestido de феста:
vestidos de noiva 2017

Те също купуват с този продукт

Лукс 2018 Прозрачни дантели сватбена рокля с цветя от мъниста апликация Robe de mariage vestido de noiva keyhole сватбени рокли

BGN 257.00 302.40

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

QQ Любовник New Arrival Full Crystals във бална рокля сватбена рокля поръчкови сватбени рокли

BGN 207.00 243.20

Големина на табелатаЗабелешкаФустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез, ракавици, итн.Цената не вклучувајќи царина.во оригиналната слика...

Роза Мода Дълги Ръкави Русалка Булчинската Рокля Дантела Тръба Сватбени Рокли Илюзия Назад

BGN 379.00 446.40

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

EBDOING 2018 Custom Made Link For Wedding Dress Customize Fee свържете се с нас Преди да купите

BGN 312.00

Сопствени Направени Фустан За Свадбата Невестата Се Облекуваат Пратилки Цвет Девојка Танц Клиент Такса Контактирајте Со Нас Пред КупувањеAnswer : ___________________________ Note : Драг Пријател,Ова е линк се користи за корисниците да плаќаат за барање фустан...

QQ Любовник 2018 New Boat-Neck Organza Ruffles African Русалка сватбени рокли по поръчка Vestido De Новия

BGN 213.00 262.40

ЗабелешкаФустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез, ракавици, итн.Ако ви се допаѓа повеќе подуени,треба да се купи petticoat.Цената не вклучувајќи царина.во оригиналната слика...

Високо качество на поръчкови сватбени рокли-дълги, с рамо бална рокля сватбена рокля на Принцеса сватбена рокля de Новия FW61

BGN 784.00 922.34

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

Луксозни Сватбени Рокли 2018 Бална Рокля Мила Кристали Бродерия Майчинство Сватбена Рокля Сватба Vestido De Noiva

BGN 290.00 318.40

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

E JUE SHUNG бели дантелени апликации с рамо евтини сватбени рокли скъпа бална рокля дантела сватбени рокли

BGN 192.00 239.84

PLS ЉУБЕЗНО СЕ ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА БРОЈ 412390Имаме многу години искусен менаџмент и одличен дизајнер на тимот.Сите материјали се избрани строго.(Како што се zip, биста на подлога , ткаенина , поставата и beading и сл.)Секој дел од вечер фустан што ние ги направивме за нашите клиенти се со целосно на наша страст и најдобра услуга.Детални услови како што е подолу : .Состојба : ОЕМ и ODM наредби се прифатливи, конкурентна цена со висок квалитет.Материјал : Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Исто така, со користење на висококвалитетни материјалиако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук...

Роза Мода Плюс Размера На Булчинската Рокля Без Презрамки С Мъниста И Дантела Бална Рокля Дантела Обратно Реални Снимки

BGN 332.00 443.20

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

Луксозно Бельо Сватбена Рокля Шампанско Рокля 2017 Ново Пищни Бална Рокля Тежки Рокли Голяма Пола Сватба Сватбена Рокля Vestido De Noiva

BGN 889.00 1742.72

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Vestidos De Noiva Сватбени Рокли Старинни Златни Дантели Прозрачно Сватбена Рокля Топка Рокля Апликация Нови Сватбени Рокли 2017

BGN 567.00 1110.83

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

ZJ9043 най-високо качество бяла слонова кост сватбени рокли стягам обратно сватбени рокли жени, Vestidos De Новия Безплатна доставка с размер 2-26W

BGN 115.00 159.98

Квалитетот на овој фустан е супер супер супер, ,многу голема здолниште, со Воз.Тоа е добар избор за свадба...

Jeanne Love шифон прости плажни сватбени рокли 2018 Дизайн на едно рамо Robe De Mariage сватбена рокля HK0190 Vestidos De Noiva

BGN 107.00 142.40

Добредојдовте на нашата продавница! Ние ќе обезбедат најдобри производи и услуги за вас!>Бидејќи ние ги користиме Кина Пост бесплатен превозот, пристигнување време е релативно бавно, па ако поитно, ние препорачуваме да изберете Изразат Испорака! Да се избегне доцнење на вашата употреба!>Бразилецот клиенти, ве молиме купувачите однапред, бидејќи пристигна во Бразил е релативно бавно.>Русија клиент, ве молиме бидете сигурни да го напушти полно име!>Прилагодено големини и бои се достапни на дополнителни трошоци, ако треба, ве молиме контактирајте со нас пред цел! THX!Можеби Ќе Сакате Следниве Свадба Фустани : Ве молиме имајте во предвид : Сите фустани не се вклучат сите додатоци, како што се petticoat, ракавици, превез и слично, ако треба, ве Молиме кликнете на линкот подолу за да се направи купување, или контактирајте со нас!Линија Chiffon Едноставна слонова коска Плажа Свадба Фустани Новиот Дизајн на Едно Рамо Beading Булчински Gown HK0190 Vestidos Де Noiva 2017Линија Chiffon Едноставна Плажа Свадба Фустани 2017 Нов ДизајнОваа венчаница е чипка Назад,е добро да се прилагоди на големината.квалитетот е многу добар!Фото Покаже : мерењето на овој фустан во големина 6 што е наведено подолу : Биста : 82 CM ( 32inches )Половината : 63 CM ( 25inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во size 8 што е наведено подолу : Биста : 87 CM ( 34inches )Половината : 68 CM ( 27inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 10 што е наведено подолу : Биста : 92 CM ( 36inches )Половината : 73 CM ( 29inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 12 што е наведено подолу : Биста : 97 CM ( 38inches )Половината : 78 CM ( 31inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 14 што е наведено подолу : Биста : 102 CM ( 40inches )Половината : 83 CM ( 33inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 16 што е наведено подолу : Биста : 107 CM ( 42inches )Половината : 88 CM ( 35inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 18w што е наведено подолу : Биста : 112 CM ( 44inches )Половината : 93 CM ( 37inches )Колковите : СлободенСите се облекуваат вкупната должина на : 130135 CM (5153 инчи од underarm да полите)Ве молиме споредете ги вашите мерење со нашите акции се облекуваат мерење за да се провери дали на берзата се облекуваат големина одговара на вас!ние ги користиме кина пост превозот бесплатен превозот,тоа ќе треба за 2530days., некое време можеби ќе треба повеќе долго време.ве молиме да знаат...

