• Ново
Секси White a-line Sweetheart мъниста и дантела сватбени рокли 2017 официално жени в дълги плюс размера на сватбена рокля vestido branco по поръчка

Секси White a-line Sweetheart мъниста и дантела сватбени рокли 2017 официално жени в дълги плюс размера на сватбена рокля vestido branco по поръчка

BGN 350.00
BGN 388.80
-10 %
В магазина

Брой продукти


Секси Бело А-линија Душо Beaded Чипка Свадба Фустани 2017 Формално Жените Долго Плус Големина Булчински Gown vestido branco Сопствени Направени Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број 30263 Ткаенина сатен Разубавувањето beading,чипка Целосно Наредени Да се Изгради-во Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, обичай размер
Тип Елемент:
Сватбени Рокли
Задната Част На Конструкцията:
Стягам
Отвор на вратата:
Мадама
търговска марка:
скромно казва
Вграден сутиен:
ДА
Украса:
Beading, Апликации От Дантела, Плисе, Кристал
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Плат, Булчински Рокли:
Атлас
Елемент На Модата:
прост
Талия:
Натурални
За Бременни Жени:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Номер На Модела:
30263
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
is_customized:
Yes
Влак:
Дворцовият Влак
Силует:
А-Линия
сватбена рокля:
vestido de noiva
Сватбени Рокли:
Сватбена Рокля От 2015 Г.
Сватба:
robe de mariee
Vestido de новия:
винтажное сватбена рокля
дантелено сватбена рокля:
vestidos de новия 2015
плюс размер на сватбена рокля:
abiti da sposa
vestido de noiva princesa:
сватбена рокля 2017 г.
vestido de noiva curto:
Сватбени Рокли
Китай сватбени рокли:
Сватбена рокля
Vestido de феста:
vestidos de noiva 2017

Те също купуват с този продукт

Поръчка принцеса с дълъг ръкав на сватбена рокля пушистое дантела тюл романтична сватбена рокля robe de mariee Vestidos De Новия WS67

BGN 347.00 468.80

Зошто да Изберете КРАЛИЦАТА СВАДБА?1.Обичај Големина и Боја за Слободни!2.Сервисот За 24 Часа *7 Дена!ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ НА ДОБРА ЦЕНА,Производ СликиПроизводство, ОбработкаРеферентни ИнформацииНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ : 1.What's вашиот предност?A : Excelelnt Квалитетот+Добра Услуга+Добра ЦенаQ : 2.Can ќе обичај се направи фустан ако јас испратите некои слики?A : Да,ние може да обичај се направи фустан според вашите слики.Q : 3.Can јас custom size? A : Да,ние може да custom size за вас слободно...

JIERUIZE Бял шифон мъниста плаж сватбени рокли 2017 Cap ръкави евтини сватбени рокли robe de marriage

BGN 132.00 156.80

Кога ќе ги нарачате , ве молиме прочитајте го мерење на наставата и проверка на големината на топ листите внимателно , ние го направи стандардна големина според големината на топ листите на нашата страница!Ако не постои стандардна големина одговара на вас , можете исто така да обичај прави големината , но ќе треба да плаќаат$10.0 за сопствени направени трошоци , ви благодарам.Боја : Можете да избор било која боја ви се допаѓа од боја картичка ,а потоа да ни кажете боја на број,од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.Ако сакате боја за да бидат исти сликата ,ве молиме да напомена дека сакате боја да биде иста како слика , ние ќе го избере најблиску боја на сликата .Ние може да не се сигурни дека бојата ќе биде иста сликата!Во повеќето време, купувачот не треба да плаќаат никакви царински давачки...

Porfirio Kui луксозни кристали русалка булчинската рокля с отворен гръб сватбена рокля de noiva robe de mariage vestido de noiva curto

BGN 312.00 445.17

Свадба ФустанКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1...

Fansmile евтини плюс размер стягам дълъг влак сватба рокли 2017 реколта сватбени бални рокли Vestidos de Noiva Безплатна доставка

BGN 110.00 115.92

ЗАБЕЛЕШКА : Ако сакате сопствени направени , ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се плаќаат според следнава венчаница мерка метод.1...

