• Ново
Loft Vintage Industrial American Country Water Pipe Edison Pendant Light Resturant Hotel Bar Начало Декор Modern Lighting Fixture

Loft Vintage Industrial American Country Water Pipe Edison Pendant Light Resturant Hotel Bar Начало Декор Modern Lighting Fixture

BGN 412.80
В магазина

Брой продукти


Лофт Гроздобер Носталгични Индустриски Американски Стил Земја Сјај Водовод Lumiled Pendant Светлина Resturant Бања Покрај Живеење Dinning Соба Спална Соба Хотел Бар Дома Декор Современите Осветлување Тела На Лофт Гроздобер Носталгични Индустриски Американски Стил Земја Сјај Водовод Lumiled Pendant Светлина Resturant Бања Покрај Живеење Dinning Соба Спална Соба Хотел Бар Дома Декор Современите Осветлување Тела
Материјал : Железо
Големина : L1100*H600mm
Боја : Црна
Извор на светлина : E27*5 220 V (сијаличката не се вклучени)

Подробности

Тип Елемент:
Висящи Лампи
Завърши:
Желязо
Напрежение:
220V
документ:
CE, RoHS ce, CCC
Източник На Захранване:
AC
Материал На Корпуса:
Желязо
Тип Инсталация:
шнуровая окачване
Гаранция:
подвесная лампа
Базов Тип:
E27
Място:
Кабинет, гостна, хотелска зала, хотелска стая, основна спалня, други спални
Зона Осветление:
10-15 квадратни метра
Приложение:
хранене
Тип На Ключа:
Преминете дръжки
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
No
Номер На Модела:
винтажное промишленото осветление
Стил:
Реколта
Техника:
Перфорирана
Цвят На Абажура:
Черен
търговска марка:
YONGHUOKING
Дали диммируемым:
No
Материал:
Метални
Източник На Светлина:
Лампи С Нажежаема Жичка
Брой източници на светлина:
1

Те също купуват с този продукт

IWHD K9 кристални плафониери от неръждаема стомана Plafonnier LED модерен тавана лампа, спалня, домашно осветление, осветителни тела блясък

BGN 3040.00

Спецификации Светлината Информации Тип Таванот Светлина Карактеристики Сијалица Вклучени, ПРЕДВОДЕНА Стил Земја, модерен Димензии Тела Висина 18cm Тела Ширина 80 / 95 / 115cm Тела Должина 60 / 75 / 80см Синџир / Кабелот Должина на Синџирот / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Крошна / Backplate Димензија Сијалица Информации Број на Светилки >20 Сијалица База оптоварување Wattage по Сијалица Max5 W Сијалица Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал кристал / Нерѓосувачки Челик Тегови Нето Тежина(kg) 10 / 15 / 20 кг60 CM / 80см / 100cm / 120cm

луксозна кухня осветление кристален полилей лампа модерен кристална светлина луксозна стая полилей лампа топ кристален полилей

BGN 245.00 272.00

Материјал : полски хром, железо+стакло+кристал големина : види слика детали светилки : E14 или E12 6 светла дијаметар 60*H60cm+синџири 40cm 8 светла дијаметар 70*H60cm+синџири 40cm 10 светла дијаметар 82*H60cm+синџири 40cm 10+5 светла дијаметар 90*H66cm+синџири 40cm (pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија,укажуваат на тоа се купи 5w или 7w led свеќа сијалица) Напон : 110 V240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

Окачен таван лампа американски ретро промишлен вятър творчески бар носталгично изкуство iron одноголовочный гърне декоративна подвесная лампа ya728

BGN 316.80

Добредојдовте на продавница осветлување.Ние внимателно ќе ги провери секоја пратка пред пратката.Ми даде моите најмили клиентите.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : железо[Занает] : дигитални сечење + лак[Извор на светлина] : E27 (не се вклучени)Ресторани, барови, кафулиња и така натаму.[Напон] : 90v260v (ние ќе се базира на вашата земја)[Size] : D32cm*H35cm

Модерни led висящи осветителни тела за хол трапезария САМ подвесное осветление AC85~265V алуминиеви декорации окачен лампа безплатна доставка

BGN 165.00 232.00

Карактеристики : Драг пријател Ако ви треба други линија должини, ве молиме оставете ми порака Изберете она што ви се допаѓа и да ми кажете...

LR770-модерна Червена ръчно бластване стъклен таван декоративна полилей

BGN 1440.00

Модерни Црвено Рачно Изработени Разнесени Стакло Таванот Декоративни ЛустеротОпис на производот : Материјал Borosilicate Стакло ,Murano Стакло,Разнесени Стакло Техника Устата Разнесени ,Рака Разнесени Состав Стаклена цевка парчиња,една метална рамка внатре,инсталација настава Пакет Пластична пена,дрвени картон и други пакување материјал Плаќање T / T,Paypal,Western Union Време на Испорака 1520days Боја Прилагодена Големина Прилагодено MOQ 1 парче ПортаXiamen,ChinaГолемина : W70cm*H70cmAnswer : ___________________________ Note : (100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиотпроизводи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.Прифати разликата ако имате цел тоа!)Превозот и Пакет : Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС...