Поръчка на русалка с дълъг ръкав секси сватбени рокли дантела официална сватбена рокля 2018 нов дизайн Vestidos De Новия WS57

BGN 347.00 468.80

Зошто да Изберете КРАЛИЦАТА СВАДБА?1.Обичај Големина и Боја за Слободни!2.Сервисот За 24 Часа *7 Дена!ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ НА ДОБРА ЦЕНА,Производ СликиПроизводство, ОбработкаРеферентни ИнформацииНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ : 1.What's вашиот предност?A : Excelelnt Квалитетот+Добра Услуга+Добра ЦенаQ : 2.Can ќе обичај се направи фустан ако јас испратите некои слики?A : Да,ние може да обичај се направи фустан според вашите слики.Q : 3.Can јас custom size? A : Да,ние може да custom size за вас слободно...

JIERUIZE Бял шифон мъниста плаж сватбени рокли 2017 Cap ръкави евтини сватбени рокли robe de marriage

BGN 132.00 156.80

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

BANVASAC 2017 нови елегантни гънки без презрамки сватбени рокли без ръкави, драпирани пера луксозен придворен влак сатен сватбени и бални рокли

BGN 245.00 349.36

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

Секси White a-line Sweetheart мъниста и дантела сватбени рокли 2017 официално жени в дълги плюс размера на сватбена рокля vestido branco по поръчка

BGN 350.00 388.80

Секси Бело Алинија Душо Beaded Чипка Свадба Фустани 2017 Формално Жените Долго Плус Големина Булчински Gown vestido branco Сопствени Направени Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број 30263 Ткаенина сатен Разубавувањето beading,чипка Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Vestido de Casamento 2018 бална рокля Сватбена рокля на принцеса Китай сватбена рокля пайети и дантели сватбена рокля мъниста плюс размер

BGN 255.00 318.40

Опис на производот Vestido де Casamento 2018 бал Свадба Фустани Принцеза Кина Свадба се Облекуваат Sequined Чипка Свадба Наметки Монистра Плус ГолеминаСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Бални рокли, сватбени рокли 2017 оригинални снимки на бели перли, градински колани с любимия човек тюл дантела корсет сватбени рокли

BGN 272.00 302.40

започнетекрајотве молиме не заборавајте напишете го следново детали откако ќе го поставите цел, а потоа ќе добиете парцела непречено 1 .Биста _____Инчи или ___cm 2 .Половината _____Inchesor___cm 3 .Колковите _____Инчи или ___4 cm...

С рамото Чисто Bodice дантела високо качество на сватбена рокля бална рокля апликация от дантела сватбени рокли robe de mariee

BGN 262.00 312.00

Добредојдовте На Рудникот Свадба Облечи1 ОЕМ се Достапни, Купувачите Labels Прифати2 Trustful Плаќање Од Страна На Зачувам Онлајн3...

Луксозно Беременное Сватбена Рокля Пушистое Облак Дълга Поредица Кристалното Сватбена Рокля Бордовое Облак Сватбени Рокли Robe De Mariage

BGN 278.00 302.40

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2...

vestido de noiva Vintage Mermaid ръкави Scoop neck стягам обратно шампанско Tullle дантела истински образец на ръчно изработени сватбена рокля

BGN 254.00 270.40

vestido де noiva Гроздобер Сирена Ракави Лажичка Вратот Чипка Назад Шампањ Tullle Чипка Вистински Примерок Рачно Изработени Свадба ОблечиГолемина На ТабелатаКако Да Се Измери

Нови луксозни дантелени апликации с мъниста, кристали V образно деколте пищни сватбена рокля Champange сватбена рокля вълна пола, 3D цвете сватбена рокля

BGN 1652.00 3238.40

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Alexzendra Просто Шифоновое Плажна Дълга Сватбена Рокля С Едно Рамо Плюс Размер Сватбени Рокли

BGN 128.00 135.17

За големината, можете да изберете стандардна големина од нашата веб страница,или да ни ги испратите вашите сопствени вистински детали мерења, ако сакате да се облекуваат обичај прави со сопствената големина, ве молиме обратете се на погоре мерка gide и ни даде големина како што следи : 1...