Елегантни прозрачни бална рокля от слонова кост и шампанско, дантела сватбени рокли 2017 с бретельками дамски дълги сватбени рокли vestido de noiva A032

BGN 547.00 608.00

Домот Чиста боја на слонова коска и Шампањ бал Чипка Свадба Фустани 2017 со Ремени Жените Долго Свадба Наметки vestido де noiva A032 Бренд Име Lace Bridal Стил Број A032 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето чипка,монистра Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Да Затворање патент до Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Примерок Време 915 дена Сопствени направени Да Пратката DHL / Федекс / UPS / ТНТ / EMS / Aramex / ПАТАРИНА / EquickБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Vestidos De Noiva Сватбени Рокли Старинни Златни Дантели Прозрачно Сватбена Рокля Топка Рокля Апликация Нови Сватбени Рокли 2017

BGN 567.00 1110.83

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

vestido de noiva Vintage Mermaid ръкави Scoop neck стягам обратно шампанско Tullle дантела истински образец на ръчно изработени сватбена рокля

BGN 254.00 270.40

vestido де noiva Гроздобер Сирена Ракави Лажичка Вратот Чипка Назад Шампањ Tullle Чипка Вистински Примерок Рачно Изработени Свадба ОблечиГолемина На ТабелатаКако Да Се Измери

BANVASAC 2017 нови елегантни гънки без презрамки сватбени рокли без ръкави, драпирани пера луксозен придворен влак сатен сватбени и бални рокли

BGN 245.00 349.36

International shipping1.Светот2.Време на испорака : Од Воздухопловната / Airparcel : Генерално, за 721 Работни дена (Бесплатен Превозот)Од Express : Општо земено, околу 46 работни дена3...

Нови луксозни дантелени апликации с мъниста, кристали V образно деколте пищни сватбена рокля Champange сватбена рокля вълна пола, 3D цвете сватбена рокля

BGN 1652.00 3238.40

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Романтична ръчно изработени Роза цветни листа принцеса сватбена рокля реални снимки с рамо тюл рокля с апликации кружевными

BGN 280.00

Романтични рачно изработени се зголеми флорални остава принцезата свадба облечи 2016 година реално фотографии исклучување на рамо tulle gown со чипка appliques Големина на ТабелатаЗабелешка : Повеќето девојки ќе треба мало alternations.Локално се прилагоди лесно може да го промените вашиот фустан.Ако сте bewteen големини,ние ви препорачуваме да одат со поголема големина и се облекуваат да се измени за да се постигне совршено се вклопуваат."Шупливи" значи "дупка" во основата на вратот.Сите мерења преземање без чевли .Фустан Мерење УпатствоПодолу е само водич...

Луксозно Бельо Сватбена Рокля Шампанско Рокля 2017 Ново Пищни Бална Рокля Тежки Рокли Голяма Пола Сватба Сватбена Рокля Vestido De Noiva

BGN 889.00 1742.72

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

Vestido de Casamento 2018 бална рокля Сватбена рокля на принцеса Китай сватбена рокля пайети и дантели сватбена рокля мъниста плюс размер

BGN 255.00 318.40

Опис на производот Vestido де Casamento 2018 бал Свадба Фустани Принцеза Кина Свадба се Облекуваат Sequined Чипка Свадба Наметки Монистра Плус ГолеминаСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Луксозни Сватбени Рокли 2018 Бална Рокля Мила Кристали Бродерия Майчинство Сватбена Рокля Сватба Vestido De Noiva

BGN 290.00 318.40

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Vestido de Noiva Renda дълги Русалка дантела елегантна рокля скъпа украсени с мъниста облегалката на булката сватбена рокля SWT02

BGN 389.00 431.84

Бренд Име Правам Стил Број SWT02 Чипка Ткаенина Разубавувањето Beading Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Да Затворање Како на слика во Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1530 дена MOQ 1 Парче Примерок Време 78 дена Сопствени направени Да Пратката DHL / Федекс / UPS / ТНТ / EMS / Aramex / ПАТАРИНА / EquickВнимание Ве Молиме : Сите наши фустани можат да бидат направени во Стандардна НИ големина и, исто така, може да биде обичај прави.Ако ви е потребна стандардна големина,ве молиме љубезно ве молиме да проверите на нашата големина табелата подолу внимателно.Ако ви треба сопствени направени фустан,ве молиме да ни оставите порака, за да ни ја раскажете вашата мерења кога ќе го поставите цел.Ние обично имаат потреба од овие мерења за фустани : Биста : Половината : Колковите : Шупливи до подот со чевли : Вашата висина од врвот на главата до подот без чевли : Вашето стапало висина : Рамо до рамо : Арм Должина : Bicep : Armhole : Со цел да се направи се облекуваат ви одговара подобро,ве молиме љубезно ве молиме да го проверите measuremnts со нас по плаќање на нарачката.И ве молиме бидете сигурни дека мерењата ќе испрати ни се точни.Многу благодарам!САД $ 168.60 / парче парче парче парче парче парче парче парчеАко фустани имате било какви проблеми откако ќе ги добие, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се реши овој проблем во рок од 48 часа! Ние не прифати да се врати назад за да нема причини .П : Колку далеку однапред треба да јас цел мојот фустан?A : прилагодувањето време за повеќето посебен повод и свадба партија фустани е 7business дена, но некои фустани со повеќе елаборат дизајни или детали може да потрае подолго за да се прилагоди...