Американски корк завод самоличността на държава кафе орех висящи лампи творческа личност ресторант бар дизайнер LO72513

BGN 252.80

Ние внимателно ќе ги тестираат секој објект пред пратката.Квалитетот е загарантирана!Да сите мои најмили клиентиОпис : (1) Големина : D15 * H43cm.(2) Материјал : дрво + Пластика растенија(3) Боја : дрво боја(4) Светло buld : E27 (Не се Вклучени)(5) Напон : 90 V260 V ние ќе shipwith според вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни Собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние брод на светот, ако не сте во превозот земја листата, ве молиме контактирајте со нас прв,Такси превозот време и може да биде различенРастенија се вештачки plants ComplimentaryГолемина : D15 * H43cm.Пластични растенија

Nordic Japanese Creative Clouds LED тавана лампа дървена 24 W детето детска стая светлини плафониери за декорация на спалнята светлините на 220 В

BGN 196.00 283.44

Нордиските Јапонски Креативни Облаци LED Таванот Светилка Дрвени 24 W Дете Бебе Соба Светлата Тавански Светилки Спална соба Декорација Светла 220 VУпатство За Купување : Професионални Фабрика Онлајн Продавница...

Нов европейски Тифани окачен лампа, стъклена лампа ресторант светлина бар окачен лампа за спални PL99

BGN 271.98

Спецификации На Стакло Тифани Pendant Светилка Димензии 7.9" D X 5.5" H (Стакло Сенка) Материјал(а) Стакло,Метал Светилка Тип БЛЕСКАВО Светилки 1 x 60 W (макс) E27 Медиум База Блескаво светилка, (не се вклучени) Листата CE Реден Број PL993 RO PL993 LO

LED Track Light 5w White / Black boday clothing track light AC85-265V топло бяло / бяло червено зелено синьо LED track lighting

BGN 18.00 18.88

ЛЕР Песна Светлината 5w White / Black boday облека песна светлината AC85265 V Топло бела / бела црвена зелена сина LED песна осветлувањеимајте на ум : тоа е песна светлината!тоа не е со песна лесна железница!ако ви треба железница (песна ) ,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!Функција : 1) AC85 265 V, 5*1 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 5pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 100110lm / W6) температура на Бојата : 2,700 3500,55007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

Сменяеми 4 цвят Син / Лилав / Червен/Бял модерни led кристални плафониери блясък за дома / офиса,с дистанционно управление лампи

BGN 269.00 414.05

Променливи 4 Color Сина / Виолетова / Црвени / Бели Модерната LED Кристално Стакло Таванот Светла Сјај за Дом / Канцеларија,со Далечински УправувачДимензии : S L65cm x W48cm20 W М L81cm x W53cm35 W L L108cm x W70cm50 W Материјал : Метал,Стакло во Боја : Транспарентна Сијалица Тип : LED Сијалицата Напон : 90 V240 V Пакет : Вклучуваат 1 x Таванот Светилка со Далечински Контролер (Батеријата Исклучени)

Елен Форма На Тифани Европейската Реколта Окачен Лампа Бар Стълбище Лампа Трапезария Тифани Окачен Лампа Pendientes Блясък

BGN 206.00 228.80

Елени Форма Тифани Европската Гроздобер Pendant Светлина Бар по Скалите Светилка Dinning Соба Тифани Pendant Светлина Pendientes Сјај Производ Функција : Елени Форма Стил : Тифани Опис на Производот : Тип : Pendant Светла Број на Модел : TZ0052131 Материјал : Железо,Стакло Извор на Светлина : Блескаво светилки База Тип : E27*3 Напон : 110 V240 V(ние може да понуди напон според вашето барање) Боја : Како на сликата Светилки вклучувајќи Гаранција : 1 година Се погодни за : трпезарија, Спална соба, Ходникот, дневната соба, Студија соба и така натаму...

Добро качество на яркостта на LED Track Light 5W бял черен червен зелен син CE&RoHS 560LM AC90-265V топло бяла/бяла led лампа рельсовый

BGN 18.00 19.04

Добар Квалитет осветленост LED Песна Светло 5 W Бела Црна, црвена сина, зелена CE&Ro HS 560 LM AC90265 V Топло бела / бела LED Железнички СветилкаФункција : 1) AC90 265 V, 5*1 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 5pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 100110lm / W6) температура на Бојата : 2,700 3500,55007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

2017 търговия на Едро търговия на дребно 30 W COB LED Track Light, гладък, с монтиран на стената лампа, Sopt Light Проследяване led AC85-265V Noverty light нов пристигане

BGN 144.00 151.36

До 2015 трговија на Големо и Мало 30 W КОЧАН Led Песна Светлина,Место Ѕид Светилка,Soptlight Следење предводена од AC85265 V Noverty светлината Нова Пристигнувањеимајте на ум : тоа е песна светлината!тоа не е со песна лесна железница!ако ви треба железница (песна ) ,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!Спецификација : Влезен Напон : 85 V265 VПотрошувачка на енергија : 30 WLED количина : 1 КОЧАН BUBLELED светло извор : ВИСОКА МОЌНОСТСветлината бои : топло бела , белаБоја температура : топло бела 3000 K3500 K , 6000 K белата7000 KЛумен : lumens 21002200 LMДимензија : Дупка со дијаметар : прибл.Производ тежина : 0.9 КГТоплина Мијалник Материјал : Полиран Алуминиум легураТемпературата на телото : LED работа температура : Живот : 50,000 hLed возење сертификат : CE & Ro HSГаранција : два година !