Роза Мода Дълги Ръкави Русалка Булчинската Рокля Дантела Тръба Сватбени Рокли Илюзия Назад

BGN 379.00 446.40

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

Секси Real Sweetehart дантела тюл на няколко нива бална рокля сватбена рокля за сватбена рокля Vestido de Новия ASAW20

BGN 381.00 447.98

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

Роза Мода Плюс Размера На Булчинската Рокля Без Презрамки С Мъниста И Дантела Бална Рокля Дантела Обратно Реални Снимки

BGN 332.00 443.20

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

E JUE SHUNG бели дантелени апликации с рамо евтини сватбени рокли скъпа бална рокля дантела сватбени рокли

BGN 192.00 239.84

PLS ЉУБЕЗНО СЕ ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА БРОЈ 412390Имаме многу години искусен менаџмент и одличен дизајнер на тимот.Сите материјали се избрани строго.(Како што се zip, биста на подлога , ткаенина , поставата и beading и сл.)Секој дел од вечер фустан што ние ги направивме за нашите клиенти се со целосно на наша страст и најдобра услуга.Детални услови како што е подолу : .Состојба : ОЕМ и ODM наредби се прифатливи, конкурентна цена со висок квалитет.Материјал : Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Исто така, со користење на висококвалитетни материјалиако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук...

С рамото Чисто Bodice дантела високо качество на сватбена рокля бална рокля апликация от дантела сватбени рокли robe de mariee

BGN 262.00 312.00

Добредојдовте На Рудникот Свадба Облечи1 ОЕМ се Достапни, Купувачите Labels Прифати2 Trustful Плаќање Од Страна На Зачувам Онлајн3...

Жана Любов 2018 Нова апликация от дантела сватбени рокли халат de Mariage сатен сватбени рокли Vestido de Новия плюс размер JLOV11045

BGN 243.00 270.40

Добредојдовте На Нашата ПродавницаЖан Љубов 2016 Година Нови Applique Чипка Свадба Фустани Облека Де Mariage Сатен Свадба Наметки Vestido Де Novia ПЛУС ГОЛЕМИНА JLOV11045Фото Покаже : Добредојдовте на нашата продавница! Ние ќе обезбедат најдобри производи и услуги за вас!>Бидејќи ние ги користиме Кина Пост бесплатен превозот, пристигнување време е релативно бавно, па ако поитно, ние препорачуваме да изберете Изразат Испорака! Да се избегне доцнење на вашата употреба!>Бразилецот клиенти, ве молиме купувачите однапред, бидејќи пристигна во Бразил е релативно бавно.>Русија клиент, ве молиме бидете сигурни да го напушти полно име!>Прилагодено големини и бои се достапни на дополнителни трошоци, ако треба, ве молиме контактирајте со нас пред цел! THX!Можеби Ќе Сакате Следниве Свадба Фустани : Ве молиме имајте во предвид : Сите фустани не се вклучат сите додатоци, како што се petticoat, ракавици, превез и слично, ако треба, ве Молиме кликнете на линкот подолу за да се направи купување, или контактирајте со нас!>>мерењето на овој фустан во големина 6 што е наведено подолу : Биста : 82 CM ( 32inches )Половината : 63 CM ( 25inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во size 8 што е наведено подолу : Биста : 87 CM ( 34inches )Половината : 68 CM ( 27inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 10 што е наведено подолу : Биста : 92 CM ( 36inches )Половината : 73 CM ( 29inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 12 што е наведено подолу : Биста : 97 CM ( 38inches )Половината : 78 CM ( 31inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 14 што е наведено подолу : Биста : 102 CM ( 40inches )Половината : 83 CM ( 33inches )Колковите : Слободенмерењето на овој фустан во големина 16 што е наведено подолу : Биста : 107 CM ( 42inches )Половината : 88 CM ( 35inches )Колковите : СлободенСите се облекуваат вкупната должина на : 130135 CM (5153 инчи од underarm да полите)Ве молиме споредете ги вашите мерење со нашите акции се облекуваат мерење за да се провери дали на берзата се облекуваат големина одговара на вас!ние ги користиме кина пост превозот бесплатен превозот,тоа ќе треба за 2530days., некое време можеби ќе треба повеќе долго време.ве молиме да знаат...

Solovedress Scoop Neck White Cap ръкави Русалка елегантна сватбена рокля дантела 2017 сватбена рокля vestido De noiva Chaple Train SLD85

BGN 113.00 126.00

6Ткаенина Главниот Ткаенини : Чипка Затворање Патент Разубавувањето Beadings,Кристал,Чипка работни дена Во Акции Состојба на Целосна Наплата Ако Не и се Допаѓа Слика Превозот Време Кина Пост Воздух : 1535 дена Големина Големина : 2~22 W EPecket : 818 дена сопствени направени големина CNE : 713 работа дена сопствени направени боја DHL : 3~7 работни денови• прилагоди на големината : • сопствени направени се облекуваат треба да ни остави масажа како оваа : # ( 1 ...