Енергоспестяващи 75шт на едро е 30 W, 2200lm Soptlight Проследяване led AC85-265V Novelty light COB Led Track Light Spot Wall Lamp

BGN 2440.00 2568.00

Заштеда на енергија 75pcs трговија на Големо 30 W 2200lm Soptlight Следење предводена од AC85265 V Новина светлина КОЧАН Лер Песна Светлината Место Ѕид СветилкаФункција : 1) AC85 265 V, 30 W2) Алуминиум за топлина дисипација,3) Светлосен извор : 1pcs Висока осветленост LED ТИП4) на LED Светлосен флукс : 2200 LMlm6) температура на Бојата : 3000 3500,60007,000 К7) Висока моќност ефикасност 85%,PC е 0,958) Животен век : 50,000 H (3550 степен целзиусови степени)9) Мала разлика на боја температура кај секоја ПРЕДВОДЕНА10) Одлични transmittance на Стакло покрие, но не сенка или ЛЕД може да се види од надвор11) Домот површината дизајн,exellent топлина дисипација.12) Брза монтажа голема заграда се обезбеди леснотијата на инсталација и пониски трошоци за инсталацијаФункција : 1) Големи намалување на трошоците за енергија2) Без мешање рф, Не зуењето на бучава3) Не флуоресцентни треперење4) Нема опасност од жива или да доведе запишување на животната средина5) Не заканата од висок напон electrocution6) Одржување на слободни, лесна инсталација7) Долго траење 50, 000+ часот8) Ниска потрошувачка на енергија, висок интензитетАпликации : 01) Акцент осветлување02) Архитектонски03) Назад осветлување04) Кабинетот и под контра осветлување05) Таванот / Ѕидот Заливите06) Витрини07) Изложбени штандови и панели08) Светлината кутии09) Одморите осветлување10) Полица Осветлување11) Чекор Осветлување12) Задача осветлување

Съвременни Хромирани Стоманени Затемняемые Полилеи Led Осветление Блясък Кристал Акрил Хол Led Таван Полилеи, Осветителни Тела Осветителни Тела

BGN 121.00 159.84

Опис На Производот : Име : Модерна Хром Челик Dimmable Led Лустери Осветлување Сјај Кристал Акрилик Дневна Соба Led Таванот Лустерот Светла Тела ;Модел NO : 8165;Материјал : метал, челик, кристал, акрилик;Сијалица база : Led чипови;Напон : AC85 V 265 V погоден за сите земји;Големина на : 1 + 1 светло L34 W34 H13cm, 2 + 2 светлина L67 W34 H13cm;3 + 3 светлина L105 W34 H13cm, 4 + 4 светлина L67 W67 H13cm;6 + 6 светлина L105 W67 H13cm;Место : дневна соба, трпезарија, спална соба, студија соба;Пакувањето : картонска кутија и целата polyfoam заштита, воздушен балон филм, или EPE пена за кристал ако го има;Тежина : 3.55 kg 22kg;

Много Видове Стъклени Висящи Осветителни Тела Реколта Плафониери Многоцветни Cystal Glass Cafe Bar Club

BGN 88.00

Материјал : СтаклоСијалицата : E27 X1 (Не вклучувајќи)Напон : 90260vМоќност : 610wAnswer : ___________________________ Note : Едноставен за инсталација е потребноЕ применливо : спална соба...

M Newest LED Creative Smoke Gray Crystal окачен лампа Кристал с Овална форма и с правоъгълна база от неръждаема стомана за ресторант

BGN 732.00 872.00

НАПОМЕНА : Извор на светлина : led печ (Вклучени,како дар)Lamplight : топло бела и кул бело (кул бело ќе бидат испратени по случаен избор)Материјал : не ' рѓосувачки челик и K9 кристалноНапон : 90 V260 VПредложи Простор Одговара : Ресторан,Дневна Соба, трпезарија, Foyer, Спална соба, Ходникот, Канцеларија и слично.По Гледањето На Овој Објект, Луѓето На Крајот Го Купи : Производ Phot оИзвестување пред вашата исплата! За плаќање : 1)уплатата треба да се потврди со Aliexpress центар во 24hours нормално.тогаш ние ќе бидат информирани и да се подготви пакет на услуги ако вашата уплата е потврдена успешно...